مقالات گیربکس

  • 27
  • 1843 مرتبه
استانداردهای گیربکس صنعتی

استانداردهای گیربکس صنعتی

سه شنبه 11 شهریور 1399

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ داده می شود :

-استانداردهایی که برای گیربکس صنعتی سرعت بالا طراحی شده را شرح دهید؟
-گیربکس صنعتی دور بالا براساس استاندارد AGMA 421.05 چه شرایطی باید داشته باشد؟
-استاندارد گیربکس صنعتی سرعت بالا مربوط به کدام نوع از گیربکس هاست؟
-فرآیند تولید گیربکس های ساده با سرعت بالا چیست؟
-صدای گیربکس از چیست؟
-خطای انتقال در چرخدنده گیربکس چیست؟
-علاوه بر خطای انتقال چه عوامل دیگر باعث ایجاد سر و صدا در چرخ دنده ها می شوند؟
-تعریف واقعی خطای انتقال در گیربکس صنعتی چیست؟

استاندارد برای گیربکس های سرعت

در اکتبر 1943 اولین استاندارد برای گیربکس صنعتی سرعت بالا به صورت آزمایشی ارائه و مورد پذیرش قرار گرفت که استاندارد AGMA 421.01 نام دارد.

این استاندارد دارای فرمول هایی است که می تواند توان را برحسب اسب بخار و تنش های مجاز محاسبه کند و همچنین این استاندارد جدولی دارد که ضرایب کاربردی در آن درج شده است.

استاندارد AGMA 421.01 همینطور دارای محتوایی است که  توانایی انجام بازنگری در عملیات حرارتی در این نوع گیربکس را ممکن می سازد.

البته در استاندارد قبلی اشتباهات چاپی وجود داشت که این مشکل توسط استاندارد AGMA 421.04 که در سال 1957 انتشار یافت تصحیح شد.

در سال 1959 با بررسی هایی درمورد استاندارد AGMA 421.04 انجام شد کارشناسان این امر تصمیم به بازنگری این استاندارد گرفتند و در راستای همین هدف استاندارد  AGMA 421.05برای توسعه طراحی و تولید و کابرد گیربکس های سرعت بالا در تاریخ 22 اکتبر 1963 منتشر و نقایص استاندارد قبلی نیز در آن تصحیح شد.

گیربکس صنعتی دور بالا براساس استاندارد AGMA 421.05

 براساس استاندارد AGMA 421.05 یک گیربکس هلیکال با شرایطی ذیل را دور بالا می نامیم:

در گیربکس های تک مرحله ای باید سرعت خطی گام مساوی یا بیشتر از 35 متر بر ثانیه بوده و اینکه سرعت دورانی آنها از 4500 دور بر دقیقه بیشتر باشد.

در گیربکس های چند مرحله ای باید در حداقل یک مرحله آنها سرعت خطی گام مساوی یا بیشتر از 35 متر بر ثانیه بوده و سرعت خطی گام در مرحله های دیگر نیز نباید کمتر از میزان 8 متر بر ثانیه باشد.

معمولا استانداردی که برای گیربکس ها در نظر گرفته می شود درمورد گیربکس هلیکال است اما دیده شده در بخش های مختلفی از صنایع مثلا صنعت نفت از گیربکس های ساده با سرعت دورانی زیاد استفاده می شود.

این امر یعنی استفاده از گیربکس ساده به جای گیربکس هلیکال راه حل مناسبی به نظر می آید زیرا هر دو دارای ماهیت درگیری هستند اما معمولا نیروهای محوری بزرگی در گیربکس هلیکال ایجاد می شوند که سبب به وجود آمدن مشکلاتی در یاتاقان بندی شافت خواهند شد.

فرآیند تولید گیربکس های ساده با سرعت بالا

گیربکس های ساده ای وجود دارند که با سرعت زاویه ای بیشتر از 4000 دور بر دقیقه دوران می کنند و به همین دلیل نیز مورد توجه کارشناسان قرار دارد.

فرآیند ساخت و تولید این گیربکس ها با گیربکس های ساده ای که در سرعت های پائین دوران می کنند متفاوت است که از جمله این تفاوت ها می توان به تلرانس و عملیات حرارتی انجام شده بر روی گیربکس دور بالا اشاره کرد.

دانستن این نکته نیز خالی از لطف نیست که در بعضی از گیربکس صنعتی سرعت دوران گیربکس بزرگ 6000 دور بر دقیقه و سرعت دوران گیربکس های کوچک تا 23000 دور بر دقیقه نیز میتوان تولید کرد.

صدای گیربکس

در گیربکس صنعتی، شایع ترین دلیلی که می توان برای ایجاد سر و صدا پیدا کرد صدایی است که ناشی از برخورد دنده ها و به خصوص تماس نامناسب دو چرخ دنده با یکدیگر می باشد.

وقتی در یک گیربکس صنعتی تعداد زیادی از چرخ دنده ها در کنار هم کار کنند طبیعتاً صدای زیادی را تولید خواهند کرد و برای کم کردن این صدا راهکارهای مختلفی می توان ارائه داد که در ادامه آمده است.

خطای انتقال در چرخدنده گیربکس

مهم ترین عاملی که باعث ایجاد آلودگی صوتی از سوی گیربکس صنعتی می شود ناشی از چرخ دنده ها بوده که تماس دندانه های آنها باعث تولید صدا می شوند.

وقتی دندانه ها با هم تماس پیدا می کنند که نیرو و حرکت از یک چرخ دنده به چرخ دنده روبرو انتقال یابد. این فرآیند را خطای انتقال که یکی از مهم‌ترین مکانیزم‌ های تحریک ارتعاش و سر و صدای چرخ‌‌دنده است، می گویند.

عوامل ایجاد سر و صدا در چرخ دنده ها

خطای انتقال مهم ترین عامل در ایجاد صدا در چرخ دنده یک گیربکس صنعتی است اما در کنار این عامل عوامل دیگری نیز روی صدای ناشی از چرخ دنده گیربکس تاثیر گذارند، از جمله: اصطکاک و گشتاور خمشی که در بعضی مواقع باعث ایجاد تحریک ارتعاشی و سروصدا در گیربکس صنعتی می‌شود.

مراحل ایجاد سر و صدا در چرخ دنده گیربکس صنعتی

 فرآیند ایجاد سر و صدا در گیربکس طی سه مرحله رخ خواهد داد.

در مرحله اول طی درگیری چرخ دنده­ ها که مهمترین دلیل ایجاد صدا در گیربکس صنعتی است ارتعاشاتی ایجاد می شود. مرحله دوم انتقال است.

در این مرحله ارتعاشات ایجاد شده در مرحله اول به وسیله چرخ دنده، شافت و یاتاقان به بدنه منتقل می شوند. در مرحله سوم وقتی بدنه مرتعش باشد این ارتعاش باعث ایجاد تغییراتی در فشار هوای اطراف می شود و به صورت نویز دریافت خواهد شد.

خطای انتقال در گیربکس صنعتی

در تعریف تئوری واژه خطای انتقال داریم که میزان چرخش تئوری چرخ‌دنده‌، θ_gear، باید به اندازه میزان چرخش پینیون، θ_pinion، باشد اما در عمل چنین نیست و تفاوت بین سرعت زاویه‌ای تئوری یا فرضی چرخ‌‌دنده، با سرعت زاویه‌ای واقعی یا اندازه‌گیری شده، به صورت خطای انتقال تعریف می‌شود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان