گیربکس هلیکال

 • گیربکس شافت مستقیم پایه دار
 • گیربکس شافت مستقیم فلنچ دار
 • گیربکس بول هلیکال
 • گیربکس شافت موازی
 • گیربکس شافت سه محور

در ادامه تمامی اطلاعات در مورد گیربکس هلیکال را در اختیار شما قرار میدهیم. برای مشاهده ادامه مطالب برای روی بیشتر کلیک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید.

مزایای گیربکس هلیکال

 در گیربکس هلیکال، چرخ دنده ها کم صدا بوده و بسیار نرم کار میکند و از طرفی به دلیل مورب بودن چرخ دنده ها بیش از یک دنده درگیر بوده و کمترین استهلاک را دارد.

از طرفی بعد از گیربکس خورشیدی ، گیربکس هلیکال راندمان بالاتری نسبت به گیربکس حلزونی دارد. این مزایا باعث شده که گیربکس هلیکال شافت مستقیم کاربرد زیادی در صنعت داشته باشد.

پوسته گیربکس هلیکال عموماً پوسته آلومینیوم یا پوسته چدن است و بنا به نوع مصرف، گیربکس هلیکال میتواند پایه دار، گیربکس هلیکال فلنچ دار و ترکیب پایه و فلنچ باشد.

کاربرد گیربکس هلیکال در صنعت

یکی از پرکابردترین گیربکس های موجود در صنایع مختلف مانند صنایع غذایی، صنایع فولاد، صنایع سیمان و ... گیربکس هلیکال شافت مستقیم است. گیربکس هلیکال شافت مستقیم پایه دار بیشتر در خطوط انتقال مواد و گیربکس هلیکال فلنچ دار برای مواردی که گیربکس به صورت عمودی نصب میشود مانند میکسر کاربرد دارند.

گیربکس هلیکال بچینگ ، گیربکس هلیکال صنایع فولاد ، گیربکس هلیکال صنایع غذایی ، گیربکس هلیکال صنایع دریایی ، گیربکس هلیکال صنایع کاشی ، گیربکس هلیکال صنایع داروسازی ، گیربکس هلیکال صنایع آب و فاضلاب ، گیربکس هلیکال صنایع سیمان ، گیربکس هلیکال نوار نقاله و گیربکس هلیکال بالابر از جمله پرکاربردترین موارد مصرف گیربکس هلیکال در صنعت است.

اگر گیربکس هلیکال به طور مداوم و پیوسته کار میکند، پیشنهاد میشود قبل از ثبت سفارش با کارشناسان فروش در تماس باشید.

تعمیر گیربکس هلیکال

در مجموعه کالا صنعتی تعمیر گیربکس هلیکال شافت مستقیم ، تعمیر الکتروگیربکس شافت مستقیم ، تعمیر گیربکس هلیکال شریف ، تعمیر الکتروگیربکس هلیکال شریف و برندهای دیگر انجام می شود و اگر گیربکس صنعتی بزرگ بوده و نیاز به حضور کارشناس باشد، این مجموعه قادر است با اعزام کارشناس و برآورد قیمت تعمیر گیربکس صنعتی ، مشتریان را راهنمایی کند. برای اطلاعات بیشتر به بخش تعمیرات مراجعه فرمایید.

در بخش لوازم جانبی گیربکس تامین قطعات گیربکس هلیکال ، انواع دنده هلیکال ، چرخ دنده گیربکس شافت مستقیم ، را میتوانید جستجو کنید.

سوالات متداول درباره گیربکس هلیکال

گیربکس هلیکال شافت مستقیم چیست؟

پاسخ: در صنعت گیربکس صنعتی مختلفی استفاده می شوند که یکی از انواع گیربکس صنعتی که بسیار مورد استقبال است گیربکس هلیکال شافت مستقیم می باشد.

یک گیربکس هلیکال شافت مستقیم متشکل است از تعدادی زوج دنده که محل قرارگیری آنها درون پوسته گیربکس صنعتی است و همچنین دو محور برای چرخ دنده ها که در دو سوی این محور ها یاتاقان های غلطشی وجود دارد.

نوع چرخ دنده هایی که در گیربکس هلیکال شافت مستقیم به کار رفته، چرخ دنده مارپیچ یا هلیکال و چرخ دنده ساده یا مستقیم است؛گیربکس هلیکال شافت مستقیم یکی از پرطرفدار ترین گیربکس صنعتی است که دلیل این امر کم سر و صدا بودن هنگام کار و درگیری نرم میان چرخ دنده های گیربکس هلیکال شافت مستقیم است.

گیربکس هلیکال چگونه کار می کنند و چه ویژگی هایی دارند؟

پاسخ: در گیربکس هلیکال در امتداد دنده ها با محور زاویه مورب وجود دارد که به دلیل وجود این زاویه در لحظه عملکرد گیربکس هلیکال ، در هر بار اعمال نیرو بیش از یک دنده درگیر است که این امر باعث شده فشار کمتری به دنده ها وارد شود و امکان استهلاک در گیربکس هلیکال به حداقل برسد.

در گیربکس هلیکال شافت مستقیم محور الکتروموتور و محور خروجی گیربکس صنعتی در یک راستا قرار دارد و قطرشافت خروجی با اندازه های استاندارد تعیین شده در تناسب است.

گیربکس هلیکال براساس کاربردهایشان به سه دسته پایه دار، گیربکس هلیکال فلنچ دار و پایه و فلنچ طبقه بندی می شوند.

جنس پوسته گیربکس هلیکال از چدن ، فولاد و شافت های فولادی است و نوع یاتاقان در گیربکس هلیکال عموماً به صورت معمول غلطشی می باشد.

کاربرد و استفاده های گیربکس هلیکال چیست؟

پاسخ: همانطور که گفته شد، گیربکس هلیکال شافت مستقیم از پرکاربردترین و پرطرفدار ترین گیربکس صنعتی موجود در بازار هستند و در صنایع مختلف کاربردهای گوناگونی دارند.از جمله مهم ترین کاربردهای گیربکس هلیکال شافت مستقیم می توانیم به موارد ذیل اشاره کنیم:

گیربکس هلیکال مورد استفاده در صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع غذایی و دارویی، گیربکس هلیکال نوار نقاله، کاشی و سرامیک، گیربکس هلیکال میکسر، گیربکس بچینگ، گیربکس هلیکال کانوایر، گیربکس تیکنر، صنایع فولاد و سیمان، صنایع دریایی، آب و فاضلاب و بسته بندی.

انواع مختلف گیربکس هلیکال شافت مستقیم چیست؟

پاسخ: گیربکس هلیکال شافت مستقیم خود به دو دسته کلی که هر کدام زیر مجموعه هایی دارند تقسیم می شوند. گیربکس هلیکال شافت مستقیم شامل گیربکس شافت مستقیم پایه دار، گیربکس هلیکال فلنچ دار ، گیربکس شافت مستقیم دو سر شافت و گیربکس شافت مستقیم هالو شفت می باشد که در سایت کالا صنعتی انواع این گیربکس هلیکال شافت مستقیم قابل سفارش هستند. به عنوان مثال گیربکس شریف یکی از معتبر ترین برند های گیربکس ایرانی در زمینه تولید گیربکس هلیکال است و کالا صنعتی با افتخار نماینده رسمی گیربکس شریف (این برند با کیفیت ایرانی) است.

طرز کار گیربکس هلیکال شافت مستقیم چگونه است؟

پاسخ: توان ورودی گیربکس هلیکال شافت مستقیم بین 12 KW  و 45 KW و میزان دور خروجی آنها در هر یک دقیقه حدود ?? الی ??? دور می باشد؛ شافت خروجی آنها نیز عددی بین ?? تا ??? میلی متر خواهد بود. نحوه نصب گیربکس شافت مستقیم به این صورت است که از محل پایه و به صورت افقی و عمودی بر روی سطح مورد نظر نصب می شوند. دوران گیربکس شافت مستقیم پایه دار به وسیله چرخ دنده، چرخ زنجیر، تسمه و پولی و کوپلینگ انتقال قدرت، صورت می گیرد.

اساس کار گیربکس هلیکال فلنچ دار چگونه است؟

پاسخ: توان ورودی و میزان دور خروجی و اندازه شافت در گیربکس هلیکال فلنچ دار دقیقا مثل گیربکس هلیکال شافت مستقیم و به این صورت است: توان ورودی 12  الی 45 KW  توان ورودی، ?? الی ??? دور در دقیقه دور خروجی و شافت خروجی ?? الی ??? میلی متر. گیربکس شافت مستقیم هلیکال فلنچ دار به صورت افقی یا عمودی به موتورنصب می شود.

انتقال قدرت از گیربکس هلیکال شافت مستقیم به دستگاه از چه طریق ممکن است؟

پاسخ: در اننتقال قدرت از گیربکس هلیکال شافت مستقیم به دستگاه یک سری تجهیزات انتقال دنده قدرت وجود دارد که عبارتند از: کوپلینگ ، تسمه، چرخ دنده، چرخ زنجیر و... .

گیربکس هلیکال هالو شافت چیست؟

پاسخ: گیربکس هلیکال هالو شافت همانطور که از نامش پیداست، محل اتصال الکتروموتور به گیربکس به شکل هالو یا تو خالی است و ورودی آن متناسب با شافت خروجی الکتروموتور تعییم می شود. در دهانه گیربکس هلیکال هالو شافت فلانچی وجود دارد که در هنگام نصب گیربکس به الکتروموتور فلنچ این دو بر هم منطبق می شود. یکی از مزایای اتصال گیربکس هالو شافت با الکتروموتور، جداسازی ساده فلنچ الکتروموتور از گیربکس صنعتی است که امکان تعمیر و جایگزینی ساده تری دارند.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان