مقالات مرتبط صنعتی

  • 512
  • 45 مرتبه
اینورتر دستگاه نانوایی
اینورتر برای نانوایی

اینورتر دستگاه نانوایی

دوشنبه 21 مهر 1399

از زمانی که نانوایی ها مکانیزه شده اند، پروسه تولید نان از ابتدا تا انتها، از ورود آرد تا پخت نان بطور کامل توسط تجهیزات الکترومکانیکی انجام میگردد. تجهیزاتی که جهت تولید نان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : خمیر همزن ، گرد کن ، تکه کن خمیر ، رول کن ، پهن کن ، گرد کن مخروطی ، میز چانه ، چانه گیر مارپیچ ، پهن کن غلطکی ، تخمیر ثانویه  و غیره که در تمامی دستگاههای فوق ، دست کم از یک الی چند عدد الکتروموتور القایی استفاده شده است که در تمامی آنها میتوان از اینورتر دستگاه نانوایی جهت راه اندازی الکتروموتور استفاده نمود.

مطابق با استانداردهای جهانی در زمینه مصرف انرژی ، بیش از 70 درصد سرانه مصرف برق و انرژی الکتریکی ، متعلق به الکتروموتورهاست که هزینه بسیار بالایی است. یکی از معضلاتی که بعد از مکانیزه شدن نانوایی ها ، مالکین آن را به خود مشغول داشته است، هزینه بالای انرژی است که جهت مصرف برق این تجهیزات باید پرداخت شود.

اینورتر اینوت

اینورتر دستگاه نانوایی بهترین گزینه جهت کاهش مصرف برق

به جهت جریانهای هجومی ناشی از استارت و استپ شدن الکتروموتور ها در تجهیزات ، مسلما هزینه های مصرف برق بسیار بالا خواهد بود. استفاده از کنترل دور دستگاه نانوایی جهت حذف هزینه های بالای برق ، قطعا بهترین انتخاب خواهد بود.

اینورتر ها یا همان VFD ها، وظیفه کنترل دور الکتروموتور از لحظه صفر تا زمان رسیدن به دور مطلوب را دارند، اینورتر دستگاه نانوایی با استفاده از فرمول هوشمند خود باعث حذف جریانات هجومی ناشی از حرکت الکتروموتور شده که نتیجه آن کاهش 40 درصدی هزینه مصرف برق خواهد بود.

اینورتر دستگاه نانوایی بهترین انتخاب جهت افزایش عمر الکتروموتور

فرمول پیوسته و آرام کنترل دور نانوایی در به حرکت درآوردن الکتروموتور ، باعث میشود تا الکتروموتور بدون آنکه لگد بزند، استارت شود. به همین خاطر بلبرینگ هایی که در سر و ته الکتروموتور قرار دارند، بدون دریافت ضربات ناشی از استارت الکتروموتور به کار خود ادامه داده و همین امر باعث افزایش عمر متعلقات مکانیکی موتور میشود که نتیجه آن کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات نامبرده شده که بواسطه استفاده از اینورتر دستگاه نانوایی راه اندازی شده اند.

اینورتر تکفاز برای کنترل دور دستگاه نانوایی

یکی دیگر از موانعی که نانوایان در استفاده از تجهیزات مکانیزه با آن روبرو هستند، عدم وجود برق سه فاز جهت راه اندازی تجهیزات است که این مشکل نیز با استفاده از اینورتر دستگاه نانوایی کاملا قابل حل است.

اینورتر هایی که در بازار وجود دارند در دو کلاس تکفاز و سه فاز ارائه میشوند. کافیست جهت حل معضل برق سه فاز از کنترل دور نانوایی مدل تکفاز به سه فاز استفاده نمود. به این ترتیب با اعمال برق تکفاز به اینورتر، می توان برق سه فاز تولید نمود و به دنبال آن تجهیزات نانوایی را راه اندازی کرد.

اینورتر ال اس

با استفاده از کنترل دور دستگاه نانوایی می توان گشتاور و سرعت چرخشی الکتروموتور را کنترل کرد. در هنگام افزایش فرکانس ،مقدار سرعت چرخشی افزایش می یابد و بر این اساس فرکانس مقاومت القایی سیم پیچ ها افزایش یافته، بدنبال آن گشتاور الکتروموتور نیز کاهش می یابد. برای حل این مشکل می توان سرعت را از طریق اینورتر دستگاه نانوایی کاهش یا افزایش داده و متناسب با آن فرکانس را تطبیق داد.

رمپ ، یکی از پارامترهای مهم در اینورتر ها می باشد که به نسبت فرکانس به ولتاژ گفته می شود. برای جبران گشتاور در هنگام افزایش سرعت می توان از جبران کننده نیروی گشتاور استفاده کرد که توانایی جبران گشتاور ناشی از راه اندازی را نیز داشته باشد.

با استفاده از این روش میتوان به حداکثر فرکانس و ولتاژ دست پیدا کرد، اگر فرکانس از این میزان بالاتر رود یک اشباع مغناطیسی ایجاد میشود که اگر قابلیت جبران نداشته باشد، موجب کاهش اندازه گشتاور می شود. این خاصیت در تمامی اینورتر ها و نیز کنترل دور دستگاه نانوایی وجود دارد.

پیشنهاد ویژه برای اینورتر دستگاه نانوایی

برای راه اندازی الکتروموتور ها در دستگاههای نانوایی، از اینورتر های متنوع و مختلفی میتوان استفاده نمود که بنا به درخواست مشتری قابل ارائه است، و تمامی انواع آن در سایت کالاصنعتی موجود است.

اینورتر تکو

البته پیشنهاد ما به شما اینورتر دستگاه نانوایی سری S310 تکو می باشد. اینورتر تکو S310 کاملا منطبق با درخواست مشتری بوده و درعین کیفیت خوب دارای قیمت مناسبی نیز هست. کنترل دور دستگاه نانوایی تکو S310 دارای ولوم تنظیم کنترل دور بر روی پنل اپراتوری بوده و با توجه به تنظیمات مناسبی که دارد ، بهترین گزینه برای کنترل دور دستگاه نانوایی خواهد بود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان