تخفیف شگفت انگیز

موتور ویبره | ویبره بدنه

 • موتور ویبره ترک
 • موتور ویبره چینی
 • موتور ویبره ایتالیایی
 • موتور ویبره ایرانی • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

ویبراتور برقی یا موتور ویبره در واقع الکتروموتوری است که به‌ محض روشن‌شدن شروع به لرزش می‌کند، لرزشی که موتور ویبره ایجاد می‌کند به‌ واسطه وزنه‌هایی است که به‌ صورت لنگ در هر دو سمت شافت موتور الکترو ویبره قرار دارد. ویبره بدنه یا ویبره صنعتی هر دو از نام‌های دیگر موتور ویبره هستند. البته موتور ویبره تحت عناوین دیگری همچون: ویبراتور برقی، موتور ارتعاشی، الکترو ویبره نیز در صنعت شناخته می‌شود.

موتور ویبره صنعتی

انواع موتور ویبره صنعتی

هر مدل موتور ویبره صنعتی باتوجه‌ به نیاز و شرایط محیطی خاص خود مورد استفاده قرار می‌گیرد و در اندازه‌های مختلفی تولید می‌شوند. انتخاب درست نوع موتور ویبره بسیار مهم است تا کارایی و کاربری بهینه‌ای ایجاد کند. انواع مختلفی از موتورهای ویبره وجود دارد که باتوجه‌ به نوع اتصال خارجی یا داخلی و قطعات استفاده شده در ساخت آن می‌تواند در سایزهای مختلفی طراحی و تولید شوند. در موتور ویبره‌های شلنگی، دستگاه مستقیماً در مواد مانند بتن یا حفره‌ها وارد می‌شوند و ارتعاش ایجاد می‌کند و در ویبره‌های بدنه  برای ارتعاش سطح بیرونی یا بدنه یک جسم استفاده می‌شود. به طور خلاصه، مدل‌های مختلف موتور ویبره‌ها شامل موارد زیر می‌شود:

 • موتورهای ویبره برقی: این نوع موتورها با استفاده از برق برای ایجاد ارتعاش استفاده می‌کنند که در دو مدل موتور ویبره تک‌فاز و سه فاز هستند. آنها در بسیاری از کاربردهای صنعتی، از جمله آماده‌سازی بتن، سورتینگ و سرند مواد دانه بندی شده مناسب هستند. قابلیت عملکرد با هر دو مدل موتور DC و AC وجود دارد. مواد دانه‌ای شامل سیمان، آرد، ماسه، پودرها، شکر و نمک و غیره است.
 • موتور ویبره پایه دار: یکی از مرسوم‌ترین موتور ویبره پایه دار است که شکل ظاهری این نوع موتور ویبره شباهت زیادی به الکتروموتور دارد با این تفاوت که در موتور ویبره به واسطه لنگ های دو سر روتور لرزش نیز ایجاد میشود.
 • موتور ویبره بادی: زمانی که امکان استفاده از ویبره برقی نباشد و یا خطر آتش‌سوزی وجود داشته باشد از موتور ویبره بادی استفاده می‌شود؛ اما به دلیل قیمت بالا خیلی پرطرف‌دار نیست.
 • بدنه فلنجی: برای ایجاد حرکات و ارتعاشات دایره‌ای می‌توان از انواع ویبره‌ بدنه فلنجی استفاده شود که کاربرد بسیاری دارد و برای استعلام قیمت ویبره فلنج دار می‌توانید با ما در تماس باشید.
 • موتورهای ویبره هیدرولیکی: این نوع موتورها از قدرت فشار مایع هیدرولیکی برای ایجاد ارتعاش‌ها استفاده می‌کنند. آنها معمولاً در کارهایی که نیازمند نیروی بالا و مقاومت در برابر شرایط محیطی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرند. این موتور ویبره‌ها دارای پیستون رفت و برگشتی برای حرکت سیال، دارای موتور خارجی متصل به دستگاه است و برای مواد درشت مناسب است. مواد درشت منظور ، قطعات چوب، زغال‌سنگ، سنگ نمک، سنگ‌ریزه، سنگ معدن و کود است.
 • موتورهای ویبره پنوماتیک: این نوع موتورها از هوای فشرده برای ایجاد ارتعاش‌ها استفاده می‌کنند. آنها به دلیل خصوصیاتی مانند تنظیم آسان نیرو، سرعت و عدم تولید گرما، در برنامه‌هایی مانند پاک‌سازی و جداسازی مواد استفاده می‌شوند. این مدل همان بادی است.
 • موتورهای ویبره خطی: این نوع موتورها به‌ صورت خطی جابه‌جا می‌شوند و ارتعاش‌های خطی ایجاد می‌کنند. آنها برای کاربردهایی مانند غربالگری، انتقال مواد و ترتیب مواد در خطوط تولید به کار می‌روند. همچین چیزی نیست.

دسته‌بندی بر اساس دور و کاربرد

در صنعت الکترو ویبره‌ها به سه مدل کلی دسته‌بندی می‌شوند:

 1. موتور ویبره ۱۰۰۰ دور: از موتور ویبره ۱۰۰۰ دور در کاربردهای خاص و مواردی که نیاز به قدرت ارتعاش بالا با فرکانس کم باشد، استفاده می‌شود. به‌ عنوان‌ مثال کاربردهایی نظیر زغال‌سنگ که قطعاً بهترین گزینه در این موارد استفاده از موتور ویبره ۱۰۰۰ دور جهت هدایت پودر زغال‌سنگ است. در اصل تعداد ضربات در ویبره ۱۰۰۰ دور کمتر بوده؛ اما شدت ضربه بیشتر است.
 2. موتور ویبره ۱۵۰۰ دور: از موتور ویبره ۱۵۰۰ دور جهت استفاده در مصارفی همچون شن شویی و ماسه شویی و غیره استفاده می‌شود. این موتور ویبره دارای لرزش بیشتری نسبت به مدل ۱۰۰۰ دور بوده و لرزش‌های آن ریزتر است. به همین جهت از آن در سرندها نیز استفاده می‌شود و یکی از پرکاربردترین نوع موتور ویبره است.
 3. موتور ویبره ۳۰۰۰ دور: موتور ویبره ۳۰۰۰ دور برای کاربردهای صنعتی و عمومی استفاده می‌شود. به‌ طور کلی موتور ویبره ۳۰۰۰ دور، مولد ارتعاشات ریز و موتور ویبره ۱۵۰۰ دور، مولد ارتعاشات درشت است. به عبارت دیگر قدرت ارتعاش الکترو ویبره با دور الکترو ویبره یا ویبره بدنه نسبت عکس دارد، یعنی هر قدر که دور موتور ویبره بیشتر باشد، میزان قدرت ارتعاش در آن موتور ویبره کمتر شده و متقابلاً هر اندازه دور موتور ویبره کمتر باشد، میزان قدرت ارتعاش در موتور ویبره بیشتر خواهد بود. از ویبره ۳۰۰۰ دور بسیار بیشتر از دو مدل دیگر استفاده می‌شود.

ویبراتور سایز بزرگ

سایز بزرگ‌تر ویبره بدنه برای لرزش سطوح بزرگ‌تر مناسب است. به‌ عنوان‌ مثال برای شبیه‌ساز زلزله از موتورهای الکتریکی قوی‌تر با جریان متناوب استفاده می‌شود. موتورهای الکتریکی موجود در ویبراتور صنعتی دارای طول عمر بالا و کارکرد زمانی بالاتری است. به‌ عنوان‌ مثال میز ویبره‌ها را می‌توان یکی از تجهیزاتی دانست که از ویبره صنعتی استفاده می‌کنند. موتورهای الکتریکی بدون جاروبک موجب می‌شود که استهلاک این تجهیزات به حداقل میزان خود برسد. بیشتر موتورهای الکتریکی مورداستفاده در ویبراتور صنعتی دارای آی سی داخلی است که هماهنگی آن‌ها را با دستگاه متصل افزایش می‌دهد. لازم به ذکر است بدانید که قیمت میکرو ویبره از ویبره های سایز بزرگ کمتر است.

موتور ویبره صنعتی

قیمت موتور ویبره

قیمت موتور ویبره صنعتی تحت‌تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. از اصلی‌ترین عواملی که در تعیین قیمت موتور ویبره صنعتی تأثیر دارد نوع و اندازه موتور است. و بعد از ان برند تاثیر بسیاری دارد. به عنوان مثال قیمت موتور ویبره ایتالیایی از موتور ویبره ایرانی بسیار بیشتر است. همچنین عوامل دیگری از جمله توان فرکانس ارتعاش، مقاومت در برابر شرایط محیطی مانند گرما، سرما، رطوبت و غیره، امکان تنظیم نیرو و فرکانس ارتعاش، کیفیت و برند، خدمات پس از فروش در تعیین قیمت موتور ویبره بسیار تأثیرگذار است.

خرید موتور ویبره

هنگام خرید موتور ویبره صنعتی، خریدار باید به چند نکته مهم توجه کند تا از انتخاب صحیح و مطمئن برخوردار شود:

 • کاربرد موتور ویبره: ابتدا، خریدار باید نیازهای دقیق برنامه‌اش را مشخص کند. باید مشخص کنید که موتور ویبره برای چه مصرفی نیاز دارد؛ مانند سیاه‌کاری، آماده‌سازی بتن، غربالگری، قیف های انتقال از سیلو  یا کاربردهای دیگر.
 • نیرو و فرکانس ارتعاش: بسته به برنامه، نیاز به نیرو و فرکانس ارتعاش متفاوت خواهد بود. باید مطمئن شوید که موتور ویبره انتخابی نیازهای نیرو و فرکانس شما را تأمین می‌کند.
 • مقاومت در برابر شرایط محیطی: اگر برنامه شما در محیط‌های خاصی انجام می‌شود، مثل محیط‌های مرطوب، گرم یا سرد، مطمئن شوید که موتور ویبره مقاومت کافی در برابر این شرایط دارد.
 • قدرت تنظیم: برخی از موتورهای ویبره اجازه تنظیم نیرو و فرکانس ارتعاش را به کاربر می‌دهند. این ویژگی می‌تواند در تطبیق موتور با نیازهای مختلف برنامه مفید باشد.
 • کیفیت و برند: انتخاب موتور ویبره از برندهای معتبر و باکیفیت مهم است. موتورهای باکیفیت عمر مفید بیشتر و عملکرد بهتری دارند. برای استعلام قیمت موتور ویبره چینی و قیمت موتور ویبره ترک با ما در تماس باشید.
 • مصرف انرژی و بهره‌وری: در نظر داشته باشید که موتور ویبره انتخابی بهینه انرژی مصرفی کمتری داشته باشد و بهره‌وری بالاتری داشته باشد.
 • خدمات پس از فروش: مطمئن شوید که تأمین‌کننده، خدمات پس از فروش مطلوبی ارائه می‌دهد تا در صورت لزوم، تعمیرات یا سؤالات فنی را حل کند.
 • استانداردها و مقررات: مطمئن شوید که موتور ویبره انتخابی با استانداردها و مقررات صنعتی مطابقت دارد.
 • مشاوره: مشورت با افراد مختلف، شما را از هزینه بی‌مورد برای خرید موتور ویبره فراتر از نیازتان بازمی‌دارد. همچنین به شما کمک می‌کند که ویبره بدنه ضعیف‌تر از نیاز خود نیز خریداری نکنید.
 • قیمت و بودجه: برای خرید موتور ویبره باید از فروشگاه‌های مختلف قیمت بگیرید. یکی از راهکارهای مناسب برای دسترسی به قیمت ویبره بدنه، مراجعه به سایت‌های فروشنده این کالای صنعتی است.
 • خرید از فروشگاه‌های معتبر: خرید از فروشگاه‌هایی که اعتبار لازم و کافی را نداشته باشد ممکن است مشکلاتی را پس از خرید برای مشتری به وجود بیاورد.

شما می‌توانید با تماس با کالاصنعتی بهترین خرید را داشته باشید.

انتخاب موتور ویبره

انتخاب موتور ویبره اصول و قواعدی دارد. اولین موردی که در انتخاب ویبره بدنه باید در نظر گرفت، سطحی است که الکترو ویبره بر روی آن نصب می‌شود. مورد دوم اندازه و وزن بار است که در انتخاب ویبره بدنه تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه محل نصب الکترو ویبره بر روی قیف باشد، در این صورت اندازه دهانه ورودی قیف و خروجی آن و همچنین ابعاد حجمی قیف موردنیاز است و چنانچه محل نصب الکترو ویبره بر روی میز ویبره باشد، در این صورت ابعاد میز ویبره جهت انتخاب ویبره بدنه موردنیاز است. هر چند انتخاب ویبره مناسب با پروژه دارای قواعد مخصوص به خود است، اما در بیشتر موارد، مشتریان الکترو ویبره مایل هستند تا به‌ صورت تجربی ویبره بدنه مورد نظر خود را انتخاب کنند.

به طور معمول برای میز ویبره و قیف‌ها از موتور ویبره ۳۰۰۰ دور وترجیحا ویبره چکشی و برای سرندها از موتور ویبره ۱۵۰۰ دور استفاده می‌گردد. در سیستم نوسان آزاد خطی، نیروی ارتعاشی به‌ صورت رفت و برگشتی اثر کرده و این امر باعث حرکت خطی می‌شود نام دیگر این سیستم، سیستم ویبراتور صنعتی تک جهته نیز است. اما در یک سیستم ویبره چرخشی، از یک عدد موتور ویبره استفاده می‌شود که در مرکز میز قرار دارد و عموماً در زیر میز بسته می‌شود. نیروی ارتعاشی در سیستم ویبره چرخشی به‌صورت یکسان در تمام ۳۶۰ درجه ایجاد می‌شود. تصاویر زیر سیستم ویبره بدنه خطی و چرخشی را نمایش می‌دهد.

اجزای موتور ویبره

موتورهای ویبره به دو شکل استوانه‌ای و سکه‌ای طراحی و تولید می‌شوند. جزئیات طراحی داخلی موتور ویبره‌ها باتوجه‌ به شکل ساختاری آن‌ها، می‌تواند متفاوت باشد. اما به‌ طور کلی اکثر موتور ویبره‌ها دارای اجزا زیر هستند:

 1. رتور: یکی از اجزای موتور ویبره‌ها روتور است. موتور ویبره‌ها همانند بسیاری از موتورهای الکتریکی از یک روتور تشکیل شده‌اند. روتور قسمت چرخان موتور است که بر اساس میدان مغناطیسی که ایجاد می‌شود، موجب تولید گشتاور موردنیاز برای تولید توان می‌شود.
 2. استاتور: استاتور قسمت ثابت موتورهای الکتریکی است که باتوجه‌به ایجاد میدان مغناطیسی اطراف روتور می‌تواند موجب چرخش رتور شود. استاتور همچنین از کویل‌های اطراف رتور تأثیر می‌پذیرد و متناسب با حرکت آن‌ها عمل می‌کند.
 3. جابه‌جاکننده: جابه‌جاکننده یک سوئیچ الکتریکی است که در برخی از موتورهای الکتریکی وجود دارد و با استفاده از آن جهت جریان الکتریسیته بین روتور و مدار بیرونی عوض می‌شود. در رتور این تجهیز جریان را در بهترین موقعیت قرار می‌دهد.
 4. آرماتور
 5. سیم‌پیچ‌ها: سیم‌پیچ‌های اطراف کویل طوری نصب می‌شوند تا توانایی تولید میدان مغناطیسی در زمانی که جریان الکتریسیته از آن عبور می‌کند را داشته باشند.
 6. وزنه: در موتور ویبره‌ها تعدادی وزنه در دو طرف بر روی محور موتور نصب می‌شود. این وزنه‌ها در زمان چرخش پر سرعت موتور برای ایجاد یک اینرسی در یک سمت حرکت می‌کند که در مجموع موجب لرزش دستگاه می‌شود. مقدار نیروی محوری موجود باتوجه‌ به اندازه وزنه‌ها می‌تواند متغیر باشد.
 7. جاروبک‌ها: در محور موتور، جاروبک‌ها موجب انتقال جریان بین استاتور و کویل‌ها می‌شود. طول عمر موتور بستگی به استهلاک جاروبک‌ها دارد. براین‌اساس استهلاک موتور به طور مستقیم با جاروبک‌ها در ارتباط است.

کاربرد ویبره بدنه

موتور ویبره با بازخورد گرفتن از اپراتور عمل می‌کند. امروزه باتوجه‌به پیشرفت گسترده در فناوری‌های مختلف، لرزش دستگاه با استفاده از درایو یا اینورتر قابل‌ تنظیم است و با توجه کاربرد ویبره صنعتی می‌تواند حتی ابعادی در حدود ۱ متر هم داشته باشد و این در حالی است که ویبراتور گوشی در حدود ۶۰ میلی‌متر یا حتی کمتر تولید می‌شود و از جمله کاربردهای موتور ویبره می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • سیاه‌کاری: موتورهای ویبره برای سرند  خاک، شن، سنگ یا مواد دیگر به کار می‌روند. این موتورها به‌وسیله ارتعاش‌هایی که ایجاد می‌کنند، به‌راحتی مواد جامد را جدا کرده.
 • آماده‌سازی بتن: موتورهای ویبره برای آماده‌سازی بتن و برطرف‌کردن حباب‌های هوا استفاده می‌شوند. این ارتعاش‌ها به بهبود ماندگاری و قوت بتن کمک می‌کنند.
 • پاک‌سازی و سرشکن: در صنایع مختلف مانند معدن، مواد ساختمانی و غیره، موتورهای ویبره برای پاک‌سازی و سرشکن مواد معدنی یا مواد غیرفلزی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
 • غربالگری: موتورهای ویبره در غربال‌ها برای جداسازی( سورتینگ ) مواد با اندازه‌های مختلف به کار می‌روند. این ارتعاش‌ها به تسهیل عملیات غربالگری و جداسازی مواد موردنظر کمک می‌کند.
 • انتقال مواد: موتورهای ویبره برای انتقال مواد به طور مداوم یا بر اساس نیاز استفاده می‌شوند. این ارتعاش‌ها به تخلیه مواد از مخزن‌ها یا حمل‌ونقل آنها به مکان‌های دیگر کمک می‌کنند.

موتورهای ویبره به دلیل عملکرد مؤثر و کاربردهای گسترده‌ای که دارند، در صنایع مختلف بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مجموعه «کالا صنعتی» یکی از فروشگاه‌های معتبر در زمینه فروش انواع ویبره بدنه صنعتی است. می‌توانید با مراجعه به بخش محصولات سایت، تنوع ویبراتور صنعتی را مشاهده کرده و قیمت آن را نیز با دیگر فروشگاه‌های فیزیکی و اینترنتی مقایسه کنید.

 • سوالات متداول
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 26 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0
موتور ویبره با ویبره بدنه تقاوت دارد؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 30 بهمن 1402 - 08:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

موتور ویبره یا ویبره بدنه هردو از اسامی ویبره هستند.
 

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 26 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0
موتور ویبره فلنچ دار برای چه کاربردی استفاده میشود؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 28 بهمن 1402 - 14:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

تیپ فلنچ دار موتور ویبره بدنه معمولا جهت بارهای چرخشی استفاده میشود. مانند سند بلاست.
 

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 26 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0
موتور ویبره برای کاربرد سرند چه مدلی پیشنهاد میدهید؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 28 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

برای کاربرد سرند معمولا از تیپ 1500 دور ویبره ها استفاده میشود.
 

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 12 بهمن 1402 - 10:11
 • 0
 • 0
آیا موتور ویبره را میتوان با اینورتر بر روی هر دور مطلوبی تنظیم نمود.
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 12 بهمن 1402 - 11:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

موتور ویبره علاوه بر رگلاژ مکانیکی که توسط لنگها انجام میشه توسط اینورتر هم قابل تنظیم هست.
 

 • کاربر مهمان
 • چهار شنبه 11 بهمن 1402 - 11:11
 • 0
 • 0
آیا موتور ویبره پایه دار را میتوان برای بتن استفاده نمود؟
 • مدیر سایت
 • پنجشنبه 12 بهمن 1402 - 11:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

موتور ویبره پایه دار جهت صنعت بتن تیپ 3000 دور را ارائه کرده است و با توجه به میزان وزن درخواستی میتوان انتخاب نمود.
 

ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...