گیربکس SEW

اگر به دنبال یک برند معتبر برای گیربکس صنعتی هستید، بی شک گیربکس sew را میتوان یکی از برند های معتبر گیربکس در دنیا دانست. گیربکس اس ای دبلیو که اصالتاً آلمانی است را میتوان مرجع گیربکس سازی در جهان دانست.

بسیاری از برند های دنیا از روی این نشان معتبر جهانی شروع به ساخت گیربکس صنعتی کرده اند. گیربکس sew دارای ظاهری بسیار عالی است و دنده ها در آن طوری طراحی شده است که کمترین فضا را اشغال کند.

بسیاری از برند های ایرانی علاوه بر تولید گیربکس های طرح VEW اقدام به ساخت گیربکس طرح SEW نیز کرده اند. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، گیربکس sew با فضای کمتر، نسبت تبدیل بیشتر و در نتیجه دور کمتری خواهد داد.

لوگو گیربکس sew

الکتروگیربکس SEW

الکتروگیربکس SEW یکی از الکتروگیربکس های بسیار مطرح و با کیفیت دنیا می باشد. این مدل از گیربکس ها در واقع ترکیبی از یک الکتروموتور و یک گیربکس می باشد.

گیربکس های SEW ساخت کشور آلمان است و دارای 80 سال سابقه کاری می باشد. این برند از اروپا از جمله بهترین برندهای اروپایی در ساخت قطعات صنعتی می باشد. این برند توسط آقای کریستین پاهر بنیان گذاری شده و تا به امروز قطعات صنعتی مختلفی را توانسته تولید کند.
 
"جهانی فکر کن، محلی عمل کن" به عنوان شعار شرکت SEW است. در واقعیت نیز این شرکت دارای 48 کارخانه و شعب در سراسر دنیا است که نشان دهنده عمل به شعار خود است.

شرکت SEW با استفاده از پیشرفته ترین و بهترین خطوط تولید در سطح دنیا توانسته الکتروگیربکس های کلاس 1 جهانی را تولید کند. این شرکت دارای 550 متخصص و 15000 کارمند می باشد. تمامی جزییات طراحی و تولید این گیربکس ها توسط متخصصین شرکت SEW بررسی می شود.

مدل های مختلف گیربکس های SEW

الکتروگیربکس ها و به طور کلی گیربکس های شرکت SEW به دو دسته استاندارد و صنعتی تقسیم می شود. متناسب اسمی که در مدل های مختلف گیربکس های SEW ارائه شده است، تفاوت اصلی آن ها در میزان توان و گشتاور قابل انتقال است.

گیربکس های صنعتی قابلیت انتقال گشتاورهای بسیار بالاتری را نسبت به گیربکس های استاندارد دارند. الکتروگیربکس های صنعتی دارای یک موتور الکتریکی مقاوم و پر قدرت می باشد که قادر به تولید توان های بالا می باشد.

سه ویژگی مهم و تاثیر گذار در الکتروگیربکس های صنعتی SEW عبارتند از نیرو، کیفیت و دوام. این محصولات مسئول گردآوری تمام نیازهای مشتری و انجام در لحظه مورد نیاز است.

مجموعه وظایف محول می تواند شامل حمل و پردازش مواد خام، پردازش انرژی مورد نیاز و تولید فرآورده های مورد نیاز باشد. این مدل از الکتروگیربکس ها قادر به ارائه خدمات در تمامی این زمینه ها می باشند.

به طور معمول الکتروگیربکس های SEW به دو دسته گیربکس خورشیدی (سیاره ای) و الکتروگیربکس هلیکال تقسیم می شود. مدل خورشیدی آن می توانند گشتاورهای بسیار بالایی را انتقال داده و ضریب تبدیل بالایی را متناسب با کاربردشان ارائه دهد.

البته این تقسیم تنها حالت دسته بندی گیربکس های SEW نیست. از لحاظ انتقال نیرو و توان گیربکس ها به سه دسته شفت مستقیم، زاویه قائم و خورشیدی تقسیم می شود. بعضا گیربکس های شفت مستقیم با نام گیربکس های آویز نیز شناخته می شود.

خصوصیات الکتروگیربکس های SEW

یکی از بهترین و بزرگترین ویژگی های الکتروگیربکس های SEW مواد اولیه بکار گرفته شده در آن ها می باشد. سری و مدل های مختلف گیربکس های SEW دارای کاربری های مختلفی می باشند که باید متناسب با گشتاور انتقالی آن جنس بدنه و سایز اجزای آن تعیین شود. الکتروگیربکس های SEW دارای خصوصیات منحصر به فردی در طراحی می باشند که به تعدادی از آن ها در قسمت زیر اشاره می شود:

 • گیربکس های SEW قابلیت نصب به صورت پایه دار و فلنجی را دارند که باید متناسب با موقعیت مکانی گیربکس تعیین شود
 • امکان طراحی و ساخت دستگاه متناسب با نیاز مشتری به منظور بکارگیری گیربکس در شرایط مختلف وجود دارد
 • امکان نصب گیربکس های SEW در شرایط مختلف با توجه به موقعیت شفت دستگاه
 • گیربکس های SEW معمولا دارای بدنه ای از جنس چدن ریخته گری شده و شفتی از جنس فولاد ضد زنگ می باشند. همچنین از آلمینیوم نیز در برخی از اجزای داخلی گیربکس استفاده می شود.
 • این مدل از گیربکس ها توانایی نصب به صورت افقی و عمودی را متناسب با نیاز مشتری دارا می باشند.

گیربکس های SEW دارای کاربری های متنوع در صنایع مختلف هستند. پالایشگاه ها یکی از مهمترین کاربری های صنعتی الکتروگیربکس ها و گیربکس های صنعتی SEW می باشد. متناسب با ولتاژ و جریان اعمالی به دستگاه و همچنین نرخ بازدهی آن باید مدل مناسب را انتخاب کنید.

مشخصه های مختلفی را برای خرید گیربکس و الکتروگیربکس باید در نظر داشته باشید. یکی از این مشخصه ها، حداکثر توان متغیر گیربکس است که بین 0.12 تا 225 کیلووات متغیر است. حداکثر گشتاور متغیر یکی دیگر از ویژگی هایی است که با توجه به مدل گیربکس متغیر می باشد. نسبت تبدیل متغیر از جمله دیگر خصوصیات گیربکس است که با توجه به نوع دستگاه (دو مرحله ای، سه مرحله ای و چهار مرحله ای) بین 2.8 تا 197 متغیر است.

لوگو گیربکس sew

کاربرد الکتروگیربکس های SEW

کیفیت بالای مواد اولیه گیربکس های SEW موجب شده است که بسیاری از کارخانجات برای انتخاب گیربکس مدنظر خود به سراغ این برند بروند. این مدل از گیربکس ها امروزه پیشتاز صنایع مختلف بوده و به عنوان یکی از برند های معتبر بین المللی شناخته می شود. دامنه بالای انتقال گشتاور و سرعت گیربکس های SEW موجب شده است که در عرصه تولید گیربکس تقریبا یکه تازی کنند.

از جمله صنایعی که نیاز فراوانی به گیربکس و الکتروگیربکس های SEW دارند عبارتند از:

 • صنایع کشاورزی
 • میکسرهای مختلف
 • خطوط اسمبل
 • گیربکس نوار نقاله و کانوایرها
 • صنایع غذایی و نوشابه سازی
 • صنایع فولاد و آهن
 • صنایع سیمان و معدن
 • صنایع شیمیایی و داروسازی
 • صنایع بسته بندی

عوامل مهم در انتخاب الکتروگیربکس مناسب

یکی از مهمترین پارامتر های خرید گیربکس دور خروجی آن می باشد. این پارامتر می تواند نقشی تعیین کننده در میزان سرعت و گشتاور خروجی از گیربکس داشته باشد. از جمله دیگر پارامتر های مهم، سرویس فاکتور است.

سرویس فاکتور در واقع پارامتری است که برای برخی از گیربکس ها تعیین می شود تا براساس آن سرویس های دوره ای آن انجام می شود. به عنوان مثال گیربکس هایی که به صورت 24 ساعته در محیطی پر از لرزش و ارتعاش کار می کنند دارای سرویس فاکتور کمتری نسبت به گیربکس هایی هستند که در محیط های عادی و در ساعت های کمتری فعالیت می کنند، می باشد.

میزان بار وارده و خروجی از گیربکس یکی دیگر از پارامتر های مهم در انتخاب گیربکس است. گیربکس های دارای یک حد نهایی برای تحمل بار وارده به شفت هستند که براساس آن عملکرد مناسبی دارند.

در صورتی که بار وارده به گیربکس از حد تعیین شده فراتر رود باید از گیربکس های بزرگتری استفاده شود. یکی دیگر از پارامترهای مهم در نصب گیربکس های SEW نوع نصب آن می باشد. بسیاری از متخصصین از حالت پایه دار برای نصب گیربکس استفاده می کنند.

همچنین برخی از گیربکس های دارای سوراخ هایی برای نصب بر روی بدنه دستگاه می باشند. برای خرید گیربکس های SEW باید به یکسری نکات توجه کرد. این فاکتورها می توانند تاثیر بسزایی در عملکرد گیربکس دارند.

 • جنس بدنه و جنس شفت
 • نسبت تبدیل و دور خروجی گیربکس
 • حداکثر توان خروجی
 • حداکثر گشتاور متغیر با توجه به نیاز دستگاه های صنعتی
 • سایز و اندازه گیربکس و نحوه نصب آن بر روی دستگاه

در مجموع می توان گفت که برای انتخاب گیربکس مناسب خود باید با یک متخصص در این زمینه مشورت کنید.

انتخاب گیربکس صنعتی با توجه به این‌که این قطعه پرمصرف و محبوب موجود در بازارهای صنعتی نقش بسیار اساسی درراه اندازی و به‌روزرسانی خطوط تولید موجود در پروژه‌های صنعتی درزمینه های مختلف و همچنین تجهیزات و ماشین‌آلات به‌کار رفته در ابعاد مختلف کارخانه‌ها کار می‌کند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

لذا پیشنهاد می شود قبل از خرید گیربکس صنعتی یک بار قیمت و موجودی گیربکس sew را در بازار بررسی فرمایید. البته باید توجه داشت که گیربکس sew اصلی در بازار به ندرت پیدا خواهد شد و اغلب گیربکس های sew موجود در بازار استوک هستند.

 استوک هم میتواند به معنای کارکرده باشد و هم به معنای اینکه لوازم گیربکس sew به صورت CKD (Complete Knock Down) وارد ایران شده و در اینجا سر هم خواهد شد. در هر دو صورت پیدا کردن گیربکس با کیفیت یکی از مهمترین کارهایی است که قبل از خرید باید انجام شود. سایت کالا صنعتی همواره سعی دارد بهترین گزینه برای گیربکس sew را به شما پیشنهاد خواهد داد.

گیربکس SEW در سال 1931 در آلمان شروع به کار کرد و بیش از ۸۰ سال سابقه در تولید انواع گیربکس های صنعتی از برترین برندهای گیربکس صنعتی در دنیا است. گیربکس‌های صنعتی SEW خود به دوسته گیربکس خورشیدی (سیاره ای) و گیربکس هلیکال (Helical) تقسیم می‌شوند.

با توجه به توضیحات فوق می‌توان گفت گیربکس SEW در مدل و سری های مختلفی تولید می‌شود که در بازار داخلی با نام‌های زیر دسته‌بندی می‌شود:

 • گیربکس شافت مستقیم SEW
 • گیربکس کرانویل پینیون SEW
 • گیربکس آویز SEW
 • گیربکس حلزونی SEW
 • گیربکس صنعتی SEW
 • گیربکس خورشیدی  SEW

گیربکس SEW یکی از بهترین و پر طرفدارترین گیربکس های اروپایی در ایران به شمار می رود. یکی از پرمصرف ترین گیربکس های یکی از شرکت های ایرانی گیربکس شافت مستقیم sew می باشد.

با توجه به پیشرفت‌های بسیار زیادی که در زمینه رویکردهای تولیدی توسط تولیدکنندگان گیربکس sew و همچنین استفاده از ابزارآلات و ماشین‌آلات و اتوماسیون های طراحی جدید این امکان را برای مصرف‌کنندگان در هنگام انتخاب گیربکس صنعتی به وجود می‌آورد که حتی با انتخاب کمترین تعداد از گیربکس های صنعتی نیز بتواند باقیمت بسیار مناسب و قابل قبول نسبت به تامین گیربکس sew موردنظرشان اقدام نمایند. در ادامه لیست مهم‌ترین پارامترها در هنگام انتخاب گیربکس صنعتی خواهیم پرداخت:

سرویس فاکتور به عنوان یک پارامتر بسیار مهم در انتخاب گیربکس sew

اولین پارامتری که اکثر تولید کنندگان و سازندگان انواع مختلف گیربکس های صنعتی به آن توجه می‌کنند، سرویس فاکتور گیربکس sew است. سرویس فاکتور در زمینه های مختلفی مانند زمانی که گیربکس در طول شبانه‌روز به کار گرفته می‌شود و همچنین میزان و نوع ارتباطات و لرزش‌های وارد شده و نوع شاقت ورودی گیربکس مرتبط بوده و در این زمینه ها کاربرد دارد.

به‌عنوان مثال در زمانی که قرار است از گیربکس صنعتی در یک آسیاب استفاده نموده و نیاز به ارتعاشات نامنظم است پارامتر سرویس فاکتور باید از مقدار بالاتری نسبت به یک گیربکس که به القای یکنواخت نیاز دارد بهره ببرد و در عین حال گیربکس sew که نیاز به فعالیت متناوب و دوره ای دارد احتیاج دارد تا سرویس فاکتور پایین‌تری نسبت به گیربکس sew ای که به صورت ۲۴ روزه و بدون توقف مورد استفاده قرار می‌گیرد دارد.

گیربکس swe

توجه به میزان بار در هنگام انتخاب گیربکس sew

مرحله بعدی در هنگام انتخاب گیربکس sew بعد از این‌که طراح سایز گیربکس صنعتی مورد نظر را به صورت اصولی انتخاب نمود نیاز است تا بار حداکثری مجاز که گیربکس sew میتواند انتقال دهد را مشخص نماید.

نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این است که اگر بار به کار گرفته‌شده در گیربکس sew از حد مجاز تعیین‌شده برای آن فراتر رود، برای آنکه در برابر بار اضافی ایجادشده مقاومت لازم ایجاد گردد لازم است تا از گیربکس sew با ابعاد بزرگ‌تر استفاده شود.

توجه به حالت نصب در هنگام انتخاب گیربکس sew

بعد از این‌که مراحل ذکرشده در بالا در هنگام انتخاب گیربکس sew به‌ صورت اصولی و صحیح انجام شد لازم است تا حالت نصب دستگاه معین گردد. حالت ها و روش های مختلف پیکربندی برای نصب دستگاه بسیار زیاد است و در حالت کلی سازندگان گیربکس sew گزینه های بسیار زیادی را برای روش های نصب دستگاه در اختیار مصرف‌کننده قرار می‌دهند که ازجمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به استفاده از پایه برای نصب آن‌ها بر روی بالا یا پایین بدنه بیرونی دستگاه اشاره کرد.

روش دیگر نصب گیربکس sew استفاده از خروجی‌های هالو و انجام پیکربندی در خروجی دستگاه به صورت 90 درجه با بول هلیکال است. معمولاً تمامی برند های تولید گیربکس های صنعتی انواع روش ها و حالت های که برای نصب محصولاتشان وجود دارد را در قالب کاتالوگ و یا در وب سایتشان منتشر می‌ نمایند که گیربکس sew هم از این قاعده مستثنا نیست.

گیربکس SEW آلمانی یکی از نشان های تجاری شناخته شده در ایران است. این شرکت انواع گیربکس هلیکال و گیربکس بول هلیکال را تولید می کند. SEW در اکثر نقاط جهان دارای نمایندگی رسمی است و نمایندگی رسمی SEW در ایران نیز وجود دارد. برای انتخاب بهترین گیربکس SEW نیاز است که با کارشناسان فروش در تماس باشید تا بهترین گزینه را برای شما پیشنهاد دهند.

سوالات متداول در مورد گیربکس sew

لیست قیمت و کاتالوگ گیربکس SEW را از کجا میتوانم دانلود کنم؟

پاسخ: برای دانلود لیست قیمت گیربکس SEW و دریافت قیمت به روز گیربکس SEW با کارشناسان فروش در تماس باشید. کاتالوگ گیربکس هلیکال SEW و گیربکس بول هلیکال SEW را میتوانید از بخش بانک کاتالوگ دریافت نمایید. برای دانلود کاتالوگ گیربکس مکعبی SEW با کارشناسان فروش در تماس باشید.

گیربکس شافت مستقیم SEW چگونه کار می کنند و چه مزایایی دارند؟ 

پاسخ: علت نامگذاری این نوع از گیربکس به نام SEW وجود چرخ دنده های با ساختار مارپیچ یا هلیکال است. چرخ دنده در گیربکس SEW از نوع چرخ دنده های ساده ای است که امتداد پروفیل در آنها نسبت به امتداد شفت مورب است. نحوه انتقال نیرو در گیربکس SEW به صورتی است که در لحظه انتقال نیرو بیش از یک دنده درگیر بوده و این باعث خواهد شد که هم روانتر کار کند و هم احتمال خرابی دنده ها کم شود و بتوانند در دور ها و توان های بالاتری که گیربکس های ساده قادر به فعالیت نیستند،کار کنند. اساس کار یک گیربکس شافت مستقیم SEW این است که بتوانند دور را کاهش داده و موجب افزایش میزان گشتاور در قسمت خروجی شوند.

گیربکس SEW ایتالیایی است یا آلمانی؟

پاسخ: اساساً گیربکس SEW آلمانی است ولی با توجه به اینکه تا به حال نمایندگی انحصاری گیربکس SEW در ایران وجود ندارد ، نمیتوان نمونه های دارای تاییدیه رسمی را پیدا کرد.

آیا گیربکس SEW گیربکس هلیکال و گیربکس حلزونی هم تولید می کند؟

پاسخ: گیربکس SEW تولید کننده انواع گیربکس هلیکال است.

 

 

 
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان