مقالات گیربکس

  • 89
  • 2499 مرتبه
گیربکس صنعتی چیست؟

گیربکس صنعتی چیست؟

سه شنبه 04 شهریور 1399

گیربکس ها تجهیزاتی هستند که در بسیاری از کارخانجات کاربرد دارند،اساسا گیربکس ها انتقال قدرت میدهند از یک ماشین به ماشین دیگر و نکته اساسی این است که ما متوجه شویم که گشتاور مورد نیاز برای دستگاهی که میخواهیم از گیربکس درآن استفاده کنیم چقدر است.

در حقیقت گیربکس ها نیروی مکانیکی را از یک موتور انتقال میدهند به یک دستگاه و یا بالعکس به طور کلی در تمام گیربکس ها نیرو از طریق شافت انتقال پیدا میکند.

در گیربکس ها چرخ دنده های مختلف وجود دارند که معمولا چرخ دنده کوچک تر پینیون نامیده می شود و چرخ دنده بزرگتر گیر یا همان دنده نامیده می شود. بسته به سرعت و گشتاور هر چرخ دنده میتوان سرعت و گشتاور دنده مقابل را بدست آورد.

گشتاور نیرویی است که به صورت چرخی به یک دنده وارد میشود، ترکیب چندین چرخ دنده در یک گیربکس باعث میشود که نیرو و گشتاور از یک طرف شافت به آن طرف گیربکس انتقال یابد.

به طور مثال اگه دو دنده رو در نظر بگیریم دنده پنییون سرعت چرخ بالا تری دارد، و در حقیقت گشتاور کمتری تولید میکند و دنده مقابل گشتاور بیشتر و سرعت کمتری دارد،نسبت تبدیل گیربکس در حقیقت حاصل بدست آوردن همین نسبت چرخش دو دنده است.

موتور گیربکس

گیربکس های دارای یک شفت ورودی هستند که موجب ورود نیرو و توان از طرف موتور به داخل محفظه چرخ دنده ها می شود. متناسب با ضرایب کاهشی یا افزایشی گیربکس سرعت یا گشتاور خروجی افزایش یا کاهش پیدا می کند.

از جمله موارد مهم در انتخاب گیربکس مناسب برای موتور مناسب نوع ماشین انجام دهنده کار، دمای محیط کاری، شرایط محیطی (گرد و خاک، رطوبت و ..)، موتور محرک، نوع اتصال بین گیربکس و موتور، آرایش محوری و نوع بار وارده (شعاعی یا محوری) می باشد.

به طور کلی گیربکس های صنعتی موجود به دو دسته گیربکس های کاهنده و افزاینده تقسیم می شوند.

گیربکس کاهنده: در گیربکس های کاهنده مقدار گشتاور خروجی افزایش یافته و مقدار سرعت کاهش می یابد. با توجه به رابطه عکس سرعت دورانی و مقدار گشتاور، این مدل از گیربکس ها سرعت دورانی دریافتی از ورودی را تبدیل به گشتاور کرده و به مصرف کننده تحویل می دهند.

گیربکس افزاینده: گیربکس های افزاینده عکس گیربکس های کاهنده عمل می کنند. در این گیربکس ها سرعت دوران خروجی افزایش یافته و مقدار گشتاور کاهش می یابد.

سانتریفیوژها یکی از اصلی ترین کاربری های این مدل از گیربکس ها می باشند. این مدل از گیربکس ها می توانند سرعت بالاتری نسبت به حالت ورودی به مصرف کننده ارائه دهند.

به عنوان مثال اگر دنده کوچک تر سه دور بزند و دنده بزرگتر یک دور بزند به این مجموعه یک گیربکس بانسبت یک به سه گفته میشود، و به طور کلی نسبت یک گیربکس ازتقسیم تعداد چرخش دنده به پنییون بدست می آید، به شافت که با سرعت بیشتر در گیربکس چرخش داره این پوت شافت گفته می شود یا شافت ورودی و شافتی که انتقال قدرت را برعهده دارد و باسرعت کمتری می چرخد شافت خروجی نام دارد.

به عنوان مثال اگر یک گیربکس صنعتی دارای دو محور باشد و محور اول نسبتی یک به سه و محور دوم نسبتی یک به چهار داشته باشند نسبت تبدیل کل گیربکس ضریبی از سه و چها رخواهد بود که 1به 12 میشود .

یعنی اگر شافت ورودی 12دور بچرخد شافت خروجی یک دور خواهد زد به طور کلی قدرت برابر با گشتاور ضرب در سرعت در حقیقت هرچه سرعت بیشتر باشد  گشتاور کمتر و هرچه گشتاور بیشتر باشد سرعت کمتر میشود.

گشتاور در یک دنده برابر با نیرو ضرب در بازو گشتاور است. بازو گشتاور در حقیقت فاصله مرکز دنده تا آخرین نقطه دندانه ها است، این به این معنی است که اگر بازو گشتاور بیشتر باشد نیرو لازم برای چرخاندن دندانه گیربکس بیشتر خواهد بود.

باتوجه به قانون بقای انرژی پس اگر گشتاور و نیرو در یک گیربکس در دنده اول باهم برابر باشد در نتیجه در دنده دوم قدرت خواهد بود و سرعت کمتر است، به عبارتی دیگر به دلیل اینکه انرژی ثابت است نیروی ورودی باید با نیروی خروجی برابر باشد.

در حقیقت گشتاور ضرب در سرعت در شافت با گشتاور ضرب در سرعت درشافت خروجی باید یکسان باشد و چون شافت خروجی سرعت کمتری دارد پس در گیربکس صنعتی گشتاور یا نیروی خروجی بیشتر خواهد بود

بیشتر درمورد انواع دنده بحث خواهیم کرد دنده ها یا مستقیم هستند (نیرو را به صورت مستقیم انتقال می دهند که میتوانند به صورت هلیکال یا ساده باشد ) یا می تواند به صورت بول هلیکال باشد که نیرو را به صورت 90 درجه منتقل می کند.

نکات مهم در نصب گیربکس

•    برای رنگ کردن گیربکس ها بهتر است در ابتدا پوششی را بر روی کاسه نمد قرار دهید و سپس رنگ آمیزی را شروع کنید.
•    گیربکس ها دارای ارتعاش زیادی می باشند. به همین دلیل باید به صورت ثابت با استفاده از یک پایه به زمین متصل شوند.
•    برای جلوگیری از استهلاک و خرابی قطعات گیربکس ها، تمامی قطعات آن را در بازه های زمانی خاصی گریس کاری کنید.
•    در صورتی که میزان ضربه وارده به بدنه گیربکس بالا می باشد باید حتما از قطعات دمپ کننده نیرو استفاده کنید. این قطعات متناسب با شرایط می تواند متفاوت باشد. کوپلینگ هیدرولیکی، محدود کننده گشتاور و کلاچ از جمله آن ها است.
•    قبل از راه اندازی گیربکس اطمینان حاصل کنید که روغن موجود در گیربکس به اندازه کافی است. همچنین نسبت به گرانروی روغن گیربکس اطمینان حاصل کنید تا قطعات داخلی دچار خرابی نشوند.
•    تلورانس یا لقی قطعات داخل گیربکس باید در یک حد استانداردی باشد.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان