مقالات پمپ

  • 465
  • 124 مرتبه
بر طرف کردن مشکل فشار آب در طبقه ششم و هفتم ساختمان
پمپ برای طبقه ششم  و هفتم

بر طرف کردن مشکل فشار آب در طبقه ششم و هفتم ساختمان

پنج شنبه 15 خرداد 1399

یکی از مشکلاتی که بسیاری از ساکنان طبقه ششم و  هفتم آپارتمان ها دارند، جریان نامنظم و دبی متغیر آب در طبقه ششم و هفتم آپارتمان است. اکثر تاسیسات کاران به این مشکل واقف هستند که انتخاب پمپ برای طبقه ششم و هفتم نیاز به راهنمایی و مشاوره دارد. اما بیشتر فروشندگان پمپ آب ساختمانی بدون توجه به ملزومات مهم برای راه اندازی پمپ آب، به عنوان مثال بدون توجه به مشخصات دقیق، پمپ دو اسب تک یا دو پروانه را با منبع و درجه پیشنهاد می دهند.

اما نکته مهم این است که بسیاری از ساکنان طبقات بالا نظیر طبقه ششم و هفتم علاوه بر نداشتن یک جریان آب یکنواخت، توانایی تنظیم کلید اتوماتیک پمپ را نیز ندارند. حتی اگر کلید اتومات اصلی پمپ نظیر کلید اس کیو آر دی SQRD اصلی را نیز نصب کنید و یک نصاب ماهر هم داشته باشید، باز هم تنظیم فشار بر روی این کلید و اینکه در چه زمان هایی استارت و استاپ پمپ باید شکل گیرد کار سختی است. حتی برخی فروشندگان به اشتباه ست کنترل را برای طبقات بالا پیشنهاد می دهند که این کاملاً اشتباه بوده و تقریباً بی فایده است.

Element Pressure Switch

کالا صنعتی برای حل مشکل نوسان آب در طبقات ششم و هفتم استفاده از کلید اتومات المنت Element Pressure Switch را پیشنهاد می کند. این کلید اتوماتیک پمپ شاخت کشور ترکیه بوده و برای استفاده با پمپ طبقات بالا بسیار مناسب است. کلید اتوماتیک المنت ساخت کشور ترکیه بوده و قابلیت استفاده با تمامی انواع پمپ در ایران را دارد. اگر شما نیز برای طبقات بالای ساختمان دچار مشکل نوسان فشار و دبی هستید، کالا صنعتی کلید اتوماتیک المنت را به شما پیشنهاد می دهد. البته در سال های اخیر بجای استفاده از کلید اتومات در طبقات پایین از ست کنترل استفاده می رود.

حال سوال این است که آیا برای نصب کلید اتوماتیک المنت Element Pressure Switch نیاز به تجهیزات متفرقه ای نیز هست؟ یا اینکه آیا میتوان کلید قبلی را با این کلید اتومات تعویض کرد؟ پاسخ این است که بله به راحتی میتوان این کلید اتومات را به جای کلید اتومات های رایج در بازار جایگزین کرد. البته باید توجه داشت که قیمت این کلید اتومات نسبت به نمونه های مشابه رایج در بازار بیشتر است اما کیفیت فوق العاده ای دارد. علاوه بر این یکی از مزایای مهم استفاده از کلید اتومات المنت Element Pressure Switch راحتی تنظیم فشار در این کلید است که با دو لبه روبرو انجام می شود. یکی از این دو لبه مشخص کننده مقدار فشار نهایی است که پمپ باید ایجاد نماید، دومی مشخص کننده این است که به چه مقدار تغییر یا کاهش فشار پمپ دوباره باید استارت شود.

بیشتر بخوانید: ست کنترل بهتر است یا منبع انبساط

کلید اتومات المنت

با این خصوصیت مهم شما همواره در طبقه ششم و هفتم ساختمان با استفاده از تنها یک پمپ آب و یک کلید اتومات المنت Element Pressure Switch فشاری یک نواخت خواهید داشت. باید به این نکته توجه داشته باشید که تنظیم محدوده فشار کم باعث خواهد شد که تعداد استارت و استاپ پمپ بالا رفته و هزینه هایی نظیر برق و استهلاک پمپ آب بالا رود، اما از آن طرف فشار آب یکدست در طبقه ششم هدیه ارزشمندی است که کلید اتومات المنت برای شما فراهم خواهد کرد. 


برگرفته از تجربیات آقای مهندس عطا آملی مقدم
 

 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان