انواع دینام صنعتی

 • الکتروموتور و دینام دی سی -dc
 • الکتروموتور و دینام تک فاز
 • الکتروموتور و دینام سه فاز
 • الکتروموتور و دینام دو سرعته
 • الکتروموتور و دینام فرم کوچک
 • الکتروموتور و دینام ضد انفجار
 • الکتروموتور و دینام ترمزدار
 • الکتروموتور دینام،موتور کولری
 • الکترو موتور بنزینی،دیزلی

در ادامه تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب الکتروموتور مناسب را در اختیار شما قرار میدهیم. برای مشاهده ادامه مطالب برای روی بیشتر کلیک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید و همچنین راهنمای انتخاب مناسبترین الکتروموتور را در بخش الکتروموتور مطالعه بفرمایید.

انواع الکتروموتور تک فاز و الکتروموتور سه فاز با دورهای مختلف 750 دور ، 1000 دور ، 1500 دور ، 3000 دور ، الکتروموتور ترمزدار ، دینام کلاچ دار با درجه حفاظتی متفاوت ، به همراه آموزش نصب الکتروموتور و خدمات پس از فروش مانند تعمیرات و نگهداری امکان پذبر است.

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

برند های الکتروموتور در سایت کالا صنعتی

در گروه کالا صنعتی انواع الکتروموتور های صنعتی اعم از محصولات داخلی و خارجی بنا به درخواست مشتری ارائه می گردد. به عنوان نمونه میتوان از برندهای معتبر داخلی نظیر الکتروموتور موتوژن ( MOTOGEN ) ، الکتروموتور الکتروژن ( ELECTROGEN ) و الکتروموتور جمکو (JEMCO) که جزء شاخص ترین برندهای معتبر الکتروموتور ایرانی به شمار می آیند نام برد.

همچنین عرضه برندهای الکتروموتور خارجی نظیر الکتروموتور زیمنس (SIEMENS)،  الکتروموتور ABB، الکتروموتور WEG و انواع الکتروموتور چینی نظیر الکتروموتور کاجیلی (KAIJILI) ، الکتروموتور ارسم (ERSEM) و مشاوره برای انتخاب بهترین گزینه، از جمله خدمات این مجموعه به شمار می آید. با کلیک بر روی هر عکس به بخش مربوطه بروید.

برای اطلاع از قیمت روز الکتروموتور ایرانی ، الکتروموتور چینی ، ترک ، ایتالیایی ، آلمانی و قیمت روز الکتروموتور خارجی و الکتروموتور ضد انفجار میتوانید با کارشناسان فروش از طریق تماس تلفنی و یا ارتباط آنلاین در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد انواع الکتروموتور

چه زمانی از اتصال ستاره مثلث در الکتروموتور استفاده می شود؟

الکتروموتور القایی در زمان راه اندازی اولیه بین چهار تا هفت برابر جریان نامی خود را از شبکه دریافت می کند. لذا برای جلوگیری از آسیب به سیستم و کم کردن جریان راه اندازی، راه حل هایی وجود دارد.

یکی از این راه حل ها استفاده از سربندی ستاره-مثلث است. تغییر حالت از ستاره به مثلث میتواند به صورت دستی یا به صورت خودکار باشد.

چگونه، بدون اینورتر، دور موتور اولیه را کنترل کنیم؟

در زمان نصب دینام اگر اصطلاحاً در درون تخته کلم سربندی اتصال الکتروموتور به صورت ستاره مثلث بسته شود، الکتروموتور با دور کم شروع به حرکت کرده و پس از چند ثانیه به دور نهایی خواهد رسید و این کار به عبارتی جایگزین کنترل دور یا اینورتر برای این هدف خاص است.

ستاره مثلث چیست؟

در الکتروموتور سه فاز ، اگر بر روی تخته کلم (محفظه ای که سر سیم ها از داخل پوسته الکتروموتور به آنجا هدایت شده است) دقت فرمایید، به دو صورت می توان سربندی را انجام داد.

در اتصال ستاره سه سیم L1 ، L2 و L3 را به ابتدای سیم پیچ های دینام وصل نماییم و انتهای سیم پیچ ها را نیز به هم متصل کنیم، اتصال به صورت ستاره (با علامت اختصاری Y ) وصل شده است.

تصویر زیر نحوه اتصال ستاره را نمایش می دهد.

اتصال ستاره در الکتروموتور

در اتصال مثلث (با علامت اختصاری D )، ابتدا و انتهای سیم پیچ به هم متصل می شود. شکل زیر اتصال مثلث را نمایش می دهد. در اتصال مثلث از تمامی توان الکتروموتور سه فاز استفاده می شود.

در الکتروموتور های با قدرت بالا برای کم کردن جریان راه اندازی، و راه افتادن با توان کمتر از اتصال ستاره استفاده می شود.

سربندی الکتروموتور

کنترل هم محوری یا Alignment الکتروموتور و پمپ را چگونه انجام دهیم؟

هم محوری یکی از مهمترین مسائل در نصب الکتروموتور است چراکه اگر کوپلینگ ها هم محور نباشند پمپ و دینام به زودی آسیب خواهند دید. با استفاده از ابزار آلاتی میتوان نا محوری طولی و زاویه ای را در کوپلینگ محاسبه نمود.

باید توجه داشت که قبل از شروع به هم محور کردن الکترو پمپ ، باید اطمینان حاصل کنیم که برق الکتروموتور قطع و سیستم کاملاً خاموش باشد.

به عنوان یک روش ساده میتوان از ابزاری شبیه به تیغ اره یا چیزی مشابه به آن، استفاده کرده و با قرار دادن بر روی کوپلینگ هم محوری الکترو پمپ را کنترل کنیم.

اگر بین تیغ اره و کوپلینگ ها فاصله باشد، نور از زیر آن عبور کرده و نامحوری کوپلینگ برا نشان خواهد داد. در قسمت ویدئو های آموزشی میتوانید روش های صحیح کنترل هم محوری شافت در دینام ها را مشاهده بفرمایید.

آیا کوپلینگ ها باید با فاصله از هم نصب شوند؟

یکی از مهمترین بخش ها در نصب الکتروموتور ، کنترل فاصله بین کوپلینگ هاست. به عبارتی باید بین کوپلینگ ها فاصله افقی باشد تا هنگام گرم شدن شفت الکتروموتور و پمپ و افزایش طول آنها، از چسبیدن کوپلینگ ها به یکدیگر جلوگیری به عمل آورند.

این فاصله را میتوان با توجه به گرمای تولید شده و مقدار افزایش طول شفت الکتروموتور و پمپ محاسبه کرد ولی عموماً به صورت تجربی بین 2 تا 5 میلیمتر بسته به سایز دینام لحاظ می گردد.

آیا ارسال کالای صنعتی در کدام شهر ها رایگان است؟

شاید برای شما هم جالب باشد که سایت کالا صنعتی را میتوان تنها سایتی دانست که در شهر های تهران، شیراز ، اصفهان ، تبریز و مشهد ارسال رایگان دارد.

البته ارسال رایگان برای کالاهای با ارزش بیش از 100 میلیون ریال مقدور است که شامل ارسال انواع الکتروموتور، گیربکس صنعتی ، پمپ ، موتور ویبره و سایر کالاهای صنعتی می شود.

چه برندهایی از الکتروموتور در سایت شما فروش می شود؟

امروزه برند های زیادی در ایران وجود دارد که اقدام به تولید انواع الکتروموتور کرده اند. در سایت کالا صنعتی انواع الکتروموتور خارجی , موتوژن , الکتروژن, جمکو,  زیمنس,  ABB, وگ, کاجلی, ارسم گوانگلو, الکتروموتور کلاچ دار, دینام ترمز دار, الکتروموتور سه فاز, الکتروموتور تک فاز, الکتروموتور پوسته چدن, الکتروموتور پوسته آلومینیوم, الکتروموتور ایرانی , الکتروموتور چینی به فروش می رسد.

 • سوالات متداول
 •  

ثبت سفارش
تعداد
عنوان