تخفیف شگفت انگیز

الکتروموتور زیمنس

 • الکتروموتور ضد انفجار زیمنس • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

خرید الکتروموتور زیمنس

شرکت زیمنس یکی از مطرح ترین تولید کنندگان تجهیزات صنعتی مانند اتوماسیون صنعتی، الکتروموتور، تجهیزات الکترونیک و ... است. دینام یا الکتروموتور زیمنس یکی از با کیفیت ترین الکتروموتورهای صنعتی است که کارایی بالا، مقاومت در برابر شرایط سخت محیطی، صدای کم و عمر مفید طولانی مدتی دارد. این موتورها با بهره گیری از تکنولوژی های روز دنیا، قابلیت کنترل دقیق سرعت و قدرت خروجی را ارائه می دهند. خرید الکتروموتور زیمنس، گزینه ای ایده آل برای انواع کسب و کارهای صنعتی است که نیازمند یک سیستم تولید با کیفیت و کارایی بالا هستند. برای انتخاب بهترین موتور زیمنس باید نیازهای کسب و کار خود را سنجیده و پس از مشاوره با کارشناسان فنی، بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

لوگو زیمنس

انواع الکتروموتور زیمنس

انواع الکتروموتور زیمنس 

به طور کلی انواع الکتروموتور زیمنس با نام تجاری SIMOTIC تولید شده و شامل موتورهای ولتاژ پایین (موتورهای صنعتی استاندارد)، موتورهای ولتاژ بالا، موتورهای کنترل حرکتی، موتورهای DC و الکتروگیربکس می شوند. در ایران بیشترین تقاضا مربوط به انواع الکتروموتور زیمنس ولتاژ پایین است که در ادامه مدل های مختلف آن را معرفی می کنیم. ضمناً تمامی انواع الکتروموتور زیمنس ولتاژ پایین مطابق با استانداردهای IEC، ISO9001، EN و ... تولید می شوند.

1) الکتروموتور SIMOTICS GP زیمنس

الکتروموتور GP زیمنس

الکتروموتور SIMOTICS GP زیمنس، برای کاربردهای عمومی و با پوسته آلومینیومی طراحی شده اند؛ این موتورها استاندارد حفاظتی IP66 داشته و برای محیط هایی که گرد و غبار و رطوبت در آن ها نسبتاً زیاد است، مناسب هستند. طراحی منحصر به فرد این موتورها، نصب آن ها را بسیار راحت و کم هزینه نموده و به دلیل وزن کمی که دارند برای استفاده در پمپ، فن و کمپرسورها مناسب است. از این الکتروموتورها در صنایعی مانند صنایع سیمان، صنایع شیمیایی، صنایع نفت و گاز و صنایع خمیر و کاغذ استفاده می شود. مشخصات موتور زیمنس SIMOTICS GP در جدول زیر آمده است:

توان 0.09 تا 45 کیلووات
ولتاژ 230 تا 690 ولت
طول شفت 63 تا 200 میلی متر
تعداد پل ها 2 تا 8 پل
درجه حفاظتی IP55، IP56، IP65 و IP66
کلاس بهره وری IE1 تا IE4

2) الکتروموتور SIMOTICS SD زیمنس

الکتروموتور SIMOTICS SD زیمنس، با پوسته چدنی و مقاوم خود و سایز فریم 71 تا 450، اولین انتخاب برای انواع محیط های صنعتی عادی و خشن است. این موتورها در شرایط سخت، گرد و غبار و ارتعاشات، بسیار قابل اعتماد بوده و راندمان بالا و عملکرد پایداری را تضمین می نمایند. این الکتروموتورها به دلیل طراحی خاص پوسته، طراحی فلنج و نحوه نصب، کلاس بازده IE4 و محدوده توان 2.2 تا 1000 کیلووات، در بسیاری از کاربردهای صنعتی مانند پمپ ها، فن ها، کمپرسورها، نوار نقاله، میکسرها، اکسترودرها و جرثقیل ها استفاده می شوند. موتورهای سری SIMOTIC SD زیمنس در دو نوع عملکرد خطی و با سرعت متغیر عرضه می شوند. مشخصات موتور زیمنس SIMOTICS SD در جدول زیر آمده است:

  موتورهایی که برای عملکرد خطی طراحی شده اند. موتورهای بهینه شده برای کانورتر (VSD10) موتورهای بهینه شده برای کانورتر (VSD4000)
قدرت 0.09 تا 200 کیلووات 2.2 تا 200 کیلووات 0.55 تا 78 کیلووات
ولتاژ 230 تا 690 ولت 400 تا 690 ولت 400 تا 460 ولت
طول شفت 71 تا 315 میلی متر 100 تا 315 میلی متر 80 تا 225 میلی متر
تعداد پل ها 2 تا 8 2 تا 4 4
درجه حفاظتی IP55، IP56، IP65، IP66    
کلاس بهره وری IE1 تا IE4 IE4  

3) الکتروموتور زیمنس ضدانفجار SIMOTICS XP

الکتروموتور XP زیمنس

الکتروموتور زیمنس ضدانفجار SIMOTICS XP زیمنس، قوی ترین موتور ولتاژ پایین این شرکت است که برای کارکرد در سخت ترین شرایط طراحی شده است. این دینام ها قابلیت کار کردن با جریان برق مستقیم و کانورتر را داشته و حداکثر ایمنی و کارایی را ارائه می دهند. از جمله مزایای این موتورها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • همگی انواع الکتروموتور زیمنس ضد انفجار از حداقل کلاس بهره وری IE3 برخوردارند؛ همچنین موتورهای 250 کیلووات، Ex Ec و Ex tb/tc از کلاس بهره وری IE4 برخوردارند. به طور کلی این دسته از محصولات زیمنس بالاترین راندمان سیستم (IES) را ارائه می دهند.
 • طراحی ساده و کاربردی: این موتورها، نیاز تمامی صنایع را برآورده نموده و در عین حال طراحی قطعات آن ها تا حد امکان ساده شده است.
 • هماهنگ با همه کانورترها
 • بهینه شده برای کاربردهای صنعتی گروه گازهای IIC (شامل هیدروژن)
 • عملکرد روان در محدوده دمایی -20 تا 40 درجه سانتی گراد
 • بیشترین محافظت و مقاومت؛ این موتورها دارای استاندارد حفاظتی IP55 تا IP66 هستند؛ علاوه بر این استاندارد حفاظت در برابر خوردگی و پوشش رسانا برای بارهای الکترواستاتیک بالا را نیز دارند.

الکتروموتور ضدانفجار زیمنس برای کاربردهای صنایع نفت و گاز، صنایع شیمیایی، صنایع هیدروژن، پمپ، فن، کمپرسور، استفاده در سکوهای حفاری دریایی، وینچ، جرثقیل، کشتی ها و صنایع دریایی، مناسب است. این الکتروموتورها گواهینامه های بین المللی دریایی را نیز کسب نموده اند. مشخصات موتور زیمنس ضدانفجار SIMOTICS XP عبارت است از:

منطقه خطر 1 1 2 21 22
نوع حفاظت Ex db Ex eb Ex ec Ex tb Ex tc
محدوده قدرت 0.25 تا 460 کیلووات 0.12 تا 165 کیلووات 0.09 تا 1000 کیلووات
ولتاژ 230 تا 690 ولت؛ 50/60 هرتز
طول شفت 71 تا 355 میلی متر 63 تا 315 میلی متر 63 تا 450 میلی متر
تعداد پل ها 2 تا 8 2 تا 6  
درجه حفاظت IP55 تا IP66 IP65،IP66 IP55، IP66
کلاس راندمان موتور IE3 IE2،IE3،IE4

4) الکتروموتور SIMOTICS DP زیمنس

الکتروموتور SIMOTICS DP زیمنس، برای کاربردهای خاص صنعتی طراحی و بهینه شده اند؛ هریک از دینام های زیر مجموعه این دسته فناوری های لازم برای پیشبرد اهداف خاصی دارا هستند. انواع الکتروموتور SIMOTICS DP زیمنس شامل الکتروموتورهای دریایی، موتورهای جرثقیل، موتورهای آسیاب فلزی و میز غلتکی و سایر الکتروموتورهای سفارشی می شوند.

الکتروموتور دریایی SIMOTICS DP زیمنس

هوای مملو از نمک و رطوبت دریا، می تواند فشار و آسیب زیادی بر تجهیزات الکتریکی کشتی ها و صنایعی که در مناطق ساحلی هستند، وارد کند. به همین علت، انجمن های صنایع دریایی، مقررات سختگیرانه ای در مورد تجهیزات و الکتروموتورهای دریایی تدوین می کنند. انواع الکتروموتور دریایی SIMOTICS DP زیمنس موفق کسب طبقه بندی های مشهور دریایی مانند LR، GL، DNV، BV، RINA، ABS، KR، RS و ... شده اند؛ به عنوان مثال، این موتورها کاملاً سازگار با دمای بالاتر محیطی برای کار کردن در زیر عرشه کشتی ها هستند. همچنین برخی از الکتروموتورهای دریایی SIMOTICS DP زیمنس برای کار روی عرشه طراحی شده اند و حتی زمانی که به صورت مختصر در آب قرار گیرند نیز عملکرد قابل قبولی دارند. مشخصات موتور زیمنس دریایی SIMOTICS DP به شرح زیر است:

محدوده توان و ولتاژ 0.37 تا 378 کیلووات برای تمام ولتاژهای معمول
تا 1250 کیلووات برای الکتروموتور زیمنس SIMOTICS TN
تا 1600 کیلووات برای الکتروموتور زیمنس SIMOTICS FD
سایز فریم 63M تا 315L برای انواع معمول
تا 450 برای موتورهای SIMOTICS TN یا SIMOTICS FD
سرعت و گشتاور نامی 750 تا 3600 دور در دقیقه
0.61 تا 10300 نیوتون متر
تأییدیه های دریایی گواهینامه های ABS، KR، RS، LRS، BV، GL، DNV و RINA برای زیر عرشه

موتور جرثقیل SIMOTICS DP زیمنس

انواع موتور جرثقیل SIMOTICS DP زیمنس، مخصوصاً برای استفاده در بنادر مناسب هستند. این موتورها در برابر شرایط سخت آب و هوایی مانند رطوبت، نمک و سرعت زیاد باد مقاوم بوده و تحمل اضافه بار بالا و کنترل سرعت را تضمین می کنند. مشخصات موتور زیمنس جرثقیل SIMOTICS DP عبارت است از:

محدوده توان و ولتاژ 1.1 تا 481 کیلووات برای تمامی ولتاژهای معمول، همچنین کارکرد مناسب با تمامی کانورترهای SINAMICS
سایز فریم 132S تا 315L
سرعت و گشتاور نامی 727 تا 1726 دور در دقیقه
10.6 تا 3142 نیوتون متر

موتور آسیاب فلزی و میز غلتکی SIMOTICS DP زیمنس

موتور آسیاب فلزی و غلتکی SIMOTICS DP زیمنس برای عملکرد مطمئن در فعالیت های دشواری مانند نورد فلزات طراحی شده است. این موتورها مقاومت بسیار خوبی در برابر دما، رطوبت و گرد و غبار بالا دارند. طراحی این موتورها به صورت سه فاز با بدنه ای آجدار و از جنس چدن طراحی شده و لرزش و شوک کمی در عملکرد خود دارند. به طور کلی این الکتروموتورها به دو دسته موتورهای کارخانجات فولاد و موتورهای میز غلتکی تقسیم بندی می شوند که مشخصات فنی هریک در جدول زیر می آید:

  موتور کارخانه فولاد موتور میز غلتکی
محدوده ولتاژ و توان 1 تا 38 کیلووات برای ولتاژهای معمول 3.5 تا 66 کیلووات برای ولتاژهای معمول
سایز فریم و نوع نصب V1، V3، B35، B5، B3: 280M تا 112M B5، B3: 200 L تا 112M
225M تا 400 :B3
سرعت و گشتاور نامی 1000 تا 2610 دور در دقیقه 295 تا 1480 دور در دقیقه
26 تا 578 نیوتون متر 23 تا 2135 نیوتون متر
درجه حفاظتی IP55، درجه حفاظت بالاتر بنا به سفارش ارائه می شود. سایز فریم IP66: 200L تا 112M
225M تا 400: IP55، درجه حفاظت بالاتر بنا به سفارش ارائه می شود.

الکتروموتور سفارشی SIMOTICS DP زیمنس

الکتروموتورهای سفارشی SIMOTICS DP زیمنس، مانند درایوهای پر سرعت برای صنایع نساجی، کمپرسور، موتورهای توان بالا و خنک شونده با مایع، درایوهای صنعتی و ژنراتورهای سنکرون و ... برای کاربردهایی که نیاز به ویژگی های خاص دارند، تولید می شود.

الکتروموتور AC

نمایندگی الکتروموتور زیمنس

با توجه به تحریم های فعلی امکان احداث نمایندگی الکتروموتور زیمنس به صورت رسمی در ایران وجود ندارد ولی وبسایت کالا صنعتی به عنوان عاملیت فروش مستقیم الکتروموتور زیمنس در ایران، تمامی محصولات این شرکت را به صورت اورجینال ارائه نموده و امکان بهره مندی از تکنولوژی های روز دنیا را برای راهکارهای صنعتی مشتریان خود فراهم می نماید. با توجه به تفاوت های موجود در نوع و کاربری دینام های صنعتی، هدف کارشناسان فروش کالا صنعتی ارائه اطلاعات دقیق و جامعی درباره هریک از محصولات این شرکت است تا بهترین موتور را مطابق با نیازهای خود انتخاب کنید. همچنین با خرید از این وبسایت می توانید از پشتیبانی های فنی در زمینه نصب، راه اندازی و نگهداری الکتروموتور زیمنس نیز بهره مند شوید. به دلیل گستردگی محصولات این شرکت پیشنهاد می کنیم برای دریافت مشاوره و راهنمایی های لازم در خصوص نحوه تأمین الکتروموتور زیمنس، زمان تحویل و دریافت لیست قیمت الکتروموتور تکفاز و سه فاز زیمنس با کارشناسان فروش وبسایت کالا صنعتی تماس حاصل فرمایید.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور