021-91304300

تمامی سفارشات از تاریخ 6 فروردین ماه به بعد ارسال خواهد شد

تخفیف شگفت انگیز

اینورتر آسانسور

اینورترها یا درایوهای فرکانس متغیر تجهیزاتی هستند که به کمک آن ها می توان سرعت چرخش الکتروموتور را کنترل کرد. درایوهای فرکانس متغیر در موارد بیشماری کاربرد دارند، یکی از این کاربردها آسانسورها هستند.

درایوی که حرکت الکتروموتور آسانسور را بر عهده دارد، تحت عنوان اینورتر آسانسور شناخته میشود.

خروجی اینورتر ها متناسب با نیاز دستگاه در ولتاژ و فرکانس مناسبی ارائه می شود. منبع تغذیه یک اینورترآسانسور می تواند جریان مستقیم یا متناوب باشد که متناسب با آن باید اینورتر مناسب را انتخاب کرد.

اینورتر

اینورترها در واقع وظیفه کنترل جریان و ولتاژ خروجی را دارند و این کار را با تنظیم فرکانس دستگاه انجام می دهند. اینورتر آسانسور در ورودی، جریان برق را با ولتاژ و فرکانس معین دریافت کرده و در خروجی، مقدار جریان مناسب دستگاه را ارائه می دهد.

تنظیم سرعت الکتروموتور و کنترل آن توسط اینورتر آسانسور به ترتیبی است که قدرت و گشتاور موتور افت نکند. همانطور که گفته شد اینورتر ها در دو مدل تک فاز و سه فاز ارائه می شوند.

برای الکتروموتورهای با توان بیشتر از 3 اسب باید از اینورتر سه فاز استفاده شود. همچنین باید توجه داشت که توان اینورتر آسانسور با توان الکتروموتور با هم تطابق داشته باشند. خروجی همه اینورترها سه فاز می باشد که متناسب با ولتاژ و فرکانس متغیر ارائه می شود.

ادامه متن در پایین صفحه ...  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین

خصوصیات اینورتر یا درایو آسانسور

اینورترها معمولا به دو نوع گشتاور ثابت و گشتاور متغیر تقسیم می شوند. برای استفاده در آسانسورها معمولا از اینورترهای گشتاور ثابت استفاده می شود.

مهمترین خصوصیتی که در اینورتر آسانسور وجود دارد، کاهش مصرف انرژی و در نتیجه کاهش هزینه های تمام شده می باشد. در کنار این مورد این تجهیزات موجب کاهش جریان راه اندازی الکتروموتور شده و در نتیجه در بلند مدت موجب افزایش طول عمر موتور می شود.

درایو آسانسور قابلیت تغییر سرعت موتور، تغییر جهت حرکت موتور، ایجاد محافظ در برابر اضافه بار، امکان کار در حالت ولتاژ متغیر، امکان کنترل از راه دور، برنامه ریزی حرکت موتور و ایجاد سرعت بالاتر از سرعت نامی موتور را دارد.

اینورتر آسانسور در ابتدا میزان بار وارده به موتور را تشخیص داده و متناسب با آن به موتور جریان می دهد. در بیشتر حالت ها جریان ارائه شده توسط درایو آسانسور از جریان نامی الکتروموتور کمتر است.

اینورترها در تابلوی الکترونیکی اکثر آسانسورها وجود دارد و به راحتی می توانند مقدار سرعت چرخش موتور و در نتیجه سرعت حرکت آسانسور را کنترل کنند. از نظر کاربردی این تجهیزات در صنایع مختلفی استفاده می شود.

پمپ ، فن، نوار نقاله، اکسترودر و بسیاری دیگر از تجهیزات از اینورتر استفاده می کنند. 

اینورتر تابلو فرمان

نکات مهم در خرید و استفاده از اینورتر آسانسور

جریان ورودی به اینورترها می تواند منابع تغذیه DC مانند باتری، پنل های خورشیدی و یا سلول های سوختی باشد. جریان ورودی به اینورتر آسانسور برق متناوب شهری است.

این تجهیزات می توانند برق را به مقدار مناسب در ورودی دریافت کرده و در خروجی با ولتاژ و فرکانس معین ارائه دهند. درایوهای فرکانس متغیر در بیشتر اوقات شامل تعدادی دیود هستند که وظیفه یکسو کردن جریان را بر عهده دارند.

در زمانی که جریان یکسو شده و تبدیل به جریان DC می شود، توسط مدارات الکترونیک به جریان AC تبدیل می شود. پس از تبدیل جریان برق به ولتاژ و فرکانس مناسب از فیلترهایی برای صاف کردن موج سیگنال استفاده می شود.

در بیشتر اوقات با استفاده از فیلترهای با کیفیت، سیگنال جریان خروجی به شکل سینوسی و نرم ایجاد می شود. اما معمولا اینورتر آسانسور دارای قیمت بالایی می باشند.

در صورتی که سیگنال خروجی اینورترها به شکل موج های مربعی شکل باشند، معمولا نشان دهنده کیفیت پایین خروجی این اینورترها می باشد.

درایو

یکی از مهمترین موارد در انتخاب اینورتر آسانسور نوع خنک کاری آن ها می باشد. بسیاری از اینورترها در هنگام استفاده به دمای بالایی می رسند که اینورتر آسانسور نیز از آن مستثنی نیست و این موضوع موجب کاهش چشمگیر عملکرد آن ها می شود.

استفاده از فن یا تجهیزی برای خنک کاری دستگاه موجب کاهش دمای اطراف مدار اینورتر آسانسور شده و شرایط کاری آن را بهبود می بخشد.

کاربرد کنترل دور اینورتر آسانسور

اینورتر آسانسور برای کاربری های مختلفی مانند تغییر سرعت موتور، تغییر جهت حرکت موتور، روشن و خاموش کردن الکتروموتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی، کاهش تنش ها و ضربه های مکانیکی و در نتیجه افزایش طول عمر موتور، افزایش حفاظت موتور در برابر افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب تجهیزات، راه اندازی نرم موتور بدون ضربه به گیربکس و تسمه و کاهش میزان استهلاک الکتروموتور استفاده میشود.

اینورتر آسانسور می تواند در صورتی که اضافه بار به الکتروموتور تحمیل شود، موتور را خاموش نموده و نسبت به اضافه بار به وجود آمده اپراتور را باخبر کند.

معمولا راه اندازی الکتروموتورها نیاز به جریان راه اندازی زیادی دارد که این جریان می تواند توسط اینورتر آسانسور به حداقل خود برسد. جریان راه اندازی بالا می تواند علاوه بر افزایش مصرف انرژی باعث افزایش استهلاک قطعات موتور شود.

جریان موتور در هنگام کاهش بار موتور به صورت خودکار کم می شود. اینورتر آسانسور از فرکانس و جریان ورودی به دستگاه فیدبک گرفته و در خروجی با تغییر سرعت چرخشی موتور، مقدار بار بهینه را بر روی موتور قرار میدهد.

همچنین شوک های ایجاد شده در هنگام اتصال جریان الکتریسیته بسیار کاهش پیدا کرده و احتمال آسیب الکتروموتور بسیار پایین می آید. 

  • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان