اینورتر LS

تاریخچه شرکت  LS الکتریک

LS الکتریک در سال 1974 به‌عنوان اولین شرکت کره‌ای که درایوهای فرکانس متغیر (اینورتر) را تولید می‌کند تاسیس شد. این درایوها کاربردهای گسترده‌ای در جرثقیل، آسانسورها، تولید فولاد، تهویه هوا، اتومبیل و تصفیه‌ خانه‌های آب دارند.

لوگوی اینورتر LS

در ساخت درایورهای LS الکتریک به صورت کاملا سختگیرانه معیارهای کیفی، محیطی و بسیاری از مقررات بین المللی دیگر رعایت می‎شود.

این شرکت با استفاده مداوم از فناوری های جدید و نیازهای پنهان مشتریان بالقوه ، در حال گسترش سهم بازار خود فراتر از مرزهای کره جنوبی می‌باشد.

ساختمان شرکت اینورتر LS

شعار اصلی شرکت LS الکتریک پیش‌روی به سمت آینده‌ای جدید از طریق نوآوری‌هایی که بیش از انتظارات مشتریان است می‌باشد. 

در ادامه اطلاعات در مورد اینورتر ال اس(LS) در اختیار شما قرار میدهیم. برای مشاهده ادامه مطالب بر روی بیشتر کلیک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید.

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

معرفی اینورتر LS

اینورتر LS یکی از اولین سری های کنترل دور است که در کشور کره جنوبی توسط کمپانی LS پا به عرصه صنعت درایو نهاد.

ازجملع کاربرد های مهم این درایو کنترل دور الکتروموتور می باشد. اینورتر های برند LS براساس زمان قابل تنظیم برای شتاب گیری موتور با راه اندازی نرم الکتروموتور از شوک های جریانی به برق واحد صنعتی جلوگیری می نماید.

همچنین این درایو با توقف نرم در طول زمان تنظیم شده برای توقف موتور از آسیب به موتور و تجهیزات متصل به آن جلوگیری می کند.

اینورتر LS به جهت برخورداری از عملکرد و کیفیت مناسب در صنعت و همچنین داشتن قیمتی مناسب نسبت به کیفیت و به لحاظ تنوع در عرضه توانسته است جایگاه ویژه ای را در صنایع مختلف کشور به خود اختصاص دهد. 

اینورتر LS یکی از برندهای معروف و شناخته شده در کشور ایران و حتی در جهان است است. اینورتر LS در مدل ها و سری های مختلف، متناسب با نوع مصرف و کاربرد آن وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم.

مدل های مختلف اینورتر LS

ساختار کلی مدل های مختلف مدل های درایو ال اس به ترتیب زیر هستند :

IE5   , IC5  , IG5A  , S100  ,  IP5A  ,  H100  ,  IS7  , IV5         

درایو LS مدل های دیگری هم دارد که دیگر تولید نمی شوند. یکی درایو ال اس مدل IS5 که به جای آن مدل IS7 ساخته شده است و دیگری مدل IG5 که به جای آن مدل IG5A ساخته میشود.

مدل های مختلف اینورتر ls

درایو LS مدل (LS DRIVE IE5)

اینورتر ال اس IE5 یک اینورتر کاملاً اقتصادی است و در عین حال مناسب برای کاربردهای سبک. میتوان گفت به نوعی مشابه اینورتر دلتا (DELTA) سری L است البته با این تفاوت که درایو ال اس IE5 به هر دو صورت تک فاز و اینورتر سه فاز ارائه شده است، در حالی که دلتا (Delta Drive) سری L تنها به صورت تک فاز موجود است رنج توانی موجود برای کنترل دور ال اس IE5 از 100 w است تا 400 w.

نکته بسیار مهم

این مورد که معمولاً کمتر به آن توجه شده و در اکثر موارد باعث سوختن کنترل دور می گردد این است که هر دو مورد تک فاز و سه فاز تنها با 220 ولت تغذیه می گردند به عبارت دیگر اینورتر ال اس IE5 سه فاز 220 ولت است نه 380 ولت.

بارها مشاهده گردیده است که سهل انگاری در این مورد باعث شده تا به جای 220 ولت برق 380 ولت به درایو ال اس IE5 متصل شده و در همان ابتدا اینورتر آسیب ببیند.

تذکر : کلاس سه فاز درایو IE5 تغذیه 380 ولت ندارد بلکه مدل سه فاز آن تنها با 220 ولت است و لاغیر حتما مراقب باشید.

اینورتر ls ie5

بیشتر بدانیم 

خصوصیات دیگر درایو ال اس IE5 اینکه دارای مد کنترلی ولتاژ به فرکانس بوده و کاربرد آن بیشتر در دستگاه های بسته بندی، دمنده ها و استفاده در نانوایی است.

البته لازم به ذکر است به جهت رنج توانی کوچک و محدودی که مدل IE5 دارد، بسیار کم کاربرد است. به جای درایو ال اس IE5 باید درایو ال اس IC5 را که جامع‌ تر است ، جایگزین کنیم.

درایو LS مدل (LS DRIVE IC5)

 اینورتر ال اس IC5 درایوی است تکفاز و کلاس سه فاز ندارد. رنج توانی درایو از 400W است تا 2.2KW از جمله درایوهایی که دارای فیلتر داخلی است، قابلیت پشتیبانی از دو مد کنترلی را دارد اینورتر خوب و قابل قبولی است.

توانایی گشتاور بالا را دارد، فرکانس خروجی آن از 0.1Hz شروع شده تا 400Hz را ساپورت میکند، از طریق نرم افزار Drive View می‌توان با اینورتر ارتباط گرفت.

درایو ال اس مدل (LS DRIVE S100)

 درایو ال اس S100 در واقع مدل پیشرفته و جدید اینورتر LS IG5A است که اخیراً تولید شده است درایو بسیار خوبی است، کاربرد این درایو در محدوده کاربردهای عمومی است با راندمان بسیار بالا ، نسبت به مدل IG5A خیلی بهتر عمل می کند.

نقطه قوت این مدل رنج توانی گسترده تر آن است نسبت به درایو IG5A هم در نوع تک فاز ارائه شده است و هم در نوع سه فاز. رنج نوع تکفاز کلاس 220 ولت آن از 400W است تا 2.2KW نوع سه فاز کلاس 220  ولت آن از 400W الی 15KW ارائه شده است و در آخر نوع سه فاز کلاس 380 ولت این مدل از 400W تا 75KW را ساپورت می نماید که فوق العاده عالی است.

از لحاظ کارآیی این درایو را می‌توان با اینورتر دلتا سری B (Delta B Inverter)  مقایسه نمود، در کاربردهای سنگین نیز می‌توان از درایو  S100 استفاده نمود چرا که مد های کنترلی خیلی خوبی دارد. 

نکته قابل توجه 

چنانچه به دنبال درجه حفاظت بالا باشیم باید درایو ال اس S100 را انتخاب کنیم البته با سفارش قبلی چون درایو ال اس S100 معمولی دارای IP20 میباشد که در صورت سفارش تا  IP66 در دسترس خواهد بود.

نکته دیگری که باید گفت این است که درایو ال اس S100 با درجه حفاظت بالا تنها تا رنج 22KW موجود است که در زمان سفارش باید به آن توجه نمود.

اینورتر LS در نگاه کلی

کمپانی LS که تجهیزات مربوط به اتوماسیون صنعتی را در کشور کره جنوبی تولید می کند، یکی از زیر مجموعه های شرکت LG است.

شرکت LG یکی از اولین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات برقی و تامین قطعات الکتریکی در کشور کره جنوبی است که توانسته است گواهینامه ISO 9001 را دریافت کند.

شرکت LG پس از گذشت دو سال از تولید PLC های خود، تصمیم به تولید اولین نمونه های اینورتر در سال 1986 نمود که پس از مدتی به جهت بزرگتر شدن مجموعه، خود را به سه بخش جداگانه تقسیم بندی نمود.

برق و اتوماسیون صنعتی یا LS یکی از این تقسیم بندی هاست که دست آخر در سال 2005 رسما شروع به تولید و ارائه تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی نمود.

اینورتر LS تولید شرکت LS است که خود برگرفته از LSIS یا LS INDUSTRIAL  SYSTEM میباشد. شرکت LS دارای محصولات متنوع در زمینه اتوماسیون صنعتی است که اینورتر LS یکی از آنها است. اینورتر LS در 8 مدل و سری مختلف موجود است که به ترتیب به آنها اشاره می کنیم:

1- اینورتر LS مدل   IE5 

سری IE5 در بازه توانی 0.1 kw الی 0.4 kw ارائه شده است. این نوع اینورتر LS هر دو نوع تکفاز و سه فاز را دارا میباشد. اینورتر LS سری IE5 دارای ابعاد کوچک و مناسب برای مصارف عمومی و صنعتی است. 

2- اینورتر LS مدل IC5

سری IC5 هر دو نوع تکفاز و سه فاز را داراست. البته نوع تکفاز آن در قدرتهای 0.4 kw الی 2.2 kw ارائه شده است و نوع سه فاز آن در توانهای 0.4 kw الی 0.75 kw تولید شده است.

اینورتر LS سری IC5 ضمن داشتن ابعاد کوچک، گشتاور بالا دارد و قابل استفاده در صنعت و مصارف عمومی است.

3- اینورتر LS مدل IG5A

مدل IG5A از توان 0.4 kw الی 22 kw را پوشش میدهد. نوع تکفاز آن از 0.4 kw تا 1.5 kw بوده و نوع سه فاز آن از 0.4 kw تا 22 kw میباشد. اینورتر LS سری IG5A یک درایو کوچک و در عین حال قدرتمند و سازگار برای تمامی کاربردهاست.

4- اینورتر LS مدل S100

اینورتر S100

مدل S100 در دو نوع تک فاز و سه فاز موجود است. نوع تکفاز آن در توان های 0.4 kw الی 2.2 kw و نوع سه فاز آن در توان های 0.4 kw الی 15 kw با تغذیه 220 ولت و 0.4 kw الی 75 kw با تغذیه 380 ولت میباشد.

سری S100 در واقع نوع پیشرفته و جدیدتر IG5A است. اینورتر LS  مدل S100 دارای بازدهی عالی جهت استفاده در صنایع مختلف است.

5- اینورتر LS مدل IP5A

سری IP5A تنها در توان های 5.5 kw الی 450 kw موجود است. طراحی این درایو برای استفاده در حوزه پمپ و فن است. اپلیکیشن sleep wake up جهت استفاده بهینه در این نوع درایو وجود دارد.

6- اینورتر LS مدل H100

این درایو در توان های 0.75 کیلووات الی 90 کیلووات وجود دارد. سری H100 درایوی تخصصی جهت استفاده در کاربردهای پمپ و فن است، که در سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع نیز قابل استفاده است.

7- اینورتر LS مدل  IS7 (High Performance AC Drive)

اینورتر lS7
 

این نوع درایو در اکثر توان ها به صورت سه فاز موجود است. این درایو گشتاور بالا دارد که برای تمامی کاربردها مناسب است. در واقع سری IS7 از جمله مدل های GENERAL است.

این اینورتر از جمله اینورترهای محبوب شرکت ال اس است که توانایی کار با برق سه فاز را دارد. بازه ولتاژ ورودی آن بین 200 تا 230 ولت برق شهری است که از توان 0.75 تا 75 کیلووات را می تواند پشتیبانی کند. در قسمت خروجی این مدل از اینورتر ها بازه ولتاژ بین 380 تا 480 ولت است که از توان 0.75 تا 375 کیلووات را پشتیبانی می کند.

8- اینورتر LS مدل IV5 (High Precision AC Drive)

اینورتر IV5

این درایو در توان های 2.2 کیلووات الی 800 کیلووات با تغذیه سه فاز ارائه شده است. سری IV5 یک درایو ویژه برای استفاده در حوزه کنترل برداری است. این درایوها دقت بسیار بالایی دارند.

مزیت های استفاده از اینورتر ال اس

 • ارسال سیگنال های مناسب جهت کاهش مصرف انرژی
 • اینورتر ال اس دارای راه اندازی بسیاری نرم و با شیب تنظیم ملایم می باشند.
 • این اینورترها همچنین دارای ویژگی کنترل گشتاور الکتروموتور و اعمال ولتاژ بالا در فرکانس های پایین می باشند.

اینورتر ال اس

 • درایوهای صنعتی ال اس توانایی محدود کردن گشتاور و سرعت چرخشی الکتروموتور را دارند.
 • تنظیم گشتاور و سرعت موتور از طریق فیدبک های عملکرد
 • درایوهای ال اس قابلیت کنترل فن یا بوستر پمپ را از طریق سنسورهای فشاری و دمایی دارند.

نتیجه کلی

با توجه به اینکه اینورتر LS تنوع فراوانی به محصولات خود داده است با این حال اگر به دنبال راه اندازی فن های مختلف و یا موتور پمپ ها هستیم، باید از سری IP5A و یا سری H100 استفاده کنیم.

چنانچه کاربری معمولی داریم باید از سری های IE5 یا IC5 انتخاب کنیم. برای کاربری های عمومی و در عین حال پیشرفته میتوانیم از سری S100 استفاده کنیم. برای مصارف معمولی و قدرتمند، سری IG5A را انتخاب کنیم.

اگر دقت بالا مورد نظر است، از سری IV5 استفاده کنیم و برای موارد دارای گشتاور بالا، سری IS7 را انتخاب کنیم.

از مجموع 8 مدل درایو ال اس تعداد 4 مدل آن بررسی شده و نکات مهم هر کدام توضیح داده شد. چند مدل درایو ال اس باقی مانده را در انواع درایو LS ارائه می کنیم.

البته غیر از نکات مربوط به اینورترها ، جزئیات پلاک الکتروموتور نیز جهت مطابقت با کنترل دور در زمان نصب و راه اندازی بسیار ضروری است به عنوان مثال موتور 380 ولت مثلث را نمی توان با کنترل دور تکفاز راه اندازی نمود.

 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان