تخفیف شگفت انگیز

اینورتر LS
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

تاریخچه شرکت  LS الکتریک

LS الکتریک در سال 1974 به‌ عنوان اولین شرکت کره‌ای که درایوهای فرکانس متغیر (اینورتر) را تولید می‌کند تاسیس شد. این درایوها کاربردهای گسترده‌ای در جرثقیل، آسانسورها، تولید فولاد، تهویه هوا، اتومبیل و تصفیه‌ خانه‌های آب دارند. برای اطلاع از نحوه خرید اینورتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

لوگوی اینورتر LS

در ساخت درایورهای LS الکتریک به صورت کاملا سختگیرانه معیارهای کیفی، محیطی و بسیاری از مقررات بین المللی دیگر رعایت می‎شود. این شرکت با استفاده مداوم از فناوری های جدید و نیازهای پنهان مشتریان بالقوه، در حال گسترش سهم بازار خود فراتر از مرزهای کره جنوبی می‌باشد.

ساختمان شرکت اینورتر LS

شعار اصلی شرکت LS الکتریک پیش‌روی به سمت آینده‌ای جدید از طریق نوآوری‌هایی که بیش از انتظارات مشتریان است می‌باشد. در ادامه اطلاعات در مورد اینورتر ال اس(LS) در اختیار شما قرار میدهیم. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید.

معرفی اینورتر LS

اینورتر LS یکی از اولین سری های کنترل دور است که در کشور کره جنوبی توسط کمپانی LS پا به عرصه صنعت درایو نهاد. ازجملع کاربرد های مهم این درایو کنترل دور الکتروموتور است. اینورتر های برند LS براساس زمان قابل تنظیم برای شتاب گیری موتور با راه اندازی نرم الکتروموتور از شوک های جریانی به برق واحد صنعتی جلوگیری می نماید. همچنین این درایو با توقف نرم در طول زمان تنظیم شده برای توقف موتور از آسیب به موتور و تجهیزات متصل به آن جلوگیری می کند. اینورتر LS به جهت برخورداری از عملکرد و کیفیت مناسب در صنعت و همچنین داشتن قیمتی مناسب نسبت به کیفیت و به لحاظ تنوع در عرضه توانسته است جایگاه ویژه ای را در صنایع مختلف کشور به خود اختصاص دهد. اینورتر LS یکی از برندهای معروف و شناخته شده در کشور ایران و حتی در جهان است است. اینورتر LS در مدل ها و سری های مختلف، متناسب با نوع مصرف و کاربرد آن وجود دارد که در ادامه به معرفی آن ها میپردازیم.

مدل های مختلف اینورتر LS

ساختار کلی مدل های مختلف مدل های درایو ال اس به ترتیب IE5 , IC5 , IG5A , S100 , IP5A , H100 , IS7 , IV5 است. درایو LS مدل های دیگری هم دارد که دیگر تولید نمی شوند. یکی درایو ال اس مدل IS5 که به جای آن مدل IS7 ساخته شده است و دیگری مدل IG5 که به جای آن مدل IG5A ساخته میشود.

مدل های مختلف اینورتر ls

درایو LS مدل (LS DRIVE IE5)

اینورتر ال اس IE5 یک اینورتر کاملاً اقتصادی است و در عین حال مناسب برای کاربردهای سبک. میتوان گفت به نوعی مشابه اینورتر دلتا (DELTA) سری L است البته با این تفاوت که درایو ال اس IE5 به هر دو صورت تک فاز و اینورتر سه فاز ارائه شده است، در حالی که دلتا (Delta Drive) سری L تنها به صورت تک فاز موجود است رنج توانی موجود برای کنترل دور ال اس IE5 از 100 w است تا 400 w.

نکته بسیار مهم: این مورد که معمولاً کمتر به آن توجه شده و در اکثر موارد باعث سوختن کنترل دور می گردد این است که هر دو مورد تک فاز و سه فاز تنها با 220 ولت تغذیه می گردند به عبارت دیگر اینورتر ال اس IE5 سه فاز 220 ولت است نه 380 ولت. بارها مشاهده گردیده است که سهل انگاری در این مورد باعث شده تا به جای 220 ولت برق 380 ولت به درایو ال اس IE5 متصل شده و در همان ابتدا اینورتر آسیب ببیند.

تذکر : کلاس سه فاز درایو IE5 تغذیه 380 ولت ندارد بلکه مدل سه فاز آن تنها با 220 ولت است و لاغیر حتما مراقب باشید.

اینورتر ls ie5

بیشتر بدانیم: خصوصیات دیگر درایو ال اس IE5 اینکه دارای مد کنترلی ولتاژ به فرکانس بوده و کاربرد آن بیشتر در دستگاه های بسته بندی، دمنده ها و استفاده در نانوایی است. البته لازم به ذکر است به جهت رنج توانی کوچک و محدودی که مدل IE5 دارد، بسیار کم کاربرد است. به جای درایو ال اس IE5 باید درایو ال اس IC5 را که جامع‌ تر است ، جایگزین کنیم.

درایو LS مدل (LS DRIVE IC5)

 اینورتر ال اس IC5 درایوی است تکفاز و کلاس سه فاز ندارد. رنج توانی درایو از 400W است تا 2.2KW از جمله درایوهایی که دارای فیلتر داخلی است، قابلیت پشتیبانی از دو مد کنترلی را دارد اینورتر خوب و قابل قبولی است. توانایی گشتاور بالا را دارد، فرکانس خروجی آن از 0.1Hz شروع شده تا 400Hz را ساپورت میکند، از طریق نرم افزار Drive View می‌توان با اینورتر ارتباط گرفت.

درایو ال اس مدل (LS DRIVE S100)

 درایو ال اس S100 در واقع مدل پیشرفته و جدید اینورتر LS IG5A است که اخیراً تولید شده است درایو بسیار خوبی است، کاربرد این درایو در محدوده کاربردهای عمومی است با راندمان بسیار بالا ، نسبت به مدل IG5A خیلی بهتر عمل می کند. نقطه قوت این مدل رنج توانی گسترده تر آن است نسبت به درایو IG5A هم در نوع تک فاز ارائه شده است و هم در نوع سه فاز. رنج نوع تکفاز کلاس 220 ولت آن از 400W است تا 2.2KW نوع سه فاز کلاس 220  ولت آن از 400W الی 15KW ارائه شده است و در آخر نوع سه فاز کلاس 380 ولت این مدل از 400W تا 75KW را ساپورت می نماید که فوق العاده عالی است. از لحاظ کارآیی این درایو را می‌توان با اینورتر دلتا سری B (Delta B Inverter)  مقایسه نمود، در کاربردهای سنگین نیز می‌توان از درایو  S100 استفاده نمود چرا که مد های کنترلی خیلی خوبی دارد. 

نکته قابل توجه: چنانچه به دنبال درجه حفاظت بالا باشیم باید درایو ال اس S100 را انتخاب کنیم البته با سفارش قبلی چون درایو ال اس S100 معمولی دارای IP20 میباشد که در صورت سفارش تا  IP66 در دسترس خواهد بود. نکته دیگری که باید گفت این است که درایو ال اس S100 با درجه حفاظت بالا تنها تا رنج 22KW موجود است که در زمان سفارش باید به آن توجه نمود.

اینورتر LS در نگاه کلی

کمپانی LS که تجهیزات مربوط به اتوماسیون صنعتی را در کشور کره جنوبی تولید می کند، یکی از زیر مجموعه های شرکت LG است. شرکت LG یکی از اولین شرکت ها در زمینه تولید تجهیزات برقی و تامین قطعات الکتریکی در کشور کره جنوبی است که توانسته است گواهینامه ISO 9001 را دریافت کند.

شرکت LG پس از گذشت دو سال از تولید PLC های خود، تصمیم به تولید اولین نمونه های اینورتر در سال 1986 نمود که پس از مدتی به جهت بزرگتر شدن مجموعه، خود را به سه بخش جداگانه تقسیم بندی نمود. برق و اتوماسیون صنعتی یا LS یکی از این تقسیم بندی هاست که دست آخر در سال 2005 رسما شروع به تولید و ارائه تجهیزات برق صنعتی و اتوماسیون صنعتی نمود. اینورتر LS تولید شرکت LS است که خود برگرفته از LSIS یا LS INDUSTRIAL  SYSTEM میباشد. شرکت LS دارای محصولات متنوع در زمینه اتوماسیون صنعتی است که اینورتر LS یکی از آنها است. اینورتر LS در 8 مدل و سری مختلف موجود است که به ترتیب به آنها اشاره می کنیم:

1- اینورتر LS مدل IE5 

سری IE5 در بازه توانی 0.1 kw الی 0.4 kw ارائه شده است. این نوع اینورتر LS هر دو نوع تکفاز و سه فاز را دارا میباشد. اینورتر LS سری IE5 دارای ابعاد کوچک و مناسب برای مصارف عمومی و صنعتی است. 

توابع مشخصات
رنج توان (kW) 0.1 0.2 04 0.1 0.2 0.4
ورودی ها ولتاژ (V)  200 ~ 230 VAC (±10%) تک فاز  200 ~ 230 VAC (±10%) سه فاز
فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) 2.0 3.5 5.5 1.2 2.0 3.5
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 230V
فرکانس (Hz) 0 ~ 200 [Hz]
رنج جریان (A) 0.8 1.4 2.5 0.8 1.6 3.0
کنترل نوع کنترل کنترل V/F
دقت تنظیم فرکانس فرمان دیجیتال: 0.01Hz
فرمان آنالوگ: 0.1Hz (حداکثر فرکانس: 60Hz)
دقت فرکانس فرمان دیجیتال: 0.01% از حداکثر فرکانس خروجی
فرمان آنالوگ: 0.1% از حداکثر فرکانس خروجی
الگوی V/F خطی، مربعی، V/F کاربر
ظرفیت اضافه بار 150% در 1 دقیقه
افزایش گشتاور دستی / افزایش خودکار گشتاور
حفاظت قطع کردن (Trip) اضافه ولتاژ، کاهش ولتاژ، اضافه جریان، خطای زمین، اضافه بار درایو، قطع اضافه بار، اضافه دما، اضافه بار کندانسور، حفاظت اضافه بار از دست دادن فاز، تلفات فرمان فرکانس، خطای سخت افزار
هشدار پیشگیری از خطاها
افت لحظه ای نیرو زیر 15 میلی ثانیه: عملیات ادامه دارد (باید در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی باشد)
بیش از 15 میلی ثانیه: عملیات راه اندازی مجدد خودکار.
عملکرد روش عملیات کی پد، ترمینال و ارتباط شبکه
تنظیم فرکانس روش آنالوگ: 0 ~ 10(V), 0 ~ 20(mA)، ولوم نمایشگر
روش دیجیتال: با استفاده از نمایشگر
عملکرد توابع کنترل PID، Up-Down، عملکرد 3 سیم
ورودی ترمینال چند منظوره (5 امتیاز) P1، P2، P3، P4، P5 انتخاب NPN/PNP
عملکرد FWD/REV، ریست خطا، عملیات Jog، فرکانس چند مرحله ای (بالا/پایین)، ترمز DC در حالت توقف، افزایش فرکانس، کاهش فرکانس، 3 عملیات سیم کشی خارجی A و B، تغییر به عملکرد عمومی از عملکرد PI. تنظیم فرکانس فرمان آنالوگ، حذف فرکانس ذخیره بالا/پایین
ترمینال رله چند منظوره خروجی وضعیت عملکرد خطا و درایو (N.). N.C) AC250V زیر 0.3A و کمتر از DC 30V 1A
خروجی آنالوگ

0~10Vdc(زیر 10mA): را می توان از بین فرکانس، جریان، ولتاژ، ولتاژ DC انتخاب کرد.

شرایط
محیط نصب
خنک کاری خنک کاری باز
محفظه IP20 (نوع باز)
دمای محیط -10℃ ~ 40℃
دمای حفاظت -20℃ ~ 65℃
رطوبت زیر 90% RH (بدون تراکم)
ارتفاع / لرزش زیر 1000 متر (از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید 1٪ برای هر 100 متر کاهش یابد)، 5.9 متر بر ثانیه مربع (0.6G)
شرایط نصب بدون گاز خورنده، بدون گاز قابل اشتعال، بدون روغن، بدون گرد و غبار

2- اینورتر LS مدل IC5

سری IC5 هر دو نوع تکفاز و سه فاز را داراست. البته نوع تکفاز آن در قدرتهای 0.4 kw الی 2.2 kw ارائه شده است و نوع سه فاز آن در توانهای 0.4 kw الی 0.75 kw تولید شده است.

توابع مشخصات
رنج توان (kW) 0.4 0.75 1.5 2.2
ورودی ها ولتاژ (V) 200 ~ 230 VAC (±10%) تک فاز
فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) 5.5 9.2 16 21.6
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 230V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) 2.5 0.95 3.0 4.5
کنترل نوع کنترل کنترل V/F، کنترل برداری بدون سنسور (Sensorless vector control)
دقت تنظیم فرکانس فرمان دیجیتال: 0.01Hz
فرمان آنالوگ: 0.06Hz (حداکثر فرکانس: 60Hz)
دقت فرکانس فرمان دیجیتال: 0.01% از حداکثر فرکانس خروجی
فرمان آنالوگ: 0.1% از حداکثر فرکانس خروجی
الگوی V/F خطی، مربعی، V/F کاربر
ظرفیت اضافه بار 150% در 1 دقیقه، 200% در 30 ثانیه (با مشخصه معکوس)
افزایش گشتاور دستی (قابل تنظیم از 15 ~ 0) / افزایش خودکار گشتاور
حفاظت قطع کردن (Trip) اضافه ولتاژ، کمبود ولتاژ، اضافه جریان، دمای بیش از حد درایو، دمای بیش از حد موتور، افت فاز ورودی/خروجی، سیم کشی اشتباه ورودی/خروجی، اضافه بار، خطای دستگاه خارجی، از دست دادن فرمان سرعت، خطای سخت افزاری، خطای ارتباطی، خطای CPU
هشدار پیشگیری از صدمات، هشدار اضافه بار
افت لحظه ای نیرو زیر 15 میلی ثانیه: عملیات ادامه دارد (باید در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی باشد)
بیش از 15 میلی ثانیه: عملیات راه اندازی مجدد خودکار.
سیگنال ورودی روش عملیات کی پد / ترمینال / ارتباط شبکه
تنظیم فرکانس روش آنالوگ: 0 ~ 10, 4 ~ 20(mA)، ولوم نمایشگر
روش دیجیتال: با استفاده از کی پد
ارتباط شبکه: RS485 (اختیاری)
سیگنال راه اندازی راستگرد، چپگرد
عملکرد توابع کنترل PID، Up-Down، عملکرد 3 سیم
زمان شتاب/کاهش چند مرحله ای 0.1 ~ 6000 ثانیه حداکثر 8 نوع موجود توسط ترمینال چند منظوره، الگوهای شتاب/کاهش قابل انتخاب: خطی، U و S
توقف اضطراری قطع کردن خروجی درایو
Jog عملیات Jog
ریست خطا وقتی عملکرد محافظ فعال است، خطا را ریست کنید
سیگنال خروجی وضعیت عملکرد و خروجی خطا تشخیص فرکانس، هشدار اضافه بار، توقف، اضافه ولتاژ، ولتاژ کم، گرمای بیش از حد درایو، اجرا، توقف، سرعت ثابت، جستجوی سرعت، خروجی خطا (رله و خروجی کلکتور باز)
شاخص یکی از فرکانس خروجی، جریان، ولتاژ و ولتاژ DC را انتخاب کنید. (ولتاژ خروجی: 0~10V)
تابع عملیات ترمز DC، محدودیت فرکانس، پرش فرکانس، عملکرد دوم، جبران لغزش، جلوگیری از معکوس کردن، راه اندازی مجدد خودکار، کنترل PID
صفحه کلید نمایشگر اطلاعات عملیات فرکانس خروجی، جریان و ولتاژ، مقدار فرکانس تنظیم شده، سرعت عملیات، ولتاژ DC
اطلاعات خطا ها .هنگام فعال شدن عملکرد حفاظتی، علت خطا را نمایش دهید. 5 خطا آخر ذخیره می شود
شرایط
محیط نصب
دمای محیط -10℃ ~ 40℃
دمای حفاظت -20℃ ~ 65℃
رطوبت زیر 90% RH (بدون تراکم)
ارتفاع / لرزش زیر 1000 متر (از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید 1٪ برای هر 100 متر کاهش یابد)، 5.9 متر بر ثانیه مربع (0.6G)
شرایط نصب بدون گاز خورنده، بدون گاز قابل اشتعال، بدون روغن
فشار 70 ~ 106 kPa

اینورتر LS سری IC5 ضمن داشتن ابعاد کوچک، گشتاور بالا دارد و قابل استفاده در صنعت و مصارف عمومی است.

3- اینورتر LS مدل IG5A

مدل IG5A از توان 0.4 kw الی 22 kw را پوشش میدهد. نوع تکفاز آن از 0.4 kw تا 1.5 kw بوده و نوع سه فاز آن از 0.4 kw تا 22 kw میباشد. اینورتر LS سری IG5A یک درایو کوچک و در عین حال قدرتمند و سازگار برای تمامی کاربردهاست.

 200 ~ 230 VAC تک فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) 0.4 0.75 1.5
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 230V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) 0.4 0.75 1.5

 

 200 ~ 230 VAC سه فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 0.4 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11 15 18.5 22
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 230V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) 2.5 5.0 8.0 12 16 17 24 32 46 60 74 88

 

 380 ~ 480 VAC سه فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 0.4 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11 15 18.5 22
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 230V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) 1.25 2.5 4 6 8 9 12 16 24 30 39 45

 

توابع

مشخصات

کنترل

نوع کنترل

V/f, Sensorless vector control

دقت تنظیم فرکانس

فرمان دیجیتال: 0.01Hz

فرمان آنالوگ: 0.06Hz (حداکثر فرکانس: 60Hz)

دقت فرکانس

فرمان دیجیتال: 0.01% از حداکثر فرکانس خروجی

فرمان آنالوگ: 0.1% از حداکثر فرکانس خروجی

الگوی V/F

خطی، مربعی، V/F کاربر

ظرفیت اضافه بار

150% در 1 دقیقه

افزایش گشتاور

دستی / افزایش خودکار گشتاور

ترمز دینامیک

حداکثر گشتاور ترمز

20%

حداکثر کار

150% هنگام استفاده از مقاومت DB اختیاری

حفاظت

قطع کردن (Trip)

اضافه ولتاژ، کاهش ولتاژ، اضافه جریان، تشخیص جریان خطای زمین، دمای بالای درایو، دمای بالای موتور، باز بودن فاز خروجی، حفاظت اضافه بار، خطای ارتباطی، از دست دادن فرمان سرعت، خطای سخت افزار، قطع شدن فن

هشدار

هشدار خطای از دست دادن فرمان، هشدار اضافه بار، هشدار بار معمولی، هشدار اضافه بار درایو، هشدار عملکرد فن، هشدار رنج ترمز مقاومتی، تعداد اصلاحات خطای تنظیم روتور

افت لحظه ای نیرو

زیر 15 میلی ثانیه: عملیات ادامه دارد (باید در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی باشد)

بیش از 15 میلی ثانیه: عملیات راه اندازی مجدد خودکار.

عملکرد

حالت کاربری

کی پد / ترمینال / ارتباط شبکه/ صفحه کلید از راه دور قابل انتخاب

تنظیم فرکانس

روش آنالوگ: -10 ~ 10(V), 0 ~ 10(V), 0 ~ 20(mA)

روش دیجیتال: با استفاده از کی پد

عملکرد توابع

کنترل PID، عملکرد 3 سیم، عملکرد Up-down

ورودی

ترمینال چند منظوره P1-P8

انتخاب NPN (Sink)/PNP (Source)

FWD/REV RUN، توقف اضطراری، بازنشانی خطا، عملکرد Jog، فرکانس چند مرحله‌ای-بالا، متوسط، پایین، شتاب چند مرحله‌ای/پایین-بالا، متوسط، پایین، ترمز DC در توقف، انتخاب موتور دوم، فرکانس بالا/ پایین، عملکرد 3 سیم، سفر خارجی A، B، بای پس عملیات PID-Drive (V/F)، دور زدن عملیات Option-Drive (V/F)، توقف آنالوگ، توقف Accel/Decel

خروجی

ترمینال کلکتور باز

خروجی خطا و خروجی وضعیت عملکرد درایو

DC کمتر از 26V, 100mA

رله چند کاربره

(N.O., N.C.) AC کمتر از 250V 1A، DC کمتر از 30V 1A

خروجی آنالوگ (AM)

0~10Vdc (کمتر از 10mA): فرکانس خروجی، جریان خروجی، ولتاژ خروجی، پیوند DC قابل انتخاب

شرایط

محیط نصب

خنک کاری

ساختار خنک کننده فن

درجه حفاظت

IP20، NEMA 1 (دمای محیط 40 درجه سانتیگراد)

دمای محیط

-10~50˚C

دمای حفاظت

-20 ~ 65

رطوبت

رطوبت نسبی زیر 90% RH (بدون تشکیل شبنم)

ارتفاع / لرزش

زیر 1000 متر (از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید 1٪ برای هر 100 متر کاهش یابد)، 5.9m/sec2 (0.6G)

شرایط نصب

محافظت شده از گاز خورنده، گاز قابل احتراق، غبار روغن یا گرد و غبار

فشار

70~106 kPa

4- اینورتر LS مدل S100

اینورتر S100

مدل S100 در دو نوع تک فاز و سه فاز موجود است. نوع تکفاز آن در توان های 0.4 kw الی 2.2 kw و نوع سه فاز آن در توان های 0.4 kw الی 15 kw با تغذیه 220 ولت و 0.4 kw الی 75 kw با تغذیه 380 ولت است. سری S100 در واقع نوع پیشرفته و جدیدتر IG5A است. اینورتر LS  مدل S100 دارای بازدهی عالی جهت استفاده در صنایع مختلف است.

 200 ~ 240 VAC تک فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 0.4 0.75 1.5 2.2
کاربری عمومی 0.75 1.5 2.2 3.7
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) سنگین کار 4.4 9.3 15.6 21.7
کاربری عمومی 5.8 11.7 19.7 24.0
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 240V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) سنگین کار 2.5 5.0 8.0 11.0
کاربری عمومی 3.1 6.0 9.6 12.0

 

 200 ~ 240 VAC سه فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 0.4 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11.0 15.0
کاربری عمومی 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11.0 15.0 18.0
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) سنگین کار 2.2 4.9 8.4 11.8 17.5 18.5 25.8 34.9 50.8 66.7
کاربری عمومی 3.0 6.3 10.8 13.1 19.4 19.4 32.7 44.2 62.3 77.2
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 240V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) سنگین کار 1.5 2.8 4.6 6.1 8.8 9.3 13.0 18.0 26.0 33.0
کاربری عمومی 1.8 3.3 5.7 6.6 9.9 9.9 16.0 22.0 31.0 38.0

 

 380 ~ 480 VAC سه فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 0.4 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11.0 15.0 18.0 22.0
کاربری عمومی 0.75 1.5 2.2 3.7 4.0 5.5 7.5 11.0 15.0 18.0 22.0 30.0
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) سنگین کار 1.1 2.4 4.2 5.9 8.7 9.8 12.9 17.5 26.5 33.4 43.6 50.7
کاربری عمومی 2.0 3.3 5.5 7.5 10.8 10.8 17.5 25.4 33.4 42.5 49.5 65.7
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 240V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) سنگین کار 1.3 2.5 4.0 5.5 8.0 9.0 12.0 16.0 24.0 30.0 39.0 45.0
کاربری عمومی 2.0 3.1 5.1 6.9 10.0 10.0 16.0 23.0 30.0 38.0 44.0 58.0

 

 380 ~ 480 VAC سه فاز
توابع مشخصات
رنج توان (kW) سنگین کار 30.0 37.0 45.0 55.0 75.0
کاربری عمومی 37.0 45.0 55.0 75.0 90.0
ورودی ها فرکانس (Hz) 50 ~ 60 [Hz] (±5%)
رنج جریان (A) سنگین کار 56.0 69.0 85.0 103.0 143.0
کاربری عمومی 69.0 85.0 100.0 134.0 160.0
خروجی ها ولتاژ (V) 3 phase 200 ~ 240V
فرکانس (Hz) 0 ~ 400 [Hz]
رنج جریان (A) سنگین کار 61.0 75.0 91.0 110.0 152.0
کاربری عمومی 75.0 91.0

107.0

142.0 169.0

 

توابع مشخصات
کنترل نوع کنترل V/f, Slip compensation, Sensorless vector
  فرمان دیجیتال: 0.01Hz
فرمان آنالوگ: 0.06Hz (حداکثر فرکانس: 60Hz)
دقت فرکانس فرمان دیجیتال: %0.01 از حداکثر فرکانس خروجی
فرمان آنالوگ: %0.1 از حداکثر فرکانس خروجی
الگوی V/F خطی، مربعی، V/F کاربر
ظرفیت اضافه بار سنگین کار: 150% در 1 دقیقه
کاربری عمومی: 120% در 1 دقیقه
افزایش گشتاور دستی / افزایش خودکار گشتاور
حفاظت قطع کردن (Trip) اضافه جریان، سیگنال خارجی، اتصال کوتاه مدار ARM، خطای دمای بیش از حد، خطای فاز ورودی، خطای زمین، خطای اضافه دمای موتور، خطا در اتصال برد I/O، خطای نبود موتور، خطای برنامه نویسی پارامترها، خطای توقف اضطراری، خطای از دست دادن فرمان، خطای حافظه خارجی، خطای محافظ CPU، خطای بار معمولی موتور، خطای اضافه ولتاژ، خطای سنسور دما، اضافه دمای درایو، خطای اختیاری، خطای فاز خروجی، اضافه بار درایو، خطای فن خنک کاری، خرابی عملیات قبل از PID، خطای ترمز خارجی، خطای قطع ولتاژ پایین در حین کار، خطای ولتاژ پایین، خطای ایمنی A(B)، خطای ورودی آنالوگ، خطای اضافه بار موتور
هشدار هشدار خطای از دست دادن فرمان، هشدار اضافه بار، هشدار بار معمولی، هشدار اضافه بار درایو، هشدار عملکرد فن، هشدار رنج ترمز مقاومتی، تعداد اصلاحات خطای تنظیم روتور
افت لحظه ای نیرو زیر 15 میلی ثانیه: عملیات ادامه دارد (باید در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی باشد)
بیش از 15 میلی ثانیه: عملیات راه اندازی مجدد خودکار.
عملکرد حالت کاربری کی پد / ترمینال / ارتباط شبکه
تنظیم فرکانس روش آنالوگ: 0 ~ 10, 4 ~ 20(mA)، ولوم نمایشگر
روش دیجیتال: با استفاده از کی پد
ارتباط شبکه: RS485 (اختیاری)
عملکرد توابع کنترل PID، عملکرد 3 سیم، محدودیت فرکانس، عملکرد دوم، ضد چرخش راستگرد و چپگرد، انتقال تجاری، جستجوی سرعت، ترمز قدرت، کاهش نشتی، عملکرد Up-down، ترمز DC، پرش فرکانس، جبران لغزش، راه اندازی مجدد خودکار , تنظیم خودکار, بافر انرژی, ترمز شار, حالت آتش
ورودی ترمینال چند منظوره ورودی/خروجی استاندارد (5 امتیاز) ورودی/خروجی چندگانه (7 امتیاز) انتخاب NPN (Sink)/PNP (Source)
عملکرد: راستگرد، چپگرد، ریست، خطای خارجی، توقف اضطراری، عملیات Jog، فرکانس چند مرحله‌ای-بالا، متوسط، پایین، شتاب چند مرحله‌ای/ کاهش سرعت-بالا، وسط، پایین، ترمز DC در توقف، انتخاب موتور دوم، فرکانس بالا/پایین، عملکرد 3 سیم، تغییر به عملکرد عادی در حین عملکرد PID، تغییر در عملکرد بدنه اصلی در حین عملیات اختیاری، تثبیت فرکانس فرمان آنالوگ، توقف شتاب/کاهش و غیره قابل انتخاب
ورودی آنالوگ V1: -10~10V, selectable V2: 0~10V/I2 4~20mA
قطار پلاس 0~32kHz, Low level: 0~2.5V, High level: 3.5~12V
خروجی ترمینال کلکتور باز خروجی خطا و خروجی وضعیت عملکرد درایو DC کمتر از 24V 50mA
رله چند کاربره (N.O., N.C.) AC کمتر از 250V 1A، DC کمتر از 30V 1A
خروجی آنالوگ فرکانس قابل انتخاب 0~12Vdc/0~24mA، جریان خروجی، ولتاژ خروجی، ولتاژ مرحله DC و غیره قابل انتخاب
قطار پلاس حداکثر 32kHz، 10 ~ 12 ولت
شرایط
محیط نصب
خنک کاری خنک کننده فن
نوع خنک کننده: 0.4 ~ 15 کیلو وات 200 ولت / 0.4 ~ 75 کیلو وات 400 ولت (به استثنای برخی از مدل ها)
درجه حفاظت IP20/UL باز (پیش‌فرض)، UL بسته نوع 1 (اختیاری)، IP66/NEMA 4X (اختیاری)
دمای محیط دمای محیط در شرایط بدون یخ یا یخبندان. 
سنگین کار: -10~50˚C
کاربری عمومی: -10~40˚C
با این حال، توصیه می شود هنگام استفاده در دمای 50 درجه سانتیگراد تحت بار سبک، از بار زیر 80 درصد استفاده کنید
دمای حفاظت -20℃ ~ 65℃
رطوبت رطوبت نسبی زیر 95% RH (بدون تشکیل شبنم)
ارتفاع / لرزش زیر 1000 متر (از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید 1٪ برای هر 100 متر کاهش یابد)، 9.8m/sec2 (1G)
شرایط نصب سطح محیطی: طبقه بندی 3C3 (IEC60721-3-3) (برای SO2، H2S، CL، NO2) در داخل ساختمان، از تماس با نور مستقیم خورشید و گازهای خورنده جلوگیری کنید.
فشار 70~106 kPa

5- اینورتر LS مدل IP5A

سری IP5A تنها در توان های 5.5 kw الی 450 kw موجود است. طراحی این درایو برای استفاده در حوزه پمپ و فن است. اپلیکیشن sleep wake up جهت استفاده بهینه در این نوع درایو وجود دارد.

سه فاز 200 ~ 230 VAC

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری فن و پمپ

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

کاربری عمومی

0.4

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 200 ~ 230V

فرکانس (Hz)

0.01 ~ 120 [Hz]

رنج جریان (A)

کاربری فن و پمپ

5

8

12

16

24

32

46

60

74

88

115

کاربری عمومی

2.5

5

8

12

17

23

33

44

54

68

84

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری فن و پمپ

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

کاربری عمومی

0.4

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

فرکانس (Hz)

0.01 ~ 120 [Hz]

رنج جریان (A)

کاربری فن و پمپ

2.5

4

6

8

12

16

24

30

39

45

61

کاربری عمومی

1.25

2.5

4

6

8.8

12

16

22/24

28/30

34/39

44/45

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری فن و پمپ

37

45

55

75

90

110

132

160

220

280

315

375

450

کاربری عمومی

30

37

45

55

75

90

110

132

160

220

280

315

375

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

فرکانس (Hz)

0.01 ~ 120 [Hz]

رنج جریان (A)

کاربری فن و پمپ

75

91

110

152

183

223

264

325

432

547

613

731

877

کاربری عمومی

-

-

-

-

-

183

223

264

325

432

547

613

731

 

توابع

مشخصات

کنترل

نوع کنترل

V/f, Sensorless vector, Slip Compensation, Easy Start Selectable

دقت تنظیم فرکانس

فرمان دیجیتال: 0.01Hz (زیر 100Hz0.1Hz (بالای 100Hz)

فرمان آنالوگ: 0.01Hz (حداکثر فرکانس: 60Hz)

دقت فرکانس

فرمان دیجیتال: 0.01% از حداکثر فرکانس خروجی

فرمان آنالوگ: 0.1% از حداکثر فرکانس خروجی

الگوی V/F

خطی، الگو مربعی، V/F کاربر

ظرفیت اضافه بار

110% در 1 دقیقه، 120% در 1 دقیقه

افزایش گشتاور

افزایش دستی گشتاور (0~15%) / افزایش خودکار گشتاور

حفاظت

قطع کردن (Trip)

اضافه ولتاژ، کمبود ولتاژ، اضافه جریان، تشخیص جریان خطای زمین، دمای بالای درایو، دمای بالای موتور، باز بودن فاز خروجی، حفاظت اضافه بار، خطای خارجی، خطای ارتباطی، از دست دادن فرمان سرعت، خطای سخت افزار و غیره

هشدار

هشدار اضافه بار، خطای سنسور دما، پیشگیری از توقف درایو

عملکرد

حالت کنترل

کی پد / ترمینال / ارتباط شبکه

تنظیم فرکانس

روش آنالوگ: -12 ~ 12(V), 0 ~ 12(V), 0 ~ 20(mA), Pulse, Ext-PID

روش دیجیتال: با استفاده از کی پد

عملکرد توابع

کنترل PID، عملکرد 3 سیم، عملکرد Up-down

سیگنال ورودی

چند مرحله ای

می توان تا 18 سرعت از جمله Jog را تنظیم کرد (از ترمینال ورودی دیجیتال قابل برنامه ریزی از جمله Jog/Dwell استفاده کنید)

زمان صعود/نزول چند مرحله ای

0.1 ~ 6000 ثانیه، حداکثر 4 نوع را می توان از طریق ترمینال چند منظوره تنظیم کرد. الگوی شتاب/کاهش: خطی، منحنی U، منحنی S قابل انتخاب

توقف اضطراری

قطع خروجی درایو

Jog

عملکرد Jog

ریست خطا

ریست کردن خطا

سیگنال خروجی

حالت عملکرد

سطح تشخیص فرکانس، هشدار اضافه بار، اضافه ولتاژ، کاهش ولتاژ، افزایش دما/حالت انجام کار/توقف/ Const ant running درایو، بای پس درایو، جستجوی سرعت

خطای خروجی

تیغه خروجی (3A, 3C, 3B) AC250V 1A، DC 30V 1A

نشانگر

2 را از بین فرکانس خروجی، جریان خروجی، ولتاژ خروجی، ولتاژ لینک DC انتخاب کنید (ولتاژ خروجی: 0~10v)

تابع عملکرد

ترمز DC، محدوده فرکانسی، فرکانس پرش، تابع دوم، جبران لغزش، جلوگیری از چرخش معکوس، ریست خودکار، تنظیم خودکار، کنترل، راه اندازی سریع، توقف ایمن، Flux Braking، نشتی کم، Pre PID، Dual PID، MMC، راه اندازی آسان، e-heater

نمایشگر

کی پد

اطلاعات عملکرد

فرکانس خروجی، جریان خروجی، ولتاژ خروجی، مقدار فرکانس تنظیمی، سرعت عملکرد، ولتاژ DC، وات متر مجتمع، زمان روشن شدن فن، زمان کار، آخرین بار تریپ

اطلاعات تریپ

هنگامی که عملکرد حفاظتی فعال می شود، نشانگر خاموشی است.

حداکثر 5 خطا ذخیره شده است.

آخرین زمان تریپ

شرایط

محیط نصب

خنک کاری

ساختار خنک کننده فن

درجه حفاظت

IP20، NEMA 1 (دمای محیط 40 درجه سانتیگراد)

دمای محیط

-10~50˚C

دمای حفاظت

-20 ~ 65

رطوبت

رطوبت نسبی زیر 90% RH (بدون تشکیل شبنم)

ارتفاع / لرزش

زیر 1000 متر (از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید 1٪ برای هر 100 متر کاهش یابد)، 5.9m/sec2 (0.6G)

شرایط نصب

محافظت شده از گاز خورنده، گاز قابل احتراق، غبار روغن یا گرد و غبار

فشار

70~106 kPa

6- اینورتر LS مدل H100

این درایو در توان های 0.75 کیلووات الی 90 کیلووات وجود دارد. سری H100 درایوی تخصصی جهت استفاده در کاربردهای پمپ و فن است، که در سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع نیز قابل استفاده است.

مشخصات فنی H100

سه فاز 200 ~ 240 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

4.9

8.4

12.9

17.5

23.7

32.7

46.4

62.3

77.2

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 200 ~ 240V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

5

8

12

16

22

30

42

56

69

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

2.4

4.2

6.5

8.7

12.2

17.5

26.5

33.4

42.5

50.7

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

2.5

4

6

8

12

16

24

30

38

45

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

30

37

45

55

75

90

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

69.1

69.3

84.6

100.1

133.6

160.0

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

61

75

91

107

142

169

 

سه فاز 380 ~ 500 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

100

132

160

185

220

250

315

355

400

500

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

215.1

254.6

315.3

358.9

419.1

469.3

598.1

666.4

751.3

938.6

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 500V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

223

264

325

370

432

481

613

683

770

962

 

تابع

مشخصات

کنترل

نوع کنترل

کنترل V/F، slip compensation

وضوح تنظیم فرکانس

فرمان دیجیتال : 0.01Hz

فرمان آنالوگ : 0.06Hz (حداکثر 60Hz)

کنترل درجه فرکانس

1% از حداکثر فرکانس خروجی

الگوی V/F

خطی، کاهش اضافه بار مربعی، V/F تنظیمی کاربر

ظرفیت اضافه بار

0.75-90kW

رنج جریان: 120% در 1 دقیقه

110-500kW

رنج جریان: 110% در 1 دقیقه

افزایش گشتاور

افزایش گشتاور دستی، افزایش گشتاور خودکار

کنترل عملکرد

حالت کنترل

کی پد، برد ترمینال یا کنترل شبکه

تنظیم فرکانس

حالت آنالوگ: -10~10V,0~10V, 0~20mA

حالت دیجیتال: کی پد و قطار پالس ورودی

توابع کنترل

کنترل PID، کنترل 3 سیم، محدودیت فرکانس، عملکردهای ثانویه، چرخش راستگرد/چپگرد، ترمز DC، سوئیچینگ توان تجاری، جستجوی سرعت، ترمز قدرت، کاهش نشتی، کنترل بالا - پایین، ترمز DC شار ترمز، پمپ فرکانس، جبران لغزش، راه اندازی مجدد خودکار، تنظیم خودکار، کنترل بافر انرژی، کنترل صرفه جویی در انرژی

ورودی

ترمینال چند عملکردی (7 قابلیت)

توابع زیر را می توان با استفاده از پارامترهای کد IN-65~71 بین PNP(Source) و NPN(Sink) تنظیم کرد.

عملکرد رو به جلو، تنظیم مجدد، توقف اضطراری، فرکانس چند مرحله ای زیاد/متوسط/پایین، ترمز DC در حین توقف، پیش گرمایش، افزایش فرکانس، 3 سیم، اختیاری: شتاب، کاهش سرعت یا توقف، اینترلاک MMC، عملکرد معکوس، پمپ تمیز کردن، سفر خارجی، کنترل دویدن، شتاب چند مرحله‌ای/کاهش سرعت-بالا/متوسط/پایین، انتخاب موتور ثانویه، RTC (عملکرد رویداد زمان)، کاهش فرکانس، تثبیت فرکانس فرمان آنالوگ، تغییر به عملکرد عادی در حین عملکرد PID،

قطار پالس

0~32kHz، سطح پایین: 0~0.8V، سطح بالا: 3.5~12V

خروجی

ترمینال کنترل باز چند عملکردی

خروجی خرابی و خروجی وضعیت کنترل درایو:

DC 26V، 50mA یا کمتر

ترمینال رله ای خرابی

N.O. : AC 250V، 2A یا کمتر، DC30V, 3A یا کمتر

N.C. : AC 250V، 1A یا کمتر، DC30V, 1A یا کمتر

ترمینال رله ای چند کاربره

AC250V، 5A یا کمتر،DC30V، 5A یا کمتر

خروجی آنالوگ

0~12Vdc(0~20mA): اختیاری بین فرکانس، جریان خروجی، ولتاژ خروجی و ولتاژ DC.

قطار پالس

حداکثر 32kHz، 0~12V

توابع حفاظتی

تریپ ها

سفر بیش از حد جریان، سفر ناشی از سیگنال‌های خارجی، جریان اتصال کوتاه ARM، قطع گرمای بیش از حد، قطع شدن لوله، سفر فاز باز ورودی، سفر زمینی، سفر گرمای بیش از حد موتور، قطع اتصال برد IO، بدون حرکت موتور، سفر نوشتن پارامتر، توقف اضطراری، سفر از دست دادن فرمان، خطای حافظه خارجی، سفر نگهبان پردازنده، سفر زیر بار موتور، قطع ولتاژ بیش از حد، قطع سنسور دما، گرمای بیش از حد درایو، سفر گزینه، سفر فاز باز خروجی، سفر اضافه بار درایو، سفر فن، ولتاژ پایین خاموش شدن در حین کار، قطع ولتاژ پایین، خطای ورودی آنالوگ، قطع اضافه بار موتور، قطع فرمان صفحه کلید، قطع دمپر، قطع سطح تشخیص سطح، قطع خرابی تمام موتورهای کمکی، خرابی تمیز کردن پمپ (عیب)

هشدار ها

هشدار تریپ از دست دادن فرمان، هشدار اضافه بار، هشدار زیر بار، هشدار اضافه بار درایو، هشدار عملکرد فن، هشدار درصد ترمز مقاومت میرایی، هشدار عمر خازن، هشدار تمیز کردن پمپ، هشدار حالت آتش سوزی و هشدار LDT

قطع برق آنی

کمتر از 8 میلی ثانیه: عملکرد مداوم (در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی) 8 میلی ثانیه یا بالاتر: عملیات راه اندازی مجدد خودکار

ساختار/محیط نگهداری

حالت خنک کاری

خنک کاری با هوا

ساختار حفاظتی

IP20/UL باز (پیش‌فرض)، UL محصور شده نوع 1 (اختیاری)، IP30 (کی پد)

دمای کاری

بدون یخ یا یخبندان در دمای -10 تا 50 درجه سانتیگراد (14 تا 122 درجه فارنهایت)

(در دمای 40 درجه سانتیگراد یا بالاتر، کاهش 2.5% جریان 1 درجه سانتیگراد. در دمای 50 درجه سانتیگراد، 75٪ از جریان نامی قابل استفاده است).

رطوبت محیط

رطوبت نسبی 95% RH یا زیر پوست (بدون تشکیل شبنم)

دمای محل نگه داری

-20 ~ 65 ºC (-4~149°F)

محیط اطراف

سطح محیطی: طبقه بندی 3C3 (IEC60721-3-3) (برای SO2، H2S، CL، NO2)

بدون گاز خورنده، گاز قابل اشتعال، غبار روغن و غبار و غیره، در محیط سرپوشیده

ارتفاع

حداکثر 1000 متر بالاتر از سطح دریا برای عملکرد استاندارد.

از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید به ازای هر 100 متر 1% کاهش یابد.

لرزش

9.8m/s2 (1.0G) یا کمتر

فشار محیط

70~106kPa

7- اینورتر LS مدل  IS7 (High Performance AC Drive)

اینورتر lS7
 

مشخصات فنی IS7

سه فاز 200 ~ 230 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری عمومی

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

سنگین کار

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

10

15

18.5

22

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

4.3

6.9

11.2

14.9

22.1

28.6

44.3

55.9

70.8

85.3

سنگین کار

6.8

10.6

14.9

21.9

28.6

41.2

54.7

69.7

82.9

116.1

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 200 ~ 230V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

5

8

12

16

24

32

46

60

74

88

سنگین کار

8

12

16

24

32

46

60

74

88

124

 

سه فاز 200 ~ 230 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری عمومی

37

45

55

75

90

سنگین کار

30

37

45

55

75

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

121

154

191

233

305

سنگین کار

152

190

231

302

362

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 200 ~ 230V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

116

146

180

220

288

سنگین کار

146

180

220

288

345

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

کاربری عمومی

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

سنگین کار

0.75

1.5

2.2

3.7

5.5

7.5

10

15

18.5

22

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

2.2

3.6

5.5

7.5

11.0

14.4

22.0

26.6

35.6

41.6

سنگین کار

3.7

5.7

7.7

11.1

14.7

21.9

26.4

35.5

41.1

55.7

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

2.2

3.6

5.5

7.5

11.0

14.4

22.0

26.6

35.6

41.6

سنگین کار

3.7

5.7

7.7

11.1

14.7

21.9

26.4

35.5

41.1

55.7

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

 

رنج توان (kW)

کاربری عمومی

37

45

55

75

90

110

132

160

185

220

280

315

375

450

 

سنگین کار

30

37

45

55

75

90

110

132

160

185

220

280

315

375

 

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

 

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

55.5

67.9

82.4

102.6

143.4

174.7

213.5

255.6

316.3

404

466

605

674

798

 

سنگین کار

67.5

81.7

101.8

143.6

173.4

212.9

254.2

315.3

359.3

463

590

673

796

948

 

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 380 ~ 480V

 

فرکانس (Hz)

0 ~ 400Hz

 

رنج جریان (A)

کاربری عمومی

61

75

91

110

152

183

223

264

325

370

432

547

613

731

 

سنگین کار

75

91

110

152

183

223

264

325

370

432

547

613

731

877

 

تابع

مشخصات

کنترل

نوع کنترل

کنترل V/F، V/F PG، slip compensation، sensorless vector-1، sensorless vector-2، vector control

وضوح تنظیم فرکانس

فرمان دیجیتال : 0.01Hz

فرمان آنالوگ : 0.06Hz (حداکثر 60Hz)

کنترل درجه فرکانس

1% از حداکثر فرکانس خروجی

الگوی V/F

خطی، double reduction، V/F تنظیمی کاربر

ظرفیت اضافه بار

رنج جریان سنگین کار: 150% در 1 دقیقه

رنج جریان کاربری عمومی: 110% در 1 دقیقه

افزایش گشتاور

افزایش گشتاور دستی، افزایش گشتاور خودکار

کنترل عملکرد

حالت کنترل

کی پد، برد ترمینال یا کنترل شبکه

تنظیم فرکانس

حالت آنالوگ: -10~10V,0~10V, 0~20mA

حالت دیجیتال: کی پد

توابع کنترل

کنترل PID، عملکرد رو به پایین، عملکرد 3 سیم، ترمز DC، محدودیت فرکانس، پرش فرکانس، عملکرد دوم، جبران لغزش، جلوگیری از چرخش معکوس، راه اندازی مجدد خودکار، بای پس درایو، تنظیم خودکار شروع پرواز، بافر انرژی، ترمز قدرت ترمز شار، کاهش جریان نشتی، MMC، شروع آسان

ورودی

ترمینال چند عملکردی (8 قابلیت) P1~P8

قابل انتخاب بین PNP(Source) و NPN(Sink) تنظیم کرد.

عملکرد: عملیات رو به جلو. عملیات معکوس؛ تنظیم مجدد؛ سفر خارجی؛ توقف اضطراری؛ عملیات دویدن؛ فرکانس متوالی-بالا; متوسط و کم؛ شتاب چند سطحی و کاهش سرعت-بالا. متوسط و کم؛ کنترل D.C در حین توقف؛ انتخاب موتور دوم؛ افزایش فرکانس؛ کاهش فرکانس؛ عملکرد 3 سیم؛ تغییر به عملیات عمومی در طول عملیات PID. عملکرد بدنه اصلی در حین عملیات آپشن؛ تثبیت فرکانس فرمان آنالوگ؛ شتاب و کاهش سرعت توقف قابل انتخاب است

خروجی

ترمینال کنترل باز چند عملکردی

خروجی خرابی و خروجی وضعیت کنترل درایو:

DC 26V، 100mA یا کمتر

ترمینال رله ای چند کاربره

N.O.، N.C. : AC 250V، 1A یا کمتر، DC30V, 1A یا کمتر

خروجی آنالوگ

0~10Vdc(0~20mA): اختیاری بین فرکانس، جریان خروجی، ولتاژ خروجی و ولتاژ DC.

توابع حفاظتی

تریپ ها

ولتاژ بیش از حد، ولتاژ پایین، جریان بیش از حد، تشخیص بیش از حد جریان، گرمای بیش از حد درایو، حفاظت حرارتی موتور، حفاظت از کاهش فاز، حفاظت از اضافه بار، خطای ارتباطی، فرمان فرکانس از دست دادن، خرابی سخت افزار، خرابی فن خنک کننده، خرابی پیش از PID، عدم قطع موتور، حرکت ترمز خارجی عملکرد ایمنی و غیره

هشدار ها

جلوگیری از توقف، اضافه بار، کاهش بار، خطای رمزگذار، خرابی فن، از دست دادن فرمان صفحه کلید، از دست دادن فرمان سرعت.

وقفه آنی

سنگین کار کمتر از 15 میلی ثانیه (کاربری عمومی 8 میلی ثانیه): عملکرد مداوم (در محدوده ولتاژ ورودی نامی و خروجی نامی) سنگین کار 15 میلی ثانیه یا بالاتر(کاربری عمومی 8 میلی ثانیه): عملیات راه اندازی مجدد خودکار

ساختار/محیط نگهداری

حالت خنک کاری

خنک کاری با فن: 0.75~15kW(200/400V class)، 22kW(400V class)

خنک کاری با هوا: 22~75kW(200V class)، 30~375kW (400V class)

ساختار حفاظتی

0.75~22kW(200V), 0.75~75kW(400V): IP21

30~75kW(200V), 90~375kW(400V): IP00

0.75~22kW و غیره: IP54

دمای کاری

بدون یخ یا یخبندان در دمای -10 تا 50 درجه سانتیگراد (14 تا 122 درجه فارنهایت)

رطوبت محیط

رطوبت نسبی 95% RH یا زیر پوست (بدون تشکیل شبنم)

دمای محل نگه داری

-20 ~ 65 ºC (-4~149°F)

محیط اطراف

سطح محیطی: طبقه بندی 3C3 (IEC60721-3-3) (برای SO2، H2S، CL، NO2)

بدون گاز خورنده، گاز قابل اشتعال، غبار روغن و غبار و غیره، در محیط سرپوشیده

ارتفاع

حداکثر 1000 متر بالاتر از سطح دریا برای عملکرد استاندارد.

از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید به ازای هر 100 متر 1% کاهش یابد.

لرزش

5.9m/s2 (0.6G) یا کمتر

این نوع درایو در اکثر توان ها به صورت سه فاز موجود است. این درایو گشتاور بالا دارد که برای تمامی کاربردها مناسب است. در واقع سری IS7 از جمله مدل های GENERAL است. این اینورتر از جمله اینورترهای محبوب شرکت ال اس است که توانایی کار با برق سه فاز را دارد. بازه ولتاژ ورودی آن بین 200 تا 230 ولت برق شهری است که از توان 0.75 تا 75 کیلووات را می تواند پشتیبانی کند. در قسمت خروجی این مدل از اینورتر ها بازه ولتاژ بین 380 تا 480 ولت است که از توان 0.75 تا 375 کیلووات را پشتیبانی می کند.

8- اینورتر LS مدل IV5 (High Precision AC Drive)

اینورتر IV5

این درایو در توان های 2.2 کیلووات الی 800 کیلووات با تغذیه سه فاز ارائه شده است. سری IV5 یک درایو ویژه برای استفاده در حوزه کنترل برداری است. این درایوها دقت بسیار بالایی دارند.

مشخصات فنی IV5

سه فاز 200 ~ 230 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

37

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 0 ~ 200V

فرکانس (Hz)

0 ~ 3600Hz

رنج جریان (A)

12

16

24

32

46

59

74

88

122

146

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

2.2

3.7

5.5

7.5

11

15

18.5

22

30

37

45

55

75

90

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 0 ~ 380V

فرکانس (Hz)

0 ~ 3600Hz

رنج جریان (A)

6

8

12

16

24

30

39

45

61

75

91

110

152

183

 

سه فاز 380 ~ 480 VAC

 

توابع

مشخصات

رنج توان (kW)

110

132

160

220

280

315

375

500

800

ورودی ها

فرکانس (Hz)

50 ~ 60 [Hz] (±5%)

خروجی ها

ولتاژ (V)

3 phase 0 ~ 380V

فرکانس (Hz)

0 ~ 3600Hz

رنج جریان (A)

223

264

325

432

546

614

731

960

1384

 

بخش

مشخصات

کنترل

دقت کنترل سرعت

آنالوگ: 0.01%± از حداکثر سرعت (1800 دور)

دیجیتال: 0.01%± از حداکثر سرعت (1800 دور)

وضوح تنظیم سرعت

آنالوگ: 0.01%± از حداکثر سرعت

دیجیتال: 0.1 دور بر دقیقه

فرکانس قطع ASR

50Hz

دقت کنترل گشتاور

3%

ظرفیت اضافه بار

150%/1min

زمان صعود/ نزول

زمان قابل نتظیم

0.00 ~ 6000.0 sec

 

ترکیب

4 ترکیب از زمان صعود/نزول

 

الگو

خطی، منحنی S

 

ترمز

روش ترمز

ترمز دینامیک با استفاده از مقاومت خارجی

 

گشتاور ترمز

150%

 

مقاومت ترمز

مقاومت ترمز خارجی باید گذاشته شود

 

ورودی

تنظیمات سرعت

تنظیم دیجیتال از طریق کی پد

تنظیم چند پله ای به وسیله ی ترمینال ورودی قابل برنامه ریزی

تنظیم ورودی آنالوگ در -10~10V یا 4~20mA

کنترل تنظیمات با کارت توسعه

 

ورودی آنالوگ

3 کانال (AI1,AI2,AI3)

قابل انتخاب در میان 15 تابع مختلف تعریف شده توسط کاربر

 

ترمینال ورودی

FX, RX, BX, RST, P1~P7

قابل انتخاب در میان 42 تابع مختلف تعریف شده توسط کاربر

 

خروجی

خروجی آنالوگ

2 کانال (AO1,AO2)

قابل انتخاب در میان 41 تابع مختلف تعریف شده توسط کاربر

 

ترمینال خروجی

2 کانال (1A-1B, 2A-2B)

رله هشدار خطا: 1 کانال (30A-30C, 30B-30C)

 

حفاظت

اضافه جریان، اضافه ولتاژ، کاهش ولتاژ، افزایش دمای اینورتر، خرابی سنسور حرارتی اینورتر، افزایش دمای موتور، خرابی سنسور حرارتی موتور، سرعت بیش از حد، تریپ خارجی، تابع دمای الکترونیک، اضافه بار اینورتر، خطای ارتباطی، خطای قطعی فن و ...

 

ساختار/محیط نگهداری

حالت خنک کاری

خنک کاری با فن

 

ساختار حفاظتی

IP20 : 2.2 ~ 22kW

IP00 : 30 ~ 500kW

 

دمای کاری

بدون یخ یا یخبندان در دمای -10 تا 50 درجه سانتیگراد

 

رطوبت محیط

رطوبت نسبی 90% RH یا زیر پوست (بدون تشکیل شبنم)

 

محیط اطراف

بدون گاز خورنده، گاز قابل اشتعال، غبار روغن و غبار و غیره، در محیط سرپوشیده

 

ارتفاع

حداکثر 1000 متر بالاتر از سطح دریا برای عملکرد استاندارد.

از 1000 تا 4000 متر، ولتاژ نامی ورودی و جریان خروجی نامی درایو باید به ازای هر 100 متر 1% کاهش یابد.

 

مزیت های استفاده از اینورتر ال اس

 • ارسال سیگنال های مناسب جهت کاهش مصرف انرژی
 • اینورتر ال اس دارای راه اندازی بسیاری نرم و با شیب تنظیم ملایم است.
 • این اینورترها همچنین دارای ویژگی کنترل گشتاور الکتروموتور و اعمال ولتاژ بالا در فرکانس های پایین است.

اینورتر ال اس

 • درایوهای صنعتی ال اس توانایی محدود کردن گشتاور و سرعت چرخشی الکتروموتور را دارند.
 • تنظیم گشتاور و سرعت موتور از طریق فیدبک های عملکرد
 • درایوهای ال اس قابلیت کنترل فن یا بوستر پمپ را از طریق سنسورهای فشاری و دمایی دارند.

نتیجه کلی

با توجه به اینکه اینورتر LS تنوع فراوانی به محصولات خود داده است با این حال اگر به دنبال راه اندازی فن های مختلف و یا موتور پمپ ها هستیم، باید از سری IP5A و یا سری H100 استفاده کنیم. چنانچه کاربری معمولی داریم باید از سری های IE5 یا IC5 انتخاب کنیم. برای کاربری های عمومی و در عین حال پیشرفته میتوانیم از سری S100 استفاده کنیم. برای مصارف معمولی و قدرتمند، سری IG5A را انتخاب کنیم. اگر دقت بالا مورد نظر است، از سری IV5 استفاده کنیم و برای موارد دارای گشتاور بالا، سری IS7 را انتخاب کنیم. از مجموع 8 مدل درایو ال اس تعداد 4 مدل آن بررسی شده و نکات مهم هر کدام توضیح داده شد. چند مدل درایو ال اس باقی مانده را در انواع درایو LS ارائه می کنیم. البته غیر از نکات مربوط به اینورترها ، جزئیات پلاک الکتروموتور نیز جهت مطابقت با کنترل دور در زمان نصب و راه اندازی بسیار ضروری است به عنوان مثال موتور 380 ولت مثلث را نمی توان با کنترل دور تکفاز راه اندازی نمود.

 • سوالات متداول