ترنسمیتر و اندیکاتور فشار

 

کار اصلی فرستنده یا ترنسمیتر فشار چیست؟

فرستنده یا ترنسمیتر فشار ، انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کنند. این انرژی الکتریکی یک سیگنال خروجی تولید می کند که با فشار وارد شده متناسب است.

مبدل های فشار کاملاً شبیه به ترنسمیتر فشار هستند، تنها تفاوت آنها در نوع ارسال سیگنال الکتریکی است. خروجی توسط مبدل بر حسب ولت یا میلی ولت و خروجی فرستنده بر حسب میلی آمپر اندازه گیری می شود.

انواع ترانسمیتر فشار

مشتریان ترانسمیتر فشار را در انواع زیر در موجودی kalasanati.com پیدا خواهند کرد.

فرستنده فشار الکترونیکی

این فرستنده الکترونیکی برای کمک به اپراتورها برای بهبود کارایی فرایند طراحی شده اند. فرستنده ها با تنظیمات پیکربندی ساده طراحی شده اند. آنها شامل سنسور مقاوم در برابر فشار هستند که به جبران فشارهای استاتیک کمک می کند.

فرستنده ها را می توان با پروتکل Foundation Fieldbus و HART® تهیه کرد.

ترنسمیتر فشار

این به آنها اجازه می دهد تا در مورد خرابی ها یا خاموش شدن های احتمالی به اپراتورها هشدار دهند. ما فرستنده یا ترنسمیتر فشار الکترونیکی مختلفی را ارائه می دهیم که می توانند فشار دیفرانسیل ، اندازه گیری و فشار مطلق را ارائه دهند.

آنها می توانند به صورت دیجیتالی در هر سیستم کنترلی ادغام شوند. این به آنها اجازه می دهد تا نادرستی مبدل را حذف کرده و اندازه گیری دقیق را تضمین کنند.

فرستنده فشار پنوماتیک

بسیاری از فرستنده های پنوماتیک که ارائه می دهیم برای اندازه گیری فشار افتراقی طراحی شده اند. آنها با سلولهای d/p طراحی شده اند که فشار را اندازه گیری می کنند و یک سیگنال خروجی متناسب ارائه می دهند.

این فرستنده های فشار پنوماتیک دارای دامنه ای از 0 تا 210 کیلو پاسکال هستند.

ترانسمیتر فشار سنج

فرستنده هایی که برای اندازه گیری فشار سنج طراحی شده اند طوری طراحی شده اند که هشت برابر سریعتر از فرستنده های فشار معمولی پاسخ دهند.

ترانسمیترهای فشار سنج می توانند فشارها را از 0.3 تا 10000 psi اندازه گیری کنند.

ما می توانیم پروتکل های HART ، Profibus PA و Foundation Fieldbus را برای این فرستنده ها ارائه دهیم. آنها بین دو تا پنج سال عملکرد پایدار ارائه می دهند.

فرستنده فشار مطلق

فرستنده ها پس از انجام اندازه گیری فشار سنج مطلق ، سیگنال خروجی پنوماتیک را ارائه می دهند.

محدوده اندازه گیری آنها بسیار گسترده از 0.07 تا 200 کیلو پاسکال و از 0 تا 10000 psi است. فرستنده های فشار مطلق در پیکربندی های مختلف مواد مانند فولاد ضد زنگ 316L ، آلیاژ C-276 و مواد خیس شده Hastelloy در دسترس هستند.

فرستنده فشار دیفرانسیل

ما فرستنده های فشار تفاضلی را با طرح سلول های هم سطح و d/p ارائه می دهیم. این فرستنده ها می توانند دارای محدوده کالیبره شده ای از 0.5 inH2O تا 2000 psi (1.2 مگابایت تا 276 بار) باشند.

آنها می توانند با پروتکل HART و Foundation Fieldbus ارائه شوند. طرح های همسطح اجازه می دهد تا فرستنده ها با انواع مختلف منیفولد ، عناصر اولیه و مهر و موم دیافراگم یکپارچه شوند.

نمایشگر و ترنسمیتر فشارصنعتی

دستورالعمل عیب یابی فرستنده فشار

با استفاده طولانی مدت ، فرستنده فشار شما ممکن است با خرابی های ناگهانی یا خرابی های عملیاتی روبرو شود که منجر به خرابی غیرمنتظره و مشکلات مربوط به آن می شود.

بسیاری از مشکلات کلی عملیاتی را می توان با امتحان نکات اساسی زیر در خانه عیب یابی کرد.

گاهی اوقات ، فرستنده های فشار شما ممکن است در برقراری ارتباط با برقراری ارتباط ناکام بمانند. شما می توانید با بررسی ولتاژ منبع تغذیه و نگه داشتن آن در حداقل 10.5 ولت ، چنین مشکلاتی را برطرف کنید.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که مقاومت بار در حداقل 250 ولت حفظ شده است و مطمئن شوید که هیچ شورت متناوب ، مدار باز و زمین های متعدد وجود ندارد. این مشکل در صورتی رخ می دهد که واحد به درستی مورد بررسی قرار نگیرد.

صفر نشان دادن در نمایشگر فشار

نشان دادن صفر در خواندن میلی آمپر نیز نشانه خرابی یا نقص است. بهترین کاری که می توانید در چنین شرایطی انجام دهید این است که سیم های برق را برای قطبیت معکوس به همراه بررسی ولتاژ پایانه بررسی کنید.

بررسی اینکه آیا برق به پایانه های سیگنال اعمال می شود یا بررسی دیود باز در پایانه آزمایش نیز به رفع مشکل کمک می کند. اگر هیچ یک از این تکنیک های عیب یابی کار نمی کند ، سعی کنید بلوک ترمینال فرستنده را جایگزین کنید.

نشان دادن خواندن میلی آمپر ناسازگار (کم یا زیاد) نیز علامتی از نقص در آینده است. تأیید فشار اعمال شده و بررسی خواندن متغیر فشار برای اشباع ، بهترین اقدامات درمانی برای چنین موضوعی است.

همچنین می توانید بررسی کنید که آیا خروجی در وضعیت آلارم است یا می تواند یا تعویض برد را امتحان کنید.

انتخاب مبدل فشار

انتخاب نوع مناسب مبدل فشار تا حد زیادی به نیاز برنامه و زمینه ی کاری بستگی دارد. در اینجا عواملی وجود دارد که ممکن است به شما در تصمیم گیری در مورد نوع مناسب مبدل فشار برای برنامه شما کمک کند:

کاربرد

بسته به کاربرد ، ممکن است به فرستنده فشار مطلق ، فرستنده سنج ، فرستنده فشار دیفرانسیل و غیره نیاز داشته باشید.

دما و محیط خارجی

درجه حرارت شدید و شرایط سخت کاری از جمله ارتعاش بر خواندن مبدل های فشار تأثیر می گذارد. در این حالت ، مبدل های فشار را با طراحی ذاتاً ایمن انتخاب کنید که دارای محفظه ای باشد که آن را در برابر محیط خارجی محافظت می کند. این بدنه یا محفظه ضد انفجار هستند.

محدوده فشار عملیاتی

محدوده فشار را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید و فشار عملکرد معمولی را در وسط محدوده در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، اگر تجهیزات یا مایع شما بتواند حداکثر فشار 50 psi را بدست آورد و محدوده فشار فرستنده شما از 0 تا 300 psi باشد ، با خواندن دقیق این مشکل مواجه خواهید شد. همچنین ، ویژگی های حفاظتی را در صورت فشار بیش از حد در نظر بگیرید.

دقت لازم

تصمیم گیری در مورد نوع و ویژگی های فرستنده بر اساس الزامات عملکرد و دقت بسیار ضروری است. معمولاً در برنامه های مهم ماموریت یا در صورت قرائت فشار بسیار پایین ، قرائت فشار بسیار دقیق مورد نیاز است.

پروتکل ارتباطی برای فرستنده یا ترنسمیتر فشار

پروتکل های ارتباطی مختلفی به دنبال فرستنده های فشار برای تولید سیگنال های خروجی وجود دارد.

فرستنده های فشار صنعتی ارائه شده توسط ما از این پروتکل های ارتباطی الکترونیکی پیروی می کنند:

 1. هارت و بی سیم هارت
 2. بنیاد Fieldbusrp
 3. پروفیباس

مزایای نمایشگر فشار پنوماتیک و الکترونیکی

در زیر مزایای مختلفی که مشتریان می توانند با انتخاب طیف وسیعی از فرستنده های فشار ما دریافت کنند ، آورده شده است.

 1. فرستنده های ما در عملکرد همه کاره هستند و می توانند با انواع تجهیزات کاربردی نصب شوند.
 2. می توان آنها را از راه دور نصب و نظارت کرد ، بنابراین نیازی به نظارت مستمر اپراتور نیست.
 3. می تواند قرائت دقیقی را حتی در صورت نصب در محیط های بسیار سخت ارائه دهد.

کالا صنعتی ، فرستنده های فشار را از مارک های معروف مانند Rosemount ، endress,wika و Honeywell ارائه می دهد. بنابراین ، می توان به مشتریان اطمینان داد که فرستنده ها دارای بالاترین کیفیت هستند.

کاربردهای صنعتی فرستنده های فشار پنوماتیک و الکترونیکی

ترنسمیتر فشار ارائه شده توسط  شرکت کالا صنعتی را می توان در طیف وسیعی از کاربردهای صنعتی از جمله:

 پمپ های صنعتی و کمپرسور

در پمپ های صنعتی و کمپرسورهای هوا از مبدل های فشار برای پایش فشار هوا و سیالات استفاده می شود.

تولید تجهیزات صنعتی

در این روش ، از فرستنده های فشار برای برنامه های کنترل کیفیت استفاده می شود.

نفت و گاز

آنها در بخشهای مختلف صنعت نفت و گاز مانند حفاری و اکتشاف استفاده می شوند.

قدرت

در بخش برق ، آنها برای برنامه هایی مانند نظارت بر توربین ، آزمایش خطوط انتقال ، ایستگاه های بالابر ، سیستم های کنترل موقعیت سوپاپ و غیره استفاده می شوند.

آب و فاضلاب

از آنها برای بررسی و کنترل فشار پمپ های سنگین انتقال آب به همراه ناخالصی ها استفاده می شود.

غذا و نوشیدنی

آنها برای نظارت بر فشار پمپ هنگام انتقال مایعات چسبناک و نیمه جامد استفاده می شوند.

مواد شیمیایی

آنها برای نظارت بر فشار در انتقال مواد شیمیایی ساینده از طریق پمپ ها و برنامه های پتروشیمی استفاده می شوند.

فلزات و معادن

در اینجا ، آنها برای نظارت بر فشار دوغاب استفاده می شوند و برای عملکرد در چنین محیط های سخت طراحی شده اند.

خمیر و کاغذ

آنها برای اندازه گیری فشار در هنگام آماده سازی خمیر استفاده می شوند.

داروسازی

فرستنده های فشار برای نظارت بر فشار سیستم های انتقال دهنده گرانول ها و پودرها استفاده می شوند.

و سایر صنایع نظیر (کشاورزی و دام ، نساجی ، پلاستیک ، سیمان و تهویه مطبوع)

نمایشگر فشار صنعتی

نمایشگر فشار صنعتی ابزار دقیقی است که برای نمایش اندازه گیری فشار استفاده می شود ، یعنی نیرویی که گاز یا مایع در واحد سطح اعمال می کند به دلیل تأثیرات وزن آن گاز یا مایع از نیروی جاذبه بسته به نوع و نحوه پیکربندی آنها ، می توان مانومترها را برای اندازه گیری مقادیر مختلف فشار تنظیم کرد.

نوع متداول مانومتر که بیشتر افراد با آن آشنا هستند نوعی است که پزشکان و متخصصان پزشکی از آن برای اندازه گیری و کنترل فشار خون بیمار استفاده می کنند. به این نوع مانومتر فشار سنج گفته می شود.

فشار مطلق مقدار فشاری را که نسبت به فشار صفر مطلق خلاvum اعمال می شود اندازه گیری می کند. فشار گیج تفاوت ارائه شده بین مقدار فشار اندازه گیری شده و فشار جو محلی است.

فشار دیفرانسیل برای توصیف اندازه گیری استفاده می شود که تفاوت بین دو سطح فشار (ناشناخته) است ، جایی که فشار مرجعی مشخص نشده باشد ، اما اندازه گیری میزان فشار اختلاف این دو هنوز مهم است.

انواع مانومتر

مانومتر را می توان به طور کلی به دو نوع اصلی ، مانومتر آنالوگ و مانومتر دیجیتال طبقه بندی کرد که در زیر به هر یک از آنها پرداخته می شود.

مانومترهای آنالوگ (گیج فشار) و نحوه عملکرد آنها

مانومترهای آنالوگ از مایعی استفاده می کنند که در یک لوله U شکل وجود دارد و با استفاده از اصل تعادل هیدرواستاتیک کار می کند. هنگامی که دو انتهای آن در برابر فشار اتمسفر باز باشد ، مایع درون لوله در ارتفاع برابر هر پایه قرار می گیرد.

اما اگر به یکی از پایه های لوله U شکل فشار مثبت وارد شود ، در این صورت سطح مایع در آن پا کاهش یافته و در پای دیگر افزایش می یابد.

زیرا فشار باعث می شود که مایع در یک پا بیفتد و در پای دیگر افزایش یابد تا این که وزن ستون مایع حاصل از فشار وارد شده برای مقابله با آن مقدار فشار کافی باشد.

از این رو ، فاصله عمودی بین سطح مایع در دو پایه لوله اندازه گیری میزان فشار وارد شده را نشان می دهد. از این انواع معمول فشار سنج آنالوگ ، فشار سنج U لوله ای یاد می شود.

مقدار فشار (P) مشاهده شده تابعی از ارتفاع (h) و چگالی (ρ) سیال مورد استفاده در فشار سنج است ، مقدار (g) نشان دهنده ثابت گرانش است.

فشار

انواع مانومتر آنالوگ

مانومتر نوع چاه

نوع دیگر مانومتر آنالوگ ، مانومتر نوع چاه است که گاهی اوقات به آن مانومتر مخزن گفته می شود. مانومتر نوع چاه مانند سبک لوله U است ، با این تفاوت که یکی از پایه های U دارای سطح مقطع است که بسیار بزرگتر از پایه دوم است.

این آرایش منجر به حرکت کوچکتر سطح مایع در پایه بزرگتر هنگام قرار گرفتن در معرض فشار می شود ، در واقع اجازه استفاده از یک مقیاس واحد برای خواندن مقدار فشار را می دهد ، در مقابل دو مقیاس در سبک لوله U.

مانومتر شیب دار

مانومترهای شیب دار همانطور که از نام آن مشخص است با لوله ای طراحی شده اند که به صورت عمودی نمی نشیند ، بلکه در یک زاویه کم نسبت به صفحه افقی قرار دارند.

این طراحی اجازه می دهد تا مقدار نسبتاً کمی تغییر فشار توسط دستگاه مشاهده شود ، بنابراین حساسیت و وضوح بهبود یافته ارائه می دهد.

مانومتر مطلق

نوع دیگر مانومتر ، مانومتر مطلق نامیده می شود. در مانومترهای مطلق از یک پایه مهر و موم شده استفاده می شود که اجازه می دهد فقط یک پایه از لوله منومتر در معرض فشار خارج قرار گیرد.

در سمت مهر و موم شده ، یک شرایط خلا وجود دارد که نشان دهنده فشار صفر مطلق است که توسط یک ستون جیوه مهر و موم شده است.

بنابراین مانومتر بیش از فشار سنج یا فشار دیفرانسیل ، فشار مطلق را اندازه گیری می کند. این نوع مانومتر می تواند به سبک سبک لوله U باشد که در بالا توضیح داده شد.

فشارسنج های جیوه ای که فشار اتمسفر را اندازه گیری می کنند نمونه متداول فشار سنج مطلق هستند.

مایعات موجود در مانومتر آنالوگ

در مانومترهای آنالوگ از مایعات مختلفی استفاده می شود. مایعات ، که گاهی اوقات به عنوان مایعات مانومتریک نامیده می شوند. با تغییر مایع استفاده شده ، می توان دقت ، دامنه و حساسیت فشار سنج آنالوگ را تغییر داد.

مایعات با تراکم بالاتر از آب دامنه های بالاتر اما تفکیک پذیری کمتری را ارائه می دهند. به همین ترتیب ، کاهش چگالی مایع مانومتری ، که به آن مایع علامت گذاری نیز گفته می شود ، دامنه فشار را کاهش می دهد اما حساسیت آن را افزایش می دهد.

کاربرد فشار سنج (مانومتر)

مانومتر در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند فشار و میزان جریان را اندازه گیری کند.

موارد استفاده معمول شامل:

 1.     تعمیر و نگهداری سیستم های تهویه مطبوع
 2.     پایش شرایط هواشناسی و هواشناسی
 3.     پایش فشار گاز در سیستم های لوله کشی
 4.     اندازه گیری جریان مایعات
 5.     اندازه گیری های فیزیولوژیکی مانند فشار خون
 6.     نظارت بر عملکرد سیستم های کمپرسور • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان