مقالات پمپ

  • 524
  • 34 مرتبه
پمپ مواد غذایی

پمپ مواد غذایی

یک شنبه 25 آبان 1399

پمپ ها تجهیزات مکانیکی هستند که نیروی الکتریکی را از منبع تغذیه گرفته و آن را تبدیل به انرژی مکانیکی می کنند که باعث تغییر در مشخصات یک سیال می شود. پمپ ها بدین صورت انرژی سیال خروجی به شکل قابل ملاحظه ای افزایش می دهند. پمپ مواد غذایی از جمله پمپ های پر کاربرد برای انتقال سیالات مربوط به مواد غذایی می باشد.

پمپ استیل صنایع غذایی برای انتقال سیالات لزج می باشد که توسط پمپ های معمولی امکان انتقال آن ها از یک موقعیت به موقعیت دیگر وجود ندارد. از این پمپ ها همچنین برای انتقال سیال به ارتفاع نیز استفاده می شود. سایت کالاصنعتی یکی از مهمترین مراجع در فروش انواع پمپ مواد غذایی است که قابلیت ارسال به تمام نقاط در ایران را دارد.

پمپ پمپیران

پمپ های موجود در بازار معمولا به دو دسته پمپ های دینامیکی و جا به جایی مثبت تقسیم می شوند. طبقه بندی این پمپ ها متناسب با خصوصیات هر یک از این دسته ها می باشند. در پمپ های دینامیکی انتقال سیال از پروانه ها به سمت لوله خروجی به صورت دائمی انجام می پذیرد.

این مدل از پمپ ها به سه زیر دسته پمپ های گریز از مرکز ، پمپ های محیطی و پمپ های خاص تقسیم می شوند. پمپ های گریز از مرکز جزو زیر دسته های پر کاربرد در پمپ مواد غذایی می باشد.

پمپ های جابه جایی مثبت نیز به دو زیر دسته تقسیم می شوند. این مدل از پمپ ها به صورت متناوب و پریودیک عمل کرده و انرژی را به سیال انتقال می دهد. این پمپ ها به دو دسته پمپ های رفت و برگشت و پمپ های گردشی تقسیم می شوند. یکی از مهمترین معضلات صنعت امروز صنایع غذایی، عدم آگاهی از انواع پمپ ها و کاربرد آن ها می باشد. این عدم آگاهی موجب انتخاب پمپ نادرست می شود که می تواند عوارض نا مناسبی را برای صنعت مورد نظر داشته باشد.

برای انتخاب بهترین پمپ مواد غذایی باید به موارد متعددی توجه کرد. این پمپ ها باید از لحاظ فشار، حجم، دما، آبدهی، هد، فشار بخار، ذرات جامد درون سیال، سمی بودن سیال، خورندگی سیال، ویسکوزیته سیال و بهداشتی بودن بررسی شوند. به عنوان مثال برای پمپ انتقال رب بهتر است از پمپ هایی استفاده کرد که توانایی انتقال سیال با ویسکوزیته بالا را داشته باشند زیرا رب یک سیال با ویسکوزیته بالا می باشد. همچنین باید شرایط بهداشتی بودن روند انتقال نیز بررسی شود تا ماده غذایی دچار مشکل نشود.

پمپ مواد غذایی

یکی از انواع پمپ مواد غذایی، پمپ های مورد استفاده در صنعت شکلات سازی است. در صنعت شکلات سازی معمولا از پمپ دنده ای برای انتقال سیال بسیار لزج شکلات استفاده می شود. پمپ های دنده ای برای این مدل از سیالات بسیار مناسب می باشند زیرا این پمپ ها توانایی تولید گشتاور بالایی داشته و با توجه به اینکه برای انتقال این سیالات نیاز به قدرت و نیروی بالایی است،

این پمپ ها کمک زیادی به انتقال سیالات می کنند. البته یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از پمپ های دنده ای به وجود می آید این است که این پمپ ها در ابتدای کار قادر به تولید گشتاور مورد نیاز نمی باشند. این گشتاور معمولا از طریق یک الکتروموتور تولید می شود. این الکتروموتور معمولا به وسیله یک گیربکس به پمپ متصل شده است. این گیربکس ها که معمولا از نوع خورشیدی یا شافت مستقیم می باشند کمک زیادی به انتقال مناسب گشتاور به پره ها می کنند.

پس از عبور شکلات از تمامی این مراحل و تولید محصول نهایی، نوبت به بسته بندی محصولات می رسد. پمپ ها خلا می توانند کمک زیادی به بسته بندی بهینه و مناسب محصولات بکنند. این پمپ ها با مکش هوا از دورن بسته، می توانند احتمال خرابی و آسیب دیدن محصول را به حداقل برسانند. این محصولات که پمپ های خلا یا وکیوم معروف هستند معمولا در قسمت بسته بندی مواد غذایی کاربرد دارند.

پمپ صنایع غذایی

استفاده از پمپ های گریز از مرکز در صنایع غذایی

پمپ های گریز از مرکز از جمله پمپ های بسیار پرکاربرد و محبوب در صنایع مختلف هستند. این پمپ های دارای کاربری گسترده ای در صنایع غذایی نیز می باشند. این پمپ مواد غذایی معمولا براساس چرخش پره های پروانه عمل کرده و متناسب با مقدار فشار خروجی می تواند از تعداد متفاوتی پروانه استفاده کند. در صورتی که از چند پروانه روی یک شفت استفاده شود، این پمپ ها را پمپ های چند مرحله ای می نامند.

پمپ مواد غذایی گریز از مرکز براساس نیرویی که هر پره به ذرات سیال وارد می کند که به نام نیروی گریز از مرکز معروف می باشد، کار می کنند. این پمپ ها سیال را به لبه پره پروانه آورده و سیال را با سرعت بالا به سمت خروجی پرتاب می کنند. با توجه به پوشش پوسته در اطراف پروانه سرعت این سیالات به فشار تبدیل شده و به اینصورت فشار سیال خروجی به شدت افزایش می یابد.

پمپ های گریز از مرکز به سه دسته جریان شعاعی، جریان وتری و جریان محوری تقسیم می شود. یکی از عوامل موثر در انتخاب نوع پمپ گریز از مرکز، میزان دبی خروجی می باشد. در صورتی که ماده غذایی مورد نظر شما در دبی های بالا و متوسط جریان دارد، پمپ گریز از مرکز جریان وتری مناسب است. در صورتی که دبی مورد نیاز شما پایین می باشد از پمپ گریز از مرکز محوری استفاده  کنید. و همچنین در صورتی که دبی مورد نیاز شما بالا می باشد بهتر است از پمپ گریز از مرکز شعاعی استفاده کنید.

در انتخاب پمپ صنایع غذایی عوامل متعددی تاثیر گذار است. این عوامل می تواند شامل سرعت گردش پروانه پمپ، فشار خروجی پمپ، خواص فیزیکی سیال، فشار ورودی پمپ، چگونگی طراحی پمپ و تعداد پمپ مورد نیاز باشد. قبل از خرید پمپ مواد غذایی مورد نظر سعی کنید تمامی این پارامترها را بررسی کرده و متناسب با نیاز خود پمپ گریز از مرکز مناسب را انتخاب کنید.

پمپ های گریز از مرکز معمولا شامل اجزای رتور، پوسته، موتور الکتریکی، لوله مکش، لوله رانش و محفظه بین پوسته و پروانه می باشند. به طور کلی پمپ های گریز از مرکز صنایع غذایی به سه قسمت محرک، محفظه آب بندی و پوسته تشکیل شده اند. در قسمت محرک پمپ مواد غذایی معمولا از سه نوع موتور استفاده می کنند که عبارتند از موتور الکتریکی، موتور دیزلی و موتور توربینی. در قسمت پوسته نیز شفت و پروانه پمپ قرار دارد.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان