تخفیف شگفت انگیز

پمپ دیافراگمی

 • پمپ دیافراگمی پمکار
 • پمپ دیافراگمی هاسکی گراکو
در ادامه تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب پمپ دیافراگمی مناسب را در اختیار شما قرار میدهیم. برای مشاهده ادامه مطالب برای روی بیشتر کلیک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید.

پمپ دیافراگمی 

انيميشن پمپ ديافراگمي

پمپ دیافراگمی مشابه پمپ پیستونی و پلانجری می باشند، با این تفاوت که حرکت رفت و برگشتی پمپ موجب انعطاف دیافراگم به سمت عقب و جلو می شود که به نوبه ی خود موجب جریان مایع به داخل و خارج پایانه ی مایع پمپ می گردد.

پمپ دیافراگمی نیز مانند تمام پمپ رفت و برگشتی، به شیر های یک طرفه در مجاری ورودی و خروجی نیاز دارند. دیافراگم معمولا از مواد الاستومری ساخته میشود تا بتواند انعطاف پذیری مناسبی داشته باشد دیافراگم به صورت میکانیکی به بخش رفت و برگشتی متصل شده و یا از آن جدا و توسط ذخیره ای از سیال هیدرولیکی به حرکت درآید که کنترل محدودی حرکت آن اغلب توسط یک Contour Plate انجام می شود.

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

کاربرد پمپ دیافراگمی

یکی از کاربرد های بسیار رایج برای پمپ دیافراگمی ( از نوع توضیح داده شده در بالا)، کاربردهای اندازه گیری است. پمپ اندازه گیری که در اروپا پمپ دوزینگ نامیده میشوند، دارای نرخ جریان نسبتا پایینی می باشند که معمولا برحسب واحد گالن یا لیتر بر ساعت به دقیقه اندازگیری می شوند.

این پمپ ها در اندازه گیری جریان بسیار دقیق عمل کرده و وجود دیافراگم نیز باعث عدم نشتی پمپ و سازگاری آن با انواع مختلفی از مایعات می شود.

یک پمپ اندازه گیری دیافراگمی با محرک هیدرولیکی دارای قابلیت تنظیم حرکت برای نرخ های جریان متفاوت می باشد. پمپ اندازه گیری سلونوییدی نوع دیگری از پمپ دیافراگمی می باشد که در کاربرد های سبک اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع پمپ دیافراگمی ، از یک سیگنال الکترونیکی برای حرکت مغناطیسی مجموعه ی پلانجر/ دیافراگم استفاده می کند. در سرویس های فرآیندی از نمونه های بسیار بزرگتری از پمپ دیافراگمی با محرک هیدرولیکی استفاده می شود که قابلیت تولید فشار های بالا و عدم نیاز به وجود نشت بند، آن ها را به یک جایگزین مناسب برای سرویس های خاص تبدیل می کند.

این پمپ ها، با دیافراگم های فلزی و Remote Heads می توانند مایعاتی تا دمای F900 را پمپاژ کنند. پمپ دو دیافراگمی پنوماتیکی، نوع دیگری از پمپ دیافراگمی می باشد.

در این نوع طراحی پمپ، هوای فشرده وارد محفظه ی هوای پشت یکی از دیافراگم ها شده، دیافراگم را فشرده کرده وبه هوا یامایع سمت دیگر آن، نیرویی به طرف شیریک طرفه ی خروجی وارد می کند.

دوزينگ پمپ گرانفوس

دیافراگم دوم به طور همزمان توسط میله ی اتصال دهنده بین دو دیافراگم به سمت داخل کشیده می شود که شروع مرحله ی مکش در آن دیافراگم را در پی داشته و باعث ورود مایعت از طریق شیر یک طرفه ی ورودی در آن سمت پمپ می شود.

سپس، یک شاتل ولو موجب جابه جایی توزیع هوا شده و با فرستادن هوا به محفظه های دیگر باعث حرکت معکوس دو دیافراگم می گردد.

مشخصات پمپ دیافراگمی

ویژگی شاخص و متمایز انواع مختلف پمپ دیافراگمی در مقایسه با پمپ های پیستونی یا پلانجری ، این است که فاقد نشست بندی بوده و به پکینگ یا مکانیکال سیل نیاز ندارد.

پمپ های دیافراگمی پنوماتیکی دارای قابلیت عملکرد در حضور جامدات بزرگ، مواد فرساینده و خورنده می باشند که مزیت دیگری برای آن ها محسوب میشود.

این پمپ ها خود راه انداز بوده و می توانند به صورت خشک کار کنند. درضمن، قابلیت تطبیق پذیری آن ها نیز باعث می شود انتخاب مناسبی برای پمپاژ فاضلاب، اسیدها و مواد غذایی باشند.

ایراد پمپ دیافراگمی پنوماتیک این است که برای کار کردن به هوا نیاز دارند (البته، این امر در جایی که هوا فشرده موجود است ولی الکتریسیته وجود ندارد، خود می تواند یک مزیت باشد)، از لحاظ دبی و فشار محدودیت هایی دارند ، نوسانات فشاری نسبتا بزرگی تولید می کنند و از لحاظ مصرف انرژی نیز کاملا ناکارآمد هستند.

در برخی از طراحی ها نیز مشکلات توقف یا انجماد شیرهای هوا وجود دارد که روان کاری متناوب برخی از شیرهای هوا را می طلبد.

نوع دیگری از پمپ دیافراگمی پمپ صفحه جنبان است.در این نوع پمپ صفحه ی دواری که به صورت خارج از مرکز برروی محور نصب شده است، باعث ایجاد حرکت رفت و برگشتی چندین پیستون یا دیافراگم می شود.

از مزایای این پمپ میتوان به توانایی فراهم سازی فشار بالا، پمپاژ بدون نیاز به آب بند، خود راه اندازی و قابلیت کارکرد خشک در صورت مسدود شدن خط ورودی اشاره نمود.

از معایب  آن نیز  می توان به داشتن دبی جریان نسبتا پایین و وجود قطعات متحرک زیاد اشاره کرد.

پمپ دیافراگمی گراکو هاسکی

پمپ دیافراگمی گراکو

پمپ دیافراگمی گراکو از سری با صرفه ترین و مناسب ترین انواع پمپ های دیافراگمی می باشد. پمپ دیافراگمی گراکو با قیمت مناسب و طول عمر بالا و استهلاک کم در رتبه نخست پمپ های دیافراگمی جهان قرار گرفته است.

از این پمپ ها در محدوده وسیعی از مواد اسیدی تا مواد قلیایی و حتی مواد دارای ذرات ریز جامد می توان کمک گرفت.

کاربرد پمپ هاسکی

 1. روانکاری
 2. انتقال مواد شوینده
 3. انتقال روغن
 4. انتقال مواد با ویسکوزیته کم

هاسکی 1050

از سری موادی که میتوان با پمپ های دیافراگمی هاسکی انتقال داد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ضد یخ
 2. مواد شوینده
 3. رزین
 4. پلیمر
 5. روغن موتور
 6. روغن دنده
 7. روغن هیدرولیک
 8. روغن اتومات
 9. روغن برشکاری
 10. تصفیه فاضلاب
 11. جوهر و رنگ آمیزی

همچنین صنایعی که از پمپ دیافراگمی هاسکی برای فعالیت های خود میتوانند استفاده کنند :

 1. تولید کنندگان مواد شیمیایی
 2. تولید کنندگان سرامیک و لوازم حمام
 3. معدن کاری
 4. پرینت و چاپ – انتقال جوهر
 5. صنایع دریایی
 6. صنایع ریلی
 7. صنایع حمل و نقل
 8. صنایع بازیافت
 9. صنایع ماشین آلات سنگین
 10. صنایع تصفیه آب شرب
 11. صنایع پرینت و چاپ انتقال جوهر

انواع پمپ دیافراگمی هاسکی

Husky 2150

این پمپ نیرومند که از نظر طراحی و ساخت شباهت فراوانی با مدل 1590 دارد و دارای پنج مدل AL ، CS ، KY، PP،SST می باشد. این سری از پمپ ها با ظرفیت بسیار بالا قادر است در شرایط سخت بدون نیاز به روغن کاری انجام وظیفه کند.

هاسکی 2150

Husky 3300

این سری از بزرگترین پمپ های دیافراگمی از نوع هاسکی می باشد که برای صنایع شیمیایی ، پتروشیمی ، کاغذسازی و معادن طراحی شده است.

این پمپ های بسیار قوی توانایی جابجایی مواد غلیظ تر نسبت به پمپ های دیگر هاسکی است و در مدل های PP ،SST ، AL ارائه می شود.

Husky 1050

این پمپ در پنج مدل PP ، AL ، CS ، KY ، SST ارائه می شود. و بهترین عملکرد برای انتقال مواد نفتی مدل UL 1050  است.

 

Husky 1590

این پمپ در چهار مدل  AL، KY ، SST ،PP ارائه می شود. پمپ فوق برای کاربری های در شرایط سخت انتخاب ایده آلی است.

Husky 716,515

این دو سری پمپ با ابعاد کوچک و کارایی بالا هستند. سری 515  دارای سه مدل  AC، PPT، KY و سری 716 در دو مدل AL ، SST تولید می شود.

Husky 307,205

سری 307 پمپی با قیمت مناسب و طراحی ساده در مدل  Acetal،PP که توانایی انتقال سیالات مختلف را دارد. این پمپ دارای صدای کمی است و می تواند در فشار های بسیار کم تا 24 لیتر در دقیقه کار کند. همچنین سری 205 در سه مدل  Acetal، Al ،PP تولید می شود.

 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان