• 287
 • 18243 مرتبه
انتخاب پمپ آب خانگی | جدول انتخاب پمپ

انتخاب پمپ آب خانگی | جدول انتخاب پمپ

شنبه 26 اسفند 1402

قبل از خرید هر دستگاهی باید آن را به درستی انتخاب کرد. پمپ آب خانگی تجهیزی است که انتخاب درست آن از اهمیت بالایی برخوردار است. برای انتخاب پمپ آب خانگی نیاز به مشخصات و پارامترهایی است که عموما در فروشگاه‌های سنتی فروش پمپ یا توسط کارشناسان فروش در فروشگاه اینترنتی از مشتری سوال پرسیده می‌شود.

این مشخصات عموما عبارتند از ارتفاع طبقه‌ای که در آن سکونت دارید، تعداد توالت، دستشویی، حمام و... و به عبارتی زیربنای کلی ساختمان و فاصله از محل نصب پمپ آب تا محل استفاده؛ اما پارامترهای انتخاب بهترین و مناسب‌ترین پمپ آب خانگی چیست و چگونه می‌توان خرید پمپ را به بهترین شکل ممکن انجام داد. در این مقاله سعی بر این است که نحوه انتخاب پمپ آب خانگی آموزش داده شود، پس با ما همراه باشید.

انتخاب پمپ آب خانگی

پارامترهای مهم در انتخاب پمپ آب خانگی

انتخاب پمپ آب خانگی باید بر اساس نیازهای مصرف آب خانگی و مشخصات پمپ تعیین شود تا در آینده به مشکلاتی برنخورید. از جمله پارامترهایی که در هنگام خرید پمپ آب خانگی، آپارتمانی یا ساختمانی بایستی به آن ها توجه داشته باشید می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1. نوع پمپ: پمپ‌های آب خانگی دارای انواع مختلفی است که هر کدام ویژگی‌ها و مشخصات خود را دارند؛ در ادامه مقاله با انواع آن‌ها آشنا خواهید شد.
 2. توان مصرفی: توان مصرفی پمپ آب خانگی باید با نیاز مصرف آب خانگی سازگار باشد تا هم زمان با صرفه‌جویی در مصرف برق، به تامین نیازهای آبی خانگی بپردازد.
 3. ظرفیت پمپ: ظرفیت پمپ باید بر اساس نیاز آب محاسبه شود. برای مثال، در صورتی که تعداد افراد و مصرف آب زیاد است، پمپ با ظرفیت بالاتر انتخاب شود. 
 4. فشار آب: فشار آب باید با حداقل و حداکثر فشار تعیین‌شده برای انواع خروجی آب و شیرآلات که در استانداردها و مقررات ملی ذکر شده است، هم‌خوانی داشته باشد.
 5. جنس و مواد ساخت پمپ: جنس و مواد ساخت پمپ باید به گونه‌ای باشد که در برابر خوردگی‌های ناشی از تماس با آب، مقاوم باشد و دارای عمر بلندی باشد.
 6. حداکثر هد پمپ: میزان هد پمپ آب که وابسته به فاصله محل نصب پمپ تا دورترین مصرف‌کننده می‌باشد.
 7. حداکثر آبدهی: مقدار دبی حداکثر ساختمان که وابسته به متراژ و تعداد مصرف‌کنندگان می‌باشد.
 8. قابلیت نصب و نگهداری: پمپ باید قابلیت نصب و نگهداری آسان داشته باشد و تعمیرات آن به راحتی انجام شود.

مراحل انتخاب پمپ آب خانگی

 1. محاسبه دبی
 2. محاسبه هد
 3. انتخاب نوع پمپ
 4. مراجعه به منحنی مشخصه پمپ

انتخاب پمپ آب خانگی به طور کلی به دو پارامتر هد و دبی وابسته است. با داشتن دو مقدار هد و دبی می‌توان از روی نمودارهای مشخصه هر پمپ، مدل پمپ مناسب را انتخاب کرد. هر یک از مراحل ممکن است تأثیر قابل توجهی در کارایی، عمر و هزینه‌های پمپ داشته باشد. انجام نادرست مراحل راه اندازی ممکن است باعث کاهش عمر پمپ، خرابی زودرس، افزایش هزینه‌ها و بروز مشکلات دیگر شود. در زیر 4 مرحله انتخاب پمپ آب خانگی به ترتیب ارائه شده است.

1) محاسبه دبی لازم پمپ خانگی

محاسبه دبی لازم در پمپ آب خانگی بر اساس نیاز آبی و فشار مورد نظر صورت می‌گیرد. این محاسبات به منظور انتخاب پمپ مناسب با ظرفیت و فشار مناسب برای سیستم آبیاری و دیگر نیازها انجام می‌شود. دبی میزان جریانی است که پمپ در واحد زمان می‌تواند پمپاژ کند. برای محاسبه میزان دبی لازم در ساختمان دو روش وجود دارد:  

 1. محاسبه دبی بصورت دقیق بر اساس جداول موجود در مقررات ملی ساختمان (روش SFU)
 2. محاسبه تخمینی دبی

روش دقیق دبی مورد نیاز با استفاده از جداول SFU

در این روش با استفاده از جدول SFU برای لوازم بهداشتی مختلف ساختمان، با جمع‌کردن مقدار SFU لوازمی که در ساختمان استفاده می‌شود مقدار کل SFU بدست می‌آید. البته به دلیل اینکه معمولا بطور همزمان از لوازم بهداشتی استفاده نمی‌شود باید از ضریب همزمانی نیز در حاصل جمع استفاده کرد که برای اطلاعات تکمیلی‌تر می‌توان به مبحث 16 مقررات ملی ساختمان مراجعه کنید.

در قسمت پ 1-2 از مبحث 16 مقررات ملی ساختمان مربوط به تعیین حداکثر مصرف لحظه‌ای آب هر یک از لوازم بهداشتی ساختمان با واحد S.F.U در جدول پ 1-2-2 مقررات ملی ساختمان آورده شده است.

جدول مقدار s.f.u برای لوازم بهداشتی

مقدار حداکثر جریان آب (دبی) برای دو حالت استفاده از توالت با شستشوی فلاش تانک یا فلاش ولو با توجه به مقدار SFU بدست آمده از قسمت قبل و برحسب گالن بر دقیقه یا لیتر بر ثانیه در جدول زیر از مبحث 16 مقررات ملی ساختمان آورده شده است.

جدول دبی بر حسب SFU

مثال محاسبه دبی مصرفی ساختمان با روش SFU:

ساختمان 4 طبقه با 8 واحد داریم. در هر واحد ساختمان یک توالت خصوصی با فلاش والو، یک دستشویی، یک دوش، یک سینک آشپزخونه، لوازم بهداشتی یک حمام کامل و یک ماشین ظرفشویی وجود دارد. مقدار دبی برحسب لیتر بر دقیقه را محاسبه کنید.

مطابق با جدول SFU توالت با فلاش والو 6، دستشویی 0.7، دوش 1.4، سینک آشپزخونه 1.4، لوازم بهداشتی حمام با فلاش ولو 7 و ماشین ظرفشویی 1.4 است. مجموع SFU برای یک واحد مقدار 17.9 می‌شود. حال برای کل تعداد واحدهای ساختمانی لازم است تا مقدار SFU یک واحد را در 8 ضرب کرد. مقدار SFU کل ساختمان 143 محاسبه می‌گردد. حال با رجوع به جدول بعدی و با در نظر گرفتن SFU به مقدار بزرگتر موجود در جدول یعنی 160 برای سیستم با فلاش والو، دبی 5.1 لیتر بر ثانیه یا 306 لیتر بر دقیقه بدست خواهد آمد.

مطابق با جدول موجود در مقاله محاسبه هد و دبی پمپ، ضریب همزمانی مصرف آب برای 8 واحد ساختمان 0.45 در نظر گرفته می‌شود. بنابراین مقدار دبی کل 138 لیتر بر دقیقه بدست می‌آید.

روش تخمینی دبی

به منظور محاسبه تقریبی دبی مورد نیاز ساختمان برای یک واحد 100 متری حدودا 60 لیتر بر دقیقه درنظر گرفته می‌شود. لذا برای یک ساختمان 4 طبقه و 8 واحدی، دبی کل ساختمان 480 لیتر بر دقیقه تخمین زده می‌شود که با ضریب هم‌زمانی مقدار 216 لیتر بر دقیقه بدست می‌آید و علت اختلاف بخاطر خطای تقربی‌بودن است.

2) محاسبه هد لازم

هد پمپ میزان ارتفاعی است که پمپ می‌تواند پمپاژ کند تا در دورترین واحد ساختمان را جوابگو باشد. برای محاسبه هد پمپ یک ساختمان ابتدا از محل نصب پمپ تا دورترین شیر مصرف‌کننده در آخرین طبقه ساختمان میزان ارتفاع اندازه‌گیری می‌شود. و سپس مقدار افت فشار اتصالات و فشار مورد نیاز پشت شیرها به عدد قبلی اضافه می‌شود. (در مقاله محاسبه هد پمپ، فرمول و توضیحات کامل آورده شده است)

مثال محاسبه هد مورد نیاز پمپ:

یک ساختمان 4 طبقه 8 واحدی و پیلوت‌دار داریم. طول طولانی‌ترین مسیر 30 متر بوده و در طول مسیر لوله‌کشی آب، 15 زانویی 90 درجه، 10 زانویی 45 درجه و دو شیر کنترل وجود دارد. با فرض قطر لوله 1 اینچ مقدار هد ساختمان را محاسبه کنید.

هر طبقه مسکونی 3 یا 3.5 متر در نظر گرفته می‌شود برای یک ساختمان 4 طبقه پیلوت‌دار که طبقه اول از ارتفاع 3.5 متری شروع می‌شود، میزان ارتفاع 14 متر می‌باشد. مقدار طول معادل اتصالات مطابق با جدول مبحث 16 مقررات ملی ساختمان، برای زانویی 90 درجه 0.52، برای زانوی 45 درجه 0.4 و برای شیر کنترل 2.04 می‌باشد. فشار پشت شیرها حدود 2 بار درنظر گرفته می‌شود که این فشار معادل 20 متر ستون آب است. در انتها با توجه به فرمول، هد مورد نیاز ساختمان برای انتخاب پمپ محاسبه می‌شود.

هد  H=14+((30+15.8)*0.105)+20=38.8 m

3) انتخاب نوع پمپ آب خانگی

پمپ‌های آب خانگی به سه نوع پمپ بشقابی، پمپ جتی و پمپ محیطی تقسیم می‌شوند. همه نوع پمپ آب خانگی می‌تواند به منظور افزایش و تقویت فشار آب ساختمان‌های مسکونی استفاده شوند اما با این حال تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که بایستی قبل از انتخاب آن درباره آنها اطلاع داشت.

انتخاب نوع پمپ آب خانگی

 • پمپ بشقابی: پمپ بشقابی دارای دهانه‌ای به شکل بشقاب است و صدای کمی دارند و به همین دلیل استفاده بیشتری نسبت به سایر پمپ‌های آب خانگی دارند.
 • پمپ جتی: پمپ جتی دارای دهانه‌ای به شکل مخروطی است و صدای زیادتری نسبت به پمپ بشقابی دارد بنابراین بهتر است از این نوع پمپ در مواقعی که در ساختمان محل مخصوص قرارگیری تاسیسات یا موتورخانه وجود دارد، استفاده شود.
 • پمپ محیطی: پمپ محیطی از لحاظ نوع پروانه با سایر پمپ‌ها متفاوت است و پره‌های آن از نوع توربینی است و در مواردی که دبی آب کم است، قابلیت ایجاد فشار مناسب را دارد.

4) مراجعه به منحنی مشخصه هد بر حسب دبی پمپ

بعد از اینکه مقدار دبی و هد محاسبه و نوع پمپ آب خانگی انتخاب شد بایستی به نمودار مشخصه سری پمپ انتخاب شده مراجعه شود تا بر اساس هد و دبی محاسبه شده مدل پمپ مناسب انتخاب شود. به عنوان مثال برای میزان دبی 55 لیتر بر دقیقه، هد 30 متر و نوع پمپ بشقابی تک پروانه برای پمپ لئو سری ACm از نمودار مشخصه هد برحسب دبی آن مدل پمپ ACm75 انتخاب می‌شود. جهت خرید پمپ بشقابی تک پروانه لئو می‌توانید با کارشناسان پمپ کالاصنعتی تماس حاصل فرمائید.

منحنی مشخصه هد بر حسب دبی پمپ آب

اهمیت انتخاب پمپ خانگی مناسب

اهمیت انتخاب پمپ برای داشتن عملکرد مناسب و عالی در استفاده از این دستگاه برای همگان قابل درک بوده و در صورتی که می‌خواهید دستگاه خریداری شده برای مدت طولانی و بدون وقوع هیچ گونه مشکل و عدم کارایی مناسب در تامین فشار آب ساختمان مورد استفاده قرار دهید باید در هنگام انتخاب این محصول بسیار دقت و توجه داشته باشید.

پمپ‌ها در مدل‌ها و برندهای مختلفی با مشخصات فنی متنوعی تولید و عرضه می‌شوند که هر یک برای مصارف خاصی مناسب بوده و پاسخگوی نیازهای افراد می‌باشند. کاربران و مخاطبان می‌توانند در هنگام خرید این محصول با برقراری تماس با همکاران پشتیبانی ما و ذکر عوامل موثر که در متن قبلی نیز ذکر کردیم مشاوره های مناسبی را دریافت نموده و انتخاب صحیحی را داشته باشند.

بسیاری از افراد در انتخاب پمپ به دلیل در دست نداشتن اطلاعات و آگاهی‌های کافی دچار خطا و اشتباه شده و در نتیجه محصولی اشتباه تهیه می‌کنند و در کوتاه‌ترین مدت زمان استفاده از پمپ با عدم کارایی مناسب و مشکلاتی در عملکرد آن مواجه می‌شوند.

دلایل اهمیت انتخاب درست توان و برند پمپ

اگر توان پمپ آب خانگی کمتر از حالت استاندارد انتخاب شود آبدهی به واحد مسکونی با مشکل مواجه می‌شود. همچنین اگر توان پمپ آب خانگی بیشتر از حالت استاندارد انتخاب شود باعث ایجاد فشار بیش از حد و ایجاد هزینه بیشتر و نشتی در لوله‌ها می‌شود. برند پمپ نیز از اهمیت بسیار زیادی در انتخاب پمپ توسط مشتریان برخوردار است.

در فروشگاه اینترنتی کالاصنعتی برندهای متعددی از جمله برند لئو با کیفیت عالی چینی، برند پنتاکس ایران، برند پنتاکس ایتالیا، برند آبارا ایران، برند ابارا ایتالیا، برند سیستما ایتالیا، برند سیلند ایتالیا، برند دیزل ساز ایران، برند الکتروژن، برند راد پمپ، موتوژن ایران، برند ایکار چین، برند استریم چین و ... قابل تامین است که برای خرید و مشاوره در زمینه انتخاب پمپ می‌توانید با کارشناسان کالا صنعتی در ارتباط باشید.

جدول انتخاب پمپ آب خانگی

جهت انتخاب پمپ لازم است به همان روشی که مرحله به مرحله توضیح داده شد، فرآیند طی شود اما با این حال کالاصنعتی برای راحتی محاسبات و انتخاب پمپ با توجه به تعداد طبقات و تعداد واحدها پمپ‌هایی از برندهای مختلف را پیشنهاد می‌کند. جهت خرید پمپ پنتاکس بعد از انتخاب مدل آن از جدول زیر می‌توانید موجودی و قیمت آن را از کارشناسان فروش ما استعلام بگیرید. برای خرید پمپ لئو نیز می‌توانید به صفحه مربوطه آن در کالاصنعتی مراجعه کنید. پمپ‌های پیشنهادی بصورت تقریبی برای شرایط بیان شده مناسب بوده و می‌توانند استفاده شوند. البته متراژ واحدها هم در انتخاب پمپ آب مهم است که در جدول زیر برای متراژهای تا 100 متر پیشنهاد شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره بهترین برند پمپ آب خانگی می‌توانید مقاله مذکور را نیز مطالعه کنید.

جدول انتخاب پمپ آب خانگی

جمع‌بندی

در این مقاله نحوه انتخاب پمپ آب خانگی بررسی شد. در ابتدا پارامترهای مهم تاثیرگذار در انتخاب پمپ آب خانگی نام برده شد و مشخص شد که دو پارامتر اصلی هد و دبی مهمترین پارامترهایی هستند که برای انتخاب پمپ خانگی لازم می‌باشد و مراحل انتخاب پمپ آب با داشتن این دو پارامتر در 4 مرحله همراه با مثال ارائه شد. گاهی اوقات بعضی از افراد به دنبال پمپ‌های خاص مانند پمپ آب بی صدا هستند که جهت خرید و انتخاب پمپ آب خانگی از برندهای مختلف و مشاوره در زمینه بهترین و مناسب‌ترین نوع پمپ آب خانگی می‌توانید از مشاوران بخش پمپ کالاصنعتی تماس حاصل فرمائید.

نوع پمپ لئو الکتروژن موتوژن پنتاکس ایرانی ارس سیستما
گارانتی 24 ماه 18 ماه 18 ماه 12 ماه 24 ماه 12 ماه
بشقابی نیم اسب ACm37 - - - - TC50
یک اسب ACm75 CM100 MO-CM100 CM100/01 CM100/01 TC100
محیطی نیم اسب APm37 KPm50 - PM45 PM45 TT50
یک اسب APM75 - - PM80 PM80 -
پمپ جتی یک اسب AJM75H CAM100 MO-CAM100 CAM100/00 CAM100/00 JET100
یک و نیم AJM110H - - - - JET150
دو پروانه یک اسب 2ACM75 - - CB100/01 - -
یک و نیم 2ACM110 CB160 - CB160/01 CB160/01 BTC25/160C
دو اسب 2ACm150 CB210 - CB210/01 CB210/01 BTC25/160BC
زمان ارسال 3 روز کاری 2 روز کاری 3 روز کاری
--------------------------------------------------
200 متر 200 - 150 متر 100 - 150 متر 70 - 100 متر 70 متر متراژ واحد
یک اسب دو پروانه یک اسب بشقابی نیم اسب محیطی نیم اسب بشقابی طبقه همکف
1/5 اسب دو پروانه یک اسب دو پروانه یک اسب بشقابی نیم اسب بشقابی طبقه اول
نیم اسب محیطی
تماس بگیرید 1/5 اسب دو پروانه یک اسب بشقابی نیم اسب محیطی طبقه دوم
تماس بگیرید 1/5 اسب دو پروانه یک اسب بشقابی یک اسب بشقابی طبقه سوم
تماس بگیرید 1/5 اسب دوپروانه یک اسب جتی طبقه چهارم
یک اسب جتی
تماس بگیرید 1/5 اسب دو پروانه یک اسب جتی طبقه پنجم
یک اسب جتی
تماس بگیرید دو اسب دو پروانه 1/5 اسب جتی 1/5 اسب جتی یک اسب محیطی طبقه ششم
یک اسب محیطی
اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
  • 0
  • 0
  سلام وقت بخیر برای یک ساختمان ۲ طبقه و ۵ واحدی، پمپ پیشنهادی چی هست؟ پمپ در زیر زمین و پارکینگ نصب می‌شود. اینکه میخوام یی صدا باشه
  • 0
  • 5
  سلام سال نو مبارک/ برای ساختمون 3 طبه تک واحدی با متراژ 85 متر که پمپ 1 اسب جتی پیشنهاد دادید. یک پمپ برند ایرانی هم لطف میکنید بهم بگید. ممنون
  • کاربر سایت

   1403/01/19 12:51:57
   • 0
   • 4

   سلام جناب شایسته عزیز، وقت شما بخیر

   پمپ 1 اسب جتی برند موتوژن یا الکتروژن پیشنهاد می شود.

  • 0
  • 10
  سلام و وقت شما بخیر برای یک ساختمان 3 طبقه تک واحدی، غیر از پمپ های جتی که در جدول انتخاب پمپ آب گذاشتین، برند دیگه ای دارید؟ ترجیحا ایرانی
  • کاربر سایت

   1402/12/28 07:53:28
   • 0
   • 8

   سلم جناب جبرتوی گرامی پمپ آب جتی 1 اسب برندهای موتوژن، الکتروژن و دیزل ساز که همه موجود هستند. جهت سفارش از طریق سایت اقدام یا با شماره 09394482953 تماس بگیرید.

  • 0
  • 12
  سلام ما برای داخل واحد خودمون میخوایم یک پمپ نیم اسب روی منبع ۳۰۰ لیتری نصب کنیم. پیشنهادتون چه مارک و مدلیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
  • کاربر سایت

   1402/12/24 08:05:46
   • 0
   • 10

   سلام جناب منصوری، وقت شما بخیر

   بهترین نوع پمپ آب برای داخل واحد، پمپ بشقابی 0.5 اسب است که صدای نسبتا کمی هم دارد. مدل ACm37 برند لئو پیشنهاد می شود.

  • 0
  • 0
  برای آپارتمان 6 طبقه+2 طبقه 1ارکینگ و هر طبقه 4 واحد جمعا 24 واحد چه نوع پمپی باید تهیه کرد که قطعی آب هم نداشته باشیم
  • 0
  • 10
  سلام روز خوش بنده باغ کوچکی دارم که براش مخزن 1500 لیتری گرفتم و هر چند وقت توسط ماشین تانکر آب مخزن رو پر می کنه. پمپ آب بشقابی که بتونه تا 30 متر حدود 150 لیتر بر دقیقه رو پمپاژ کنه لطفا معرفی میکنین.
  • کاربر سایت

   1402/11/24 09:11:27
   • 0
   • 10

   سلام جناب طاهریان عزیز، وقت شما بخیر

   پمپ بشقابی برند لئو به شما پیشنهاد می شود. با مشخصاتی که فرمودید پمپ آب بشقابی لئو مدل 2AC220 پیشنهاد می شود.

  • 0
  • 10
  سلام روز بخیر/ ببخشید بنده بین دو نوع پمپ آب برای ساختمون 3 طبقه خودمون تردید دارم و نمیدوم کدومش رو بخرم. یکی CAM100 و دیگری CB160. لطفا راهنمایی کنید.
  • کاربر سایت

   1402/11/08 08:15:28
   • 0
   • 9

   سلام جناب رضوانی عزیز

   ببینید تعداد واحدهای هر طبقه در نوع پمپ انتخابی شما موثر ست. در صورتی که ساختمان شما 3 طبقه تک واحدی است، پمپ CAM100 مناسب است و در صورتی که 3 طبقه دو واحدی است، پمپ CB160 مناسب است.

  • 0
  • 10
  سلام و عرض ادب، ساختمون ما دو طبقه و هر طبه دو واحد هست متراژ هر واحد هم 110 متر حدودا. پمپ های پنتاکس و لئویی که پیشنهاد دادید خوبه بگیریم و اینکه برندهای دیگه هم میشه پیشنهاد کنین. ممنونم
  • کاربر سایت

   1402/10/27 09:16:12
   • 0
   • 11

   صبا خانم صبائی گرامی، وقت شما بخیر

   بله پمپ های 1 اسب بشقابی پنتاکس و لئو می توانید خریداری کنید. همچنین از برندهای الکتروژن و موتوژن هم می توانید خریداری کنید. جهت خرید پمپ آب خانگی به همراه سایر متعلقات (ست کنترل یا کلید اتومات+منبع انبساط) با کارشناس ما داخلی 226 شماره 02191304300 تماس بگیرید.

  • 0
  • 11
  سلام و وقت بخیر، برای یک ساختمون 4 طبقه و 4 واحدی بهترین پمپی که میتونیم نصب کنیم لطفا پیشنهاد کنین. متشکر
  • کاربر سایت

   1402/10/13 07:58:02
   • 0
   • 10

   سلام آقای عباس زاده عزیز

   برای ساختمان جنابعالی، پمپ پنتاکس CM160 یا پمپ لئو ACm110 پیشنهاد می شود.

  • 0
  • 15
  سلام و وقت بخیر/ بنده به تازگی یک ساختمون سه طبقه و تک واحدی ساختم و الان میخوام یک پمپ آب توی پارکینگ نصب کنم. چه پمپی پیشنهاد میکنین و اینکه برای خرید باید تماس بگیریم یا مستقیم از سایتتون ثبت سفارش کنم؟ ممنون
  • کاربر سایت

   1402/10/05 13:16:51
   • 0
   • 15

   سلام آقای کریمیان عزیز، وقت جنابعالی هم بخیر

   برای یک ساختمان 3 طبقه و تک واحدی، پمپ 1 اسب جتی بهترین گزینه است. پیشنهاد ما خرید پمپ جتی 1 اسب لئو و سیستما است و اگر هزینه کمتری می خواهید بکنید الکتروژن و موتوژن می تواند گزینه مناسب باشد. برای خرید می توانید از طریق سایت ثبت سفارش کنید یا با شماره 02191304300 تماس بگیرید.

  • 0
  • 16
  سلام و احترام، ساختمان ما 2 طبقه و 4 واحد است اما به دلیل اینکه یکی از واحدها قبول نکرده که پمپ مشترک برای کل ساختمون نصب کنیم مجبوریم برای هر واحد مجزا پمپ بگیریم. چه پمپی پیشنهاد میدید؟
  • کاربر سایت

   1402/09/22 08:30:23
   • 0
   • 17

   سلام آقای ذاکری عزیز

   متراژ واحدها هم در انتخاب پمپ آب موثر هست ولی در صورت واحدهای تا حدود 100 متری برای هر واحد یک پمپ 0.5 اسب می توانید نصب کنید.

  • 0
  • 17
  سلام و درود، اول میخواستم تشکر کنم از مقاله به قول معروف پر و پیمونتون که همه نکاتی که برای انتخاب پمپ آب خانگی لازم بود رو تونستم ازش استخراج کنم. یک سوال هم داشتم از خدمتتون، اینکه پمپ بشقابی و جتی تفاوتشون همین در مقدار صدا هست؟ از لحاظ عملکردی و توانایی پمپاژ تفاوتشون چیه؟ ممنون
  • کاربر سایت

   1402/09/11 07:46:09
   • 0
   • 15

   سلام وقت بخیر جناب شریفیان عزیز

   پمپ آب جتی خودمکش بوده (نیاز به هواگیری ندارد) و مکش بیشتر، هد نسبتا بالاتر، صدای بیشتر و دبی پایین تری نسبت به نوع بشقابی دارد. برای دانستن بیشتر می توانید مقاله تفاوت پمپ آب بشقابی و جتی را مطالعه کنید.

  • 0
  • 4
  مطلب خوب و آموزنده‌ای بود. متأسفانه فروشندگان پمپ به صورت تخمینی و تجربی پمپ را به خریداران خود معرفی می‌کنند و در ادامه خریداران اشکال عدم کارایی پمپ را از چشم مجریان لوله و پمپ و تأسیسات می‌بینند.
  • 0
  • 5
  سلام، ضمن تشکر از مطالب آموزنده. آپارتمان ۵ طبقه 10 واحدی داریم با پمپ 1 اسب و ست کنترل. فشار آب کمه. یک محافظ و یک فیوز ۲۵ آمپر برای محافظت قبل از پمپ نصب کردم. اما پمپ سوخت. می خوام پمپ ۲ اسب خریداری کنم. چه پمپ بیصدایی پیشنهاد میکنید؟
  • 0
  • 6
  سلام ببخشید از طبقه چند به بعد در آپارتمان پمپ اب نیاز هست
  • 0
  • 5
  پمپ را نباید مستقیم به لوله وصل کرد. باید یک مخزن ۲۰۰ لیتری باشه که پمپ از اون آب بکشه . چون اگر مستقیم وصل بشه هم غیر مجازه و فشار منطقه کم میشه که حق الناسه و هم پمپ قطعاً و حتماً هوا میگیره و میسوزه اما اگه از مخزن شناور دار آب بکشه هیچ وقت خراب نمیشه و فشار آب همسایگان رو هم کم نمی‌کنه
  • info@kalasanati.com

   1398/03/11 15:03:39
   • 0
   • 3

   با درود بر شما بسیار ممنونم برای ثبت نظر. فرمایش شما کاملا صحیح است و حتما باید مخزن قبل از پمپ باشد که مواردی که شما اشاره فرمودید رخ ندهد. از راهنمایی شما سپاسگزاریم

  • info@kalasanati.com

   1398/03/11 15:14:52
   • 0
   • 3

   البته ممکنه مخزن 200 لیتری زیاد باشه. بسته به مقدار مصرف میتونه هر مخزنی نصب بشه.