تخفیف شگفت انگیز

پمپ لجن کش

 • لوگو برند لئو
 • لجن کش ابارا
 • لجن کش استریم
 • لجن کش پنتاکس
 • لجن کش اسپیکو
 • لجن کش توان تک • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

قیمت پمپ لجن کش 

پمپ لجن کش از جمله پمپ هایی است که سازنده های مختلفی آن را تولید می کنند و اینکه از چه متریالی ساخته شده باشد در قیمت پمپ لجن کش تاثیرگذار است. پمپ لجنکش جز پمپ های گریز از مرکز بوده و از پروانه برای به جریان درآوردن سیال استفاده می کند.از مهم ترین عواملی که در قیمت پمپ لجنکش تاثیر مستقیم دارد میتوان به کیفیت ساخت بدنه و پروانه آن اشاره کرد. برای استعلام و دریافت قیمت پمپ لجنکش می توانید به سایت کالاصنعتی مراجعه یا با کارشناسان پمپ ما تماس حاصل فرمائید.

قیمت پمپ لجن کش تک فاز

پمپ لجن کش همانند برخی پمپ های دیگر مثل کفکش و شناور دارای دو نوع تک فاز و سه فاز است. پمپ لجن کش تک فاز برای کاربردهای کوچک تر و مکان هایی که برق سه فاز وجود ندارد، مورد استفاده قرار می گیرد. تکفاز بودن پمپ همیشه از سه فاز بودن آن ارزان تر است. قیمت پمپ لجن کش تک فاز نیز کمتر است و قاعدتا برای استفاده هایی که نیاز هد و دبی در کنار انتقال آب گل آلود و لجن را برطرف می کند، گزینه مناسب است و بدین منظور مشتریان عزیز می توانند جهت دریافت قیمت پمپ لجنکش تک فاز و مشاوره در زمینه انتخاب بهترین پمپ لجن کش متناسب با نیاز خود با مشاوران کالا صنعتی تماس بگیرند.

خرید پمپ لجن کش

همان طور که گفته شد پمپ لجنکش کاربرد های بسیاری در صنعت دارد. اما نکته ای که باید به آن توجه کرد این است که همگام خرید چه نکاتی را مد نظر داشته باشید. عوامل متفاوتی در خرید پمپ لجن کش دخیل است که میتوان به موارد زیر اشاره داشت : 

خرید لجن کش بر اساس ارتفاع ماکزیمم

از ویژگی های مهمی که در خرید لجنکش باید دقت شود ارتفاع است. از پایین ترین جایی که دستگاه قرار گرفته تا بالاترین نقطه ای که سیال قرار است به آنجا ریخته شود ارتفاعی است که شما نیاز دارید. قابل توجه است که حداکثر ارتفاع یک پمپ نقطه ای است که آبدهی نزدیک به صفر است پس باید مقدار حداکثر ارتفاع پمپ از ارتفاعی که شما نیاز دارید بیشتر باشد. برند های مختلفی از جمله پمپ لجن کش لئو محصولات متنوعی را روانه بازار کرده است.

خرید لجن کش بر اساس قطر لوله خروجی

با توجه به اینکه مقدار آبدهی با قطر لوله خروجی رابطه مستقیم دارد از عوامل مهم آن محسوب می شود. به همین علت در هنگام انتخاب لجنکش باید با توجه به حجم آب و مدت زمان مورد نیاز برای تخلیه سیال ،مقدار قطر دهانه خروجی را انتخاب نمود.

خرید لجن کش بر اساس جریان برق

با توجه به برق مصرفی کاربر که شامل 220 ولت و یا 380 ولت که به برق تک فاز و سه فاز معروف هستن لجن کش مورد نظر انتخاب می شود.در صورتی که ولتاژ برق نامنساب به دستگاه داده شود، دستگاه می سوزد. بنابراین باید قبل از خرید به جریان برق نیز توجه داشته باشید.

خرید پمپ لجن کش بر اساس سیستم قطع کننده (فلوتر)

با توجه به اینکه اگر لجنکش ها به صورت خشک کار کنند میسوزند وسیله ای تعبیه شد به نام فلوتر که در مکان هایی که حجم سیال محدود است و امکان دارد پس از گذشت زمان جریان سیال  قطع شود این سیستم قطع کن خودکار عمل کرده و سبب می شود پمپ خاموش شود و با محافظت از پمپ سبب می شود پمپ از کار نیافتد.

پمپ لجن کش

خرید لجن کش بر اساس انواع پروانه

برای انتخاب پروانه باید به میزان ناخالصی و حجم مواد جامد معلق و خورندگی سیال توجه کرد و پروانه ای مطابق با آن انتخاب کرد. لجن کش ها از سری پمپ های سانتریفیوژ مستغرق در آب هستند که عملکردی مشابه پمپ کفکش دارند و میتوانند انواع لجن و فاضلاب را جابجا کنند. به بیانی دیگر میتوان گفت که لجن کش، کف کشی است که میتواند سیال به همراه مقادیر ناخالصی و ذرات معلق همانند فیبر، شن، املاح، الیاف و ... را جابجا نماید. پمپ لجن کش برای تخلیه فاضلاب صنعتی و خانگی و یا استفاده در سپتانک آشپزخانه های صنعتی استفاده می شود. لجن کش پمپی است که سیال با ذرات جامد را پمپ می کند و معمولاً هد یا ارتفاع پمپاژ زیادی ندارد. لجنکش علاوه بر استفاده در پمپاژ فاضلاب های صنعتی و خانگی، برای پمپاژ لبنیاتی که ذرات کوچک نیز دارند کاربرد دارد. برای دریافت مشخصات کامل، خرید اینترنتی و قیمت پمپ لجن کش با کارشناسان فروش در تماس باشید.

کاربرد پمپ لجن کش

پمپ لجن کش کاربردهای زیادی دارد و همان طور که قبلا بیان شد برای سیالاتی که دارای ذرات جامد و ناخالصی است طراحی شده اند. از جمله موارد مصرف پمپ لجنکش در پمپاژ و جابجایی آب های گل آلود و لجن گرفته و همچنین در انتقال فاضلاب های شهری و پساب ها می توان اشاره کرد. جنس و متریال استفاده شده در این پمپ در نوع کاربرد پمپ لجن کش تاثیر گذار است. به عنوان مثال پمپ لجنکش بدنه چدنی، پمپ لجنکش بدنه برنجی و بدنه استیل هر کدام با توجه به نیاز و محیطی که قرار است در آن قرار بگیرند مورد استفاده قرار می گیرند و این پمپ های لجن کش برای کاربردهای خاصی  بکار می روند. برخی از کاربردهای پمپ لجن کش در زیر بصورت خلاصه ذکر شده اند:

 1. جابجایی فاضلاب شهری و صنعتی
 2. جابجایی سیال حاوی فیبر،مواد الیافی و ریشه دار
 3. جابجایی سیالات حاوی مواد خورنده و ساینده
 4. جابجایی سیال حاوی مواد جامد معلق و دارای ناخالصی
 5. جابجایی لجن، آب های کثیف و گل آلود

انواع پمپ لجن کش

پمپ لجن کش را  به دو دسته کلی تقسیم بندی می کنند:

 • لجن کش شناور (مستغرق)
 • لجن کش عمودی (ورتیکال)

در پمپ لجن کش با توجه به اینکه سیال حاوی غلظت بالا نسبت به آب تمیز است باید یک موتور با کلاس حفاظتی بالا استفاده شود که با توجه به مقدار غلظت سیال از مقدار 750 تا 3000 دور در دقیقه متغییر است. به بیانی واضح تر می توان گفت که هر چه غلظت بالاتر باشد نیاز به دور موتور پایین تر است و برای سیال رقیق به دور موتور بالا نیاز است. همچنین پمپ های لجن کش را میتوان با توجه به برق مصرفی، پروانه، جنس بدنه به چند مدل دسته بندی کرد. جهت اطلاع بیشتر از قیمت و مشاهده کاتالوگ انواع پمپ لجنکش به بانک کاتالوگ سایت ما مراجعه نمایید.

 1. لجن کش تک فاز
 2. لجن کش سه فاز
 3. لجن کش پروانه نیمه باز
 4. لجن کش پروانه باز
 5. لجن کش خرد کن دار
 6. لجن کش ضد انفجار

لجن کش تک فاز

پمپ های لجن کش از لحاظ منبع تغذیه جریان در دو نوع تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند. برق تک فاز در مصارف خانگی و صنعتی کوچک که نیاز به جریان برق کم است، مورد استفاده قرار می گیرد و دارای ولتاژ 220 ولت است. پمپ لجن کش تکفاز در شرایطی که برق تک فاز وجود دارد و امکان برقراری برق سه فاز نیست، کاربردی است. به عنوان مثال در زیر چند مورد از کاربردهای پمپ لجن کش تک فاز آورده شده است:

 • انتقال فاضلاب چاه ساختمان های مسکونی
 • انتقال لجن و سیال حاوی ذرات جامد در کارگاه های کوچک
 • جابجایی و انتقال آب تجمع کرده حاصل از سیل در شهرها و روستاها
 • پمپاژ فاضلاب و سیالات حاوی گل و لای در مراکز صنعتی کوچک و رستوران ها 

لجن کش خردکن دار

پروانه های این مدل دارای تیغه هایی است که به کمک آن ها ذرات درشت موجود در سیال مانند مواد دارای فیبر، الیاف، ریشه و ... را خرد کرده که این مکانیزم عمل جابجایی و انتقال را ساده تر می کند .

پمپ لجن کش 3

لجن کش با موتور ضد انفجار

در مواقعی که احتیاج به جابجایی لجن و فاضلاب هایی که حاوی گاز دی اکسید کربن و یا مواد اشتعال زا دیگر باشد از لجن کش های ضد انفجار استفاده می شود و این کار ایجاد حادثه و خطر را کم می کند.

پمپ لجن کش ضد انفجار

نحوه عملکرد پمپ لجن کش

در ویدئوی زیر نحوه عملکرد پمپ لجن کش را می توانید مشاهده کنید.

پمپ لجن کش در چند نوع یافت می شوند؟

پمپ لجن کش انواع مختلفی دارند که البته هر کدام کار بخصوصی را انجام می دهد، مثلا پمپ لجن کش فلوتر دار دارای قطع کن برقی و پمپ لجن کش برقی ضد انفجار اروپایی کار انتقال سیالات شیمیایی، قابل اشتعال و انفجار و انواع مشتقات نفتی را انجام می دهد؛ دارای بدنه استیل چدن بوده و سه فاز است. از انواع دیگر پمپ لجن کش می توان به لجن کش بادی، لجن کش ساده، لجن کش خازن داخل و لجن کش خازن بیرون، اشاره کرد.

کاربردها و مصارف متعدد پمپ لجن کش چیست؟

پمپ لجن کش کاربردهای متعددی دارند که همگی در جهت انتقال و جا به جایی است. به طور مثال : انتقال و جا به جایی مایعات دارای ذرات جامد مثل الیاف بلند، انتقال و جا به جایی سیالات دارای ذرات سایشی، آب و گاز، انتقال و جا به جایی آب گل آلود و آب آلوده، انتقال و جا به جایی فاضلاب صنعتی، انتقال و جا به جایی لجن پساب صنعتی مخلوط با آب. همین طور پمپ لجن کش نقش پمپاژ نیز دارند، مثل: انتقال و پمپاژ در خمیر کاغذ و صنعت فولادسازی و پمپاژ سیالات خورنده.

مهم ترین پارامتر های خرید یک پمپ لجن کش کدام اند؟

برای خرید پمپ لجن کش یکسری پارامترهایی وجود دارد که غالبا مربوط به ویژگی های فنی است. به عنوان مثال جنس بدنه پمپ حائز اهمیت است که چدن باشد یا استیل . قدرت موتور،میزان بازدهی پمپ و قطر دهانه ورودی و خروجی پمپ لجن کش ، از جمله موارد مهمی هستند که باید قبل از خرید مورد بررسی قرار گیرند. جهت اطلاع از قیمت ، فروش اینترنتی پمپ لجن کش و دسترسی به کاتالوگ پمپ لجنکش به بانک کاتالوگ سایت مراجعه کنید.

یک لجن کش شناور چه ویژگی هایی دارد؟

یک لجن کش شناور با درجه حفاظت IP68  مراقبت می شود و البته توانایی این را دارد که به طور کامل در سیال غوطه ور شود. در لجن کش نوع شناور، الکتروموتور به طور کامل آب بندی شده که باعث می شود سیال از آن به راحتی عبور کند و موتور خنک شود. البته در این جریان عمر موتور افزایش پیدا کرده و جریان موتور کاهش پیدا می کند که در نتیجه باعث افزایش بازدهی موتور خواهد شد.

در یک لجن کش عمودی، الکترو موتور و پمپ در چه موقعیتی قرار دارند؟

در پمپ لجن کش عمودی همانند پمپ لجن کش شناور ، پمپ به طور کامل در سیال غوطه ور است و الکترو موتور در ارتفاعی مشخص و در خارج از سیال قرار دارد. اتصال الکتروموتور و پمپ در لجن کش عمودی از طریق کوپلینگ صورت گرفته و دقیقا به همین دلیل است که می بینیم این دو را به راحتی از هم جدا نمود.

در پمپ لجن کش بدنه و پروانه از چه جنسی هستند؟

بدنه پمپ لجن کش در سه نوع ارائه می شود که عبارتند از : استنلس استیل،چدن و برنز. همینطور پروانه نیز در سه جنس عرضه می شود که شامل : استیل،چدن و برنج است.

چرا ممکن است یک پمپ لجن کش بسوزد؟

در هنگام پمپاژ به وسیله پمپ لجن کش اگر آب و مایعاتی که از سطح پمپ پائین می آیند، دارای غلظتی بیش از حد مجاز باشند،ممکن است پمپ لجن کش مورد استفاده ما بسوزد.

نقش فلوتر در یک پمپ لجن کش چیست؟

به وسیله ای که از یک سو به سیم و از سوی دیگر به کابل پمپ لجن کش اتصال دارد، فلوتر گفته می شود. یک فلوتر می تواند نقش مهمی در یک پمپ لجن کش داشته باشد، مثلا پمپ را به صورت اتوماتیک خاموش و روشن می کند به این شکل که اگر آب از پمپ پائین بیاید خاموش و اگر آب از پمپ بالا برود روشن می شود ؛ البته معمولا فلوتر در کنار پمپ قرار دارد. معمولا محل قرارگیری فلوتر بر روی پمپ لجن کش خریداری شده توسط سفارش مشتری تعیین میشود. ممکن است پمپ خریداری شده از کارخانه دارای فلوتر نباشد که در این صورت میتوان به صورت جداگانه آن را خرید و نصب کرد.

از لحاظ نحوه نصب چند نوع پمپ لجنکش وجود دارد؟

از لحاظ نحوه نصب پمپ لجنکش تنها دو نوع پمپ در بازار موجود است که شامل پمپ لجنکش ثابت و پمپ لجن کش متحرک است.

انواع پمپ لجن کش موجود از لحاظ شکل و همچنین قرارگیری پروانه در پوسته را نام ببرید؟

پمپ لجن کش به چند طریق مختلف دسته بندی می شوند که یکی از آنها شکل و دیگری نحوه قرارگیری پروانه در پوسته است. تقسیم بندی فوق دارای چند مدل بوده که به شرح ذیل است:

 • پمپ لجن کش تک کاناله
 • پمپ لجن کش دو کاناله
 • پمپ لجن کش پروانه نیمه باز
 • پمپ لجن کش پروانه باز
 • پمپ لجن کش پروانه vortex.

چند نوع الکترو پمپ لجن کش  وجود دارد که کار خنک کاری را انجام دهد؟

از لحاظ خنک کاری که جزء وظایف مهم یک الکترو پمپ لجن کش است، دو نوع الکترو پمپ وجود دارد که یکی را الکترو پمپ لجن کش آب خنک و دیگری الکترو پمپ لجن کش روغن خنک است.

بیشترین موارد استفاده از پمپ لجن کش و شرایط استفاده آنها کدامند؟

از پمپ های لجنکش در سیستم های فاضلاب شهری و خانگی در جهت پمپاژ آب های آلوده ای که همراه ذرت معلق باشند، استفاده می شود. از پمپ لجن کش در مصارف صنعتی نیز استفاده می شود اما تنها به شرطی که فشار بالا و آبدهی زیاد باشد. بیشتر پمپ هایی که در دنیا ساخته می شود برای پمپاژ آب معمولی یا همان آب تمیز در نظر گرفته شده اما اگر آب مورد نظر غلیظ یا دارای مواد معلق باشد، باید از پمپ های مخصوصی که در این زمینه طراحی شده اند،استفاده کرد. همچنین اگر کار تخلیه چاه و یا فاضلاب به صورت مکانیزه مد نظر باشد باید از پمپ های کف کش،لجنکش و همینطور پمپ دنده ای بهره برد.

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...