تخفیف شگفت انگیز

پمپ آب خانگی

 • پمپ آب محیطی
 • پمپ آب جتی
 • پمپ آب بشقابی • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

کاهش فشار آب در شبکه آب‌رسانی شهری به دلیل افزایش جمعیت، افزایش تعداد واحدهای مسکونی و مرتفع شدن ساختمان‌ها، چالش مهمی در زندگی شهر نشینی امروز به‌ شمار می‌آید که می‌توان از انواع  پمپ آب خانگی به عنوان یکی از راه حل‌های موجود یاد کرد. به بیان دیگر پمپ آب خانگی یا موتور آب خانگی وظیفه انتقال، پمپاژ و افزایش فشار آب شهری را در انواع ساختمان‌های مسکونی، اداری، پاساژها و ساختمان های مشابه بر عهده دارد و یکی از انواع پمپ آب به شمار می آید. معیار‌های انتخاب پمپ خانگی مناسب، برندهای موجود در پمپ آب خانگی، نکات نصب و راه اندازی، انواع پمپ آب خانگی از جمله عواملی است که هنگام خرید پمپ آب خانگی باید در داشت.

مراحل خرید در کالا صنعتی

قیمت پمپ آب خانگی 

قیمت پمپ آب خانگی از مهم ترین فاکتورهایی است که خریداران اغلب سعی بر آن دارند تا ارزان ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه را در اولویت خریدهای خود قرار دهند. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی تنها با هدف کسب سود بیشتر نرخ هزینه بالایی را برای محصولات خود ارائه می دهند در حالی که فروشگاه کالاصنعتی با در اولویت قرار دادن کسب رضایت مشتریان خود، مناسب ترین نرخ را برای انواع پمپ های آب خانگی مشخص کرده و در کنار آن با ارسال سریع توانسته است توجه اغلب مشتریان و مخاطبان خود را به دست آورد.

پمپ های آب خانگی از برندهای مختلفی در سایت کالاصنعتی موجود هستند که هر کدام دارای کیفیت و قیمت متفاوتی است. انواع پمپ لئو و پنتاکس اصل که جز پمپ های خارجی و با کیفیت بازار است که در کنار کیفیت عالی از قیمت خوبی نیز برخوردار است اما قاعدتا در مقایسه با موارد مشابه ایرانی قیمت بالاتری دارد. همچنین پمپ های برند الکتروژن و موتوژن از جمله پمپ های با کیفیت ایرانی و با قیمت مناسب است که امروزه توانسته بازار خوبی در ایران بدست آورد. شرکت دیزل ساز که واردکننده پمپ پنتاکس ایتالیایی نیز است خود تولیدکننده پمپ آب خانگی با برند پمپ آب خانگی دیزل ساز بوده و پمپ های خود را با قیمت خوبی در بازار ارائه می دهد.

عوامل مهم در خرید پمپ آب خانگی

در خرید پمپ آب خانگی مناسب عوامل بسیاری دخیل هستند که در این بین پنج معیار اهمیت ویژه‌‌تری نسبت به سایر عوامل دارد:

 • تعداد طبقات
 • تعداد واحدها
 • متراژ ساختمان
 • برند پمپ و کیفیت
 • سن بنا و نوع لوله ‌کشی داخلی ساختمان

عوامل مهم در خرید پمپ آب خانگی

خرید پمپ آب خانگی بر اساس سن ساختمان 

اگر لوله کشی بازسازی نشده باشد، روشن است سال ساخت بنا رابطه مستقیمی با نوع و عمر لوله‌کشی داخلی ساختمان دارد. در صورت انتخاب پمپ آب با توان و فشار بیشتر از توان مناسب، لوله‌کشی داخلی ساختمان به مرور آسیب می‌بیند که به سبب آن هزینه‌های جانبی زیادی ایجاد می‌شود. معضل نشتی آب به دلیل فشار بالای پمپ معمولا در ساختمان‌های قدیمی‌ساز رخ می‌دهد. به عنوان مثال برای یک ساختمان 2 طبقه که در هر طبقه یک واحد وجود دارد و ساختمان هم قدیمی ساز محسوب می‌شود بهتر است از یک پمپ نیم اسب محیطی یا یک اسب بشقابی استفاده کرد که حدود 3.5 بار ماکزیمم (3.5 bar) فشار دارد. در همین ساختمان استفاده از پمپ 1 اسب جتی با حدود 5 بار فشار ماکزیمم (5 bar) ممکن است صدمات قابل توجهی را به وجود می‌آرود. مثال دیگر را می‌توان برای پمپ‌های 1 اسب محیطی زد که در آن فشار تا 7.5 بار ماکزیمم (7.5 bar) می‌رسد و نمی‌توان آن را برای ساختمان ‌های 1 و 2 طبقه قدیمی ساز بکار برد.

خرید پمپ آب خانگی بر اساس برند پمپ

یکی از مهمترین نکاتی که هنگام خرید پمپ آب خانگی باید در نظر داشت، برند پمپ آب است. از جایی که تنوع پمپ با توجه به کاربرد آن بسیار گسترده است برندهای مختلفی در بازار وجود دارد که می‌توان برندها پمپ آب خانگی را در سه دسته (کیفیت بالا - قیمت بالا)، (کیفیت مناسب - قیمت متوسط) و (قیمت پایین - کیفیت پایین) طبقه بندی کرد که میتوان به صورت زیر محصول مورد نظر را انتخاب کنید.

1) دسته اول از پمپ‌ها که با عنوان پمپ خانگی کیفیت بالا و قیمت بالا معرفی شده است شامل برندهای اروپایی می‌شود. پمپ‌های آب خانگی سیستما ایتالیا، پمپ پنتاکس ایتالیا، پمپ آکوا استرانگ ایتالیا، پمپ سیلند ایتالیا و پمپ ابارا ژاپن. کلیه برندهای مذکور در این دسته دارای وارد کننده رسمی به کشور است که می‌توان روی مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش آن حساب باز کرد و جزو بهترین انواع پمپ است.

انواع برند پمپ

2) دسته دوم گستره بیشتری از محصولات را در بر می‌گیرد شامل برندهای ایرانی و برندهای چینی است که میتوان به پمپ‌ پنتاکس مونتاژ ایران، پمپ الکتروژن، پمپ موتوژن، لئو چین، شیمجه چین، آبارا ایران، دیزل ساز و نوید موتور در این دسته قرار می‌گیرد. کلیه برندهای مذکور دارای خدمات پس از فروش و گارانتی شرکتی است. در فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی این دسته از به پمپ‌ها به دلیل داشتن نمایندگی و عاملیت فروش مستقیم و در عین حال قیمت مناسب، بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

انواع برندهای پمپ

3) دسته سوم که شامل برندهایی مانند پمپ ایکار چینی، پمپ ونیکو چینی، پمپ اسکواردی چینی، استار چینی و دراپ چینی می‌شود نسبت به دسته اول و دوم قیمت مناسب تری دارد. برای خدمات پس از فروش بهتر و پشتیبانی از قطعات یدکی ترجیحا باید به سراغ دسته اول و دوم رفت. 

پمپ ایکار

خرید پمپ آب خانگی بر اساس تعداد طبقات، تعداد واحدها و متراژ ساختمان

تعداد طبقات، تعداد واحدها و متراژ ساختمان بیشترین اهمیت را در انتخاب توان پمپ آب خانگی دارد. در کنار این موارد، محاسبه افت هد کلی و حضور یا عدم حضور منبع ذخیره آب باید مورد توجه قرار بگیرد. به منظور انتخاب دقیق‌تر پمپ خانگی با کارشناسان دپارتمان پمپ کالا صنعتی در ارتباط باشید. با توجه به محاسبات S.F.U و استانداردهای ساختمان‌ در ایران به طور خلاصه می‌توان با توجه به طبقات و تعداد واحدها پمپ آب مناسبی را برای ساختمان انتخاب کرد. در اینجا تنها ساختمان‌های روتین زیر بنای حدود 85 متر اشاره می‌شود و برای تعداد طبقه و واحدهای بیشتر نیاز به بوستر پمپ ساختمانی است که نیاز به محاسبات پیچیده تر و تجهیزات وابسته بیشتری است. سعی می‌شود از برندهای مختلف کد مربوطه پمپ ذکر شود.

انتخاب پمپ خانگی برای 1 طبقه

برای ساختمان 1 طبقه تک واحدی و 1 طبقه دو واحدی می‌توان از پمپ نیم اسب محیطی یا نیم اسب بشقابی استفاده کرد. پمپ نیم اسب محیطی فشار بیشتر و صدای بیشتر و پمپ آب بشقابی صدای کمتر و دبی آب بیشتری فراهم می‌کند. برای قطع و وصل پمپ دو روش توصیه می‌شود:

 1. استفاده از ست کنترل 
 2. استفاده از ترکیب منبع 24 یا 50 لیتری، کلید اتوماتیک، گیج فشار و 5 راهی برنجی
نیم اسب محیطی لئو نیم اسب بشقابی لئو نیم اسب محیطی الکتروژن نیم اسب محیطی سیستما نیم اسب بشقابی سیستما نیم اسب بشقابی پنتاکس نیم اسب محیطی دیزل ساز نیم اسب محیطی پنتاکس
APm37 ACm37 KPm50 TT50 TC50 CM50 DM45 PM45

انتخاب پمپ آب خانگی برای 2 طبقه

برای ساختمان 2 طبقه تک واحدی و 2 طبقه دو واحدی می‌توان به ترتیب از پمپ 1 اسب بشقابی و 1.5 اسب بشقابی استفاده کرد. اگر زیر بنای ساختمان بیشتر باید یا واحدها به 3 و 4 افزایش یابد، استفاده از پمپ 1 اسب دو پروانه مانند پمپ 2ACm75 (لئو چین) یا CB100 (پنتاکس یا نوید موتور) توصیه می‌شود. مشابه حالت قبل برای برای قطع و وصل پمپ هنگام باز کرده شیر دو روش توصیه می‌شود:

 1. تجهیز پمپ به ست کنترل 
 2. تجهیز پمپ به منبع انبساط 24 یا 50 لیتری، کلید اتوماتیک، گیج فشار و 5 راهی برنجی
یک اسب بشقابی لئو یک اسب بشقابی الکتروژن یک اسب بشقابی سیستما یک اسب بشقابی پنتاکس یک اسب بشقابی دیزلساز یک اسب بشقابی آبارا یک اسب موتوژن یک اسب نوید موتور
ACm75 CM100 TC100 CM100 DM100 CMA1.00 CM100 CM100

انتخاب پمپ خانگی برای 3 طبقه

بهترین گزینه از انواع پمپ برای ساختمان در حالت 3 طبقه تک واحدی 1 اسب جتی و برای 3 طبقه دو واحدی 1.5 اسب دو پروانه بشقابی است. برای قطع و وصل پمپ با توجه به اینکه فشار در این دو نوع پمپ خانگی بیشتر است دو روش زیر توصیه می‌شود:

 1. تجهیز پمپ به ست کنترل هیدروتانک 
 2. تجهیز پمپ به منبع انبساط 50 یا 80 لیتری، کلید اتوماتیک، گیج فشار و 5 راهی برنجی
یک اسب جتی لئو یک اسب جتی الکتروژن یک اسب جتی نوید موتور یک اسب جتی موتوژن یک اسب جتی پنتاکس یک اسب جتی دیزل ساز یک اسب جتی سیستما
AJm75H CAM100 CAM100 CAM100 CAM100 DAM100 JET 100
1.5 اسب دو پروانه بشقابی لئو 1.5 اسب دو پروانه بشقابی پنتاکس 1.5 اسب دو پروانه بشقابی نوید موتور 1.5 اسب دو پروانه بشقابی ارس پمپ 1.5 اسب دو پروانه بشقابی دیزل ساز 1.5 اسب دو پروانه بشقابی سیلند 1.5 اسب دو پروانه بشقابی سیستما
2ACM110 CB160 CB160 CB160 DB160 BK150 BTC 25/160C

انتخاب پمپ آب خانگی برای 4 طبقه و 5 طبقه

بهترین گزینه از انواع پمپ آب مسکونی برای حالت 4 طبقه تک واحدی 1.5 اسب دو پروانه بشقابی و برای 4 طبقه دو واحدی، پمپ 2 اسب دو پروانه بشقابی است. برای قطع و وصل پمپ تنها روش استفاده از ترکیب منبع انبساط 80 یا 100 لیتری، کلید اتوماتیک، گیج فشار و 5 راهی برنجی توصیه می‌شود. همچنین برای حالت 5 طبقه تک واحدی 2 اسب دو پروانه بشقابی و برای 5 طبقه دو واحدی 3 اسب دو پروانه بشقابی توصیه می‌شود.

پمپ دو اسب دو پروانه لئو پمپ دو اسب دو پروانه الکتروژن پمپ دو اسب دو پروانه نوید موتور پمپ دو اسب دو پروانه پنتاکس پمپ دو اسب دو پروانه سیلند پمپ دو اسب دو پروانه سیستما پمپ دو اسب دو پروانه آبارا
2ACm150H CB210 CB210 CB210 BK200 BTC 25/160BC CDA2.00
پمپ سه اسب دو پروانه لئو پمپ سه اسب دو پروانه الکتروژن پمپ سه اسب دو پروانه نوید موتور پمپ سه اسب دو پروانه پنتاکس پمپ سه اسب دو پروانه سیلند پمپ سه اسب دو پروانه سیستما پمپ سه اسب دو پروانه آبارا
XCm25/160A2 CB310 CB310 CB310 BK300 BTC 32/190C CDA3.00

انواع پمپ آب خانگی

از دیدگاه ساختار، پمپ‌های آب خانگی به سه دسته کلی شامل پمپ آب بشقابی، پمپ آب جتی و پمپ آب محیطی تقسیم بندی می‌شوند. در توضیح اولیه در باب تفاوت‌ها، می توان بیان کرد پمپ آب خانگی بشقابی نسبت به پمپ آب محیطی و جتی صدای کمتری ایجاد می‌کند. پمپ آب جتی و محیطی نسبت به بشقابی اگر چه دارای صدای بیشتری است، در کنار آن هد بیشتری نیز دارد که آن‌ها را برای استفاده در ساختمان‌های سه و تا پنج طبقه تک واحدی مناسب می‌سازد. در ادامه نمای برش خورده سه نوع پمپ شامل پمپ بشقابی (سری AC)، پمپ جتی (سری AJm) و پمپ محیطی (سری APm) از برند لئو LEO نشان داده شده است. مکش پمپ‌های جتی و محیطی نسبت به بشقابی بیشتر است، بنابراین برای حالاتی که فشار در ورودی پمپ کم است استفاده از پمپ خانگی جتی توصیه می‌شود. و در پایان می‌توان بیان کرد به دلیل استفاده از لوله ونتوری و ساختار دیفیوزر، ساختار پمپ جتی از محیطی و بشقابی پیچیده تر است.

انواع پمپ آب خانگی

نکات انتخاب، نصب و نگه داری پمپ آب خانگی

با توجه به افزایش قیمت پمپ آب خانگی در سال‌های اخیر، رعایت نکات انتخاب، نصب و نگه داری ضروری به نظر می‌آید:

 • در هنگام خرید پمپ آب خانگی حتما برای انتخاب دقیق با نصاب مطمئن یا کارشناسان فروش شرکت‌های مرتبط مشورت کنید. کارشناسان دپارتمان پمپ کالا صنعتی می‌توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند.
 • در هنگام خرید، از برند، گارانتی و خدمات پس از فروش اطمینان حاصل کنید. کلیه پمپ‌های خانگی موجود در سبد کالایی کالا صنعتی دارای گارانتی و خدمات پس از فروش است.
 • در صورت عدم نصب اصولی، علاوه بر ایجاد هزینه‌های سنگین، پمپ از گارانتی خارج می‌شود، بنابراین حتما نصب پمپ توسط افراد متخصص صورت بگیرد.
 • پمپ متناسب با مصرف و ساختمان انتخاب گردد. انتخاب پمپی با توان کمتر از حالت استاندارد ساختمان موجب عدم تامین آب و انتخاب پمپی با ظرفیت بیشتر موجب آسیب به لوله کشی ساختمان می‌شود.
 • برای تامین برق ورودی به پمپ، از محافظ برق استفاده شود.
 • پمپ آب خانگی در هر دوره سه ماهه مورد بازدید قرار بگیرد تا در صورت بروز مشکل، مراحل تعمیر یا نصب مجدد انجام شود.
 • توصیه اکید می‌شود در صورت داشتن فضای کافی، از ترکیب منبع انبساط 80 یا 100 لیتری، کلید اتوماتیک، گیج فشار و 5 راهی برنجی به جای ست کنترل استفاده شود.
 • در صورت در دسترس بودن برق سه فاز، خرید پمپ سه فاز به دلیل احتمال خرابی کمتر نسبت به تکفاز در اولویت قرار بگیرد.
 • اطراف پمپ تا حد ممکن باید عاری از هرگونه گرد و خاک یا حشرات باشد. یکی از دلایل مهم که پمپ‌ها کثیف و همچنین عملکرد آن‌ها دچار اخلال می‌شود، گرد و خاک است.
 • قطعات دوار پمپ به صورت دوره ای روغن کاری شود.
 • در صورت ایجاد سر و صدای ناهنجار، پمپ از مدار خارج شود و آن را برای انجام فرایند گارانتی به شرکت‌های مرتبط منتقل کنید.
 • پرهیز از هرگونه مسیرهای غیر مستقیم و غیر متعارف (زانویی ها و انشعاب ها) در مسیر پمپ برای انتقال آب
 • استفاده از صافی در ورودی پمپ به منظور عدم ورود ذرات و آلودگی‌های احتمالی
 • پاک کردن دوره ای زنگار و شست و شوی قطعات پمپ
 • محافظت با عایق از پمپ در فصل زمستان به منظور عدم یخ زدگی
 • نصب پمپ روی لرزه گیر به منظور ایجاد صدای کمتر و آسیب کمتر

در پایان می‌توان خاطر نشان کرد، فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی، به لطف نمایندگی و عاملیت فروش بسیاری از برندهای معروف بازار پمپ، توانسته برترین و بهترین مارک‌های پمپ آب خانگی را به منظور تقویت فشار آب برای مشتریان محترم فراهم آورد. گارانتی و خدمات پس از فروش، ارسال سریع، قیمت مناسب در کنار فراهم آوردن تنوع برند از ویژگی‌های خرید پمپ آب خانگی از مجموعه کالا صنعتی است. برای دریافت کاتالوگ، دیتاشیت و لیست قیمت پمپ خانگی به سایت کالاصنعتی مراجعه کنید.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور