بستن
دسته بندی کالا

پمپ کف کش

 • کف کش استریم
 • کف کش پنتاکس
 • کف کش لئو
 • کف کش ابارا
 • کف کش کالمو
 • کف کش چینی
 • کف کش ملل
 • کف کش اسرار
 • کفکش اسپیکو
 • کفکش فدک
 • توان تک
 • کفکش رهاب
 • کفکش راناب • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

یکی از پر کاربردترین پمپ‌های آب، پمپ کف کش است. این پمپ یکی از انواع پمپ‌های سانتریفیوژ است که مستغرق در آب است. پمپ کف کش عموما به منظور انتقال سیالات تمیز مثل آب و مایعاتی مشابه آب که ذرات معلق و جامد کمی ‌دارند، می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. پمپ کفکش می‌تواند نوعی پمپ آب خانگی محسوب شود، البته که بسته به نوع کاربرد می‌تواند هم در سطح خانگی و هم صنعتی و کشاورزی بکار رود. پمپ‌های کف‌کش از لحاظ برق مصرفی دارای دو نوع تک فاز و سه فاز است که پمپ کفکش تکفاز مصارف خانگی و پمپ کفکش سه فاز مصارف صنعتی دارد. عمده‌ترین کاربرد پمپ کفکش را می‌توان به حوزه کشاورزی مربوط دانست؛ جایی که برای انتقال آب چاه‌های عمیق و نیمه عمیق و همچنین آب ذخیره شده در استخر و مخازن برای مصارف آبیاری زمین‌ها از کفکش استفاده می‌کنند.

پمپ کفکش

خرید پمپ کف کش

پمپ کف کش کاربردهای تخلیه و انتقال آب چاه‌های کشاورزی و مخازن ذخیره آب و بطور کلی هر آب متجمع در یک مکان دارد. چندین پارامتر وجود دارد که مشتریان قبل از خرید پمپ کف کش باید آنها را بررسی کنند.

 • بررسی شرایط محیطی محل نصب پمپ کف کش از لحاظ میزان رطوبت، دما، گرد و خاک و نحوه نصب یکی از پارامترها است. این فاکتورها در انتخاب نوع و جنس کفکش موثر است.
 • مقدار هد و دبی قابل انتظار از پمپ کفکش از مهم‌ترین پارامترهای قبل از خرید کفکش است.
 • برند پمپ کفکش از لحاظ سطح کیفیت و هزینه‌ای که قرار است خریدار پرداخت کند.

مجموعه کالاصنعتی با داشتن متخصصان خبره، آمادگی مشاوره در زمینه انتخاب و خرید پمپ کف‌کش مناسب برای مشتریان عزیز می‌باشد.

قیمت کف کش

عواملی مثل کاربرد، جنس، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، ویژگی و مشخصات فنی و برند کفکش در قیمت پمپ کف کش تاثیرگذار است. برای اینکه بتوانید پمپ کف کش با قیمت مناسب خریداری کنید، باید با عوامل تاثیرگذار در قیمت کف‌کش آشنا شوید. از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت کف کش می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

قیمت پمپ کفکش بر اساس کاربرد

یکی از پارامترهایی که بر روی قیمت کفکش اثر می‌گذارد، کاربرد آن است. بر اساس نوع کاربرد، نوع کفکش نیز متفاوت شده و در نتیجه قیمت آن تغییر می‌کند. کف کش با پمپ تک‌مرحله‌ای بیشتر برای استفاده‌های ساده‌تر و کف کش با پمپ چند مرحله‌ای برای مصارف سنگین کاربرد دارد. قیمت کفکش تک مرحله‌ای و چند مرحله‌ای با یکدیگر متفاوت است و بنابراین باید مشخص شود که از کفکش در کجا و به چه منظور استفاده می‌شود تا به اشتباه هزینه بیشتری صرف نشود.

قیمت پمپ کفکش چاه

کفکش چاه یکی از انواع کفکش‌های چندمرحله‌ای است که برای مکش آب در چاه‌های عمیق یا مخزن‌های بزرگ کاربرد دارد. قیمت کفکش چاه کمی ‌بالاتر از انواع کفکش‌های تک مرحله‌ای است.

قیمت پمپ کفکش بر اساس جنس

کف کش می‌تواند از مواد مختلفی تولید شود. ممکن است جنس بدنه از استیل، چدن، پلاستیک یا مواد اولیه دیگری باشد که هر کدام از این موارد در قیمت پمپ کف کش تفاوت ایجاد می‌کند. همچنین جنس و کیفیت مواد تشکیل‌دهنده پروانه نیز در قیمت کفکش اثرگذار است. درپوش پمپ، پوسته موتور و قطعات دیگر نیز بسته به شرایط محیطی و کاربرد می‌تواند جنس و کیفیت متفاوتی داشته باشند که در قیمت پمپ تاثیرگذار است.

قیمت کفکش بر اساس گارانتی و خدمات پس از فروش

داشتن خدمات پس از فروش مزیت بزرگی برای یک محصول به حساب می‌آید که مشتریان را به سمت خرید آن محصول سوق می‌دهد؛ مخصوصا که برای محصولی مثل پمپ کفکش که عموما مستغرق در آب است و احتمال نیاز به تعویض قطعاتی از آن وجود دارد. همچنین داشتن گارانتی یکی از مزیت‌های هر نوع پمپی است که روی قیمت تاثیرگذار بوده و کمی ‌قیمت آنها را بیشتر می‌کند. در پمپ کفکش نیز درست است که وجود گارانتی و خدمات پس از فروش، کمی ‌قیمت کفکش را بالاتر می‌برد اما کاملا ارزش پرداخت مبلغ اضافی را دارد.

قیمت کفکش بر اساس مشخصات فنی

یکی از مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت کفکش، مشخصات فنی آن است. کفکش‌ با ویژگی‌های مختلفی در بازار وجود دارد. درباره جنس قطعات که قبلا توضیح داده شد اما ویژگی های دیگری مثل توان موتور، قدرت آبدهی و هد ایجادی پمپ کفکش و اینکه قابلیت انتقال سیالات با چه میزان ویسکوزیته را دارد، همگی از مشخصات فنی است که در قیمت کفکش تاثیر بسزایی دارد.

قیمت کف کش بر اساس برند

سازندگان زیادی در زمینه طراحی و ساخت پمپ کفکش فعالیت می‌کنند. از بین برندهای مختلف پمپ کفکش، برندهای پمپ چینی و ایرانی مشتریان بیشتری در بازار پمپ ایران دارد. البته برند در قیمت کفکش تاثیر زیادی دارد چرا که در صورت واردات پمپ کفکش از کشورهای اروپایی و خرید با ارز قاعدتا قیمت پمپ کفکش را افزایش می‌دهد اما در کنار آن کیفیت بالاتری نیز می‌تواند به مشتری ارائه دهد. در زیر برندهای پمپ کفکش آورده شده‌اند:

پمپ کفکش برند پنتاکس: یکی از برندهای معروف اروپایی پنتاکس ایتالیاست که پمپ‌های کفکش با کیفیت عالی را ارائه می‌کند و از لحاظ قیمتی نیز قابل قبول است. دو سری رایج پمپ کفکش پنتاکس شامل کفکش شناور استیل PES5 و کفکش بدنه پلاستیک DP می‌باشد.

پمپ کفکش پنتاکس

پمپ کفکش برند لئو: مشتریانی که قصد خرید پمپ کفکش چینی ای دارای کیفیت عالی، قیمت مناسب همراه با شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش هستند، برند لئو به آنها پیشنهاد می‌شود. پمپ کفکش لئو در چندین سری و مدل با جنس‌های مختلف تولید می‌شود.

پمپ کفکش لئو

برندهای ایرانی پمپ کفکش: شرکت‌های ایرانی زیادی پمپ کفکش را تولید می‌کنند. از جمله معتبرترین آنها می‌توان به اسپیکو، فدک، توان تک، اسرار و ملل اشاره کرد. پمپ کفکش اسپیکو در چند سری تولید می‌شود و مزیت این برند داشتن تنوع کاربری مختلف پمپ‌های کفکش است که هم برای آب‌های تمیز و هم آب‌های کثیف محصولاتی ارائه داده است. شرکت پمپ توان تک دیگر برند ایرانی است که به طور تخصصی در زمینه طراحی پمپ کفکش فعالیت می‌کند.

انواع پمپ کفکش

کفکش‌ها با توجه به محل قرارگیری و  مدل دستگاه انواع مختلفی دارد. برای خرید پمپ کفکش مناسب باید با انواع پمپ کفکش آشنا بود. در ادامه با انواع کف کش بیشتر آشنا خواهید شد:

کف کش از لحاظ محل قرارگیری

پمپ کفکش از لحاظ قرارگیری به دو دسته مستغرق در آب و بیرون از آب تقسیم می‌شود. پمپ کفکش شناور در آب می‌تواند در داخل آب قرار گرفته و عملیات پمپاژ را انجام دهد. نوع آب‌بندی این مدل از پمپ‌ها به گونه‌ای است که آب وارد تجهیزات داخلی آن‌ها مخصوصا بخش الکتروموتور نشده و موجب اتصال آن نشود. تخلیه چاه‌ها و استخرهای آب معمولا با کفکش چاه انجام می‌شود. پمپ‌های کفکش بیرون از آب که با نام شافت و غلاف شناخته می‌شوند، موتور آنها بیرون از چاه آب قرار می‌گیرند اما امروزه کاربرد کمتری دارند.

انواع پمپ کف‌کش از لحاظ داشتن فلوتر

کف کش‌های تک فاز، دو نوع فلوتردار و بدون فلوتر دارند. منظور از فلوتر، چیزی شبیه شناور کولر آبی است ولی ساختاری پیشرفته‌تر دارد و به جای آنکه جریان آب را کنترل کند، جریان برق را کنترل می‌کند. وجود فلوتر برای کفکش تک فاز یک مزیت محسوب می‌شود، زیرا در صورتی که سیال تمام شود و هوا وارد پمپ کفکش شود، منجر به سوختن موتور کف کش در زمانی بسیار کوتاه می‌شود. خوشبختانه، فلوتر وسیله‌ای قابل نصب است، حتی برای کف کش‌های غیر فلوتردار می‌توان آن را نصب کرد.

پمپ کفکش فلوتردار

انواع پمپ کفکش از لحاظ برق مصرفی

پمپ کفکش مانند بسیاری از پمپ‌های کشاورزی و صنعتی از لحاظ برق مصرفی در دو نوع تک فاز و سه فاز تولید می‌شود. معمولا نوع تکفاز برای مصارف با کاربری کوچکتر و نوع سه فاز برای کاربری‌های بزرگتر استفاده می‌شود. هر چقدر نیاز به پمپاژ آب با هد و دبی بیشتری وجود داشته باشد، کفکش قوی‌تر با دهانه بزرگتر که از برق سه فاز بهره برده می‌شود.

انواع پمپ کفکش از لحاظ خروجی

پمپ‌های کفکش از لحاظ محل قرارگیری قسمت تخلیه پمپ به دو نوع آب از بغل و آب از بالا تقسیم می‌شوند. در نوع آب از بغل، آب از کف پمپ وارد و از بغل آن خارج می‌شود. در نوع آب از بالا، آب از کف پمپ وارد و از بالای پمپ تخلیه می‌شود.

انواع پمپ کفکش از لحاظ نوع خنک ‌کاری

پمپ‌های کفکش در دو نوع آب‌خنک و روغن‌خنک وجود دارند. همانطور که از نام آنها مشخص است، نوع سیال خنک‌کاری در پمپ کفکش آب یا روغن است.

کاربردهای پمپ کف کش

بطور کلی پمپ کفکش به دلیل ساختاری که دارند مخصوص پمپاژ آب‌های تمیز و با ویسکوزیته پایین هستند. از جمله کاربردهای پمپ کفکش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. پمپاژ آب چاه‌های کشاورزی و باغات
 2. تخلیه آب استخرها
 3. تخلیه آب انباشته شده در زمان بارش شدید و سیل
 4. تخلیه آب مخازن
 5. پمپاژ آب آشامیدنی
 6. پمپاژ مایعات مشابه آب با ویسکوزیته پایین
 7. انتقال و پمپاژ پساب‌ها و فاضلاب‌های شهری با املاح و ویسکوزیته پایین

اجزای پمپ کفکش

برای اطلاع از نحوه استفاده و تعمیر پمپ کف‌کش و همچنین نحوه عملکرد آن، باید با اجزای آن آشنا بود. پمپ کفکش از چند جز اصلی تشکیل می‌شود که عبارتند از:

 • پروانه
 • پوسته
 • سیل مکانیکی
 • کابل برق
 • موتور
 • شفت
 • قسمت ورودی سیال
 • قسمت تخلیه سیال

تمام اجزا شامل اجزای اصلی پمپ کفکش و اجزای فرعی در شکل زیر نمایش داده شده است.

اجزای پمپ کفکش

نحوه عملکرد پمپ کفکش

پمپ کف کش به صورت کوپل شده با یک موتور الکتریکی کار می‌کنند. در پمپ کف کش شفت بصورت عمودی بوده و در واقع این پمپ ساختاری عمودی دارد. عامل ایجاد جریان و فشار در پمپ کف کش چرخش پروانه‌ها است؛ به گونه‌ای که با وصل جریان برق شفت متصل به الکتروموتور به چرخش درآمده و در ادامه پروانه سوار شده بر روی شفت به گردش در می‌آید و سیال را از ورودی به خروجی پمپ کف کش جابجا می‌کند.

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...