تخفیف شگفت انگیز

پمپ کف کش

 • کف کش استریم
 • کف کش پنتاکس
 • کف کش لئو
 • کف کش لئو
 • کف کش کالمو
 • کف کش چینی
 • کف کش ملل
 • کف کش اسرار
 • کفکش اسپیکو
 • کفکش فدک
 • توان تک • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
یکی از پر کاربردترین پمپ های آب، پمپ کف کش است. این مدل از پمپ ها یکی از انواع پمپ های سانتریفیوژ است که مستغرق در آب است. پمپ کف کش به صورت کوپل شده با یک موتور الکتریکی کار می کنند. در پمپ کف کش شفت بصورت عمودی بوده و در واقع این پمپ ساختاری عمودی دارد. عامل ایجاد جریان و فشار در پمپ کف کش چرخش پروانه ها است؛ به گونه ای که با وصل جریان برق شفت متصل به الکتروموتور به چرخش درآمده و در ادامه پروانه سوار شده بر روی شفت به گردش در می آید و سیال را از ورودی به خروجی پمپ کف کش جابجا می کند. پمپ های کف کش از لحاظ فاز دارای دو نوع تک فاز و سه فاز است که پمپ کفکش تکفاز مصارف خانگی دارد و پمپ کفکش سه فاز مصارف صنعتی دارد.

پمپ کف کش از پمپ های گریز از مرکز بوده که به منظور انتقال سیالات تمیز مثل آب و مایعاتی مشابه آب که ذرات معلق و جامد کمی دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. پمپ کفکش می تواند نوعی پمپ آب خانگی محسوب شود، البته که بسته به نوع کاربرد می تواند هم در سطح خانگی و هم صنعتی و کشاورزی بکار رود.   معمولا پمپ کف کش دارای موتورهای الکتریکی قدرتمندی است که با توجه به توان آن ها میزان املاح و آب های آلوده زیادی را می تواند جمع آوری کند. پمپ کف کش از لحاظ ساختاری همانند پمپ های توربین عمودی است. اساسا یک موتور الکتریکی، پمپ را به حرکت در می آورد و انرژی جنبشی سیال را افزایش می دهد. پمپ کف کش شامل یک پمپ گریز از مرکز به همراه شفت عمودی است که فشار سیال خروجی به چرخش پروانه ها وابسته است. در پمپ آب کف کش از آب بندی مکانیکی استفاده می کنند که آب به داخل موتور نفوذ نکند. اگر بیشتر از یک پروانه در پمپ استفاده شود بدان پمپ کف کش چند مرحله ای گویند که پره ها یا روی یک شفت قرار گرفته اند و یا به صورت مجزا است.

خرید پمپ کف کش

دبی و هد دو معیار مهم در خرید پمپ کف کش مورد نظر است. پمپ کف کش بهترین گزینه برای تخلیه آب چاه ها و استخر ها است. بررسی محیطی محل نصب پمپ کف کش می تواند تاثیر زیادی در شرایط عملکردی پمپ داشته باشد. شرایط محیطی مانند میزان گرد و خاک، رطوبت، دما و نحوه نصب دارای درجه اهمیت بالایی هستند. پمپ کفکش چینی امروزه توانسته توجه بسیاری از صنعت گران و مهندسان را به خود جلب کنند. ساختار پمپ کف کش دارای اهمیت بالایی است. بسیاری از پمپ کفکش از جنس استیل هستند و دارای خصوصیات ضد آب است. خرید پمپ های کف کش چینی به دلیل قیمت مناسب تر نسبت به پمپ های ایتالیایی به صرفه تر هستند. در هنگام انتخاب پمپ کف کش باید به ولتاژ و فرکانس برق ورودی به موتور توجه کنید. کم بودن ولتاژ ورودی می تواند موجب نیم سوز شدن پمپ و عملکرد نامناسب آن شود. بالا بودن بیش از حد ولتاژ پمپ می تواند موجب افزایش بیش از حد دور موتور و سوختن موتور شود. نوع جریان برق ورودی پمپ ها نیز اهمیت زیادی در خرید مدل مورد نظر شما دارد. بیشتر پمپ ها قابلیت کار با برق سه فاز را دارند. جنس بدنه پمپ کفکش معمولا از فلزات استیل، چدن و برنز است. استفاده از استیل در بدنه پمپ معمولا قیمت نهایی آن را بالا می برد.

قیمت پمپ کف کش

عواملی مثل کاربرد، جنس، داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش، ویژگی و مشخصات فنی و برند کفکش در قیمت پمپ کف کش تاثیرگذار است. برای اینکه بتوانید پمپ کف کش با قیمت مناسب و کاربرید خرید کنید، باید با عوامل تاثیر گذار در قیمت کفکش آشنا شوید. از جمله عوامل تاثیر گذار در قیمت کف کش میتوان به موارد زیر اشاره داشت:

قیمت پمپ کفکش بر اساس کاربرد

یکی از پارامترهایی که بر روی قیمت کفکش اثر می‌گذارد، کاربرد آن است. بر اساس نوع کاربرد، نوع کفکش نیز متفاوت شده و در نتیجه قیمت آن تغییر می کند. کف کش با پمپ تک‌مرحله‌ای بیشتر برای استفاده‌های ساده‌تر و کف کش با پمپ چند مرحله‌ای برای مصارف سنگین کاربرد دارد. مشخص است که پمپ‌های تک‌ مرحله‌ای کفکش از لحاظ قیمت به‌ مراتب ارزان تر از پمپ چند مرحله‌ای است. در نتیجه باید مشخص کنید که از کفکش خود در کجا و به چه منظور استفاده می کنید. قیمت پمپ کفکش بر اساس نوع نیاز شما و انتخاب از بین این دو مدل کفکش تک مرحله ای و چند مرحله ای مشخص خواهد شد.

قیمت پمپ کفکش چاه

کفکش چاه یکی از انواع کفکش های چند مرحله ای است که برای مکش آب در چاه های عمیق یا مخزن های بزرگ کاربرد دارد. قیمت کفکش چاه کمی بالاتر از انواع کفکش های تک مرحله ای است و پاسخگوی نیاز شما در مصارف سنگین و چاه های عمیق خواهد بود.

قیمت پمپ کفکش بر اساس جنس

کف کش با متریال‌های مختلفی تولید می‌شود. ممکن است جنس بدنه از استیل، چدن یا مواد اولیه دیگری باشد که هر کدام از این موارد قیمت مجزایی به پمپ کف کش می دهند. همچنین جنس و کیفیت متریال پروانه نیز در قیمت کفکش اثرگذار است. درپوش پمپ، پوسته موتور و قطعات دیگر نیز جنس و کیفیت متفاوتی دارند. تمامی این موارد نشان می‌دهد که قیمت کفکش باید به‌صورت دقیق و کارشناسی شده مورد بررسی قرار گیرد. مقایسه قیمت دو کفکش که شکل و شمایل یکسانی دارند، به‌ هیچ‌ وجه صحیح نیست. باید به جنس و کیفیت تک‌تک قطعات دقت شود. آکوا استرانگ دو مدل پمپ 12 متری دارد که یکی بدنه استیل و دیگری بدنه چدنی است. جهت خرید پمپ کفکش آکوا استرانگ بدنه استیل سری EQS و همچنین خرید پمپ کفکش آکوا استرانگ بدنه چدنی سری QDX و کسب اطلاعات بیشتر درباره کاربرد هر یک و این که کدام یک برای کار مدنظر شما بکار می آید می توانید با ما تماس حاصل فرمائید.

قیمت کفکش بر اساس گارانتی و خدمات پس از فروش

درست است که قیمت کف کش به صورت مستقیم ارتباطی با خدمات پس از فروش ندارد؛ اما عرضه کنندگانی که توانایی ارائه خدمات پس از فروش کف کش را ندارند، اصولا تخفیف‌های فوق‌العاده یا شرایط پرداختی خاصی برای مشتریان در نظر می‌گیرند. مطمئن باشید که حتی اگر قیمت کف کش بدون خدمات پس از فروش به‌ مراتب پایین‌تر باشد، بازهم بهتر است به سراغ کالایی بروید که خدمات پس از فروش داشته باشد! بهتر است امروز و شرایط عادی دستگاه را نبینید. همچنین داشتن گارانتی یکی از مزیت های هر نوع پمپی است که روی قیمت تاثیر گذار بوده و کمی قیمت را بیشتر می کند. در پمپ کفکش نیز وجود گارانتی درست است که کمی قیمت کفکش را بالاتر می کند اما کاملا به مبلغ اضافی که پرداخته می شود، می ارزد.

قیمت کفکش بر اساس مشخصات فنی

یکی از مهم‌ترین پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت کفکش، مشخصات فنی آن است. کفکش‌ با ویژگی‌های مختلفی در بازار وجود دارد. درباره جنس قطعات که قبلا توضیح داده شد اما ویژگی های دیگری مثل توان موتور، قدرت آبدهی و فشار ایجادی پمپ کفکش و اینکه قابلیت انتقال سیالات با چه میزان ویسکوزیته را دارد، همگی از مشخصات فنی است که در قیمت کفکش تاثیر بسزایی دارد. در نتیجه باید در هنگام مقایسه قیمت کف کش با یکدیگر، به این موضوع توجه داشته باشید.

کف کش چیست؟

برخی از مشخصات فنی مثل توان و قدرت کف کش، رابطه مستقیمی دارد با آنچه از این پمپ انتظار دارید. همچنین عمق شناوری و حداکثر هد کفکش باید بر اساس محل‌هایی که قرار است مورد استفاده قرار گیرد انتخاب شود. یکی از ویژگی‌های مهم خرید اینترنتی پمپ کفکش، در دسترس بودن اطلاعات است. شما با مراجعه به فروشگاه اینترنتی تخصصی فروش کفکش، اطلاعات کامل و جامعی در مورد کفکش به دست می‌آورید. در این صورت به‌راحتی می‌توانید قیمت کف کش انتخابی را با دیگر کفکش‌ها مقایسه کرده و بهترین و به‌صرفه‌ترین را خریداری کنید.

قیمت کف کش بر اساس برند

سازندگان زیادی در زمینه طراحی و ساخت پمپ کفکش فعالیت می کنند. از بین برندهای مختلف پمپ کفکش، برندهای پمپ چینی و ایرانی بازار مشتریان بیشتری در بازار پمپ ایران دارد. البته برند در قیمت کفکش تاثیر زیادی دارد چرا که در صورت واردات پمپ کفکش از کشورهای اروپایی و خرید با ارز قاعدتا قیمت پمپ کفکش را افزایش می دهد اما در کنار آن کیفیت بالاتری نیز می تواند به مشتری ارائه دهد. یکی از برندهای معروف پنتاکس ایتالیاست که پمپ های کفکش با کیفیت عالی را ارائه می کند و از لحاظ قیمتی نیز قابل قبول است و در سایت کالاصنعتی نیز قابل خریداری است. جهت دریافت قیمت پمپ کفکش پنتاکس با مشاوران پمپ کالا صنعتی تماس بگیرید.

انواع پمپ کفکش چینی مثل لئو نیز اخیرا با اقبال مشتریان روبرو شده است. پمپ کفکش لئو توانسته در کنار قیمت عالی، کیفیت بسیار خوبی نیز ارائه کند به همین دلیل بیش از نیمی از مشتریان پمپ کفکش لئو خریداری می کنند. همچنین در صورتی راضی به خریداری پمپ کفکش ایرانی باشید می توانید پمپ کفکش از برندهای اسپیکو، اسرار، فدک، توان تک و ملل را از سایت کالاصنعتی با قیمت خوب خریداری کنید. جهت خرید پمپ کفکش اسرار که صد در صد ایرانی بوده و همچنین دریافت قیمت پمپ کفکش توان تک و سفارش اینترنتی آن می توانید به سایت کالاصنعتی مراجعه و با کارشناسان تماس بگیرید.

 

کف کش چینی

از چه فروشگاهی خرید می کنید؟

موضوع بعدی که در قیمت کفکش نقش دارد، فروشگاهی است که از آن خرید خود را انجام می‌دهید. متاسفانه به دلیل حضور دلال‌ها در بازار کالاهای صنعتی، انواع کفکش با تفاوت قیمت بسیار زیادی در فروشگاه‌ها عرضه می‌شود. به‌ویژه فروشگاه‌های غیرتخصصی علاوه بر اینکه توانایی مشاوره‌های تخصصی پیش از خرید ندارند، قیمت کف کش را بالاتر از حد معمول ارائه می‌دهند. در درجه اول بهتر است به سراغ فروشگاه‌های تخصصی برای خرید کف کش بروید. عموما قیمت کفکش در فروشگاه‌های تخصصی بسیار مناسب‌تر از دیگر فروشگاه‌ها است.

همچنین وجود افراد کارشناس به شما برای خرید کفکش مناسب کمک می‌کند. همان‌طور که گفته شد، خرید اینترنتی کفکش نیز مزایای خاص خود را دارد. علاوه بر اینکه امکان مشاهده اطلاعات کامل کف کش در سایت‌های تخصصی فراهم است، امکان مقایسه قیمت کفکش در سایت‌های مختلف بهتر و راحت‌تر انجام می‌شود. نکته بعدی در انتخابی فروشگاه این است که باید به سراغ فروشگاه‌هایی بروید که کفکش را بدون واسطه خرید می‌کنند. فروشگاه‌هایی که تامین کفکش آن‌ها توسط واسطه‌های مختلف انجام می‌شود، گزینه مناسبی برای خرید نیست. قیمت کف کش در فروشگاه‌های معتبر تخصصی که به‌صورت مستقیم اقدام به عرضه کفکش می‌کنند، بسیار پایین‌تر است.

دسته بندی کلی پمپ کفکش

کفکش ها با توجه به محل قرار گیری و  مدل دستگاه انواع مختلفی دارد. برای اینکه دستگاه مناسبی را خرید کنید باید با انواع آن آشنا باشید و دستگاه مناسب هدف خود را خرید کنید. در ادامه با انواع کف کش بیشتر آشنا خواهید شد:

کف کش بر اساس محل قرار گیری

پمپ کفکش به دو دسته کلی تقسیم می شود غرق در سیال و یا بیرون از سیال قرار دارند. پمپ های شناور می توانند در داخل سیال قرار گرفته و براساس مقادیر تعیین شده، کثیفی را خارج کنند. نوع عایق و بسته بندی این مدل از پمپ ها باید طوری باشد که آب وارد تجهیزات داخلی آن ها نشده و موجب اتصال آن نشود. تخلیه چاه ها و استخر های آب معمولا با کفکش چاه انجام می شود. در پمپ هایی که بیرون از سیال قرار دارند یکی از مهمترین مشکلات، ایجاد جای مناسب برای  نصب آن ها است. این مدل از پمپ ها باید در جایگاهی قرار داشته باشند تا دچار سقوط و خرابی نشوند. عوامل محیطی مانند گرد و خاک و رطوبت می تواند آسیب زیادی به ساختار پمپ بزند. کف کش ها، دو نوع فلوتر دار و بدون فلوتر دارند. منظور از فلوتر، چیزی شبیه شناور کولر آبی است ولی ساختاری پیشرفته تر دارد و به جای آنکه جریان آب را کنترل کند، جریان برق را کنترل میکند. نبود فلوتر استفاده از کف کش را چالش برانگیز میکند، زیرا در صورتی که سیال تمام شود و کف کش هوا پمپ کند، منجر به سوختن موتور کف کش در زمانی بسیار کوتاه میشود. خوشبختانه، فلوتر وسیله ای قابل نصب است، حتی برای کف کش های غیر فلوتر دار میتوان آن را نصب کرد.

پمپ کف کش بر اساس مدل

پمپ کف کش دارای مدل های مختلفی است. به طور کلی این پمپ ها را به چند دسته زیر می توان تقسیم کرد:

 1. پمپ کف کش آب از رو
 2. پمپ کف کش آب از بغل
 3. پمپ کف کش ساده
 4. پمپ کف کش فلوتر دار
 5. خازن داخل
 6. روغن خنک
 7. آب خنک
 8. خازن بیرون
 9. پمپ کف کش تک فاز
 10. پمپ کف کش سه فاز

پمپ کفکش چینی

کاربرد های پمپ کف کش

پمپ کف کش در مدل های سه فاز و تک فاز ارائه میشوند که این دو حالت می تواند تفاوت زیادی با یکدیگر داشته باشد.

 1. کف شکنی
 2. تخلیه آب انباشته شده در زمان بارش شدید و سیل
 3. پمپاژ آب آشامیدنی
 4. پمپاژ آب مخصوص باغات و صنایع کشاورزی
 5. تخلیه چاه ها و استخر ها (کفکش چاه)
 6. تخلیه مخازن آب و سایر سیالات
 7. پمپاژ مایعات مشابه آب با ویسکوزیته پایین
 8. انتقال و پمپاژ پساب ها و فاضلاب های شهری با املاح و ویسکوزیته پایین

عمق غوطه وری یکی دیگر از مشخصه های پمپ کف کش است که باید بالاتر از ارتفاع عملکردی باشد. در صورتی که عمق غوطه وری کمتر از ارتفاع عملکردی باشد، مصرف برق پمپ به شدت افزایش یافته و حتی موجب خرابی پمپ نیز می شود. در صورت عملکرد پمپ بیشتر از توان خود، آسیب جدی به پروانه های پمپ وارد می شود که می تواند موجب خرابی کلی پمپ شود. در صورت عملکرد بالاتر از سطح کاری پمپ، دمای موتور افزایش یافته و این موضوع موجب خرابی پمپ می شود. ارتعاشات یکی دیگر از مشکلاتی است که می تواند موجب آسیب شدید پمپ شود. نحوه نصب پمپ بر روی پایه های محکم می تواند تاثیر زیادی بر کاهش ارتعاشات کند.

اجزای پمپ کفکش

برای اینکه با نحوه استفاده و تعمیر پمپ کف کش آشنا باشید و بدانید که کدوم جز تاثیر بیشتری در قیمت دارد باید با اجزای آن آشنا باشید.پمپ کفکش از چند جز اصلی تشکیل می شود که عبارتند از:

 1. پروانه
 2. پوسته
 3. سیل مکانیکی
 4. کابل برق
 5. موتور
 6. شفت

تمام اجزا شامل اجزای اصلی پمپ کفکش و اجزای فرعی در شکل زیر نمایش داده شده است
 

اجزا کفکش چینی

 

نحوه عملکرد پمپ کفکش

در ویدئوی زیر می توانید نحوه پمپاژ آب داخل یک استخر را توسط پمپ کفکش مستغرق در آب مشاهده کنید. یکی از انواع پمپ کفکش نوع پمپ های غرق شده در آب است، به این معنی که در حین عملکرد پمپ کفکش کل دستگاه پمپ در داخل آب فرو می رود و بنابراین لازم است از لحاظ آب بندی به گونه ای باشد که آب به داخل محفظه الکتروموتور پمپ کفکش نفوذ نکند.

 

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور