مقالات مرتبط صنعتی

 • 67
 • 6056 مرتبه
راه اندازی اینورتر

راه اندازی اینورتر

پنج شنبه 06 شهریور 1399

در این مقاله شما با مراحل راه اندازی اینورتر آشنا خواهید شد که در بسیاری برند ها مشابه هم است.

1-اینورتر را در محل مورد نظر نصب کنید.

2-اتصال برق ورودی و خروجی اینورتر با رعایت نکات زیر:

_قبل از انجام هرگونه ارتباط بین اینورتر با موتور، پلاک موتور و پلاک اینورتر را با هم مقایسه کنید ، در صورت ایجاد هر گونه ابهام درباره نصب یا بروز خطا با متخصصان مشورت نمایید.

_در هنگام نصب توجه کنید که اتصال برق سه فاز به خروجی اینورتر (ترمینال های U/T1,V/T2,W/T3) ) موجب وارد آمدن خسارت شدید به اینورتر میگردد.

_چناچه برق ورودی اینورتر  v220 تکفاز با ترمینال S/L2,R/L1 و یا v220 سه فاز با ترمینال R/L1,S/L2,T/L3 باشد اتصال برق سه فاز 380 ولت موجب وارد آمدن خسارت شدید به اینورتر میگردد.

_اتصال الکتروموتور به ترمینال خروجی U/T1,V/T2,W/T3 با توجه به پلاک الکتروموتور و برق ورودی (سه فاز380 ولت یا سه فاز و تکفاز 220 ولت) اتصال الکتروموتور را بصورت ستاره یا مثلث ببندید.

3-اینورتر را روشن کنید اما فرمان استارت الکتروموتور را صادر نکنید.

4-پس از روشن کردن اینورتر تنظیمات زیر را انجام دهید:

_تنظیم فرکانس نامی الکتروموتور (bfr) در صورتی که عددی غیر از HZ50 باشد ، این پارامتر تنها وقتی که اینورتر را برای اولین بار روشن میکنیم نمایان میشود.

_تنظیم پارامتر مربوط به زمان شتاب ACC و زمان توقف Dec

_تنظیم پارامتر LSP (حد پایین سرعت وقتی فرمان فرکانس در کمترین مقدار خود باشد) و hsp(حد بالای سرعت وقتی فرمان فرکانس در بیشترین مقدار خود باشد).

_تنظیم پارامترttH (حفاظت حرارتی اینورتر).

_در صورت نیاز سرعت SPD4,SPD2,SPD3 را تنظیم کنید.

5-تنظیمات مربوط به مشخصات الکتروموتور را در منوی drC وارد کنید.

6-تعیین چگونگی راه اندازی و چگونگی تغییر فرکانس الکتروموتور (صفحه کلید و ترمینال).

7-اعمال فرمان استارت به اینورتر.

توجه : در هنگام روشن شدن اینورتر با تنظیمات کارخانه یا بعد از ریست کردن خطا به صورت دستی و یا بعد از صادر کردن فرمان توقف (STOP) ، موتور تنها وقتی که فرمان چپگرد_راستگرد (forward_reverse) و توقف (stop) همراه با تزریق DC ریست شوند ، قابل راه اندازی است. در صورت ریست نشدن ،روی نمایشگر اینورتر پیغام nSL ظاهر میشود و موتور شروع به کار نمیکند. اگر پارامتر Nsl تنظیمات زیر را اعمال کنید:

I/O:tCt=LEL or pfo ,Tcc=2C

تست کردن اینورتر بدون الکتروموتور یا با الکتروموتور توان پایین:

در حالت تنظیمات کارخانه ، در صورتی که الکتروموتور به اینورتر وصل نباشد ، با اعمال فرمان استارت پیغام OPL را نمایش خواهد داد که به معنای عدم اتصال الکتروموتور به خروجی اینورتر است. به منظور تست اینورتر بدون موتور میتوان از طریق منوی FLt پارامتر OPL را در حالت NO تنظیم کرد.

توجه: در صورتی که جریان موتور 2 ، برابر جریان نامی اینورتر باشد ، اینورتر نمیتواند حفاظت حراری موتور را پشتیبانی کند.

توجه: به منظور اتصال چند الکتروموتور بصورت موازی به یک اینورتر ، پارامتر Uft که زیر مجموعه منوی drC است را در حالت L تنظیم کنید.

برای دریافت راهنمایی بیشتر برای راه اندازی و خرید اینورتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
 • محسن نیک آئین. کرمان . راور. شهرک صنعتی. نیروگاه مگاواتی

  1399/01/12 21:20:31
  • 0
  • 0
  باسلام. جهت دو عدد نیروگاه یک مگاواتی خورشیدی که 30% برق مصرفی منطقه را تامین میکنند. از اینورترهای گروات ( GROWATT) استفاده میکیم. نصب و راه اندازی و تامین و نگهداری نیازمند همکاری هستیم. ممنون
ثبت سفارش
تعداد
عنوان