شیر جریان

شیر کنترل

همه ما در زندگی خود از یک یا دو سوپاپ استفاده کرده ایم ، درست است؟ شیرهای ظرفشویی ، شیرهای دوش و ... همه شیر هستند ، اما آنها شیرهای کنترل نیستند زیرا شما باید مقدار مورد نظر جریان را به صورت دستی تنظیم کنید. یک شیر کنترل می تواند این کار را به صورت خودکار یا حداقل از راه دور انجام دهد. این دستگاه بسیار کاربردی است و این مقاله همه آنچه را که باید در مورد آن بدانید به شما می گوید.

شیر کنترل چیست؟

در کارخانه های صنعتی ، شیرها عملکرد مشابه شیرهای دوش و سینک را انجام می دهند: آنها میزان جریان را در فرایندها کنترل می کنند. با این حال دریچه های صنعتی نیاز به دقت بیشتری دارند ، بنابراین ما به سیستم کنترل اجازه می دهیم تا آنها را بجای خودمان انجام دهیم.
یک شیر کنترل میزان جریان سیال را تنظیم می کند زیرا موقعیت سوپاپ یا دیسک سوپاپ توسط محرک تغییر می کند. از شیرهای کنترلی برای حفظ متغیر فرآیند تا حد امکان به نقطه تنظیم مورد نظر استفاده می شود. نقاط تنظیم کنترل کننده معمولاً میزان جریان ، فشار و دما هستند. پارامترهای محصول ، مانند چگالی ، غلظت ، سطح مایع و سایر موارد را می توان با شیرهای کنترل کنترل کرد.
شیرهای کنترل به طور خودکار فشار و/یا سرعت جریان را تنظیم می کنند و برای هر فشاری در دسترس هستند. اگر سیستمهای مختلف نیروگاهی تا و در ترکیب فشار و دما که به سوپاپ کلاس 300 نیاز دارند ، گاهی اوقات (جایی که طراحی اجازه می دهد) عمل کنند ، همه سوپاپهای کنترل انتخاب شده برای قابلیت تعویض ، کلاس 300 خواهند بود. با این حال ، اگر هیچ یک از سیستم ها از رتبه بندی شیرهای کلاس 150 بیشتر نباشند ، این ضروری نیست.

دسته بندی شیرهای کنترل بر اساس سخت افزار ، نرم افزار و خدمات

ما در کالا صنعتی ، شیرهای کنترل را از نظر ماهیت عرضه از نظر سخت افزار ، نرم افزار و خدمات بخش بندی می کنیم. درآمدهای سخت افزاری شامل مجموعه شیرهای کنترل به طور کلی است. از جمله

 • بدنه دریچه ،
 • محرک سوپاپ ،
 • موقعیت یاب سوپاپ و
 • لوازم جانبی.

درآمدهای سخت افزاری نیز شامل محرک های سوپاپ یا موقعیت یاب هایی است که به طور جداگانه ارسال می شوند. نرم افزار به اندازه ، کنترل ، برنامه نویسی ، نرم افزارهای نظارتی و نرم افزارهای سفارشی مربوط به فروش شیر کنترل اشاره دارد.

نصب شیر کنترل شامل:

 • بدنه سوپاپ ،
 • محرک ،
 • موقعیت یاب و
 • لوازم جانبی است.

بدنه شامل مجموعه

 • کاپوت و
 • قطعات تریم است.

طراحی آن در برابر فشار استاتیک و فشار افتراقی مایع مقاومت می کند ، جریان سیال را امکان پذیر می کند ، انتهای اتصال لوله را فراهم می کند و سطوح نشیمن و یک عضو بسته کننده شیر را پشتیبانی می کند. محرک ها دستگاههای پنوماتیک ، هیدرولیک یا الکتریکی هستند که نیروی باز و بسته شدن شیر را فراهم می کنند. موقعیت یاب ها برای حفظ نقطه تنظیم مورد نظر ، حرکت فعال کننده واقعی را کنترل و کنترل می کنند. لوازم جانبی شامل مبدل های الکترو پنوماتیک ، تنظیم کننده فشار ، چرخ های دستی ، نشانگرهای موقعیت و سوئیچ های محدود

انواع بدنه شیرهای کنترل

انواع زیادی از بدنه شیر کنترل در بازار وجود دارد. بسته به کاربرد شما ، یک نوع بدنه ممکن است عملکرد بهتری نسبت به دیگری داشته باشد.

قسمت بدنه شیر کنترل با محصول در تماس است. برای کنترل دما ، فشار و شیمی یک محصول ، ما باید مواد و CV مناسب (ضریب دریچه) را مقیاس بندی کنیم.

وقتی از انواع سوپاپ صحبت می کنیم ، منظورمان انواع بدنه شیرهای کنترل است. ما می توانیم آنها را به دو گروه خطی و چرخشی تقسیم کنیم. یک شیر کنترل خطی از حرکت مستقیم یک ساقه کشویی برای کاهش یا افزایش جریان استفاده می کند. و یک شیر کنترل چرخشی دارای عنصری است که برای کاهش یا افزایش آن در داخل جریان می چرخد.

بدنه شیر کنترل خطی

یک شیر خطی دارای یک عنصر باز و بسته است که در یک خط مستقیم حرکت می کند. بنابراین اجازه دهید نگاهی به انواع شیرهای کنترل خطی بیندازیم.

بدنه شیر کنترل Globe

ما دریچه های کره ای زیادی در سراسر جهان پیدا خواهیم کرد و آنها نیز در دو نوع ، صندلی تک نفره و صندلی دو نفره وجود دارند. بیایید تفاوت این دو مدل را درک کنیم.

بدنه سوپاپ کنترلی Globe تک صندلی

در این سناریو ، سیالی که از دریچه عبور می کند تنها یک دهانه برای عبور دارد. بسته به دوشاخه ، می توانیم وضعیت سوپاپ را تغییر دهیم ، در حالی که شیر در حالت طبیعی بسته یا باز است. ما باید به خاطر داشته باشیم که محصول همیشه باید در موقعیت طبیعی خود در برابر شیر حرکت کند.

بدنه سوپاپ کنترل دو نفره Globe

این نوع سوپاپ باعث می شود سیال به طور همزمان از دو روزنه عبور کند. در اینجا ما همچنین می توانیم موقعیت طبیعی شیر را به صورت بسته یا باز داشته باشیم. با این حال ، پلاگین دارای طراحی متفاوتی است ، زیرا باید دو دهانه را به طور همزمان باز و بسته کند.

بدنه شیر کنترل Globe 3 راه

این تنوع هدفی کاملاً متفاوت از شیرهای کنترل تک و دو نفره دارد. هنگامی که ما نیاز به ترکیب دو محصول داریم یا می خواهیم یک محصول را به دو خروجی تقسیم کنیم ، از این یکی استفاده می کنیم. بسته به کاربرد ، ساختار داخلی بدنه های دریچه پیچیده تر می شود.

شیر کنترل قفس Globe

این مدل از یک مفهوم بسیار قدیمی ناشی می شود ، اما به روز رسانی آن را مرتبط نگه می دارد. یک شیر کنترل قفس کره ای با یک صندلی دارای یک اصل کار مشابه اما یک پلاگین متفاوت از شیر کنترل کره است. با این حال ، ما هنوز هم باید سیال عبوری از سوپاپ را در برابر نیروی دوشاخه کنترل کنیم.

علاوه بر این ، ما می توانیم یک صندلی یکنواخت متعادل ، با پلاگین مشابه آنچه در صندلی دو نفره پیدا می کنیم ، بدست آوریم. نیروی دو طرف پلاگین متعادل می شود ، بنابراین برای بستن آن نیازی به اعمال نیروی زیاد نداریم.

بدنه شیر کنترل زاویه ای Globe

در اینجا ، ما یک اصل کار مشابه برای شیر کنترل کره زمین داریم ، اما می توانیم آن را بیشتر از زاویه و نه افقی نصب کنیم.

بدنه شیر کنترل دیافراگم

شیر کنترل دیافراگم دارای چند نکته منفی است ، اما بسته به کاربرد می تواند در هزینه شما صرفه جویی کند. با طراحی کاملاً متفاوت از دریچه های کنترل کره ، ما بیشتر آن را با محصولات خورنده ، مایعات با گرانروی بالا و مایعات با مواد جامد می یابیم. اگرچه اندازه و دما را برای ما محدود می کند ، اما ساختار آن مهر و موم عالی در برابر نشت ایجاد می کند.

بدنه شیر کنترل دو طرفه

این شیر در درجه اول تعمیر و نگهداری آسان را برای تکنسین ها و مهندسان میدانی ارائه می دهد. از محصولات بسیار خورنده استفاده می کند ، بنابراین ما باید به طور مرتب آن را نگهداری کنیم تا به درستی کار کند.

طراحی این سوپاپ تعویض قطعات داخلی را آسان می کند. متأسفانه هزینه آن بیشتر از سایر شیرآلات است ، زیرا سازگاری شیمیایی با محصولات خورنده به معنای مواد گران قیمت است.

بدنه شیر کنترل گیوتین

معمولاً شیرهای گیوتین جریان گاز و فشار کم فشار را مسدود می کنند. احتمالاً می توان حدس زد که این دستگاه چه شکلی است. بسته به مشخصات نشتی شما ، ما همچنین می توانیم صندلی تک و دو نفره بگیریم.

خدمات پروژه و تعمیر و نگهداری

تأمین کنندگان خدمات پروژه و تعمیر و نگهداری را به تولیدکنندگان ارائه می دهند. این امر به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا بر شایستگی های اصلی تمرکز کرده و به دنبال تامین کنندگان باشند تا پاسخگوی تک نقطه با توجه به نیازهای خود باشند و برنامه های تعمیر و نگهداری و ارتقاء تأمین کننده را برای حفظ سرمایه گذاری خود ارائه دهند.

خدمات پروژه شامل

 • مهندسی پروژه ،
 • مهندسی برنامه ،
 • توسعه نرم افزار کاربردی و
 • مدیریت پروژه می باشد.

خدمات تعمیر و نگهداری شامل

 • نصب ،
 • راه اندازی
 • و راه اندازی است.

خدمات تعمیر و نگهداری همچنین شامل خدمات نگهداری و عملیات غیر قراردادی است. خدمات تعمیر و نگهداری غیر قراردادی شامل مهندسی ، برنامه نویسی ، آموزش و مدیریت شبکه است. خدمات عملیاتی شامل خدمات افزایش عملکرد است.

دسته بندی شیرهای کنترل بر اساس نوع محرک

محرک ها را به سه نوع اصلی پنوماتیک ، الکتریکی و دیگر محرک ها تقسیم کرده است. محرک های پنوماتیک بر اساس دیافراگم یا پیستون هستند. محرک های مبتنی بر دیافراگم از منبع تغذیه کنترل کننده یا موقعیت یاب استفاده می کنند و شامل سبک های مختلف مانند عملکرد مستقیم ، عملکرد معکوس و برگشت پذیر می شوند. محرک های پیستونی از هوای گیاهی با فشار بالا استفاده می کنند و دوبار عمل می کنند تا حداکثر نیروی را در هر دو جهت ایجاد کنند. محرک های برقی از یک موتور الکتریکی و نوعی کاهش دنده برای حرکت سوپاپ استفاده می کنند. انواع دیگر محرک ها شامل

 • محرک های هیدرولیک
 • و الکترو هیدرولیک

دسته بندی شیرهای کنترل بر اساس نوع موقعیت یاب

موقعیت دهنده های سوپاپ را به سه نوع اصلی تقسیم کرده است: 

 • پنوماتیک : 

موقعیت دهنده های پنوماتیک یک سیگنال پنوماتیک دریافت می کنند و محرک سوپاپ را با فشار هوای لازم برای حرکت سوپاپ به موقعیت دلخواه تامین می کنند

 • الکتروموماتیک : 

موقعیت دهنده های الکتروموماتیک موقعیت یاب های دیجیتال دارای ریزپردازنده هایی هستند که عملکرد گسترده تری را ارائه می دهند.

 • دیجیتال: .

موقعیت یاب های دیجیتالی دارای ارتباطات دیجیتالی دو طرفه هستند که در مورد موضوعاتی مانند سایش ساقه و سایر کارهای تشخیصی به سیستم کنترل یا نظارت بازخورد می دهد. آنها همچنین می توانند دارای قابلیت های پیشرفته ای مانند کنترل PID تعبیه شده باشند.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان