ست کنترل

 • منبع انبساط و ست کنترل پنتاکس
 • ست کنترل لئو • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ آب خانگی وسیله‌ای است که به خودی خود قابلیت کنترل قطع و وصل‌شدن را ندارد، البته در تعداد کمی ‌از مدل‌های پمپ آب این قابلیت وجود دارد. به منظور کنترل تعداد دفعات خاموش و روشن‌شدن پمپ آب از تجهیزی به نام ست کنترل یا اتومات پمپ آب استفاده می‌شود. اتومات پمپ دو نوع دارد که در اینجا منظور مدل دیجیتالی آن است که با نام ست کنترل بیشتر شناخته می‌شود. ضرورت استفاده از ست کنترل پمپ در این است که از خسارت و آسیب‌های احتمالی ناشی از روشن‌بودن دائم پمپ آب جلوگیری می‌کند، به همین دلیل خرید اتومات پمپ یا ست کنترل که قیمت نسبتا پایینی دارد می‌تواند در هزینه‌های زیاد سایر تجهیزات آبرسانی جلوگیری کند. همچنین استفاده از اتوماتیک پمپ آب در مصرف برق نیز صرفه‌جویی می‌کند.

اتومات پمپ آب

انواع اتومات پمپ آب

دستگاه کنترل‌کننده پمپ آب یعنی اتومات پمپ آب دارای انواع مختلفی است که بطور کلی می‌توان به سه نوع زیر اشاره کرد:

 1. اتومات پمپ ساده
 2. اتومات پمپ هیدروماتیک
 3. اتومات پمپ آب هیدروتانک 

قیمت اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب یا ست کنترل پمپ آب جز تجهیزات جانبی است که به همراه پمپ آب نصب می‌شود و قیمت مناسبی دارد. با توجه به اینکه قیمت اتومات پمپ آب و قیمت ست کنترل ارزان می‌باشد و می‌تواند از هزینه‌های زیاد خرابی دستگاه پمپ جلوگیری کند، خرید ست کنترل پیشنهاد می‌شود. پارامترها و عواملی هستند که در قیمت اتومات پمپ آب تاثیرگذار هستند. مهم‌ترین عوامل شامل نوع اتومات پمپ، برند، داشتن گارانتی است که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

قیمت اتومات پمپ بر اساس نوع آن

همانطور که قبلا ذکر شد، اتومات پمپ آب دارای سه نوع است که با توجه به قابلیت‌هایی که هر کدام دارند، قیمت آنها می‌تواند متفاوت باشد. کمترین قیمت اتومات پمپ آب را نوع ساده دارد. اتومات پمپ‌های قابل تنظیم قیمت بالاتری دارند اما استفاده از آنها می‌تواند در کنترل قطع و وصل پمپ موثرتر باشد. نوع دیگر هیدروتانک است دارای یک منبع کوچک بوده و در ساختمان‌های بلندتر کاربردی است و قیمت آن نسبت به سایر انواع بیشتر است.

قیمت اتومات پمپ بر اساس برند

سازندگان زیادی در زمینه تجهیزات جانبی پمپ آب فعالیت می‌کنند. اتومات پمپ آب یا ست کنترل را چند برند داخلی و خارجی تولید می‌کنند. بطور کلی برندهای اتومات پمپ به دو نوع ارزان‌تر ایرانی و چینی و نوع گران‌تر اروپایی تقسیم می‌شوند.

برندهای اتومات پمپ آب

 • در میان برندهای چینی، ست کنترل استریم و لئو جز بهترین‌ها هستند که در مدل‌های مختلف از لحاظ قابلیت تنظیم، درجه‌دار بودن و نسبت زاویه ورودی و خروجی موجود هستند.
 • در میان برندهای ایرانی، ست کنترل ایرانی یوسفی بهترین بازار است که با موارد مشابه خارجی می‌تواند رقابت می‌کند.
 • در میان برندهای اروپایی، پنتاکس ایتالیا به عنوان معروف‌ترین برند تولیدکننده پمپ و تجهیزات جانبی مربوط به آن نام برده می‌شود. ست کنترل پنتاکس در مدل‌های هیدروتانک و هیدروماتیک در سایت ما قابل سفارش است.

قیمت اتومات پمپ برندهای ایرانی یوسفی، چینی استریم و لئو پایین‌تر و قیمت اتومات پمپ برند ایتالیایی پنتاکس بیشتر است و این تفاوت قیمت بخاطر کیفیت ساخت آنها می‌باشد. برای دریافت قیمت پمپ از برندهای مختلف چینی، ایتالیایی و ایرانی و خرید به صرفه ست کنترل می‌توانید از طریق سایت کالاصنعتی اقدام کنید.

خرید ست کنترل

جهت خرید ست کنترل با بهترین و ارزنده‌ترین قیمت بازار از برندهای مختلف مانند استریم و لئو چینی، پنتاکس ایتالیایی و یوسفی ایرانی می‌توانید به صفحه هر کدام از آنها در سایت ما سر بزنید. همچنین در صورت عدم اطلاع از انتخاب بهترین نوع اتومات پمپ و جهت مشاوره در زمینه خرید اتوماتیک پمپ آب مناسب برای ساختمان خود نیز می‌توانید از کارشناسان متبحر کالاصنعتی راهنمایی بگیرید.

کاربرد اتومات پمپ آب

ست کنترل برای اتومات‌کردن پمپ آب در مصارف خانگی، مسکونی، تجاری و اداری و البته در باغات و زمین‌های کشاورزی کوچک که مصرف آب در آنها کم بوده و نیاز به قطع و وصل پمپ وجود دارد، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در صورت نبود ست کنترل در سیستم پمپاژ آب، علاوه بر اینکه مصرف برق پمپ به دلیل کارکرد مداوم زیاد می‌شود، خرابی ناشی از استهلاک دستگاه نیز در مدت زمان اندک اتفاق می‌افتد. به همین دلیل اتومات پمپ آب کاربرد گسترده‌ای در ساختمان‌ها دارد.

اجزا اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب انواع مختلفی دارد ولی به طور کلی اغلب آنها از اجزایی شامل، برد الکترونیکی، درجه یا مانومتر، کابل برق، سوپاپ، فنر، درپوش پلاستیکی عقب و جلو، بدنه پلاستیکی و پیچ تنظیم فشار تشکیل شده است.

مزایای اتومات پمپ آب

استفاده از اتومات پمپ آب دارای مزیت‌های بسیاری بوده و در سال‌های اخیر شاهد افزایش استفاده از این دستگاه در تمامی ‌ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری هستیم. از مزایای اتومات پمپ آب یا ست کنترل محافظت از پمپ آب است. زمانی که جریان آب در ورودی پمپ قطع شود یا اصطلاحا آب به پمپ نرسد، در این شرایط اتومات پمپ آب به صورت هوشمند پمپ آب را از مدار خارج کرده تا از فعالیت بدون آب دستگاه جلوگیری کرده و بتواند از آمپرکشیدن بی‌مورد پمپ و آسیب‌رسیدن به قطعات داخلی آن جلوگیری کند.

در انتها درباره ست کنترل، انواع و انتخاب نوع آن می‌توانید ویدئوی مفید زیر را مشاهده کنید.

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...