تخفیف شگفت انگیز

ست کنترل
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ آب خانگی وسیله ای است که به خودی خود قابلیت کنترل قطع و وصل شدن را ندارد، البته در تعداد کمی از مدل های پمپ آب این این قابلیت وجود دارد. به منظور کنترل تعداد دفعات خاموش و روشن شدن پمپ آب از تجهیزی به نام ست کنترل یا اتومات پمپ استفاده می شود. اتومات پمپ دو نوع دارد که در اینجا منظور مدل دیجیتالی آن است که با نام ست کنترل بیشتر شناخته می شود. ضرورت استفاده از ست کنترل پمپ در این است که از خسارت و آسیب های احتمالی ناشی از روشن بودن دائم پمپ آب جلوگیری می کند و برای همین خرید اتومات پمپ یا ست کنترل که قیمت نسبتا پایینی دارد می تواند در هزینه های زیاد سایر تجهیزات آبرسانی جلوگیری کند. 

قیمت اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب یا ست کنترل پمپ آب جز تجهیزات جانبی است که به همراه پمپ آب نصب می شود و قیمت مناسبی دارد. با توجه به اینکه قیمت اتومات پمپ آب و قیمت ست کنترل ارزنده می باشد و می تواند از هزینه های زیاد خرابی دستگاه پمپ جلوگیری کند، خرید ست کنترل پیشنهاد می شود. پارامترها و عواملی هستند که در قیمت اتومات پمپ آب تاثیرگذار هستند. مهم ترین عوامل شامل نوع اتومات پمپ، برند، داشتن گارانتی است که در ادامه توضیح داده می شود.

قیمت اتومات پمپ بر اساس نوع آن

همانطور که قبلا ذکر شد اتومات پمپ آب دارای سه نوع است که با توجه به قابلیت هایی که هر کدام دارند، قیمت آنها می تواند متفاوت باشد. کمترین قیمت اتومات پمپ آب را نوع ساده دارد. اتومات پمپ های قابل تنظیم قیمت بالاتری دارند اما استفاده از آنها می تواند در کنترل قطع و وصل پمپ موثرتر باشد. قیمت اتومات پمپ هیدروتانک نیز به دلیل داشتن قابلت تنظیم فشار و البته منبع کوچکی که در پشت آن قرار گرفته است، بیشتر از سایر انواع است.

قیمت اتومات پمپ بر اساس برند

سازندگان زیادی در زمینه تجهیزات جانبی پمپ آب فعالیت می کنند. ست کنترل یا اتومات پمپ آب را چند برند داخلی و خارجی تولید می کنند. بطور کلی برندهای اتومات پمپ به دو نوع ارزان تر ایرانی و چینی و نوع گران تر اروپایی تقسیم می شوند. قیمت اتومات پمپ برندهای ایرانی یوسفی، چینی استریم و لئو پایین تر و قیمت اتومات پمپ برند ایتالیایی پنتاکس بیشتر است و این تفاوت قیمت بخاطر کیفیت ساخت آنها می باشد.

برای دریافت قیمت اتومات پمپ آب از برندهای مختلف چینی، ایتالیایی و ایرانی و خرید به صرفه ست کنترل می توانید از طریق سایت کالاصنعتی اقدام کنید.

خرید ست کنترل

علی رغم اینکه بطور کلی ست کنترل یا کلید اتومات دیجیتال پمپ آب قیمت زیادی ندارد اما با اینحال کسی از خرید ست کنترل با قیمت مناسب تر نسبت به سایر فروشگاه های فیزیکی و اینترنتی ناراحت نمی شود! جهت خرید ست کنترل با بهترین و ارزنده ترین قیمت بازار از برندهای مختلف مانند لئو چینی، پنتاکس ایتالیایی، استریم چینی و یوسفی ایرانی می توانید به صفحه هر کدام از آنها در سایت ما سر بزنید. همچنین در صورت عدم اطلاع از انتخاب بهترین نوع اتومات پمپ و جهت مشاوره در زمینه خرید اتوماتیک پمپ آب مناسب برای ساختمان خود نیز می توانید از کارشناسان متبحر کالاصنعتی راهنمایی بگیرید.

کاربرد ست کنترل یا اتومات پمپ

ست کنترل برای اتومات کردن پمپ آب در مصارف خانگی، مسکونی، تجاری و اداری و البته در باغات و زمین های کشاورزی کوچک که مصرف آب در آنها کم بوده و نیاز به قطع و وصل پمپ وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت نبود ست کنترل در سیستم پمپاژ آب، علاوه بر اینکه مصرف برق پمپ به دلیل کارکرد مداوم زیاد می شود، خرابی ناشی از استهلاک دستگاه نیز در مدت زمان اندک اتفاق می افتد. به همین منظور اتومات پمپ آب کاربرد گسترده ای در ساختمان ها دارد.

انواع اتومات پمپ آب

دستگاه کنترل کننده پمپ آب یعنی اتومات پمپ آب دارای انواع مختلفی است که بطور کلی می توان به سه نوع زیر اشاره کرد:

 1. اتومات پمپ ساده
 2. اتومات پمپ هیدروماتیک
 3. اتومات پمپ آب هیدروتانک 

اجزا اتومات پمپ آب

اتومات پمپ آب انواع مختلفی دارد ولی به طور کلی اغلب آنها از اجزایی شامل، برد الکترونیکی، درجه یا مانومتر، کابل برق، سوپاپ، فنر، درپوش پلاستیکی عقب و جلو، بدنه پلاستیکی و پیچ تنظیم فشار تشکیل شده است.

مزایای اتومات پمپ آب

استفاده از اتومات پمپ آب دارای مزیت های بسیاری بوده و در سال های اخیر شاهد افزایش استفاده از این دستگاه در تمامی ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری می باشیم. از مزایای اتومات پمپ آب یا ست کنترل محافظت از پمپ آب زمانی که حرکت آب در رایزر ورودی پمپ قطع شود یا اصطلاحا آب به پمپ نرسیده است که در این شرایط اتومات پمپ آب به صورت هوشمند پمپ آب را از مدار فعالیت خارج کرده تا از فعالیت بدون آب دستگاه جلوگیری کند و بتواند در مقابل آسیب رسیدن به قطعات داخلی پمپ آب، آمپر کشیدن و سوختن الکتروموتور مقاومت کند.

 
 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور