تخفیف شگفت انگیز

لوازم جانبی پمپ

 • ست کنترل
 • سیل مکانیکی
 • فلوتر برقی
 • لیتر شمار
 • منبع انبساط
 • کلید اتومات
 • روغن پمپ وکیوم • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

لوازم جانبی پمپ ها نقش بسیار مهمی را در بازدهی این تجهیزات دارند. برای انتخاب لوازم جانبی پمپ باید شناخت کافی از عملکرد پمپ خود داشته باشید. پمپ ها دارای مدل های مختلفی هستند و به شکل های مختلفی نصب می شوند. لوازم جانبی پمپ ها می تواند تاثیر مستقیم بر روی میزان آبدهی و هد پمپ داشته باشد. به عنوان مثال انتخاب شیر نا مناسب در پمپ های خانگی می تواند میزان دبی و هد پمپ تا مقدار قابل توجهی کاهش دهد. گروه کالا صنعتی ارائه دهنده انواع لوازم جانبی پمپ در ایران است. برای سفارش لوازم جانبی پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشید. انواع مکانیکال سیل و پکینک و هر آنچه به پمپ مرتبط باشد در سایت کالا صنعتی پیدا خواهید کرد.

الکتروپمپ

انواع لوازم جانبی پمپ ها

لوازم جانبی پمپ ها شامل قطعات مختلفی می باشد که با توجه به نوع پمپ می تواند متفاوت باشد. تعدادی از اصلی ترین قطعات و تجهیزات جانبی پمپ ها عبارتند از:

ست کنترل، پروانه، شفت یا محور و بلبرینگ می باشد. ست کنترل پمپ که یکی از اصلی ترین قطعات هر پمپ می باشد، وظیفه قطع و وصل جریان پمپ را دارد. همچنین این تجهیزات دارای معیارهایی برای بررسی دبی و فشار ورودی و خروجی سیال می باشند. به عنوان مثال در صورتی که فشار خروجی به حد کافی نرسیده باشد اجازه خروج سیال را نمی دهد. در موارد دیگر این تجهیز می تواند در صورت خرابی موتور الکتریکی و قطع و وصل جریان، پمپ را از مدار خارج کند. برای دریافت مشخصات فنی و خرید پمپ کشاورزی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

پروانه ها یکی دیگر از قطعات مهم در ساختمان پمپ ها می باشد. پروانه ها تیغه هایی می باشند که وظیفه انتقال سیال را به سمت خروجی دارند. پروانه ها تجهیزاتی بسیار حساسی می باشند و باید نسبت به سلامت آن ها اطمینان حاصل کرد. شفت یا محور یکی دیگر از قطعات مهم پمپ ها می باشد که پروانه حول آن می چرخد. شفت وظیفه انتقال گشتاور را از موتور به پروانه ها را دارد. این قطعات باید دارای استحکام کافی باشند تا در برابر گشتاورهای بالا تغییر شکل و خمیده نشوند. بلبرینگ ها یکی دیگر از قطعات مهم در ساختمان پمپ ها می باشد. این تجهیزات قادر به محدود کردن حرکت شفت می باشد تا ضربات کمتری به بدنه پمپ وارد شود. متناسب با نیروهای وارده از طرف شفت پمپ از بلبرینگ های محوری، شعاعی یا ترکیبی استفاده می شود. بلبرینگ ها همچنین اصطکاک بین شفت چرخان و استاتور را کاهش می دهند.

پروانه پمپ

اهمیت انتخاب لوازم جانبی پمپ مناسب

پمپ های زیادی به دلایل استفاده از تجهیزات جانبی بی کیفیت از کار می افتند. تجهیزات جانبی بی کیفیت می تواند عمر پمپ را نیز کاهش دهد و باعث استهلاک بالای قطعات داخلی پمپ شود. تعمیر و نگهداری پمپ آب در هنگام استفاده از لوازم جانبی بی کیفیت بسیار سخت می شود. لوازم جانبی بی کیفیت دارای عمری کوتاه هستند و متناسب با آن قیمت پایین تری دارند. استفاده از تجهیزات جانبی ارزان قیمت شاید در ابتدا به نظر بیاید که برای شما به صرف است اما در نهایت ممکن است آسیب های بنیادی به پمپ شما بزند و خرج های بزرگی روی دست شما بگذارد.

لوازم جانبی پمپ

آب بندی مکانیکی

یکی از تجهیزات کاربردی پمپ ها، نوارهای آب بندی اطراف پمپ می باشد. این تجهیزات جزو تجهیزات ایمنی پمپ می باشند و بسیاری از متخصصان تاکید زیادی بر نصب آن دارند.

سیل مکانیکی

این تجهیزات موجب پیشگیری از نشتی و خروج سیال از محفظه پمپ می شوند که کمک می کند تا پمپ به صورت خشک کار نکند. خشک کار کردن پمپ می تواند آسیب های جدی به پروانه و موتور پمپ وارد کند.

فلوتر

فلوتر ها یکی دیگر از تجهیزات مورد استفاده در پمپ ها می باشد که دارای عملکردی مشابه با نوار آب بندی می باشد. در نوارهای آب بندی جلوی نشت سیال گرفته می شد تا مخزن خالی نشده و پمپ به صورت خشک کار نکند. در فلوتر نیز میزان سیال موجود در مخزن اندازه گیری می شود تا در صورت کاهش سطح سیال به یک مقدار خاص، برق موتور به صورت خودکار قطع شود. جریان آب ورودی و خروجی پمپ باید طوری باشد تا میزان سیال مورد نظر در مخزن وجود داشته باشد. این تجهیزات بهترین لوازم جانبی برای کنترل و اندازه گیری سطح مایع می باشد. به وسیله این تجهیزات می توان حجم آب موجود در مخزن را نیز تا حدودی اندازه گرفت.

فلوتر

شیلنگ پمپ (اتصالات پمپ)

شیلنگ یا اتصالات متصل به پمپ از جمله تجهیزاتی هستند که وظیفه انتقال سیال را از یک نقطه به نقطه دیگر دارند. شیلنگ های پمپ معمولا از جنس گالوانیزه بوده و دارای طولی در حدود 80 تا 100 متر می باشند. این شلنگ ها دارای انعطاف پذیری مناسبی می باشند. استفاده از لوله های پلاستیکی نیز در برخی موارد مناسب می باشد. یکی از بزرگترین معایب لوله ها غیر قابل انعطاف بودن آن ها می باشد. بزرگترین مزیت لوله ها نسبت به شیلنگ، استحکام بیشتر آن ها می باشد.

شلنگ منبع

مانومتر آنالوگ

مانومترها برای اندازه گیری فشار درون مخزن پمپ می باشند. این تجهیزات می توانند برای کنترل فشار در مخزن سیال مناسب باشند و از بروز حوادث مختلف جلوگیری کنند. افزایش بیش از حد فشار مخزن می تواند باعث انفجار مخزن و کاهش زیاد فشار مخزن می تواند موجبی قطعی جریان شود.

مانومتر آنالوگ

کلید فشار

کلید فشار یکی دیگر از تجهیزات ایمنی پمپ می باشد. این تجهیزات برای جلوگیری از نوسانات شدید فشار در داخل مخزن استفاده می شود. نوسانات فشار می تواند آسیب جدی به پمپ و تجهیزات وابسته به آن وارد کند. بسیاری از افراد غیر متخصص با عدم نصب این تجهیز موجب کاهش عملکرد پمپ و حتی سوختن پمپ می شوند. این تجهیز به خصوص در مناطقی که جریان آب قطع و وصلی زیادی دارد، بسیار مناسب می باشد.

کلید فشار پمپ

چند راهه

یکی از قطعات مهم و اثر گذار در انتقال سیال، چند راهه ها می باشد. این تجهیزات مخزن پمپ، کلید فشار و مانومتر را به یکدیگر متصل می کنند. هماهنگی تمامی تجهیزات زمانی می تواند اتفاق بیفتد که یک ست کنترل قابلیت اندازه گیری دبی و فشار در نقاط مختلف را داشته باشد. این تجهیزات کمک می کند تا جریان های مختلف به یک سمت هدایت شوند. همچنین از این تجهیزات می توان برای انتقال یک ورودی به سمت چند خروجی استفاده کرد. همانطور که در قسمت های مختلف به آن اشاره شد، استفاده از تمامی این تجهیزات ضروری و مهم می باشد. از جمله تجهیزات جانبی دیگر می توان ترموستات، تیوب، شیرآلات و کنترلر ها اشاره کرد.

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...