گیربکس خورشیدی

گیربکس خوشیدی در ایران با نام های گیربکس دنده خورشیدی ، گیربکس ستاره ای ، دنده ستاره ای ، گیربکس سیاره ای ، دنده سیاره ای و گیربکس خورشیدی کامپکت شناخته می شوند. گیربکس خورشیدی بسته به میزان کاهش دور لازم ، از طبقات مختلف تشکیل شده است. در هر طبقه نسبت های دور گیربکس به طور مستقل و معین قابل تغییر است. بدین صورت که در هر طبقه دور ورودی کاهش یافته و به طبقه بعد انتقال می­یابد.

مزایای گیربکس خورشیدی :

ویژگی های گیربکس خورشیدی یا به عبارتی ویژگی های گیربکس سیاره ای به شرح ذیل است:

1- به واسطه چند طبقه ای بودن گیربکس خورشیدی ، دور های مختلف خرجی قابل دستیابی است.
2- نسبت تبدیل در هر طبقه گیربکس خورشیدی بین 3 تا 7 متغیر است.
3- گیربکس خورشیدی امکان نصب در زوایای مختلف را دارد
4- راندمان گیربکس خورشیدی بسیار بالاتر از گیربکس حلزونی و گیربکس هلیکال
5- به دلیل فولادی بودن دنده ها و همچنین تقسیم بار متوازن بین چرخ دنده ها در گیربکس خورشیدی ، هم طول عمر بالاتری دارد و هم دوام بیشتر در برابر بارهای بیشتر از ظرفیت خواهد داشت.
6- گیربکس خورشیدی دامنه گشتاور بسیار بالایی دارد.
7- به نسبت گیربکس حلزونی و گیربکس هلیکال ، حجم کمتری دارد.
8- لقی بسیار ناچیز و دقت بالای ماشینكاری درچرخ دنده ها یکی دیگر از مزایای گیربکس خورشیدی است.
9- امكان كوپل بسیار ساده و سریع الكتروموتور بر روی گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی چیست؟

گیربکس خورشیدی یا سیاره ای یک دنده مرکزی دارد که با دنده هرز گرد سیاره ای در اطراف یا پنیون که روی محور نگهدارنده آن به طور یکپارچه روی قفسه یا حامل سیاره ای قرار دارد، احاطه شده است. در گیربکس دنده خورشیدی چرخ دنده هاروی هم لغزیده و حول محور میانی (دنده خورشید) دوران می کنند. یک گیربکس دنده خورشیدی ازچرخ دنده خورشیدی ورینگی بادنده و  تعدادی دنده ستاره ای و یک حلقه قفسه چرخ دنده های ستاره ای را تشکیل می دهد درسیستم دنده خورشیدی که دارای سه جزء اصلی می باشد، یکی از این سه جزء باید ثابت باشد تا دو جزء دیگر به عنوان محرک و متحرک نیرو را منتقل می­کنند. در تصویر ذیل اچزاء گیربکس خورشیدی نمایش داده شده است:

 

گیربکس خورشیدی

 

بیشتر مطالعه کنید : قطعات گیربکس حلزونی

مصرف گیربکس خورشیدی :

امروزه گیربكس خورشیدی یا سیاره ای به دلیل مزایایی که دارا می باشند، جایگاه وسیعی در صنایع مختلف پیدا كرده اند. از جمله این صنایع میتوان به صنایع بسته بندی، گیربکس توربین بادی ، گیربکس بچینگ ، گیربکس توربین بادی ، بال میل صنایع سیمان ، خرد کن مواد معدنی ، رولینگ ،  گیربکس وینچ کشنده ، گیربکس نوار نقاله اشاره کرد.

سوالات متداول در ارتباط با گیربکس های خورشیدی

گیربکس های خورشیدی چه مزایایی دارند؟

پاسخ : گیربکس­ خورشیدی به دلیل امتیازاتی که دارند امروزه جایگاه ویژه ای در صنعت پیدا کرده اند. به عنوان مثال: دوام زیاد در طول زمان استفاده، راندمان بالا در زمان استفاده ( تا 98%)، ایجاد گشتاور از حدود 700 نیوتن متر تا 550000 نیوتن متر با یک گیربکس، حجم کم در مقایسه با گیربکس های با شرایط مشابه، صدای خیلی کم در زمان استفاده، تنوع دور از نیم تا حدود 500 دور در دقیقه، تحمل بارهای عمودی و افقی زیاد بر روی شافت و تعمیرات ساده از مهم ترین مزایای گیربکس های خورشیدی هستند.

مشاوره برای خرید گیربکس خورشیدی هم دارید؟

پاسخ : کارشناسان گروه کالا صنعتی با تجربه بالا آماده مشاوره گیربکس خورشیدی برای خرید و فروش را دارند. ارتباط آنلاین و تماس تلفنی دو راه ساده برای دریافت بهترین مشاوره برای خرید گیربکس خورشیدی است.

دانلود کاتالوگ گیربکس خورشیدی از کجا امکان پذیر است؟

پاسخ : برای دانلود کاتالوگ انواع گیربکس صنعتی اعم از گیربکس خورشیدی ، گیربکس هلیکال و گیربکس حلزونی میتوانید به صفحه بانک کاتالوگ مراجعه نمایید.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان