تخفیف شگفت انگیز
 • 1738
 • 877 مرتبه
بهترین جایگزین برای موتور پمپ روبین سوبارو

بهترین جایگزین برای موتور پمپ روبین سوبارو

دوشنبه 20 تیر 1401

در دنیای امروز و با گسترش تکنولوژی، استفاده از الکتروپمپ ها به عنوان یکی از راه‌های آسان برای انتقال مایعات به شمار می‌رود. الکتروپمپ‌ها وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی را دارند. انرژی مکانیکی از طریق محور پمپ به پروانه های پمپ یا دنده های پمپ منتقل شده و از این طریق سیال حرکت می‌کند. برای سیالات سبک هم رده آب از پمپ‌های پروانه‌ای و برای سیالات غلیظ از پمپ دنده‌ای استفاده می‌شود. در جاهایی که دسترسی به انرژی الکتریکی یا جریان برق ممکن نیست، استفاده از موتور پمپ توصیه می‌شود. انرژی مکانیکی مورد نیاز برای پمپاژ آب در موتور پمپ از سوخت‌های فسیلی (نفت یا بنزین) تامین شده و به سیال منتقل می‌شود.

اجزای اصلی موتور پمپ ها

موتور پمپ‌ها فارغ از برند یا نوع از سه قسمت کلی شامل:

 1. موتور
 2. پمپ
 3. شاسی (بدنه)

موتور به صورت احتراق داخلی عمل می‌کند (شبیه موتور خودرو) و انرژی فسیلی را به قسمت پمپ انتقال می‌دهد. موتور و پمپ که به یکدیگر کوپل شده اند بر روی یک شاسی سوار شده اند.

انواع موتور پمپ ها

موتور پمپ‌ها به سه دسته کلی شامل:

 1. موتور پمپ‌های دیزلی
 2. موتور پمپ های بنزینی
 3. موتور پمپ نفت بنزینی

براساس شرایط کاری، ساعت کاری، دسترسی به نوع سوخت و آب و هوای محیط کارکرد موتور پمپ مناسب انتخاب می‌شود. شما برای خرید موتور پمپ و دریافت لیست قیمت موتور پمپ می‌توانید با کارشناسان فروشگاه اینترنتی کالا صنعتی در ارتباط باشید. لازم به ذکر است موتور پمپ‌های موجود در بازار را می‌توان در دو دسته دو زمان و چهار زمانه تقسیم بندی کرد. همچنین از لحاظ پمپاژ آب نیز می‌توان بیان کرد موتورپمپ‌ها می‌توانند آب تمیز، آب کثیف، آب با ذرات جامد و لجن را انتقال دهند.

تفاوت موتور پمپ لئو و روبین

برند‌های موتور پمپ

با نگاهی به بازار موتور پمپ‌ها متوجه ی این حقیقت می‌شویم که برند‌های بیشماری وجود دارد. عمده برند‌های موجود در بازار موتور پمپ مربوط به کشورهای شرق آسیا (چین، کره، ژاپن و ... ) است. لانسین، کوپ، لئو، روبین سوبارو، روبین کوشین، لیفان، ایمر، جیان دانگ، راتو، هندا، هیوندای، یاماها، روبن، لوبن، رادوکو، کاما، کاوازکی، واکسیون، پوتر و ... تنها گوشه‌ای از برندهای موجود در بازار موتور پمپ است.

خرید انواع موتور پمپ

دو دیدگاه کلی برای خرید موتور پمپ در بازار توسط مشتریان وجود دارد:

 1. خرید موتور پمپ ارزان و بدون گارانتی معتبر (در صورت خراب شدن کلی یا قطعه بتوان سریع و با هزینه کم نمونه جدید تهیه کرد)
 2. خرید موتور پمپ با کیفیت (چندین سال بدون ایراد بتوان از آن بدون دغدغه استفاده کرد)

یکی از برندهای معروف و پرکاربرد روبین سوبارو تولید کشور ژاپن است. موتور پمپ‌ دیزلی روبین سوبارو با کد PTD روانه بازار شده است. این سری از تولیدات شرکت روبین سوبارو از 2 اینچ تا 4 اینچ وجود دارد:

 1. PTD 206 (دو اینچ) 
 2. PTD 306 (سه اینچ)
 3. PTD 406 (4 چهار اینچ)

به همین ترتیب موتورپمپ‌های بنزینی روبین سوبارو بنزینی با کد PTG و نفت و بنزینی با شناسه PTK روانه بازار شده است. تولید و مونتاژ موتور پمپ روبین سوبارو اصل در کشور ژاپن انجام می‌شود.

تشخیص روبین سوبارو اصل

اگر چه راه‌های متفاوتی برای تشخیص روبین سوبارو اصل و فیک (غیر اصل) وجود دارد، با گسترش روش‌های ساخت و ... این روش‌ها آنچنان قابل اتکا نیست. در این قسمت از مقاله راه های تشخیص از و غیر اصل موتور پمپ به صورت خلاصه بیان می‌شود و سپس برندی جایگزین موتور پمپ روبین معرفی می‌شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تشخیص موتور پمپ اصل و فیک با مقالات مرتبط در سایت کالا صنعتی رجوع کنید.

 1. درج نوشته برجسته MADE IN JAPAN بدون کادر مستطیلی بر روی بدنه. به هر نحوی جز این صورت نوشته شده باشد نشانه غیر اصل بودن کالا است.
 2. خرید از فروشگاه مطمئن می‌تواند کمک زیادی به دستیابی پمپ اصلی روبین سوبارو بکند.
 3. کیفیت بسیار بالا ریخته گری بدنه پمپ موتور پمپ نسبت به نوع چینی آن
 4. تشخیص موتور پمپ با مقایسه قیمت آن در بازار
 5. تشخیص موتور پمپ با مقایسه اطلاعات درج شده در پلاک آن نسبت به کاتالوگ اصلی روبین سوبارو

جایگزین موتور پمپ روبین سوبارو

متاسفانه در سال‌های اخیر بسیار از شرکت‌ها از برند روبین سوبارو استفاده کرده و محصولات خود را با نام تجاری این برند تولید و روانه دیگر کشور‌ها می‌کنند. در ایران نیز متاسفانه فروش روبین سوبارو غیر اصل (تولید چین، تایلند، ویتنام و ...) به دلیل علاقه مردم به این برند افزایش یافته است و بسیار از مشتریان به دلیل عدم شناخت و اعتماد بیجا محکوم به خرید این محصولات هستند. موتور پمپ‌های روبین سوبارو غیر اصلی یا کامل در کشور دیگر تولید می‌شوند یا قطعات اصل هستند و مونتاژ در کشور دیگر غیر از ژاپن انجام می‌شود. با توجه به اینکه تشخیص روبین سوبارو اصل و غیر اصل بسیار سخت است، در این مقاله از کالا صنعتی قصد داریم برند دیگری جایگزین روبین سوبارو معرفی کنیم.

پارامترهای خرید موتور پمپ

 • تنوع در محصول (تنوع در اینچ خروجی، بنزینی/دیزلی، توان و ماکسیمم هد/آبدهی خروجی در یک برند)
 • گارانتی معتبر شرکتی و وجود قطعات یدکی موتور پمپ در بازار و دسترسی آسان به آن
 • خدمات پس از فروش مناسب (پاسخگویی کارشناسان شرکت برای راه اندازی)
 • وزن کم موتور پمپ و شاسی مناسب برای حمل آسان در انواع مکان‌ها
 • مصرف کم سوخت فسیلی اعم از بنزین یا نفت
 • خود مکشی مناسب در ورودی پمپ
 • قیمت موتور پمپ
 • کیفیت

در سال‌های اخیر با توجه به کیفیت مناسب، قیمت به صرفه، گارانتی مناسب استفاده از موتور پمپ بنزینی لئو و موتور پمپ دیزلی لئو گسترش یافته است.

موتور پمپ LGP - LDP لئو

لئو موتور‌ پمپ های بنزینی خود را با شناسه LGP و موتور پمپ های دیزلی خود را با شناسه LDP روانه بازار کرده است. سری LGP و LDP لئو را می‌توان جایگزین موتور پمپ روبین روبارو دانست. جایگزین موتور پمپ روبین (= برند لئو) دارای 24 ماه گارانتی شرکتی است. قطعات آن به دلیل داشتن وارد کننده رسمی به کشور موجود است. همچنین وجود هم زمان دو پارامتر شامل کیفیت بالا در عین حال قیمت مناسب استفاده و فروش موتور پمپ لئو را در بازار پمپ‌های کشاورزی و صنعتی بیش از پیش کرده است. اگر قصد خرید موتور پمپ دیزلی و بنزینی با کیفیت خوب هم رده برند روبین سوبارو دارید می‌توانید با کارشناسان کالا صنعتی در ارتباط باشید و سری LGP و LDP لئو را تهیه کنید. در ادامه مشخصات فنی موتور پمپ لئو بررسی می‌شود.

مشخصات موتور پمپ بنزینی و دیزلی لئو

در بخش قبل با توجه به دلایل مستند ذکر شد لئو می‌تواند جایگزین موتور پمپ روبین سوبارو باشد. بدین منظور برای خرید موتور پمپ لئو باید با ویژگی‌ فنی آن آشنا شد. موتور پمپ بنزینی لئو سری LGP دارای مدل های متفاوت شامل LGP10، LGP15، LPG20-A، LPG30-A، LGP20-H و LGP20-2H و ... است که از دهانه خروجی 1 اینچ تا 3 اینچ موجود است. در شکل بعد مشخصات فنی و ابعاد انواع مختلف موتور پمپ لئو سری LGP و LDP نشان داده شده است.

مشخصات فنی و ابعاد موتور پمپ لئو مدل lgp و ldp

شاسی یا فریم پمپ‌های LGP لئو از جنس استیل است. کاور پمپ که از جنس آلومینیوم است موجب شده وزن موتور پمپ به شدت کاهش باید. در ادامه و در نقشه انفجاری  قطعات سری LGP و LDP نشان داده شده است. جنس دیفیوزر و پروانه از چدن ضدزنگ است که به ارزش خرید موتور پمپ لئو افزوده است. شما برای خرید هر یک از قطعات موتور پمپ لئو می‌توانید با کارشناسان بخش پمپ کالا صنعتی در ارتباط باشید. قطعات مهم موتور پمپ لئو شامل فریم، پوشش موتور، واشرها، پروانه، دیفیوزر، بدنه، مجرای ورود و خروجی است. 

قطعات موتور پمپ lgp لئو

قطعات موتور پمپ ldp لئو

یکی از ویژگی‌های برند لئو علاوه بر گارانتی مناسب، وجود قطعات جانبی و ... عدم وجود جنس غیر اصل لئو است. شما مشتریان محترم می‌توانید موتور پمپ لئو را با گارانتی 24 ماهه تهویه پیام از سایت کالا صنعتی تهیه کنید.

پرفروش ترین مدل موتور پمپ

پرفروش‌ترین موتور پمپ موجود در بازار دو اینچ 55 متری و موتور پمپ دو اینچ 80 متری لئو است. دو اینچ 55 متر LGP20-H و دو اینچ 80 متری LGP20-2H است. بیشترین دبی برای پمپ LGP دو اینچ حدود 30 متر مکعب بر ساعت است  (LGP20-H). همچنین LGP20-2H با دهانه 2 اینچ و توان 6.5 اسب بیشترین دبی 20 متر مکعب را تجربه می‌کند.

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور