موتور پمپ

 • موتور پمپ سوبارو ژاپن
 • موتور پمپ روبین کوشین چین
 • موتور پمپ روبن ROBEN
 • موتور پمپ لئو چینیLEO
 • موتور پمپ لیفان چین
 • موتور پمپ جیانگ دانگ چین
 • موتور پمپ چینی
 • موتور پمپ هیوندای کره
 • موتور پمپ هیوندای کره
 • موتور پمپ هیوندای کره

در ادامه تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب موتور پمپ مناسب را در اختیار شما قرار میدهیم برای دیدن ادامه مطالب بر روی بیشتر کلیک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت روز همه محصولات با بخش فروش کالاصنعتی تماس حاصل فرمایید.

موتور پمپ یکی از لوازم پر مصرف صنعتی خصوصاً در شمال کشور است. موتورپمپ بنزینی و نفتی بنزینی از جمله پمپ های پر مصرف است. روبین روبین ژاپن جزء بهترین موتور پمپ ها در جهان است و در ایران هم بسیار مشهور است. 

موتور پمپ روبین نمونه های مشابه چینی هم دارد و باید توجه داشت که کالای اصلی را خریداری بفرمایید. بهترین مارک موتور پمپ در ایران را باید در برند های ژاپنی سرچ کرد اما ممکن است به صورت بسیار محدود مارک هایی باشد که کیفیت خوبی دارد.

موتور پمپ

ساختار موتور پمپ

موتور پمپ ها از دو قسمت اصلی پمپ و موتور طراحی و  تولید می شوند این دو قسمت توسط یک شاسی به یکدیگر متصل می شوند ، تا به راحتی بتوانید موتور پمپ را جابه جا کنید.

عملکرد پمپ بر این اساس که  انرژی مکانیکی را از یک موتور یا یک منبع خارجی دریافت می کنند و این انرژی دریافتی را به سیال منتقل می کند و سبب افزایش فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ است.

دسته بندی موتور پمپ

موتور پمپ به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. دسته اول بنزینی که با بنزین کار می کنند.
 2. دسته دوم دیزلی است که با گازوئیل کار می کنند.
 3. دسته سوم موتور پمپ های نفت و بنزینی می باشند که با بنزین راه اندازی می شوند و با نفت کار می کنند.

دسته بندی موتور پمپ بر اساس عملکرد

از نظر عملکرد موتور پمپ به 2 دسته مختلف تقسیم می شوند:

 1. موتور پمپ آب تمیز
 2. موتور پمپ آب لجن کش

کاربردهای موتور پمپ

در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نیست و به سختی می توانید آب را تهیه کنید موتور پمپ آب کشاورزی بهترین گزینه می باشند، البته به دلیل گران بودن بنزین می توانید از موتور پمپ دیزلی استفاده کنید.

می توانید برای کشیدن آب از چاه ها و استخرها حداکثر تا عمق 8 متر برای تهیه آب از موتور پمپ ها استفاده کنید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می توانید به کمک یک کفکش این کار را انجام دهید زیرا موتور پمپ نهایتا 8 متر مکش دارند کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید پمپ لجن کش پیشنهاد می شود که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب است.

پرمصرف ترین نوع موتور پمپ در ایران

پر مصرف ترین آنها در ایران دسته اول ( بنزینی ) و دسته سوم (موتور پمپ نفتی بنزینی ) می باشند، موتور پمپ ها در شمال کشور بیشترین مصرف و کاربرد دارند.

یکی از بهترین مارک های پمپ آب در جهان موتور پمپ روبین سوبار ژاپن است که از نظر کیفیت بسیار بالا است بدیهی است زمانی که محصولی در بازار میدرخشد تولید کنندگان در صدد برمی آیند تا از آن محصول تولید کنند.

بررسی دو مدل از پر کاربردترین موتور پمپ آب

موتور پمپ آب روبین سوبارو ژاپن سری PTG 210

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور در موتور پمپ روبین سوبارو سری PTG 210 از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور بنزینی می باشد، ظرفیت مخزن 2.8 لیتر می باشد وزن موتور پمپ 23.5 کیلو گرم، 2 اینچ، ماکزیمم هد 32 متر و ماکزیمم آبدهی 520 لیتر بر دقیقه ، بیشترین ارتفاع مکش 8 متر است، جنس شفت سرامیک/کربن، قطر دهانه ورودی و خروجی یکسان 2 اینچ است و به صورت هندلی روشن می شود.

موتور پمپ ptg

موتور پمپ آب لجن کش روبین سوبارو ژاپن سری PTG 305 T

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور در موتور پمپ روبین سوبارو سری PTG 305T از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور بنزینی است، ماکزیمم هد 28 متر، ماکزیمم دبی 1300 لیتر بردقیقه  بیشترین مکش موتور پمپ  8 متر، وزن موتور پمپ 45 کیلو گرم است.

 جنس پروانه موتور پمپ از چدن ضد زنگ است و جنس مکانیکال سیل موتور پمپ از سیلیکون / کاربید است. 

بهترین برندهای موتور پمپ در ایران

موتور پمپ روبین سوبارو ژاپن

در حال حاضر یکی از نشان های تجاری بسیار با کیفیت که در ایران نیز پر مصرف است، موتور پمپ روبین ژاپن است. خصوصاً موتور پمپ زرد رنگ روبین که به بنزینی نفتی شهرت دارد در شمال ایران بسیار پر کاربرد است.

روبین ژاپن انواع بنزینی دیزلی و موتور پمپ بنزین-نفتی را تولید میکند و در ایران هم نمایندگی رسمی دارد. در گروه کالا صنعتی علاوه بر پمپ روبین و موتور برق روبین قطعات و لوازم یدکی آن نیز تهیه و توزیع می شود.

معرفی شرکت روبین ژاپن

شرکت روبین ژاپن یکی از شرکت های روبین سوبارو در ژاپن است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای نمایندگی رسمی روبین ژاپن می باشد. روبین ژاپن یکی از برند های سرشناس موتور پمپ آب بنزینی و نفتی و دیزلی در جهان است که نمونه های تقلبی زیادی هم دارد.

شرکت روبین ژاپن تولید کننده انواع موتور پمپ آب، موتور برق یا ژنراتور، بنزینی و بنرینی نفتی است. البته مجموعه کارخانجات سوبارو در ژاپن محصولات زیادی دارند که این محصولاتی که ذکر شد بخش پرطرفدار آن در ایران است.

موتور پمپ چینی

 موتور پمپ های چینی موجود در ایران بیشتر از سه برند برند های لئو LEO ، روبین کوشین چین ، جاینگ دانگ چین، روبین کوشین یک برند چینی است که میتواند جایگزین روبین سوبارو ژاپنی شود. اما باید توجه داشت که به لحاظ کیفیت این دو برند بسیار متفاوت است.

نکات مهم در انتخاب موتور پمپ

موتور پمپ ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه می باشند زیرا که با سوخت های  فسیلی کار می کنند، اصولا در ارتفاع 6 متری از منبع آب قرار می دهند زیرا از دسته پمپ های می باشند که با سوخت فسیلی کار می کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع 30 متری را دارند.

اگر از موتور پمپ برای انتقال حجم آب زیادی استفاد می کنید سعی کنید بیشتر از 3 ساعت مداوم اینکار رو انجام ندهید زیرا سبب کاهش طول عمر آن می شود برای افزایش طول عمر موتور پمپ ها زمان کارکردشان را به 2 الی 3 ساعت محدود کنید.

اصولا جنس موتور پمپ ها از آلومینیوم می باشد به علت اینکه آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات سبک تر بوده و چون باید قابل حمل باشند و به راحتی انتقال پیدا کنند جنس بدنه پمپ و جنس بدنه موتور را از آلومینیوم تولید می کنند.

جنس مکانیکال سیل آن ها از کربن / سرامیک است ، جنس ورودی و خروجی آلومینیوم می باشد ، قطر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ از 1 تا 6 اینچ متغیر است موتور پمپ ها اصولا 4 زمانه و دارای خنک کننده با هوا می باشند توان موتور پمپ ها بستگی به کاربردشان متغییر است.

موتور پمپ لئو LEO ، دارای خصوصیات فیزیکی و عملکردی خاصی می باشد. موتور پمپ روبین بنزینی نفتی را می توان به عنوان یکی از انواع پر کاربرد این شرکت در ایران معرفی کرد. حال بسته به میزان آب مورد نیاز شما 2 اینچ و 3 اینج روبین بسیار پر مصرف است.

 

موتور پمپ لجن کش دیزلی

سوالات متداول در مورد موتور پمپ

سه اینچ گازوئیلی ( پمپ دیزلی ) برای 50 متر ارتفاع برای لوله 3 اینچ نیاز دارم؟

برای مشاوره و راهنمایی برای خرید و دریافت مشاوره با کارشناسان فروش در تماس باشید. همچنین می توانید قیمت موتور پمپ دیزلی 4 اینچ را از ما بخواهید.

آیا موتورپمپ بنزینی یا نفتی برای بالای چاه 30 متر مکش میکند؟

به طور کلی موتور پمپ خودمکش وجود ندارد اما برای فواصل کمتر (برای مناطق مختلف محاسباتی است) میتوان از موتور پمپ به عنوان یک تجهیز خودمکش استفاده کرد. قبل از استفاده باید شیر یک طرفه در انتهای لوله وجود داشته باشد و درون لوله پر از آب باشد.

مناسبترین موتور پمپ برای 5 متر ارتفاع و 25 متر طول چیست؟

برای انتخاب مناسب موتور پمپ آب باید به نکات زیادی توجه کرد. لذا برای انتخاب بهترین مارک می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید.

موتور پمپ روبین بنزینی 1 اینچ میخواستم ؟ قیمتش چقدر است؟

در سایت کالا صنعتی پمپ روبین یک اینچ موجود نیست. اما برای دریافت نمونه های مشابه و برای دریافت لیست قیمت جدید پمپ روبین سوبارو ژاپن با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ نیاز دارم که شیب 100 متر به بالا تا حدودا 150 متر رو آب بتواند بالا بکشد؟ کدام پمپ موتور روبین را مناسب میدانید؟

برای دریافت مشاوره برای سوال فنی در ارتباط با این سوال با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتورپمپ در ایران تولید نمی شود یا اگر باشد نمونه های بسیار نا شناخته ای هستند که عموم مردم آنها را نمی شناسند. اما برند هایی نظیر روبین سوبارو ژاپن و لئو بسیار جا افتاده است و میتوان آنها را به راحتی انتخاب کرد. انتخاب موتورپمپ نیاز به دانش خاصی ندارد اما اگر مشخصات دقیق هد و دبی را ندانیم، عموماً نمیتوان انتخاب درستی داشت و معمولاً در بازار دست بالا پیشنهاد می شود.

موتورپمپ لئو به عنوان یکی از برند های برتر چینی در ایران، میتواند به خوبی جایگزین برند های اروپایی و ژاپنی شود. گارانتی خوب این برند توانسته به خوبی پاسخگو بوده و خدمات پس از فروش بسیار خوبی دارد.

قیمت موتور پمپ روبین 3 اینچ بنزین مدل های se-80x چند است؟ در حال حاضر دارید؟

کالا صنعتی همواره سعی دارد قیمت کالاها در سایت را به روز نگه دارد. اما اگر کالایی که به دنبال آن هستید، قیمت ندارد، با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ بنزین 2 اینچ روبین دارم ، لوله دو اینچ میخوام، قطعات هم دارید برای فروش؟

در حال حاضر در سایت کالا صنعتی تنها لوازم اصلی روبین به فروش می رسد. برای لوازم جانبی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

یک مدل نیاز دارم که بتونه 3 تا 4 اینچ آب رو از چاه خارج کنه برای آبیاری باغ در عین حال سبک و مقام هم باشه، چه مدلی معرفی میکنید؟

موتور پمپ نفتی بنزینی روبین اصلی میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

در محصولات شرکت روبین، پمپ گازوییلی هم هست؟ که بتونه ارتفاع 60 تا 70 متر رو آب بکشه ، حدودا 3 اینچ آب بتونه بکشه؟

موتور پمپ دیزلی با برند های مختلفی موجود است. برای دریافت مشخصات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی مدل Ptg110 میخواستم قیمتش چقدر است؟

برای دریافت لیست قیمت به روز با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی شنیدم در ایران موجود نیست درسته؟ به جای این مدل پمپ یک موتور پمپ دیگه معرفی میکند که کارایی همونو داشته باشه؟

لطفاً برای دریافت اطلاعات فنی با کارشناسان فروش در تماس باشید.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان