بستن
دسته بندی کالا

موتور پمپ

 • موتور پمپ بنزینی
 • موتور پمپ دیزلی • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

پمپ دستگاهی است که برای راه اندازی و کارکردن احتیاج به برق دارد. گاهی اوقات در شرایطی امکان دسترسی به برق وجود ندارد و بایستی عمل پمپاژ آب اتفاق بیوفتد. در چنین شرایطی از موتور پمپ استفاده می شود. موتور پمپ با نام های موتور آب و موتور پمپ آب نیز شناخته می شود و همانطور که از نامش پیداست از دو جز موتور و پمپ تشکیل شده که به یکدیگر کوپل شده اند. در این دستگاه موتور با مصرف یک سوخت که می تواند بنزین یا گازوئیل باشد، برق مصرفی بخش پمپ را فراهم می کند و بنابراین موتور پمپ احتیاجی به برق شهری ندارد. عموم کاربرد موتور پمپ در زمین های کشاورزی است، مخصوصا در زمین ها و باغات دور افتاده که به برق شهری دسترسی ندارند. به عنوان مثال در شمال کشور خودمان و در زمین های کشاورزی و شالیزارهای روستایی که به کشت برنج مشغول هستند و برق ندارند یا دسترسی به منبع برق سخت می باشد، جهت آبیاری احتیاج به موتور پمپ پیدا می کنند. برای دریافت مشخصات فنی و قیمت پمپ آب کشاورزی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

قیمت موتور آب

همیشه برای خرید یک محصول قیمت یکی از ارکان اصلی انتخاب مشتری است. قیمت موتور آب هم برای کسانی که قصد خرید آن را دارند بسیار مهم است و مشتریانی که برای کاربری خود به موتور پمپ آب احتیاج دارند دو سوال اصلی قیمت موتور آب و کیفیت آن را از ما پرس و جو می کنند. کالاصنعتی ارائه کننده موتور پمپ آب از برندهای مختلف بوده که هر کدام با توجه به کیفیت، گارانتی و خدماتی که ارائه می کنند، قیمت متفاوتی دارند. برای دریافت قیمت موتور آب و استعلام موجودی آن می توانید به سایت کالاصنعتی مراجعه یا با کارشناسان پمپ ما تماس حاصل فرمائید. موتور پمپ یکی از لوازم پر مصرف صنعتی خصوصاً در شمال کشور است. موتورپمپ بنزینی و نفتی بنزینی از جمله پمپ های پر مصرف است. روبین روبین ژاپن جزء بهترین موتور پمپ ها در جهان است و در ایران هم بسیار مشهور است. موتور پمپ روبین نمونه های مشابه چینی هم دارد و باید توجه داشت که کالای اصلی را خریداری بفرمایید. بهترین مارک موتور پمپ در ایران را باید در برند های ژاپنی سرچ کرد اما ممکن است به صورت بسیار محدود مارک هایی باشد که کیفیت خوبی دارد.

موتور پمپ

ساختار موتور پمپ

موتور پمپ ها از دو قسمت اصلی پمپ و موتور طراحی و  تولید می شوند این دو قسمت توسط یک شاسی به یکدیگر متصل می شوند ، تا به راحتی بتوانید موتور پمپ را جابه جا کنید. عملکرد پمپ بر این اساس که  انرژی مکانیکی را از یک موتور یا یک منبع خارجی دریافت می کنند و این انرژی دریافتی را به سیال منتقل می کند و سبب افزایش فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ است.

دسته بندی موتور پمپ

موتور پمپ به 3 دسته کلی تقسیم می شوند:

 1. دسته اول بنزینی که با بنزین کار می کنند.
 2. دسته دوم دیزلی است که با گازوئیل کار می کنند.
 3. دسته سوم موتور پمپ های نفت و بنزینی است که با بنزین راه اندازی می شوند و با نفت کار می کنند.

دسته بندی موتور پمپ بر اساس عملکرد

از نظر عملکرد موتور پمپ به 2 دسته مختلف تقسیم می شوند:

 1. موتور پمپ آب تمیز
 2. موتور پمپ آب لجن کش

کاربردهای موتور پمپ

در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نیست و به سختی می توانید آب را تهیه کنید موتور پمپ آب کشاورزی بهترین گزینه است، البته به دلیل گران بودن بنزین می توانید از موتور پمپ دیزلی استفاده کنید. می توانید برای کشیدن آب از چاه ها و استخرها حداکثر تا عمق 8 متر برای تهیه آب از موتور پمپ ها استفاده کنید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می توانید به کمک یک کفکش این کار را انجام دهید زیرا موتور پمپ نهایتا 8 متر مکش دارند کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید پمپ لجن کش پیشنهاد می شود که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب است.

پرمصرف ترین نوع موتور پمپ در ایران

پر مصرف ترین آنها در ایران دسته اول ( بنزینی ) و دسته سوم (موتور پمپ نفتی بنزینی ) است، موتور پمپ ها در شمال کشور بیشترین مصرف و کاربرد دارند. یکی از بهترین مارک های پمپ آب در جهان موتور پمپ روبین سوبار ژاپن است که از نظر کیفیت بسیار بالا است بدیهی است زمانی که محصولی در بازار میدرخشد تولید کنندگان در صدد برمی آیند تا از آن محصول تولید کنند.

بررسی دو مدل از پر کاربردترین موتور پمپ آب

موتور پمپ آب روبین سوبارو ژاپن سری PTG 210: جنس بدنه پمپ و بدنه موتور در موتور پمپ روبین سوبارو سری PTG 210 از آلومینیوم است نوع سوخت موتور بنزینی است، ظرفیت مخزن 2.8 لیتر است وزن موتور پمپ 23.5 کیلو گرم، 2 اینچ، ماکزیمم هد 32 متر و ماکزیمم آبدهی 520 لیتر بر دقیقه، بیشترین ارتفاع مکش 8 متر است، جنس شفت سرامیک/کربن، قطر دهانه ورودی و خروجی یکسان 2 اینچ است و به صورت هندلی روشن می شود.

موتور پمپ ptg

موتور پمپ آب لجن کش روبین سوبارو ژاپن سری PTG 305 T: جنس بدنه پمپ و بدنه موتور در موتور پمپ روبین سوبارو سری PTG 305T از آلومینیوم است نوع سوخت موتور بنزینی است، ماکزیمم هد 28 متر، ماکزیمم دبی 1300 لیتر بردقیقه  بیشترین مکش موتور پمپ  8 متر، وزن موتور پمپ 45 کیلو گرم است. جنس پروانه موتور پمپ از چدن ضد زنگ است و جنس مکانیکال سیل موتور پمپ از سیلیکون / کاربید است. 

بهترین برندهای موتور پمپ در ایران

از بین تمام سازندگان موتور پمپ، برخی از برندهای موتور پمپ از کیفیت بهتر و قیمت مناسب تر برخوردار است. همیشه از قدیم وقتی صحبت از کیفیت یک محصول میشد، نام کشور ژاپن بر زبان ها می آمد. موتور پمپ های ساخت ژاپن مثل روبین سوبارو از باکیفیت ترین های این بازار است که توسط کالاصنعتی نیز به فروش می رسد. علاوه بر ژاپن، محصولات موتور پمپ آب چین نیز در بازار موجود است که آنها هم کیفیت بالا و قابل قبولی دارند و البته در کنار آن قیمت مناسب تری دارند. در ادامه برندهای موتور پمپ آب موجود در ایران را که در کالاصنعتی ارائه می شوند، معرفی خواهند شد.

موتور پمپ روبین سوبارو ژاپن

در حال حاضر یکی از نشان های تجاری بسیار با کیفیت که در ایران نیز پر مصرف است، موتور پمپ روبین ژاپن است. خصوصاً موتور پمپ زرد رنگ روبین که به بنزینی نفتی شهرت دارد در شمال ایران بسیار پر کاربرد است. روبین ژاپن انواع بنزینی دیزلی و موتور پمپ بنزین-نفتی را تولید میکند و در ایران هم نمایندگی رسمی دارد. در گروه کالا صنعتی علاوه بر پمپ روبین و موتور برق روبین قطعات و لوازم یدکی آن نیز تهیه و توزیع می شود.

معرفی شرکت روبین ژاپن

شرکت روبین ژاپن یکی از شرکت های روبین سوبارو در ژاپن است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای نمایندگی رسمی روبین ژاپن است. روبین ژاپن یکی از برند های سرشناس موتور پمپ آب بنزینی و نفتی و دیزلی در جهان است که نمونه های تقلبی زیادی هم دارد. شرکت روبین ژاپن تولید کننده انواع موتور پمپ آب، موتور برق یا ژنراتور، بنزینی و بنرینی نفتی است. البته مجموعه کارخانجات سوبارو در ژاپن محصولات زیادی دارند که این محصولاتی که ذکر شد بخش پرطرفدار آن در ایران است.

موتور پمپ چینی

موتور پمپ مثل سایر پمپ ها دارای سازنده های مختلف از کشورهای مختلف است. امروزه کشور چین بزرگترین کشور در زمینه تولید محصولات صنعتی بوده و انواع موتور پمپ چینی را در بازار می توان مشاهده کرد. سازندگان چینی زیادی در زمینه تولید موتور پمپ فعالیت می کنند که پنج برند موتور پمپ چینی را می توان به موتور پمپ روبین کوشین، لئو، لانسین، کوپ، جیانگ دانگ اشاره کرد.

 • موتور پمپ چینی لئو: شرکت لئو تولید کننده انواع پمپ بوده که در سال های اخیر توانسته بازار پمپ بسیاری از کشورها شامل ایران را به خود اختصاص دهد. موتور پمپ لئو در دو نوع بنزینی LGP و دیزلی LDP تولید می شود و کالاصنعتی آنها را با گارانتی 24 ماهه به مشتریان عزیز ارائه می کند.
 • موتور پمپ چینی لانسین: شرکت لانسین چین، موتورپمپ بنزینی خود را با قطر دهانه 1 الی 4 اینچ و با حداکثر هد 20 الی 60 متر تولید کرده است. برای سفارش موتور پمپ لانسین می توانید به صفحه مربوطه مراجعه کنید.
 • موتور پمپ چینی کوپ: شرکت کوپ چین از سازندگان موتور پمپ دیزلی بوده که محصولات آن در کنار کیفیت قابل قبول از قیمت عالی برخوردار است. برای خرید موتور پمپ کوپ از نوع دیزلی و گازوئیل سوز با قطر دهانه 2، 3 و 4 اینچ و ماکزیمم هد 18 تا 106 متر می توانید به صفحه مربوطه مراجعه یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • موتور پمپ روبین کوشین: شرکت روبین کوشین در کشور چین واقع شده که موتور پمپ خود را مشابه روبین سوبارو ژاپنی تولید می کند اما به دلیل نیروی کار ارزان تر و همچنین متریال متفاوت تر از قیمت پایین تری برخوردار است و می تواند جایگزین مناسبی برای موتور پمپ مذکور باشد.

نکات مهم در انتخاب موتور پمپ

موتور پمپ ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه است زیرا که با سوخت های  فسیلی کار می کنند، اصولا در ارتفاع 6 متری از منبع آب قرار می دهند زیرا از دسته پمپ های است که با سوخت فسیلی کار می کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع 30 متری را دارند. اگر از موتور پمپ برای انتقال حجم آب زیادی استفاد می کنید سعی کنید بیشتر از 3 ساعت مداوم اینکار رو انجام ندهید زیرا سبب کاهش طول عمر آن می شود برای افزایش طول عمر موتور پمپ ها زمان کارکردشان را به 2 الی 3 ساعت محدود کنید. اصولا جنس موتور پمپ ها از آلومینیوم است به علت اینکه آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات سبک تر بوده و چون باید قابل حمل باشند و به راحتی انتقال پیدا کنند جنس بدنه پمپ و جنس بدنه موتور را از آلومینیوم تولید می کنند. جنس مکانیکال سیل آن ها از کربن / سرامیک است ، جنس ورودی و خروجی آلومینیوم است، قطر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ از 1 تا 6 اینچ متغیر است موتور پمپ ها اصولا 4 زمانه و دارای خنک کننده با هوا است توان موتور پمپ ها بستگی به کاربردشان متغییر است. موتور پمپ لئو LEO، دارای خصوصیات فیزیکی و عملکردی خاصی است. موتور پمپ روبین بنزینی نفتی را می توان به عنوان یکی از انواع پر کاربرد این شرکت در ایران معرفی کرد. حال بسته به میزان آب مورد نیاز شما 2 اینچ و 3 اینج روبین بسیار پر مصرف است.

موتور پمپ لجن کش دیزلی
 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...