موتور پمپ

موتور پمپ یکی از لوازم پر مصرف صنعتی خصوصاً در شمال کشور است. موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ نفتی بنزینی از جمله پمپ های پر مصرف است. موتور پمپ روبین روبین ژاپن جزء بهترین موتور پمپ ها در جهان است و در ایران هم بسیار مشهور است. موتور پمپ روبین نمونه های مشابه چینی هم دارد و باید توجه داشت که کالای اصلی را خریداری بفرمایید.

موتور پمپ ها از دو قسمت پمپ  و موتور طراحی و  تولید می شوند این دو قسمت توسط یک شاسی به یکدیگر متصل می شوند ،  تا به راحتی بتوانید موتور پمپ را جابه جا کنید .عملکرد پمپ بر این اساس که  انرژی مکانیکی را از یک موتور یا یک منبع خارجی دریافت می کنند و این انرژی دریافتی را به سیال منقل می کند و سبب افزایش فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ است .
اصولا موتور پمپ ها به 3 دسته کلی تقسیم می شوند ، دسته اول موتور پمپ های بنزینی که با بنزین کار می کنند ، دسته دوم موتور پمپ های دیزلی است که با گازوئیل کار می کنند و دسته سوم موتور پمپ های نفت و بنزینی می باشند که با بنزین راه اندازی می شوند و با نفت کار می کنند ، پر مصرف ترین موتور پمپ ها در ایران دسته اول (موتور پمپ های بنزینی ) و دسته سوم (موتورپمپ نفتی بنزینی ) می باشند ، موتور پمپ ها در شمال کشور بیشترین مصرف و کاربرد دارند 

یکی از بهترین موتور پمپ ها در جهان موتور پمپ روبین سوبار ژاپن است که از نظر کیفیت بسیار بالا است بدیهی است زمانی  که محصولی در بازار میدرخشد تولید کنندگان در صدد برمی آیند تا از آن محصول تولید کنند ،برای آشنای بیشتر با موتور پمپ روبین سوبار ژاپن اصلی با تقلبی مقاله زیر را مطالعه کنید :

تشخیص اصلی بودن موتور پمپ روبین ژاپن

علاوه بر برند معتبر موتور پمپ روبین سوبار ژاپن برندهای دیگر نیز موجود است ازجمله :

موتور پمپ لئو LEO ، موتور پمپ روبین کوشین چین ، موتور پمپ جاینگ دانگ چین 

موتور پمپ ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه می باشند زیرا که با سوخت های  فسیلی کار می کنند ، موتور پمپ ها را اصولا در ارتفاع 6 متری از منبع آب قرار می دهند زیرا از دسته پمپ های می باشند که با سوخت فسیلی کار می کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع 30 متری را دارند .اگر از موتور پمپ برای انتقال حجم آب زیادی استفاد می کنید سعی کنید بیشتر از 3 ساعت مداوم اینکار رو انجام ندهید زیرا سبب کاهش طول عمر موتور پمپ می شود برای افزایش طول عمر موتور پمپ ها زمان کارکردشان را به 2 الی 3 ساعت محدوده کنید .
علاوه بر برند معتبر  موتور پمپ روبین  سوبار ژاپن برندهای دیگر نیز موجود است ازجمله : موتور پمپ لئو LEO  ، موتور پمپ روبین کوشین چین ، موتور پمپ جاینگ دانگ چین که هر کدام دارای خصوصیات فیزیکی و عملکردی خاصی می باشند .

اصولا جنس موتور پمپ ها از آلومینیوم می باشد  به علت اینکه آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات سبک تر بوده و چون موتور پمپ هاباید قابل حمل باشند و به راحتی انتقال پیدا کنند جنس بدنه پمپ و جنس بدنه موتور را از آلومینیوم تولید می کنند .جنس مکانیکال سیل موتور پمپ ها از کربن / سرامیک است ، جنس ورودی و خروجی آلومینیوم می باشد ، قطر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ از 1 تا 6 اینچ متغییر است موتور پمپ ها اصولا 4 زمانه و دارای خنک کننده با هوا می باشند توان موتور پمپ ها بستگی به کاربردشان متغییر است .از نظر عملکرد موتور پمپ به 4 دسته مختلف تقسیم می شوند موتور پمپ آب تمیز ، موتور پمپ آب  لجن کش  و.....

یک مدل موتور پمپ آب تمیز روبین سوبار ژاپن  با سری PTG 210 – 2inch   را  مورد بررسی قرار می دهیم .

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور  بنزینی می باشد ، ظرفیت مخزن  2.8لیتر می باشد وزن موتورپمپ PTG 210 -2inch  23.5 کیلو گرم ، ماکزیمم هد 32 متر و ماکزیمم آبدهی 520 لیتر بر دقیقه ، بیشترین ارتفاع مکش 8 متر است ، جنس شفت سرامیک / کربن ، قطر دهانه ورودی و خروجی یکسان 2 اینچ است و به صورت هندلی روشن می شود  .

یک مدل موتور پمپ آب لجن کش روبین سوبار ژاپن با سری PTG  305 T مورد بررسی قرار می دهیم :

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور بنزینی است ، ماکزیمم هد 28 متر ، ماکزیمم دبی 1300 لیتر بردقیقه  بیشترین مکش موتور پمپ  8 متر ، وزن موتور پمپ PTG 305 T  45 کیلو گرم است .
جنس پروانه موتور پمپ از چدن ضد زنگ است و جنس مکانیکال سیل موتور پمپ از سیلیکون / کاربید است .

کاربردها :

در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نیست و به سختی می توانید آب را تهیه کنید موتور پمپ ها بهترین گزینه می باشند ، البته به دلیل گران بودن بنزین می توانید از موتور پمپ های دیزلی استفاده کنید .
می توانید برای کشیدن آب از چاه ها و استخرها  حداکثر تا عمق 8 متر برای تهیه آب از موتور پمپ ها استفاده کنید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می توانید به کمک یک کفکش اینکار را انجام دهید زیرا موتور پمپ ها نهایتا 8 متر مکش دارند  کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید لجنکش پیشنهاد می شود که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب است.

موتور پمپ لجن کش دیزلی

بیشتر بخوانید : کفکش و لجنکش
 

سوالات متداول در مورد موتور پمپ

موتور پمپ سه اینچ گازوئیلی ( موتور پمپ دیزلی ) برای 50 متر ارتفاع برای لوله 3 اینچ نیاز دارم؟

پاسخ: برای مشاوره و راهنمایی برای خرید موتور پمپ دیزلی با کارشناسان فروش در تماس باشید. 

آیا موتورپمپ بنزینی یا نفتی برای بالای چاه 30 متر مکش میکند؟

پاسخ: به طور کلی موتور پمپ خودمکش وجود ندارد اما برای فواصل کمتر (برای مناطق مختلف محاسباتی است) میتوان از موتور پمپ به عنوان یک موتور پمپ خودمکش استفاده کرد. قبل از استفاده باید شیر یک طرفه در انتهای لوله وجود داشته باشد و درون لوله پر از آب باشد.

بهترین مارک موتور پمپ آب در ایران چیست؟

پاسخ: در حال حاضر یکی از نشان های تجاری بسیار با کیفیت که در ایران نیز پر مصرف است، موتور پمپ روبین ژاپن است. موتور پمپ روبین ژاپن انواع موتور پمپ بنزینی ، موتور پمپ دیزلی و موتور پمپ بنزین - نفتی را تولید میکند و در ایران هم نمایندگی رسمی دارد.

مناسبترین موتور پمپ برای 5 متر ارتفاع و 25 متر طول چیست؟

پاسخ: برای انتخاب مناسب موتورپمپ آب باید به نکات زیادی توجه کرد. لذا برای انتخاب بهترین موتور پمپ می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید.

چه مارک هایی از موتورپمپ را دارید؟

پاسخ: در سایت کالا صنعتی موتور پمپ جیانگ دانگ چین ، موتور پمپ روبین کوشین چین ، موتور پمپ روبین ژاپن  و موتور پمپ لئو LEO را می توانید خرید بفرمایید.

کارخانه روبین درکدام کشور واقع شده است؟

پاسخ: شرکت روبین ژاپن یکی از شرکت های روبین سوبارو در ژاپن است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای نمایندگی رسمی روبین ژاپن می باشد. روبین ژاپن یکی از برند های سرشناس موتور پمپ آب بنزینی و نفتی و دیزلی در جهان است که نمونه های تقلبی زیادی هم دارد.

محصولات کارخانه روبین چیست؟

پاسخ: شرکت روبین ژاپن تولید کننده انواع موتور پمپ آب ، موتور برق یا ژنراتور ، موتور پمپ بنزینی و موتور پمپ بنرینی نفتی است. البته مجموعه کارخانجات سوبارو در ژاپن محصولات زیادی دارند که این محصولاتی که ذکر شد بخش پرطرفدار آن در ایران است.

کیفیت محصولات روبین در ایران چگونه است؟

پاسخ: موتورپمپ روبین ژاپن در ایران بسیار پر طرفدار است. خصوصاً موتور پمپ زرد رنگ روبین که به موتور پمپ بنزینی نفتی شهرت دارد در شمال ایران بسیار پر کاربرد است.

شرکت شما لوازم یدکی موتور پمپ بنزینی یا پمپ آب بنزینی هم دارد یا خیر؟

پاسخ: در گروه کالا صنعتی علاوه بر موتور پمپ روبین و موتور برق روبین قطعات و لوازم یدکی آن نیز تهیه و توزیع می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ بنزینی 2 اینچ با ارتفاع بالا (60/80 متر ) در مجموعه موتور پمپ روبین موجود است؟

پاسخ: برای مشاوره رایگان انتخاب موتورپمپ روبین ژاپن با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین بنزینی 1 اینچ میخواستم ؟ قیمتش چقدر است؟

پاسخ: در سایت کالا صنعتی پمپ روبین یک اینچ موجود نیست. اما برای دریافت نمونه های مشابه و برای دریافت لیست قیمت جدید پمپ روبین سوبارو ژاپن با کارشناسان فروش در تماس باشید.

پمپ آب روبین مدل x50 با خروجی 2 اینچ بنزینی موجود دارید؟

پاسخ: این موتور پمپ موجود است. برای دریافت قیمت پمپ روبین با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ بنزینی کوشین هم مال روبین است؟ 2 اینچ کوشین در شرکتتون دارید؟

پاسخ: موتور پمپ روبین کوشین یک برند چینی است که میتواند جایگزین موتور پمپ روبین سوبارو ژاپنی شود. اما باید توجه داشت که به لحاظ کیفیت این دو برند بسیار متفاوت است.

موتور پمپ نیاز دارم که شیب 100 متر به بالا تا حدودا 150 متر رو آب بتواند بالا بکشد؟؟ کدام پمپ موتور روبین را مناسب میدانید؟

پاسخ: برای دریافت مشاوره برای سوال فنی در ارتباط با موتور پمپ ها با کارشناسان فروش در تماس باشید.

قیمت موتور پمپ روبین3 اینچ بنزین مدل های se-80x چند است؟ در حال حاضر دارید؟

پاسخ: برای دریافت مشاوره رایگان برای خرید انواع موتور پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ بنزین 2 اینچ روبین دارم ، لوله دو اینچ میخوام، قطعات هم دارید برای فروش؟

پاسخ: در حال حاضر در سایت کالا صنعتی تنها لوازم اصلی روبین به فروش می رسد. برای لوازم جانبی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

من موتور پمپ روبین رو به تنهایی بخوام برام ارسال میکنید؟ قطعات و لوازم جانبیش رو دارم - قیمتش متفاوت میشه؟

پاسخ: قیمت های درج شده در سایت کالا صنعتی تنها برای موتور پمپ روبین است. برای راهنمایی بیشتر می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید.

پر کاربرد ترین مدل موتور پمپ روبین را میتوانید معرفی کنید لطفا؟

پاسخ: موتور پمپ روبین بنزینی نفتی را می توان به عنوان یکی از انواع پر کاربرد این شرکت در ایران معرفی کرد. حال بسته به میزان آب مورد نیاز شما 2 اینچ و 3 اینج روبین بسیار پر مصرف است.

یک مدل موتور پمپ نیاز دارم که بتونه 3 تا 4 اینچ آب بتونه از چاه خارج کنه برای آبیاری باغ در عین حال سبک و مقام هم باشه، چه مدلی معرفی میکنید؟

پاسخ: موتور پمپ نفتی بنزینی روبین اصلی میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

در موتور پمپ های روبین، پمپ گازوییلی هم هست؟ که بتونه ارتفاع 60 تا70متر رو آب بکشه، حدودا 3 اینچ آب بتونه بکشه؟

پاسخ: موتور پمپ دیزلی با برند های مختلفی موجود است. برای دریافت مشخصات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی مدل Ptg110 میخواستم قیمتش چقدر است؟

پاسخ: برای دریافت لیست قیمت به روز موتور پمپ روبین با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی شنیدم در ایران موجود نیس درسته؟ به جای این مدل پمپ یک موتور پمپ دیگه معرفی میکند که کارایی همونو داشته باشه؟

پاسخ: لطفاً برای دریافت اطلاعات فنی برای موتور پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشید.

در باغ هنوز برق کشی انجام نشده برای آب یاری باغ چه پمپی توصیه میکنید برای خرید؟ به شهرستان هم ارسال دارید؟

پاسخ: بهترین گزینه برای مناطقی که برق وجود ندارد استفاده از موتور پمپ ها است. بسته به نیاز آبی شما هر موتور پمپی را می توان پیشنهاد داد. برای انتخاب پمپ و راهنمایی رایگان با کارشناسان فروش در تماس باشید. ضمناً یکی از مزایای گروه کالا صنعتی ارسال انواع کالای صنعتی به شهرستان ها است.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان