موتور پمپ

موتور پمپ یکی از لوازم پر مصرف صنعتی خصوصاً در شمال کشور است. موتورپمپ بنزینی و نفتی بنزینی از جمله پمپ های پر مصرف است. روبین روبین ژاپن جزء بهترین موتور پمپ ها در جهان است و در ایران هم بسیار مشهور است. موتور پمپ روبین نمونه های مشابه چینی هم دارد و باید توجه داشت که کالای اصلی را خریداری بفرمایید. بهترین مارک موتور پمپ در ایران را باید در برند های ژاپنی سرچ کرد اما ممکن است به صورت بسیار محدود مارک هایی باشد که کیفیت خوبی دارد.

موتور پمپ ها از دو قسمت پمپ  و موتور طراحی و  تولید می شوند این دو قسمت توسط یک شاسی به یکدیگر متصل می شوند ، تا به راحتی بتوانید موتور پمپ را جابه جا کنید .عملکرد پمپ بر این اساس که  انرژی مکانیکی را از یک موتور یا یک منبع خارجی دریافت می کنند و این انرژی دریافتی را به سیال منقل می کند و سبب افزایش فشار سیال خروجی از پمپ می شود، وظیفه موتور تامین انرژی پمپ است.

موتور پمپ

اصولا موتور پمپ به 3 دسته کلی تقسیم می شوند ، دسته اول بنزینی که با بنزین کار می کنند، دسته دوم دیزلی است که با گازوئیل کار می کنند و دسته سوم موتور پمپ های نفت و بنزینی می باشند که با بنزین راه اندازی می شوند و با نفت کار می کنند ، پر مصرف ترین آنها در ایران دسته اول ( بنزینی ) و دسته سوم (موتورپمپ نفتی بنزینی ) می باشند ، موتور پمپ ها در شمال کشور بیشترین مصرف و کاربرد دارند 

یکی از بهترین مارک های پمپ آب در جهان موتور پمپ روبین سوبار ژاپن است که از نظر کیفیت بسیار بالا است بدیهی است زمانی  که محصولی در بازار میدرخشد تولید کنندگان در صدد برمی آیند تا از آن محصول تولید کنند.

برندهای مختلف پمپ آب

بهترین مارک موتور پمپ آب در ایران

در حال حاضر یکی از نشان های تجاری بسیار با کیفیت که در ایران نیز پر مصرف است، موتور پمپ روبین ژاپن است. روبین ژاپن انواع  بنزینی ،  دیزلی و موتور پمپ بنزین - نفتی را تولید میکند و در ایران هم نمایندگی رسمی دارد. در گروه کالا صنعتی علاوه بر پمپ روبین و موتور برق روبین قطعات و لوازم یدکی آن نیز تهیه و توزیع می شود.

علاوه بر برند معتبر موتور پمپ روبین سوبار ژاپن برندهای دیگر نیز موجود است ازجمله :

لئو LEO ، روبین کوشین چین ، موتور پمپ جاینگ دانگ چین 

روبین کوشین یک برند چینی است که میتواند جایگزین روبین سوبارو ژاپنی شود. اما باید توجه داشت که به لحاظ کیفیت این دو برند بسیار متفاوت است.

موتور پمپ ها برای مناطقی که برق وجود ندارد یا دسترسی به برق سخت است بهترین گزینه می باشند زیرا که با سوخت های  فسیلی کار می کنند ، اصولا در ارتفاع 6 متری از منبع آب قرار می دهند زیرا از دسته پمپ های می باشند که با سوخت فسیلی کار می کنند و توانایی پمپاژ آب تا ارتفاع 30 متری را دارند .اگر از موتور پمپ برای انتقال حجم آب زیادی استفاد می کنید سعی کنید بیشتر از 3 ساعت مداوم اینکار رو انجام ندهید زیرا سبب کاهش طول عمر آن می شود برای افزایش طول عمر موتور پمپ ها زمان کارکردشان را به 2 الی 3 ساعت محدود کنید.

موتور پمپ لئو LEO ، دارای خصوصیات فیزیکی و عملکردی خاصی می باشد. موتور پمپ روبین بنزینی نفتی را می توان به عنوان یکی از انواع پر کاربرد این شرکت در ایران معرفی کرد. حال بسته به میزان آب مورد نیاز شما 2 اینچ و 3 اینج روبین بسیار پر مصرف است.

اصولا جنس موتور پمپ ها از آلومینیوم می باشد  به علت اینکه آلومینیوم نسبت به دیگر فلزات سبک تر بوده و چون باید قابل حمل باشند و به راحتی انتقال پیدا کنند جنس بدنه پمپ و جنس بدنه موتور را از آلومینیوم تولید می کنند .جنس مکانیکال سیل آنها از کربن / سرامیک است ، جنس ورودی و خروجی آلومینیوم می باشد ، قطر دهانه ورودی و خروجی موتور پمپ از 1 تا 6 اینچ متغیر است موتور پمپ ها اصولا 4 زمانه و دارای خنک کننده با هوا می باشند توان موتور پمپ ها بستگی به کاربردشان متغییر است .از نظر عملکرد موتور پمپ به 4 دسته مختلف تقسیم می شوند موتور پمپ آب تمیز ، موتور پمپ آب لجن کش  و.....

یک مدل موتور پمپ آب تمیز روبین سوبار ژاپن  با سری PTG 210 – 2inch   را  مورد بررسی قرار می دهیم .

کارخانه روبین

شرکت روبین ژاپن یکی از شرکت های روبین سوبارو در ژاپن است که در بسیاری از کشورها از جمله ایران دارای نمایندگی رسمی روبین ژاپن می باشد. روبین ژاپن یکی از برند های سرشناس موتور پمپ آب بنزینی و نفتی و دیزلی در جهان است که نمونه های تقلبی زیادی هم دارد. شرکت روبین ژاپن تولید کننده انواع موتور پمپ آب ، موتور برق یا ژنراتور ، بنزینی و بنرینی نفتی است. البته مجموعه کارخانجات سوبارو در ژاپن محصولات زیادی دارند که این محصولاتی که ذکر شد بخش پرطرفدار آن در ایران است. موتورپمپ روبین ژاپن در ایران بسیار پر طرفدار است. خصوصاً موتور پمپ زرد رنگ روبین که به بنزینی نفتی شهرت دارد در شمال ایران بسیار پر کاربرد است.

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور  بنزینی می باشد ، ظرفیت مخزن  2.8 لیتر می باشد وزن موتور پمپ PTG 210 -2inch  23.5 کیلو گرم ، ماکزیمم هد 32 متر و ماکزیمم آبدهی 520 لیتر بر دقیقه ، بیشترین ارتفاع مکش 8 متر است ، جنس شفت سرامیک / کربن ، قطر دهانه ورودی و خروجی یکسان 2 اینچ است و به صورت هندلی روشن می شود  .

یک مدل موتور پمپ آب لجن کش روبین سوبار ژاپن با سری PTG  305 T مورد بررسی قرار می دهیم :

جنس بدنه پمپ و بدنه موتور از آلومینیوم می باشد نوع سوخت موتور بنزینی است ، ماکزیمم هد 28 متر ، ماکزیمم دبی 1300 لیتر بردقیقه  بیشترین مکش موتور پمپ  8 متر ، وزن موتور پمپ PTG 305 T  45 کیلو گرم است. جنس پروانه موتور پمپ از چدن ضد زنگ است و جنس مکانیکال سیل موتور پمپ از سیلیکون / کاربید است.

کاربردها :

در مزارع کشاورزی و باغی که دسترسی به برق آسان نیست و به سختی می توانید آب را تهیه کنید موتور پمپ ها بهترین گزینه می باشند ، البته به دلیل گران بودن بنزین می توانید از دیزلی استفاده کنید.

می توانید برای کشیدن آب از چاه ها و استخرها حداکثر تا عمق 8 متر برای تهیه آب از موتور پمپ ها استفاده کنید، اگر نیاز به استخراج آب از اعماق بیشتر داشته باشید می توانید به کمک یک کفکش اینکار را انجام دهید زیرا نهایتا 8 متر مکش دارند کفکش برقی و اگر نیاز به پمپاژ سیالات با ذرات جامد معلق داشته باشید لجنکش پیشنهاد می شود که برای فاضلاب صنعتی و خانگی مناسب است.

موتور پمپ لجن کش دیزلی

سوالات متداول در مورد موتور پمپ

سه اینچ گازوئیلی ( پمپ دیزلی ) برای 50 متر ارتفاع برای لوله 3 اینچ نیاز دارم؟

پاسخ: برای مشاوره و راهنمایی برای خرید و دریافت مشاوره با کارشناسان فروش در تماس باشید. 

آیا موتورپمپ بنزینی یا نفتی برای بالای چاه 30 متر مکش میکند؟

پاسخ: به طور کلی موتور پمپ خودمکش وجود ندارد اما برای فواصل کمتر (برای مناطق مختلف محاسباتی است) میتوان از موتور پمپ به عنوان یک تجهیز خودمکش استفاده کرد. قبل از استفاده باید شیر یک طرفه در انتهای لوله وجود داشته باشد و درون لوله پر از آب باشد.

مناسبترین موتور پمپ برای 5 متر ارتفاع و 25 متر طول چیست؟

پاسخ: برای انتخاب مناسب موتور پمپ آب باید به نکات زیادی توجه کرد. لذا برای انتخاب بهترین مارک می توانید با کارشناسان فروش در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید.

موتور پمپ روبین بنزینی 1 اینچ میخواستم ؟ قیمتش چقدر است؟

پاسخ: در سایت کالا صنعتی پمپ روبین یک اینچ موجود نیست. اما برای دریافت نمونه های مشابه و برای دریافت لیست قیمت جدید پمپ روبین سوبارو ژاپن با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ نیاز دارم که شیب 100 متر به بالا تا حدودا 150 متر رو آب بتواند بالا بکشد؟ کدام پمپ موتور روبین را مناسب میدانید؟

پاسخ: برای دریافت مشاوره برای سوال فنی در ارتباط با این سوال با کارشناسان فروش در تماس باشید.

قیمت موتور پمپ روبین 3 اینچ بنزین مدل های se-80x چند است؟ در حال حاضر دارید؟

پاسخ: کالا صنعتی همواره سعی دارد قیمت کالاها در سایت را به روز نگه دارد. اما اگر کالایی که به دنبال آن هستید، قیمت ندارد، با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ بنزین 2 اینچ روبین دارم ، لوله دو اینچ میخوام، قطعات هم دارید برای فروش؟

پاسخ: در حال حاضر در سایت کالا صنعتی تنها لوازم اصلی روبین به فروش می رسد. برای لوازم جانبی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

یک مدل نیاز دارم که بتونه 3 تا 4 اینچ آب بتونه از چاه خارج کنه برای آبیاری باغ در عین حال سبک و مقام هم باشه، چه مدلی معرفی میکنید؟

پاسخ: موتور پمپ نفتی بنزینی روبین اصلی میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.

در محصولات شرکت روبین، پمپ گازوییلی هم هست؟ که بتونه ارتفاع 60 تا70متر رو آب بکشه، حدودا 3 اینچ آب بتونه بکشه؟

پاسخ: موتور پمپ دیزلی با برند های مختلفی موجود است. برای دریافت مشخصات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی مدل Ptg110 میخواستم قیمتش چقدر است؟

پاسخ: برای دریافت لیست قیمت به روز با کارشناسان فروش در تماس باشید.

موتور پمپ روبین 1 اینچی شنیدم در ایران موجود نیس درسته؟ به جای این مدل پمپ یک موتور پمپ دیگه معرفی میکند که کارایی همونو داشته باشه؟

پاسخ: لطفاً برای دریافت اطلاعات فنی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان