مقالات برق صنعتی و اتوماسیون

  • 589
  • 75 مرتبه
اینورتر اکسترودر (Extruder)

اینورتر اکسترودر (Extruder)

15 شهریور 1400

اکسترودر ها ماشین آلات سنگین کاری هستند که جهت فشرده کردن ماده ای که درون ماردون آن ریخته شده باعث رد شدن آن از قالب ها شده و باعث شکل گیری آن مواد می شود.

برای درک راحت تر شیوه کار یک اکسترودر می توان به یک چرخ گوشت صنعتی بزرگ تشبیه کرد. این ماشین آلات با توجه به کاربری خود میتوان قیمت متفاوتی داشته باشند ولی به طور میانگین قیمت یک اکستورتر را میتوان حدود 1000 دلار تخمین زد.

همین موضوع باعث شده است که هزینه ی تعمیر و نگهداری از آن ها بالا باشد از این رو برای پیشگیری از صدمه دیدن این دستگاه یکی از مهمترین و بهترین کارها استفاده از اینورتر های اکسترودر است.

در حال حاضر ، قالب گیری اکستروژن به طور گسترده ای در صنایع مختلف ، به ویژه در کارخانه های پلاستیک استفاده می شود. در کارخانه های پلاستیک ، موتورهای مورد استفاده در اکسترودرهای پلاستیکی عموماً موتورهای کموتاتور یا موتورهای تنظیم سرعت الکترومغناطیسی هستند.

اینورتر اکسترودر

مبدل فرکانس

قبض برق سهم قابل توجهی در هزینه محصولات پلاستیکی دارد. بنابراین ، کاهش هزینه های برق و کاهش هزینه محصولات پلاستیکی جنبه مهمی است که کاربران به آن توجه می کنند.

استفاده از مبدل فرکانس با موتور آسنکرون معمولی می تواند تا حد زیادی هزینه برق چندین تن از محصولات پلاستیکی را کاهش دهد.

استفاده از فناوری کنترل تبدیل فرکانس می تواند سرعت موتور را افزایش داده ، راندمان تولید را بهبود بخشد ، با دمای موتور مطابقت داشته باشد ، عمر مفید موتور را به طور موثری افزایش دهد ، هزینه تعمیر و نگهداری را در مقایسه با روش کشیدن اصلی کاهش دهد و قابلیت اطمینان بالایی داشته باشد.

ویژگی های اینورتر

در عین حال ، اینورتر دارای عملکردهای حفاظتی مختلفی مانند ولتاژ بیش از حد (over voltage) ، کمبود ولتاژ (under voltag) ، جریان بیش از حد (over current) ، اتصال کوتاه (short circuit) ، افت فاز (phase loss) ، دما و غیره است که نقش ایمنی را در تولید ایمنی ایفا می کند.

عملکرد درایو

درایو اصلی یکی از اجزای اصلی اکسترودر است. نقش آن این است که ماردون اکسترودر را بچرخاند و اجازه دهد ماردون در شرایط فرایند انتخاب شده با گشتاور و سرعت لازم برای تکمیل اکستروژن بطور یکنواخت بچرخد.

درایو کنترل دور imaster

روند این می تواند حداکثر خروجی گشتاور و محدوده ای از سرعت قابل تنظیم را در محدوده قابل اجرا ارائه دهد. همچنین قابل اطمینان است و نگهداری آن آسان است.

کنترل دور اکسترودر

دو عامل مهم در عملکرد اکسترودر فشار و سرعت هستند. آنها مستقیماً به عوامل فرآیند اکسترودر مربوط می شوند.

مبدل فرکانس این الزامات عملکرد را به خوبی برآورده می کند. هنگامی که تجهیزات کار خود را شروع می کنند ، ابتدا کنترل سرعت انجام می شود.

هنگامی که نیاز فشار به دست می آید ، کنترل گشتاور تغییر می کند. این فرآیند تعویض باید بدون ضربه باشد. این امر مستلزم آن است که مبدل فرکانس دارای دقت کنترل بالایی برای پاسخ به سیگنال فشار جهت دستیابی به کنترل فشار PID باشد.

عوامل عملکردی اینورتر اکسترودر

میزان اکستروژن بهره وری اکسترودر و یک عامل مهم در فرایند اکستروژن اکسترودر را نشان می دهد. عوامل زیادی بر سرعت تأثیر می گذارد ، مانند مقاومت سر ، سرعت پیچ ، ساختار سطل و ... تحت فشار ثابت سر ، مهمترین آنها سرعت پیچ است.

اینورتر دلتا

در عین حال ، دارای حالت کنترل بردار و حالت کنترل V/F است ، که باعث می شود مبدل فرکانس کاربردهای گسترده تری در زمینه اکسترودرها داشته باشد.

انواع اینورتر اکسترودر

تعدادی از اینورتر های مناسب کاربری اکسترودر عبارت اند از :

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان