تخفیف شگفت انگیز

گیربکس فلندر

گیربکس های فلندر از جمله گیربکس های خورشیدی است که در صنایع مختلفی کاربری دارند. گیربکس فلندر با توجه به قابلیت های زیادی که دارند دارای کاربری های مختلفی است که از جمله آن می توان به سیستم های زهکشی، کاوشگر ها، صنایع شیمیایی، صنایع ریخته گری، جرثقیل ها، کامیون ها، صنایع غذایی، ماشین های تولید کننده کاغذ، دستگاه های فشار، تله کابین و صنایع سیمان اشاره کرد. معمولا گیربکس های فلندر دارای دو تا سه طبقه است. این مدل از گیربکس ها برای نصب به صورت افقی و عمودی مناسب است. این مدل از گیربکس ها همچنین برای نصب در حالت های اریب نیز مناسب است که باید مطابق با استاندارد های خاصی طراحی شوند. گیربکس های فلندر توانایی چرخش در دو جهت را دارند. متناسب با تجهیزات نصب شده بر روی گیربکس، این مدل از گیربکس ها می توانند در جهت های مختلف چرخش کنند. با توجه به مدل و ابعاد گیربکس صنعتی این تجهیزات شامل پوشش بیرونی، خنک کننده روغنی، نشانگر سطح روغن، سنسور دما و کلاچ است.

گیربکس فلندر

پوشش گیربکس فلندر

پوشش گیربکس های فلندر معمولا از چدن است که می تواند از فولاد نیز در صورت نیاز ساخته شود. پوشش گیربکس های فلندر دارای مشخصه های زیر است:

 • نقاط اتصال برای جابه جایی چرخ دنده
 • پوشش بازرسی برای بررسی قطعات
 • محل ورود و خروج روغن
 • محفظه نشانگر روغن
 • فیلتر هوا و تهویه

محفظه روغن گیربکس فلندر

برای روغنکاری گیربکس های فلندر از چند روش زیر استفاده می شود :

 1. پاشش روغن
 2. روغنکاری فشاری
 3. روغنکاری چرخشی

دندانه های چرخ دنده و نقاط اتصال بلبرینگ ها با مقدار کافی روغن، روغنکاری می شود. بنا به دلایل امنیتی محفظه روغن گیربکس به صورت خالی ارسال می شود.

گیربکس فلندر

ادامه متن در پایین صفحه ... • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

نحوه قرارگیری بلبرینگ ها بر روی شفت

تمامی شفت ها بر روی بلبرینگ تماسی نصب می شوند. همچنین آب بندی های اطراف شفت موجب می شود تا روغن به اطراف پوشش وارد نشده و در همچنین کثیفی و آلودگی وارد محفظه گیربکس نشود. حلقه های آب بندی اطراف شفت به عنوان نمونه های استاندارد آب بندی در اطراف شفت است. در مواقعی که گرد و خاک و آلودگی در اطراف گیربکس زیاد باشد، در اطراف حلقه آب بندی یکسری لبه های قرار داده می شود تا از ورود گرد و خاک و آلودگی به داخل محفظه جلوگیری کند. آب بندی های ترکیبی شامل حلقه های آب بندی و لبه های متصل است. این مدل از آب بندی ها هم باعث کاهش هدر رفت روغن شده و هم از ورود گرد و خاک به داخل محفظه جلوگیری می کند. این مدل از آب بندی ها برای محیط های کثیف و با گرد و خاک زیاد مناسب است.

نگهدارنده مکانیکی

در برخی موارد در صورت نیاز، گیربکس فلندر به نگهدارنده های مکانیکی مجهز می شوند. این نگهدارنده ها موجب می شوند تا گیربکس فقط در جهت خاص بچرخد. جهت چرخش معمولا در هنگام ساخت گیربکس به صورت یک فلش کوچک در روی محفظه گذاشته می شود. نگهدارنده مکانیکی در قسمت مرکزی فلنچ قرار داده شده و به صورت محکم بر روی آب بندی روغن قرار می گیرد. نگهدارنده معمولا با مدار روغن گیربکس هماهنگ شده و متناسب با آن کار می کند. نگهدارنده های مکانیکی با خارهای خارج از مرکز محکم می شود. در زمانی که چرخ دنده در یک جهت مشخص بچرخد، حلقه داخلی به همراه خار داخل آن نیز متناسب با جهت در نظر گرفته شده می چرخد. در حالی که حلقه بیرونی به صورت ثابت باقی می ماند. در سرعت های بالاتر از مقدار مشخص شده، خارها از رینگ بیرونی جدا می شوند. در این حالت از عملکرد، نگهدارنده ها بدون هیچ استهلاکی کار می کنند.

محدوده گشتاور نگهدارنده

تجهیزات محدود کننده گشتاور نگهدارنده برای کاربرد های خاص مانند درایو دوگانه قرار داده می شوند. این مدل از نگهدارنده ها ترکیبی از نگهدارنده های خارج از مرکز با خار و ترمز است. گشتاور لغزشی با استفاده از تعدادی فنر تنظیم می شوند. با توجه به لغزش ایجاد شده، چرخ دنده و خارهای اطراف نگهدارنده در برابر تنش های بالا در هنگامی که گیربکس در جهت مخالف می چرخد، محافظت می شوند. در درایو های دوگانه، در هنگام چرخش در جهت مخالف، بار به صورت یکسان در دو سمت چرخ دنده پخش می شود. قدرت تحمل فنرهای متصل به نگهدارنده در واقع نشان دهنده محدوده گشتاور لغزش چرخ دنده است. گشتاور لغزش پس از نصب فنرها غیر قابل تغییر است. معمولا در صورت خرابی فنر یا پیچ های متصل، گارانتی جوابگو نمی باشد. نگهدارنده معمولا بدون هیچ استهلاکی کار می کند. برای جلوگیری از خرابی یا مشکل در دستگاه بهتر است هر سال فاصله افقی (X) نگهدارنده را چک کنید.

خنک کاری

متناسب با کاربری و شرایط نصب گیربکس های فلندر، یکی از مدل های خنک کاری زیر در این گیربکس ها استفاده می شود:

 • فن
 • خنک کاری با روغن-هوا
 • خنک کاری با آب-هوا
 • سیستم روغن کاری جداگانه

در زمان نصب گیربکس باید توجه شود که در اطراف پوشش گیربکس امکان حرکت هوا یا انتقال حرارت همرفتی وجود داشته باشد.

گیربکس فلندر 2

پمپ

پمپ هایی برای انتقال روغن به نقاط مد نظر در درون گیربکس قرار داده می شود. مواد شیمیایی مورد استفاده در روغن نباید خورنده و آسیب زننده به مواد پمپ و راه های اتصالی پمپ باشند. روغن تمیز و متناسب با نیاز گیربکس یکی از پیش شرط های عملکرد خوب گیربکس، قابلیت اطمینان بالای آن و عمر طولانی قطعات آن است. فیلترهای روغن موجود در گیربکس ها برای کنترل و محافظت از قطعات در برابر ذرات آلودگی و کثیفی است. با توجه به شبکه فیلتر مربوطه ذرات کثیفی موجود در روغن در اندازه های مختلفی می تواند فیلتر شود. فیلتر روغن گیربکس ها در بازه های زمانی مشخصی باید تعویض شوند.

کوپلینگ

کوپلینگ های الاستیکی در ورودی و خروجی چرخ دنده قرار می گیرند. در صورتی که از کوپلینگ های صلبی استفاده شود، نیروهای محوری و شعاعی در ورودی و خروجی باید دوباره محاسبه شود و طراحی گیربکس نیز تغییر می کند. کوپلینگ های با سرعت پیرامونی در قطر بیرونی تا 30 متر بر ثانیه باید به صورت استاتیکی متعادل شوند. کوپلینگ های با سرعت پیرامونی بیشتر از 30 متر بر ثانیه باید به صورت دینامیکی متعادل شوند. در زمانی که درایوها نصب شوند، تمامی اجزای داخلی باید به صورت دقیق در یک راستا قرار بگیرد تا مقدار غیر هم راستایی نیروهای زاویه ای و محوری به حداقل برسد. همچنین این تجهیزات موجب جلوگیری از استهلاک کوپلینگ های الاستیکی می شوند. در صورت نیاز برای اطلاع از قیمت کوپلینگ می توانید به سایت کالا صنعتی مراجعه کنید.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور