تخفیف شگفت انگیز

کوپلینگ N-EUPEX

این کوپلینگ که با نام کوپلینگ KB و کوپلینگ لقمه‌ای نیز شناخته می‌شوند متصل کننده می‌باشد. کوپلینگ KB ناهماهنگی‌های شفت را جبران می‌کند و فقط نیروهای ترمیمی کمی ایجاد می‌کند. گشتاور از طریق الاستومر های انعطاف پذیر (رابر های انعطاف پذیر) هدایت می‌شود و بنابراین این کوپلینگ ها معمولاً ویژگی‌های لاستیکی انعطاف پذیر دارند. برای دریافت مشاوره، اطلاع از قیمت کوپلینگ و زمان تحویل با کارشناسان ما در تماس باشید.

کوپلینگ KB

الاستومر های انعطاف پذیر این سری کوپلینگ های KB به شکل زیر می‌باشد.

الاستومر کوپلینگ KB

کوپلینگ N-EUPEX DS

کوپلینگ های N-EUPEX دارای اضافه بار هستند. در مقابل، سری N-EUPEX DS طوری طراحی شده است که اضافه بار یا سایش پیشرفته باعث آسیب جبران ناپذیری به رابر های انعطاف پذیر می‌شود. سپس قطعات فلزی کوپلینگ‌های N-EUPEX DS می‌توانند آزادانه و بدون تماس روی یکدیگر بچرخند.

N-EUPEX DS

الاستومر های انعطاف پذیر این سری کوپلینگ های N-EUPEX به شکل زیر می‌باشد.

الاستیک N-EUPEX DS

الاستومر های انعطاف پذیر (رابر های کوپلینگ)

این رابط‌های کوپلینگ های N-EUPEX یا کوپلینگ های KB خواص الاستیکی خاصی دارند. این رابط‌ها معمولاً از جنس NBR می‌باشند و سختی‌های متفاوتی دارند. در جدول زیر میزان سختی و محدوده دمایی جنس‌های متفاوت این رابط‌ها را مشاهده می‌کنید.

جنس سختی محدوده دمایی
N-EUPEX series
NBR standard type 80 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NBR electrically insulating 80 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NBR soft 65 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NBR hard 90 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NBR normal low-backlash 80 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NBR soft low-backlash 65 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
NR for low temperature 80 ShoreA -50 درجه تا +100 درجه
HNBR high temperature 80 ShoreA -10 درجه تا +100 درجه
Type N-EUPEX DK
NBR hard 90 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه
N-EUPEX DS series
NBR hard 90 ShoreA -30 درجه تا +80 درجه

مزایای کوپلینگ های N-EUPEX (KB)

کوپلینگ های N-EUPEX یا همان کوپلینگ های KB بر اساس اصل مدولار طراحی شده‌اند و ساختار بسیار ساده‌ای دارند. انواع N-EUPEX از مجموعه‌های فرعی برای مطابقت با الزامات ساخته شده‌اند. کوپلینگ ها به سادگی با چسباندن نیمه‌های کوپلینگ به هم مونتاژ می‌شوند. سایش به الاستومر های انعطاف پذیر محدود می‌شود که باید در پایان عمر مفید آنها تعویض شوند. بسته به نوع، الاستومر های انعطاف پذیر را می‌توان بدون حرکت دادن ماشین‌های جفت شده تغییر داد. قطعات کوپلینگ به آسانی در انبار موجود هستند و عمدتاً ماشینکاری شده هستند.

کاربرد کوپلینگ N-EUPEX

کوپلینگ N-EUPEX (کوپلینگ KB) به عنوان استاندارد کاتالوگ در 23 اندازه با گشتاور نامی بین 19 نیوتن متر تا 62000 نیوتن متر موجود است. این کوپلینگ برای استفاده در دمای محیطی بین 30- تا 80+ درجه سانتی گراد مناسب است. با استفاده از بافرهای الاستومری جایگزین، محدوده دمای مجاز محیط را می‌توان بین -50 درجه سانتیگراد و +100 درجه سانتیگراد افزایش داد. اغلب از کوپلینگ برای اتصال موتور به شفت ورودی واحد دنده استفاده می‌شود. کوپلینگ مخصوصاً برای درایوهایی با بارهای دینامیکی یکنواخت تا متوسط مناسب است. نمونه‌هایی از کاربردها عبارتند از درایوهای پمپ، درایوهای هواکش یا چرخ دنده جرثقیل. علاوه بر این، کوپلینگ های N-EUPEX را می‌توان به عنوان کوپلینگ اضافی، به ویژه در کوپلینگ های مایع FLUDEX یا کوپلینگ های ایمنی ARPEX AKR استفاده کرد. در مورد درایوهای با موتور دیزل، کوپلینگ های N-EUPEX برای ماشین‌های محرک با گشتاور جرمی کم مناسب هستند. در مورد موتورهای دیزلی، بار کوپلینگ دینامیکی واقعی باید با اندازه گیری یا محاسبات ارتعاش پیچشی بررسی شود.

عملکرد کوپلینگ N-EUPEX

گشتاور موتور از طریق اتصال شفت به هاب در انتهای درایو منتقل می‌شود که بیشتر به عنوان اتصال کلیدی طراحی شده است. گشتاور با کمک الاستومر های اتعطاف پذیر به هاب سمت خروجی منتقل می‌شود. هاب در سمت خروجی بیشتر گشتاور را به ماشین محرک یا واحد دنده‌ای که در بین آن قرار دارد منتقل می‌کند. به دلیل انعطاف‌پذیری الاستومر تحت فشار اولیه، کوپلینگ دارای سفتی پیچشی پیشرونده است. در مورد سری کوپلینگ N-EUPEX DS، الاستومر تحت بارهای خمشی و فشاری قرار می‌گیرد. در صورت اضافه بار یا سایش پیشرفته، کوپلینگ به طور مثبت قطع می‌شود و الاستومرها به طور جبران ناپذیری آسیب می‌بینند. سپس قطعات فلزی بدون تماس با یکدیگر می‌چرخند. پس از نصب الاستومر های انعطاف پذیر جدید، کوپلینگ N-EUPEX DS یک بار دیگر قابل استفاده است. کوپلینگ های N-EUPEX DS، حتی در محیط‌های بالقوه انفجاری، بدون نیاز به تعمیر و نگهداری هستند تا زمانی که وقفه احتمالی گشتاور منجر به اختلال غیرقابل قبول در فرآیند تولید نشود.

طراحی کوپلینگ N-EUPEX

کوپلینگ های N-EUPEX و N-EUPEX DS از دو قسمت هاب نصب شده بر روی شفت دستگاه تشکیل شده‌اند. قطعات کوپلینگ با استفاده از الاستومر های انعطاف پذیر به طور مثبت به هم متصل می‌شوند. در نوع دو قسمتی، الاستومر های انعطاف پذیر را می‌توان تنها در صورت جابجایی یکی از ماشین‌های جفت شده تغییر داد. در انواع سه‌ بخشی، حلقه بادامک پیچ‌دار را می‌توان آزاد کرد و جا به‌ جا کرد تا انعطاف‌پذیر را بدون حرکت دادن ماشین‌های جفت شده تغییر دهد.

مواد سازنده

تمام قطعات کوپلینگ مانند قطعات بادامک، قطعات جیبی، اسپیسرها، قطعات هاب و قطعات نصب از چدن درجه یک با گرافیت لایه‌ای یا کروی یا از فولاد ساخته می‌شوند.

سری‌های مختلف کوپلینگ N-EUPEX (کوپلینگ KB)

سری A

این دسته از کوپلینگ های N-EUPEX از سه قسمت تولید می‌شوند و جایگزینی و تعویض الاستومر انعطاف پذیر آن‌ها آسان می‌باشد.

سری A

سری B

این سری از کوپلینگ های N-EUPEX ساده‌ترین سری می‌باشد. این کوپلینگ ها علاوه بر رابر از دو قیمت نری و مادگی تشکیل شده است.

سری B

سری H

این سری از کوپلینگ ها برای کاربردهایی مناسب هستند که فاصله بین موتور و قیمت متحرک نسبتاً زیاد می‌باشد. در این کوپلینگ های N-EUPEX برای پوشش فضا از اسپیسر استفاده شده است. طول این اسپیسر با توجه به نیاز قابل تغییر است.

سری H
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • محبوب ترین
    الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور