مقالات مرتبط صنعتی

  • 499
  • 417 مرتبه
راهنمای استفاده از چسب بلبرینگ

راهنمای استفاده از چسب بلبرینگ

چهار شنبه 12 شهریور 1399

در مقاله زیر در مورد راهنمای استفاده از چسب بلبرینگ با شما خواهیم بود. در برخی موارد هوزینگ که در آن بلبرینگ قرار دارد، حالت صاف و استوانه خود را از دست داده و تغییر قطر پیدا می کند، این تغییر قطر باعث تغییراتی خواهد شد که حتی ممکن است بیرینگ در داخل هوزینگ بچرخد. در این موارد عموماً از ماده پر کننده ای استفاده می شود که در اصطلاح عموم به آن چسب بلبرینگ گفته می شود. بر خلاف تصور عمومی چسبی که دو سطح هوزینگ و بلبرینگ را به هم متصل نماید، وجود ندارد اما چسب های دو المانه رزینی هستند که به اصلاح کننده سطح شهرت دارند. این چسب حتماً باید بعد از اعمال، قابلیت ماشین کاری و فینیشینگ داشته باشد. به عبارتی هدف اصلی از استفاده چسب، چسباندن سطوح نیست، بلکه پر کردن فضاهای خالی رسالت اصلی آن است.

بلبرینگ

این چسب بر روی هوزینگ به مانند جوش تراش عمل میکند و باعث خواهد شد سطح یکدستی داشته باشید. این چسب کاملاً قابلیت ماشین کاری دارد ولی اگر برای چسباندن بلبرینگ بر روی هوزینگ از چسب استفاده نمایید، این کار غیر مهندسی است.

بلبرینگ

بیشتر بخوانید : عیب یابی بلبرینگ

نویسنده به عنوان یک تجربه اشاره می کند که در یک پروژه از چسبی استفاده شده است که عایق حرارتی بوده است و این نکته را بر روی کاتالوگ چسب، شرکت تولید کننده اشاره کرده است. اما کارشناس از این چسب به عنوان یک چسب متال ساز استفاده کرده است و به این نکته که چسب میتواند یک عایق حرارتی باشد توجه نکرده است. این چسب باعث شده است که دمای بلبرینگ به شدت افزایش پیدا کرده و یک اورهال خیلی سنگین را در زمان کمی به سیستم متحمل کرده است. پس دو نکته برای استفاده از چسب بلبرینگ بسیار حائز اهمیت است.  یک اینکه چسب قابلیت اصلاح سطح فلزی داشته باشد و بتوان آنها را تراش و ماشین کاری کرد، دو اینکه چسب عایق حرارتی نباشد تا گرمای بلبرینگ را انتقال دهد.

 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان