• 512
 • 10610 مرتبه
اینورتر دستگاه نانوایی

اینورتر دستگاه نانوایی

25 مهر 1402

در این مطلب قصد داریم به کاربرد اینورتر در نانوایی ها بپردازیم، اگر احتیاج به آشنایی کلی با اینورتر دارید میتوانید به مقاله اینورتر چیست مراجعه کنید.

درایو اینورتر نانوایی چیست؟

اینورتر نانوایی تجهیزی است که در کنار تجهیزات مختلف نانوایی ها مکانیزه استفاده می شود، که این تجهیز در تمامی خط تولید نان که شامل پروسه و چرخه تولید نان از ابتدا تا انتها، از ورود آرد تا پخت نان کاملا توسط تجهیزات الکترومکانیکی مورد استفاده میباشد. اینورتر در نانوایی ها کاربرد های زیادی دارد و امروزه در نانوایی های مکانیزه از تجهیزات مهمی است که مورد استفاده قرار میگیرد. برای اطلاع از نحوه خرید اینورتر با کارشناسان ما در تماس باشید.

مزایای استفاده از اینورتر در نانوایی

از جمله کاربرد ها و مزایای استفاده از اینورتر برای نانوایی میتوان به این موارد اشاره کرد:

 •  میتوان به افزایش عمر الکتروموتور
 • کاهش مصرف برق 
 • کنترل دور دستگاه نانوایی

که در ادامه به ان ها میپردازیم و در انتهای این مقاله یکی از پر استفاده ترین اینورتر ها در در نانوایی ها به شما معرفی میشود.

تجهیزاتی نانوایی که میتوان از اینورتر برای آن ها استفاده کرد

تجهیزاتی که جهت تولید نان مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

 • خمیر همزن
 •  گرد کن 
 • تکه کن خمیر 
 • رول کن
 •  پهن کن
 • گرد کن مخروطی
 •  میز چانه
 •  چانه گیر مارپیچ
 •  پهن کن غلطکی
 •  تخمیر ثانویه
 • و ...

که در تمامی دستگاه های فوق ، دست کم از یک الی چند عدد الکتروموتور القایی استفاده شده است که در تمامی آنها میتوان از اینورتر دستگاه نانوایی جهت راه اندازی الکتروموتور استفاده نمود. مطابق با استانداردهای جهانی در زمینه مصرف انرژی ، بیش از 70 درصد سرانه مصرف برق و انرژی الکتریکی ، متعلق به الکتروموتورهاست که هزینه بسیار بالایی است. یکی از معضلاتی که بعد از مکانیزه شدن نانوایی ها ، مالکین آن را به خود مشغول داشته است، هزینه بالای انرژی است که جهت مصرف برق این تجهیزات باید پرداخت شود.

راهنمای خرید اینورتر مناسب برای دستگاه نانوایی

برای انتخاب یک اینورتر مناسب برای دستگاه نانوایی خود، میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید.

 • تعیین نیازهای خود: قبل از شروع به جستجوی یک اینورتر، باید نیازهای خود را مشخص کنید. به عنوان مثال، بررسی کنید که موتور دستگاه نانوایی شما چه نوع ولتاژ و توانی دارد؟ آیا نیاز دارید که سرعت موتور را تنظیم کنید یا خیر؟
 • محدوده ولتاژ و توان: بررسی کنید که اینورترهای مورد نظرتان چه محدوده ولتاژ و توانی را پشتیبانی می کنند. اطمینان حاصل کنید که این محدوده با مشخصات موتور دستگاه نانواییتان سازگار است.
 • نوع کنترل: نوع کنترل در اینورترها به دو صورت معمولی و برداری است. درکنترل معمولی (V/Hz)، اینورتر با تنظیم ولتاژ و فرکانس خروجی، سرعت موتور را کنترل می کند. در این حالت، رابطه ثابتی بین ولتاژ و فرکانس خروجی و سرعت موتور وجود دارد. به عنوان مثال، اگر ولتاژ خروجی را افزایش دهید، فرکانس نیز باید افزایش یابد تا سرعت موتور افزایش یابد و بالعکس. اما در کنترل برداری (Vector Control)، اینورتر از الگوریتم های پیچیده تری استفاده می کند تا بتواند علاوه بر تنظیم ولتاژ و فرکانس، جریان و زاویه برداری را نیز کنترل کند. اینورترهای برداری به شما امکان می دهند سرعت موتور را به دقت بیشتری کنترل کنید و برای کاربردهایی که نیاز به کنترل دقیق سرعت و جریان موتور دارند، مناسب هستند.
 • بنابراین، اگر نیاز دارید که سرعت موتور دستگاه نانوایی خود را به طور دقیق کنترل کنید، پیشنهاد می شود از یک اینورتر با کنترل برداری استفاده کنید. اما اگر نیاز به کنترل سرعت دقیق ندارید و تنها نیاز به تنظیم ولتاژ و فرکانس دارید، اینورترهای با کنترل معمولی نیز می توانند برای شما مناسب باشند.
 • کیفیت و برند: بررسی کنید که اینورترهایی که در نظر دارید بخرید، از کیفیت بالا و از برند معتبری هستند. برندهای معروف معمولاً کیفیت بالاتری دارند و قابلیت ارائه خدمات پس از فروش بهتری دارند. نظرات کاربران و مشتریان میتواند نیز به شما در انتخاب کمک کند. 
 • هزینه: بررسی کنید که قیمت اینورترهای مورد نظرتان با بودجه شما سازگار است. نباید فقط به قیمت تمرکز کنید، بلکه به رابطه بین کیفیت و قیمت نیز توجه کنید.
 • مشاوره با کارشناسان: اگر شما با مشخصات فنی اینورترها آشنایی کافی ندارید، میتوانید با کارشناسان فنی یا فروش در ارتباط باشید و نیازهای خود را با آنها در میان بگذارید. آنها میتوانند شما را بهتر راهنمایی کنند و مدلی که بهترین عملکرد را دارد را پیشنهاد دهند. از این رو میتوانید با کارشناسان کالا صنعتی تماس حاصل فرمایید.
 • گارانتی و خدمات پس از فروش: قبل از خرید، مطمئن شوید که اینورتری که قصد خرید دارید دارای گارانتی مناسبی است و شرکت تولید کننده خدمات پس از فروش قابل قبولی ارائه می کند.
 • خرید و نصب: پس از انتخاب مدل مناسب، میتوانید آن را خریداری کرده و نصب کنید. در صورت لزوم، از کمک یک تکنسین متخصص استفاده کنید تا نصب صحیح انجام شود.

با انجام این مراحل، شما میتوانید یک اینورتر مناسب برای دستگاه نانوایی خود پیدا کنید. همچنین، توصیه میشود قبل از خرید، مشخصات فنی دستگاه نانوایی خود را به دقت بررسی کنید و در صورت نیاز، با تولید کننده دستگاه تماس بگیرید تا راهنمایی های بیشتری دریافت کنید.

ویژگی های اینورتر دستگاه نانوایی

اینورتر اینوت

اینورتر دستگاه نانوایی بهترین گزینه جهت کاهش مصرف برق

به جهت جریان های هجومی ناشی از استارت و استپ شدن الکتروموتورها در تجهیزات، مسلما هزینه های مصرف برق بسیار بالا خواهد بود. استفاده از کنترل دور دستگاه نانوایی جهت حذف هزینه های بالای برق ، قطعا بهترین انتخاب خواهد بود. اینورتر ها یا همان VFD ها، وظیفه کنترل دور الکتروموتور از لحظه صفر تا زمان رسیدن به دور مطلوب را دارند، اینورتر دستگاه نانوایی با استفاده از فرمول هوشمند خود باعث حذف جریانات هجومی ناشی از حرکت الکتروموتور شده که نتیجه آن کاهش 40 درصدی هزینه مصرف برق خواهد بود.

اینورتر دستگاه نانوایی بهترین انتخاب جهت افزایش عمر الکتروموتور

فرمول پیوسته و آرام کنترل دور نانوایی در به حرکت درآوردن الکتروموتور ، باعث میشود تا الکتروموتور بدون آنکه لگد بزند، استارت شود. به همین خاطر بلبرینگ هایی که در سر و ته الکتروموتور قرار دارند، بدون دریافت ضربات ناشی از استارت الکتروموتور به کار خود ادامه داده و همین امر باعث افزایش عمر متعلقات مکانیکی موتور میشود که نتیجه آن کاهش چشمگیر هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری تجهیزات نامبرده شده که بواسطه استفاده از اینورتر دستگاه نانوایی راه اندازی شده اند.

اینورتر تکفاز برای کنترل دور دستگاه نانوایی

یکی دیگر از موانعی که نانوایان در استفاده از تجهیزات مکانیزه با آن روبرو هستند، عدم وجود برق سه فاز جهت راه اندازی تجهیزات است که این مشکل نیز با استفاده از اینورتر دستگاه نانوایی کاملا قابل حل است. اینورتر هایی که در بازار وجود دارند در دو کلاس تکفاز و سه فاز ارائه میشوند. کافیست جهت حل معضل برق سه فاز از کنترل دور نانوایی مدل تکفاز به سه فاز استفاده نمود. به این ترتیب با اعمال برق تکفاز به اینورتر، می توان برق سه فاز تولید نمود و به دنبال آن تجهیزات نانوایی را راه اندازی کرد.

اینورتر ال اس

با استفاده از کنترل دور دستگاه نانوایی می توان گشتاور و سرعت چرخشی الکتروموتور را کنترل کرد. در هنگام افزایش فرکانس ،مقدار سرعت چرخشی افزایش می یابد و بر این اساس فرکانس مقاومت القایی سیم پیچ ها افزایش یافته، بدنبال آن گشتاور الکتروموتور نیز کاهش می یابد. برای حل این مشکل می توان سرعت را از طریق اینورتر دستگاه نانوایی کاهش یا افزایش داده و متناسب با آن فرکانس را تطبیق داد.

پیشنهاد ویژه برای اینورتر دستگاه نانوایی

پیشنهاد ما به شما اینورتر دستگاه نانوایی سری S310 برند تکو می باشد. اینورتر تکو S310 کاملا منطبق با درخواست مشتری بوده و درعین کیفیت خوب دارای قیمت مناسبی نیز هست. کنترل دور دستگاه نانوایی تکو S310 دارای ولوم تنظیم کنترل دور بر روی پنل اپراتوری بوده و با توجه به تنظیمات مناسبی که دارد ، بهترین گزینه برای کنترل دور دستگاه نانوایی خواهد بود.

اینورتر تکو

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
  • 5
  • 7
  با سلام و وقت بخیر میخاستم بدونم چطوری میشه اینورتور رو صفر کرد و دوباره روی یه عدد دیگه تنظیم کرد .؟