• 1735
  • 727 مرتبه
تنظیمات اینورتر اینوت

تنظیمات اینورتر اینوت

12 تیر 1401

اینورتر های اینوت در صنعت کاربرد بسیاری دارند. این اینورتر ها در رنج توانی 0.2 کیلووات تا 500 کیلووات تولید و عرضه می شوند.

مراحل تنظیم اینورتر اینوت

جهت نصب و تنظیم اینورتر های اینوت می بایست به صورت زیر اقدام نمایید:

برق ورودی می بایست به ترمینال های R و S و T متصل شده و الکتروموتور را می بایست به ترمینال های U و V و W متصل نمایید. در صورتی که نیاز به نصب مقاومت ترمز وجود دارد ، می بایست مقاومت ترمز به ترمینال های PB و (+) متصل گردد.

اتصالات اینورتر اینوت

در مدار کنترلی اینورتر های اینوت 9 ورودی دیجیتال از S1 تا S8 و HDI وجود دارد. پیش فرض این درایو ورودی S1 جهت راه اندازی به صورت راستگرد ، ورودی S2 جهت راه اندازی به صورت چپگرد و ورودی S3 جهت ریست خطا می باشد.

سایر ورودی های اینورتر برای کاربرد خاصی برنامه ریزی نشده اند.

پارامتر های P05.00 تا P05.09 جهت پیکربندی این ورودی های دیجیتال می باشند.

برای مثال اگر بخواهید ترمینال S2 را جهت استارت درایو به صورت چپگرد تنظیم نمایید ، می بایست پارامتر P05.02 را روی عدد 2 قرار دهید.

امکان نصب ترمینال های دیجیتال به چند صورت وجود دارد. اگر ترمینال مشترک ، ترمینال COM باشد ، ترمینال PW و +24 v می بایست به یکدیگر متصل گردند.

اما اگر ترمینال مشترک ، ترمینال +24 v باشد ترمینال PW و COM می بایست به یکدیگر متصل گردند.

ترمینال های درایو اینوت

تنظیمات پارامترها

کنترل پانل اینورتر اینوت به صورت زیر می باشد:

کلید های PRG و DATA و SHIFT و جهت های بالا و پایین جهت تنظیم پارامترها مورد استفاده قرار میگیرند. هنگامی که اینورتر را به برق وصل می نمایید عدد 50.00 نمایش داده می شود.

کلید PRG

جهت ظاهر شدن گروه پارامتر P00 می بایست کلید PRG را فشار دهید. سپس با استفاده از کلید جهت بالا و پایین ، می توان سایر گروه های پارامتری از P01 تا P24 مشاهده نمود.

کلید های DATA

حال اگر بر روی گروه پارامتر مدنظر کلید DATA را فشار دهید ، پارامترهای آن گروه پارامتر نمایش داده می شود.

برای مثال اگر بر روی گروه پارامتر P00 کلید DATA را فشار دهید ، P00.00 نمایش داده می شود که اولین پارامتر از گروه پارامتر P00 می باشد و به وسیله کلید جهت بالا و پایین می توان میان پارامتر های این گروه پارامتر ، از P00.00 تا P00.18 حرکت نمود.

اگر کلید DATA را برروی هر پارامتر بزنید ، مقدار داخلی آن پارامتر نمایش داده می شود که می توان مقدار پارامتر را تغییر داده و توسط کلید DATA مقدار پارامتر را ذخیره نمود.

کلید های اینورتر اینوت

بازگشت به تنظیمات کارخانه

پارامتر P00.18 جهت بازگشت به تنظیمات کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد. جهت بازگشت تمامی پارامترها به تنظیمات کارخانه می بایست مقدار پارامتر P00.18 را عدد 1 قرار دهید.

اگر مقدار پارامتر P00.18 را عدد 2 قرار دهید حافظه خطاها پاک می گردند.

فرمان حرکت و توقف به اینورتر 

  • مرجع فرمان درایو توسط پارامتر P00.01 تعیین می شود که این پارامتر به طور پیش فرض مقدار 0 دارد و می توان توسط کلید RUN و STOP به درایو فرمان حرکت و توقف داد.
  • حال اگر مقدار پارامتر P07.02 را عدد 3 قرار دهید ، به وسیله کلید QUICK/JOG جهت حرکت را چپگرد – راستگرد کنید.
  • اگر مقدار پارامتر P00.01 عدد 1 باشد ، توسط ترمینال های S1 و S2 و ... می توان به اینورتر دستور حرکت و توقف در جهت راستگرد و چپگرد داد.
  • اگر مقدار پارامتر P00.01 عدد 2 باشد ، فرمان حرکت و توقف از طریق درگاه سریال RS485 داده می شود.

سرعت اینورتر اینوت

به وسیله پارامتر P00.06 سرعت اینورتر تعیین می گردد. مقدار پیش فرض پارامتر P00.06 عدد 0 می باشد و با استفاده از کلید های موجود بر روی دستگاه می توان سرعت را تغییر داد. در پارامتر P00.10 مقدار سرعت ذخیره می گردد.

اگر مقدار پارامتر P00.06 عدد 1 باشد ، سرعت از طریق ورودی آنالوگ Al1 کنترل می گردد و اگر مقدار این پارامتر عدد 2 و 3 باشد سرعت از طریق ورودی های آنالوگ Al2 و Al3 کنترل می گردد.

در صورتی که میخواهید سرعت را به وسیله یک قطار پالس که به HDI داده می شود کنترل نمایید می بایست مقدار پارامتر P00.06 را عدد 4 قرار دهید.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان