تخفیف شگفت انگیز

الکتروموتور جمکو
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

معرفی شرکت جمکو

شرکت جمکو

شرکت الکتروموتور جمکو که کار آن ساخت و تولید ماشین های الکتریکی است در سال 1369 هجری شمسی در شهر سبزوار تاسیس شد. هدف از تاسیس این شرکت این بود که دیگر در زمینه صنایع مورد نیاز داخلی از جمله موتور الکتریکی به کشور های خارجی وابسته نباشیم و خود بتوانیم انواع ماشین های الکتریکی مورد نیاز در صنعت را تولید کنیم. شرکت دینام جمکو همانطور که از هدف آن مشخص است توانایی طراحی، ساخت و سرویس انواع دینام و ژنراتور در ایران را دارد که این فعالیت ها به وسیله برخورداری از نیروهای با تجربه و متخصص در این امر و همچنین در اختیار گرفتن تجهیزات و ماشین آلات منحصر به فرد ، ممکن شده است.

محصولات شرکت جمکو به دلیل کیفیت بالای خود قابلیت رقابت با نمونه های خارجی با کیفیت صادر شده را دارند. با توجه به شرایط اقتصادی کشور و وجود تحریم های شدید علیه ایران سرانجام متخصصان ایرانی توانسته اند تکنولوژی تولید این ماشین های الکتریکی را از آن خود کنند. شهرستان جوین در 3000 کیلومتری مشهد، قطب تولید این دستگاه حیاتی برای صنعت ایران است. شرکت ماشین های الکتریکی جوین (جمکو) با هدف عدم وابستگی صنایع داخل به کشور های خارجی در زمینه ی تولید انواع ماشین های الکتریکی تاسیس گردید و به واسطه کادر متخصص و حرفه ای و در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته امکان طراحی، ساخت، تست و تعمیر انواع الکتروموتور و ژنراتور در ایران را دارا است. شرکت جمکو برای خرید دانش فنی با چند تولید کننده از شرکت های اروپایی وارد مذاکره شد ولی آنها دانش فنی را در اختیار این شرکت قرار ندادند تا سرانجام دانش فنی زیمنس با واسطه از کشور چین و از شرکت لانچو خریداری شد.

پادکست معرفی کامل محصولات شرکت جمکو

در پادکست زیر می توانید با شرکت جمکو و انواع تولیدات این شرکت، کاربرد انواع الکتروموتورهای جمکو و نحوه عملکرد آنها آشنا شوید.

پادکست معرفی الکتروموتور جمکو

شرکت لانچو یک شرکت چینی است که دانش فنی آن زیمنس است. به عبارتی دانش فنی جمکو با یک دست واسطه دانش فنی زیمنس است.

الکتروموتور جمکو

بومی سازی تکنولوژی تولید الکتروموتور های IC411، IC511،IC611،FC، دالاندر، براشلیف تا قدرت 6600 کیلووات سازگار با شرایط آب و هوایی کشور و موتور هایی با سطح ولتاژ 11KV از دستاورد های کارخانه ی جمکو و پاسخ ما میتوانیم متخصصان داخلی به تحریم های چند جانبه و گام بزرگی در راستای تامین نیاز داخلی است.

دینام فشار قوی براشلیف

الکتروموتور فشار قوی براشلیف

تامین الکتروموتور های مورد نیاز شرکت های آب منطقه ای یزد، ایلام، سیستان و بلوچستان، آذربایجان غربی، خوزستان، کردستان، هرمزگان، پروژه های آب رسانی جم، یکانات و دشت سیستان، نتیجه ی حمایت و اعتماد دولت و شرکت مدیریت منابع آب ایران به مهندسان داخلی است که با تلاش شبانه روزی در مسیر ایجاد بازار رقابتی تولیدات داخلی با نمونه های خارجی گام برمیدارد.

کارخانه دینام جمکو

محصولات شرکت ماشین های الکتریکی جوین با برند جمکو و با کیفیت بالا قابل رقابت با نمونه های خارجی به بازار مصرف عرضه میشوند. این تولیدات شامل الکتروموتور های سه فاز صنعتی از 5.5 کیلووات تا 10 مگاوات در قالب پوسته ی چدنی مطابق با استاندارد IEC میباشد و کلیه ی تست های لازم، طبق استاندارد های معتبر جهانی و با تجهیزات پیشرفته انجام می پذیرد. ظرفیت تولیدات شرکت جمکو سالیانه بیش از 1200 مگاوات معادل 12680 دستگاه انواع الکتروموتور و ژنراتور میباشد.

انواع موتور جمکو

کارخانه دینام جمکو

الکتروموتورهای فشار ضعیف جمکو که در فریم سایز های 132 تا 400 (سری YD و YU) در پوسته های چدنی از 5.5 کیلووات تا 450 کیلووات تولید میشوند. این الکتروموتور ها قابل تولید جهت راه اندازی با انواع اینورترهای (FC) نیز میباشند. الکتروموتورهای جمکو با قابلیت عمر طولانی، توان و فریم متنوع، مقاومت بالا، کلاس حفاظتی و حرارتی عالی و سیم پیچ مس جهت استفاده در فرآیند های صنعتی همچون؛ صنایع معدنی، صنایع سیمان، صنایع فولاد، ذوب آهن، صنایع شیمیایی، صنایع نفت،گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی، نیروگاه ها، آب و فاضلاب، صنایع دفاعی، صنایع غذایی، کشاورزی و کلیه ی کارخانجات تولیدی با انجام کارهای سنگین و طولانی مدت طراحی شده اند.

توضیحات اندازه فریم تعداد قطب دامنه قدرت KW
موتورهای فشار ضعیف قفسه سنجابی سری YD 132-280 2-4-6-8 5-5.90
موتورهای فشار ضعیف قفسه سنجابی سری YU 315-450 2-4-6-8 75-450
موتورهای فشار ضعیف قفسه سنجابی سری YK 355-1000 2-4-6-8-10 200-10000
موتورهای فشار متوسط روتور سیم پیچی شده سری Yق 355-1000 2-4-6-8-10 200-10000
موتورهای فشار متوسط COMPACT سری سری YD 450-560 2-4-6-8 220-1600
 
 

نمونه ی الکتروموتور ساخته شده کاملا با نمونه ی آمریکایی مطابقت داشت و حتی در بعضی از زمینه ها دارای کیفیت بهتری نیز بود. برای ساخت این الکتروموتور از روی نمونه ی آمریکایی مهندسی معکوس انجام شد و این طراحی بومی سازی  شد و با توجه به این طراحی متخصصان توانستند ساخت الکتروموتور رو انجام دهند. ساخت این موتورسنکرون با توان 400 اسب بخار و 34 قطب تقریبا 3000 نفر ساعت زمان برد. شرکتی که این موتور را ثبت سفارش کرد تا پیش از این از موتور برند GE ساخت کشور آمریکا استفاده میکرد. با ارتقاع سطح فنی مجموعه قابلیت تولید هر نوع الکتروموتوری که در دنیاست مطابق استاندارد های بین المللی توسط کارخانه ی جمکو وجود دارد. این دستاورد ارزشمند علاوه بر معرفی جمکو به‌عنوان یکی از قطب‌های تولید موتورهای الکتریکی سنگین در دنیا، باعث شد بسیاری از صنایع مهم کشور مانند صنایع معدنی مس ایران از واردات بی‌نیاز شوند.

کارخانه الکتروموتور جمکو

استانداردهای جمکو

استاندارد های معروف در موتورها عبارتند از: En، IEC ، NEMA که الکتروموتورهای جمکو مطابق با استاندارد های زیر طراحی و تولید میشوند:

مکانیکال حوزه مربروطه
IEC60072 نقشه ابعاد و فریم سایزها
IEC60034-5 درجه حفاظت (IP)
IEC60034-6 روش خنک کنندگی (IC)
IEC60034-7 نحوه نصب (IM)
IEC60034-9 محدوده نویز
IEC60034-14 ارتعاش

IP درجه حفاظت موتور در برابر نفوذ اجسام خارجی (IEC60034-5)

الکتروموتور های روتین جمکو با IP55 ، و به صورت سفارشی در قالب IP56 و IP65 و حتی بالاتر نیز امکان ثبت سفارش و تولید دارند.

IM  نحوه ی قرار گرفتن و نصب مکانیکی موتور-(IEC60034-7)

با توجه به شرایط بار و نوع نصب، افقی یا عمودی بودن الکتروموتور تعیین میگردد. الکتروموتور های جمکو به صورت روتین افقی هستند ولی با توجه به شرایط کارکرد مصرف کننده میتوانند به صورت عمود نصب هم توسط کارخانه ثبت سفارش شوند و با مدت زمان مشخص با توجه به درخواست مصرف کننده تولید شوند. جمکو تنها کارخانه ی تولید کننده ی الکتروموتور های ایرانی است که میتواند موتور های عمود نصب توان سنگین را نیز تولید کند.

استاندارد im جمکو

IC نوع خنک کنندگی موتور (IEC60034-6)

خنک کاری الکتروموتور های جمکو به روش IC411،IC511،IC611،IC616 و ... است.

DUTY شرایط کاری ( IEC60034-1)

طبق استاندارد IEC60034-1 انواع شرایط کاری در موتور ها با علائم S1  تا S9 نشان داده میشود که الکتروموتور های شرکت جمکو در حالت نرمال برای شرایط کاری S1 (دائم کار) طراحی میشوند. سایر شرایط کاری (DUTY) عبارتند از:

شرایط کاری S1 (دائم کار)

توان داده شده در شرایط کاری S1  توانی است که موتور میتواند به صورت مداوم و بدون استراحت با آن توان کار کند به طوری که توان آن از حد نرمال تجاوز نکند. N : زمان کار موتور

نمودار کاری s1

شرایط کاری S2 (زمان کوتاه)

شرایط کاری S2 معمولا همزمان با یک زمان بیان میشود که به صورت استاندارد این زمان ها 10،30،60ريا، و یا 90 دقیقه است. به عنوان مثال توان داده شده در رژیم کاری 60S2 یعنی بشتریت توانی که موتور میتواند در مدت 60 دقیقه با آن توان کار کند و دمای آن از حد نرمال جاوز نکند. N : زمان کار موتور

نمودار شرایط کاری s2

شرایط کاری S3 (متناوب)

شرایط کاری S3 نیز هم همراه با یک ضریب درصد بیان میشود. این ضرایب درصد به صورت استاندارد 15%،25%،40% و یا 60 % هستند. ضرایب ذکر شده با توجه به مدت زمان کار و مدت زمان استراحت موتور از رابطه ی زیر محاسبه میشوند:

فرمول زمان کار و مدت زمان استراحت در جمکو

 1. N : زمان کار موتور
 2. R : زمان استراحت

نمودار کاری جمکوs2

 1. شرایط کاری S4: متناوب همراه با راه اندازی
 2. شرایط کاری S5: متناوب همراه با راه اندازی و ترمز الکتریکی
 3. شرایط کاری S6: عملکر پریودیک پیوسته
 4. شرایط کاری S7: عملکرد پریودیک پیوسته همراه با ترمز الکتریکی
 5. شرایط کاری S8: عملکرد پریودیک پیوسته همراه با تغیررات سرعت بار
 6. شرایط کاری S9: بارغیر پریودیک و تغییرات
الکتریکال حوزه ی مربروطه
IEC60034-1 ماشین های الکتریکی دوار
IEC60034-2 ماشین های الکتریکی دوار
IEC60034-8 جهت چرخش
IEC60034-12 راه اندازی
NEMAG1-31 سیستم عایقی موتور

کلاس عایقی موتور

یکی از حساس ترین قسمت های طراحی ماشین های الکتریکی،انتخاب نوع عایق آن میباشد. شرایط عایقی موتوربه تعدادی از پارامتر های اندازه گیری موتور مانند: سطح ولتاژ،نحوه ی راه اندازی،شرایط محیطی(ارتفاع از سطح دریا،درجه حرارت،رطوبت) و غیره بستگی دارد. بنابراین شناخت عایق و کلاس حرارتی آن در استفاده طولانی مدت از موتور میتواند موثر باشد.

 • کلاس عایقی B: بیشترین افزایش دمای مجاز موتور در این کلاس 80 درجه ی سانتیگراد و ناحیه ی مرزی تغییرات دما 10درجه در نظر گرفته شده است.
 • کلاس عایقی F: بیشترین افزایش دمای مجاز در این کلاس 105 درجه ی سانتیگراد و ناحیه مرزی تغییرات دما 10 درجه در نظر گرفته شده است.
 • کلاس عایقی H: بیشترین افزایش دمای مجاز موتور در این کلاس 125 درجه ی سانتیگراد و ناحیه ی مرزی تغییرات دما 15 درجه در نظر گرفته شده است.

الکتروموتور های جمکو بر اساس سیستم کلاس عایقی F همراه با کلاس افزایش دمای B تولید میشوند که رایج ترین سیستم مورد نیاز در صنایع امروزی میباشد.

کلاس عایقی H

الکتروموتور ترمز دار جمکو

هدف جمکو تولید محصولاتی برتر و با کیفیت در سطح کشور و خاورمیانه است. با توجه با کاربر گسترده الکتروموتور در صنایع مختلف از جمله استفاده در بالابرها نیاز به الکتروموتور ترمزدار روز به روز در حال توسعه و گسترش میباشد. این قابلیت که میتواند START و STOP آن را در زمان مختلف تعیین کند موجب کاربرد زیاد الکتروموتور ترمزدار شده است. الکتروموتور ترمزدار کاربرد زیادی در بالابرها، انواع آسانسورها، فرودگاه ها، نوار نقاله ها، دستگاه دسته بندی، صنایع غذایی و ... دارد. کارخانه جمکو این امکان را دارد که الکتروموتور های ترمز دار را در هر توانی به صورت ثبت سفارش و با تعیین مدت زمان معین تولید نماید. این امکان برای توان های سنگین هم ممانعتی ندارد.

 
 

این الکتروموتور که به سفارش شرکت مپرا در جهت حمایت از تولید داخل ساخته شده است، مورد استفاده در محیط های سرپوشیده مانند مترو، زیر گذر ها، تونل ها و سایر اماکن عمومی و زیر ساخت های شهری است که در شرایط اضطراری به هنگام آتش سوزی برای خارج کردن دود و گرما طراحی و ساخته شده است که تولید و موفقیت در آزمایش آن توسط جمکو،برگ دیگری از افتخارات ایران اسلامی است.

ساخت الکتروموتور ضد انفجار

کارخانه ی جمکو هم چنین در زمینه ی طراحی و ساخت الکتروموتورهای ضد انفجار (EX) هم موفق به خودکفایی شد. جمکو قادر به تولید الکتروموتورهای ضد انفجار فشار ضعیف تحت لیسانس CENI فرانسه و CEMP ایتالیا و الکتروموتورهای EX فشار قوی تحت لیسانس لوهر آلمان میباشد.

الکتروموتور ضد انفجار جمکو

رسالت جمکو تولید محصولاتی برتر و با کیفیت در سطح کشور و خاورمیانه است، استفاده از مواد اولیه ی مرغوب به همراه داشتن آزمایشگاه با تجهیزات به روز و تست در مراحل فرآیند تولید و به کارگیری پرنل آموزش دیده و فنی خود گواهی بر حضور موفق جمکو در بازار مصرف است. یکی از دستاورد های شرکت جمکو، تست موفقیت آمیز دینام 90 کیلووات در دمای بیش از 250 درجه ی سانتیگراد به مدت 2 ساعت برای اولین بار در ایران است.این دستاورد بزرگ برگ دیگری از افتخارات صنعت کشور عزیزمان است.

الکتروموتور جمکو

دینام شرکت جمکو

الکتروموتور جمکو

الکتروموتور جمکو سایز بزرگ

الکتروموتور جمکو از جمله محصولات داخلی و بهترین برندهای شناخته شده در این زمینه است که در سال 1369 شمسی کمپانی جمکو در شهر سبزوار تاسیس و راه اندازی شد و مهمترین هدف این شرکت وابسته نبودن به برندهای خارجی است. مهندسین و طراحان با تجربه و متخصص کشورمان با بهره مندی از با کیفیت ترین مواد اولیه و ماشین آلات به روز توانسته اند فعالیت بسیار موفقیت آمیزی را در این حوزه تولیدی داشته باشند. کمپانی جمکو توانست با تولید و عرضه انواع ماشین های الکتریکی مورد نیاز برای صنایع مختلف شهرت قابل توجهی را در تولیدات داخلی به دست آورده است. الکتروموتور جمکو با توجه به کیفیت طراحی در زمینه های مختلفی با کارایی مختلف مورد استفاده واقع شده است.

بدون شک جمکو را میتوان یکی از بهترین برند های الکتروموتور در ایران دانست. افتتاح خط تولید الکتروموتور های سنکرون در شرکت جمکو را میتوان یک دستاورد بزرگ برای این شرکت دانست که در سال 1399 با تولید الکتروموتور 2983 کیلووات آغاز شده است. این دستاورد با افتتاح ویدیو کنفرانسی رئیس جمهور آغاز شده و در حال توسعه است.

شرکت جمکو

این پروژه با سرمایه گذاری 18 میلیارد تومانی در شهرستان جوین استان خراسان به بهره برداری رسیده است. الکتروموتور 4000 اسب بخار برای اولین بار است که در کشور ساخته می شود و به سفارش صنایع ملی مس ایران انجام شده است. انتظار این است که نیاز کشور به این نوع الکتروموتور در آینده بر طرف شده و بتوانیم آینده روشنی برای شرکت الکتروموتور جمکو متصور باشیم. جالب توجه است که با ساخت این الکتروموتور در ایران ، ما هم به جمع 5 کشوری پیوستیم که توانایی تولید این سایز الکتروموتور را دارند. به گفته آقای مهندس بیهقی، مدیر محترم تولید کارخانه، دانشگاه علم و صنعت هم برای ساخت این الکتروموتور همکاری داشته است. این الکتروموتور جایگزین برند GE آمریکا میتوان استفاده شود.

موتور جمکو

علاوه بر تولید الکتروموتورهای صنعتی بزرگ در شرکت جمکو، تعمیر الکتروموتورهای صنعتی سنگین نیز از جمله خدمات این شرکت به شمار می رود. آقای مهندس برغمدی، معاون فنی تولید کارخانه، بیان داشتند که موتورهای تعمیری غول پیکر مشابه با نمونه تخت گنبد بندرعباس و صنایع گاز و پتروشیمی نیز در این شرکت تعمیر و راه اندازی شده اند. علاوه بر این ها، برای طرح های انتقال آب کشوری که نیاز به الکتروپمپ های بسیار بزرگ است، شرکت الکتروموتور جمکو خدمات ارزنده ای ارائه کرده است. به عنوان مثال طبق گفته مدیریت محترم عامل شرکت الکتروموتور جمکو جناب آقای رستمی، امید است برای خط انتقال نفت از بندرعباس به رفسنجان از الکتروموتورهای جمکو استفاده شود. اعتماد به تولید داخلی میتواند از خروج ارز جلوگیری کرده و خدمات پس از فروش ارزنده ای را ارائه دهد.

الکتروموتور جمکو

کارخانه الکتروموتور جوین را میتوان یکی از بزرگترین کارخانجات تولید الکتروموتور صنعتی غول پیکر در خاورمیانه دانست. این شرکت با تکیه بر دانش بومی، در ساخت انواع الکتروموتور صنعتی توانسته جایگاه ویژه ای در بین شرکت های مصرف کننده داشته باشد. کاربران می توانند با انتخاب و خرید این محصول از میان انواع برندهای مختلف از کارایی بسیار مناسب این دستگاه بهره مند شوند. برای اطلاع از لیست قیمت الکتروموتور جمکو می توانید با کارشناسان ما در سایت کالا صنعتی در تماس باشید. همانطور که میدانید با توجه به هدف اصلی این کمپانی می توان گفت توانایی ساخت و طراحی انواع ژنراتورها و الکتروموتورها با مشخصات فنی متنوع در داخل کشور را دارا بوده است. با در اختیار داشتن تجهیزات منحصر به فرد و تجربه کاری فوق العاده مهندسین خود، قابلیت توانایی با سایر برندهای خارجی با کیفیت های بسیار بالا را دارد.

انواع سری الکتروموتور جمکو

الکتروموتور جمکو به عنوان یکی از پرتقاضاترین و محبوب ترین دستگاه های امروزی در صنایع مختلف به شمار می رود که در این میان باید توجه داشته باشید که به دلیل داشتن انواع مدل های مختلف، کاربران با بررسی نیازهای خود در کسب و کار و محیطی که قصد استفاده از این دستگاه را دارند مناسب ترین و بهترین گزینه را در اولویت انتخاب خود قرار دهند در ادامه به برخی از مدل های مختلف الکتروموتور جمکو اشاره خواهیم کرد:

الکتروموتور جمکو سری YJS 

این مدل از الکتروموتور جمکو به مدل yu بسیار شبیه بوده و متنوع بودن توان و سایزها تنها تفاوت بین این دو مدل است. بالا بودن توان و سایز سری yjs سبب استفاده از آنها در به حرکت درآوردن انواع ماشین های مختلف از جمله تهویه ها، پمپ های آب و کمپرسور ها شده است.

الکتروموتور جمکو سری YK 

در طراحی این سری از الکتروموتورها از روتور قفسه سنجابی و پوسته فولادی استفاده شده و در زمینه های مختلفی کاربرد قابل توجهی  را دارا است.

الکتروموتور جمکو سری YD 

از توان 11 تا 90 کیلو وات برخوردار بوده و با پوسته چدنی در سایز فریم های 160 تا 280 میلی به فروش می رسند طراحی این سیستم بر مبنای بیشترین دمای محیط یعنی 40 درجه سانتی گراد است.

الکتروموتور جمکو سری YU 

این مدل از الکتروموتورها در توان های 75 تا 50 کیلو وات با پوسته چدنی و سایزهای 350 تا 400 میلی متر طراحی و عرضه می شوند. کلاس حرارتی در این سری از الکتروموتورها b بوده و کلاس عایقی آن از نوع f است.

کاتالوگ الکتروموتور جمکو

محصولات ساخته شده توسط شرکت جمکو عبارتند از: الکتروموتور سه فاز صنعتی با توان 15 کیلووات تا 10 مگاوات که کاملا مطابق با استاندارد های مشخص بین المللی هستند و کلیه آزمایش های لازم بر روی این تولیدات (الکتروموتورها و ژنراتورها) مطابق با استانداردهای معتبر جهانی و با تجهیزات پیشرفته صورت می گیرد.

میزان ظرفیت تولیدات شرکت دینام جمکو در یک سال کاری به اندازه بیش از 1200مگاوات که معادل 12680 دستگاه از انواع الکتروموتور و ژنراتورها است، است. برای آگاهی از لیست قیمت الکتروموتور جمکو با کارشناسان فروش در تماس باشید.  برای دریافت کاتالوگ الکتروموتور جمکو به بخش بانک کاتالوگ مراجعه نمایید. در سایت کالا صنعتی فقط الکتروموتور جمکو به فروش میرسد.

در ابتدای سال 98 شرکت الکتروموتور جمکو دچار تغییراتی شد و بسیاری از کالاهای این شرکت در کشور پیدا نمی شد. از این رو مشتریانی که به دنبال خرید الکتروموتور جمکو بودند دچار سردرگمی شده و عموماً به شرکت های دیگر در ایران و یا حتی الکتروموتور چینی و اروپایی روی آورده بودند.

الکتروموتور جمکو با کیفیت بالایی تولید می شود و در ایران شرکت های بزرگ سرمایه گذار نظیر پتروشیمی ها و ... خواهان این برند معتبر هستند. شرکت ماشین های الکتریکی جوین با وجود کسب تجارب ارزشمند خود در زمینه تولید و عرضه الکتروموتور موفق به کسب نتایج و افتخارات بسیاری شده است. مهمترین دستاورد شرکت موتور جمکو ، موفقیت در زمینه طراحی و ساخت الکتروموتور و ژنراتور های بزرگ صنعتی برای نخستین بار در سطح کشور و همچنین کسب عنوان کارآفرین برتر در سال 1390 و همینطور واحد نمونه استاندارد استان خراسان رضوی در سال 1391 است.

افتخارات و دستاوردهای شرکت جمکو

از مهم ترین افتخارات شرکت الکتروموتور ایرانی جمکو در بیش از دو دهه فعالیت تجاری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی و ساخت محصولات با درجه خنک کاری IC511 برای اولین بار در کشور
 • طراحی و ساخت محصولات با درجه خنک کاری IC511 برای اولین بار در کشور
 • طراحی و ساخت الکتروموتور 2.5 مگاوات برای اولین بار در کشور در سال جهاد اقتصادی
 • طراحی و ساخت الکتروموتور 4.5 مگاوات برای اولین بار در کشور در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی
 • طراحی و تاسیس آزمایشگاه درجه حفاظت الکتروموتور(IP ) برای اولین بار در ایران
 • دریافت گواهینامه CE برای الکتروموتورهای ساخت شرکت جمکو (جوین)
 • کسب عنوان واحد نمونه صنعتی استان در سال حماسه سیاسی ، حماسه اقتصادی
 • کسب نشان استاندارد برتر کشور برای دومین سال متوالی(91-92)
 • برگزیده اولین جشنواره کاهش قیمت تمام شده  در سال 1390

ساخت ایران جایگزین شایسته ی ساخت خارج

با تکیه بر دانش بومی، الکتروموتور های فوق سنگین از شهری کوچک به کشور های همسایه و سراسر ایران می رود تا چرخ تولید کشور را رونق بخشد. خرید یک الکتروموتور پر قدرت و سنگین که اصطلاحا سنکرون نامیده میشود (زیر بارهای مختلف مکانیکی، سرعت دوران شفت خروجی موتور ثابت بماند) برای یک صنعتگر ایرانی در شرایط تحریمی امری دشوار است. نیاز بالای الکتروموتورهای صنعتی در کشور مهندسان جوان و پر انگیزه  شرکت جمکو را بر آن داشت تا با استفاده از طرفیت ها و سرمایه های ایرانی و به کارگیری دانش بومی الکتروموتورهای سنگین سنکرون تولید نمایند. بعد از موفقیت در ساخت الکتروموتور ضد انفجار برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در سال 94 و هم چنین الکتروموتور های مورد نیاز طرح های آبرسانی در خوزستان توسط محققان کارخانه موتور های الکتریکی جوین، این بار ساخت الکتروموتورهای فوق سنگین جهت مس سرچشمه ی کرمان برای نخستین بار در کشور انجام و نصب شد.

کاربردهای الکتروموتور سری YJS کدامند؟

این نوع از الکتروموتورها از نوع آسنکرون القایی هستند که دارای شباهت های زیادی به سری YU دارند البته با یک نقطه تفاوت در تولید آنها که در توان ها و سایزهای بالاتری صورت می گیرد. از جمله کاربردهای مهم این الكتروموتور می توان به موارد زیر اشاره نمود: حركت در آوردن انواع ماشین ها با كاربرد عمومی مانند كمپرسورها ، تهویه ها ، پمپ های آب در مقیاس های بزرگ و موارد مشابه آن ها.

الکتروموتورهای سری YJS چه ویژگی هایی دارند؟

الكتروموتورهای سری YJS از نوع قفس سنجابی ، آسنکرون ، سه فاز با فركانس 50 هرتز می هستند. این الکتروموتورها دارای  درجه حفاظت IP55 و روش خنک کاری IC411 است. از نظر نوع نصب محدودیتی ندارند و بنا به سفارش مشتری متغیر هستند. سطح ولتاژ آنها به اندازه 380 ولت است، دارای شرایط کاری S1 ، کلاس عایقی F و کلاس حرارتی B می باشند. به علاوه می توان سنسورهای مختلف را براساس سفارش و در خواست مشتریان بر روی الكتروموتور نصب نمود.

الکتروموتور جمکو در کدام شهر ها به فروش میرسد؟

الکتروموتور جمکو در شهر های نظیر : تهران    مشهد   اصفهان      کرج       شیراز   تبریز      قم    اهواز     کرمانشاه       ارومیه       رشت      زاهدان     همدان      کرمان     یزد     اردبیل      بندرعباس    اراک    اسلام ‌شهر       زنجان        سنندج        قزوین        خرم‌آباد        گرگان     ساری        شهریار      قدس       کاشان         ملارد       دزفول         نیشابور          بابل        خمینی‌شهر        سبزوار    گلستان      آمل        پاکدشت        نجف‌آباد         بروجرد         آبادان         قرچک        بجنورد        ورامین        بوشهر      ساوه        قائم‌شهر       بیرجند         نسیم‌شهر         سیرجان        خوی       ایلام        بوکان     شهرکرد      سمنان    فردیس      مراغه      شاهین‌شهر      مهاباد       سقز       بندر ماهشهر     رفسنجان     گنبد کاووس      شاهرود         مرودشت          کمال‌شهر       جهرم          تربت حیدریه       مریوان        اندیمشک        شهرضا         زابل        یاسوج      میاندوآب     خرمشهر       مرند        جیرفت       بم       بهبهان     نظرآباد       دورود  به فروش می رسد.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور