تخفیف شگفت انگیز

الکتروموتور جمکو
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

شرکت ماشین‌های الکتریکی جوین (جمکو) باهدف عدم وابستگی صنایع داخل به کشورهای خارجی در زمینهٔ تولید انواع ماشین‌های الکتریکی تأسیس گردید و به‌ واسطه کادر متخصص و حرفه‌ای و در اختیار داشتن تجهیزات و ماشین‌آلات پیشرفته امکان طراحی، ساخت، تست و تعمیر انواع الکتروموتور و ژنراتور در ایران را دارا است. شرکت جمکو برای خرید دانش فنی با چند تولیدکننده از شرکت‌های اروپایی وارد مذاکره شد؛ ولی آنها دانش فنی را در اختیار این شرکت قرار ندادند تا سرانجام دانش فنی زیمنس با واسطه از کشور چین و از شرکت لانچو خریداری شد.

شرکت لانچو یک شرکت چینی است که دانش فنی آن زیمنس است. به عبارتی دانش فنی جمکو با یک‌دست واسطه دانش فنی زیمنس است. از این رو قیمت الکتروموتور جمکو از نظر دانش و فناوری استفاده شده در آن، با توجه به نمونه های مشابه خارجی بسیار مناسب است. محصولات شرکت ماشین‌های الکتریکی جوین با نام تجاری جمکو، شامل انواع الکتروموتور سه‌فاز صنعتی از 5.5 کیلووات تا 10 مگاوات در قالب پوستهٔ چدنی مطابق با استاندارد IEC است و کلیهٔ تست‌های لازم، طبق استانداردهای معتبر جهانی و با تجهیزات پیشرفته انجام می‌پذیرد. ظرفیت تولیدات شرکت جمکو سالیانه بیش از 1200 مگاوات معادل 12680 دستگاه انواع الکتروموتور و ژنراتور می‌باشد.

الکتروموتور جمکو

الکتروموتورهای فشار ضعیف جمکو که در فریم سایزهای 132 تا 400 (سری YD و YU) در پوسته‌های چدنی از 5.5 کیلووات تا 450 کیلووات تولید می‌شوند. این الکتروموتورها قابل تولید جهت راه‌اندازی با انواع اینورترهای (FC) نیز می‌باشند. الکتروموتورهای جمکو با قابلیت عمر طولانی، توان و فریم متنوع، مقاومت بالا، کلاس حفاظتی و حرارتی عالی و سیم‌پیچ مس جهت استفاده در فرآیندهای صنعتی همچون؛ صنایع معدنی، صنایع سیمان، صنایع فولاد، ذوب‌آهن، صنایع شیمیایی، صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع دریایی، نیروگاه‌ها، آب و فاضلاب، صنایع دفاعی، صنایع غذایی، کشاورزی و کلیهٔ کارخانه‌های تولیدی با انجام کارهای سنگین و طولانی مدت طراحی شده‌اند.

پادکست معرفی الکتروموتور جمکو

استانداردهای جمکو

استانداردهای معروف در موتورهای الکتریکی عبارت‌اند از: En ،IEC ،NEMA که الکتروموتورها و ژنراتورهای جمکو مطابق با استانداردهای اروپا (EN) و سازمان استاندارد ایران (ISIRI) و شرکت ملی نفت ایران (IPS) است در به برخی از این استانداردها اشاره شده است:

شماره استاندارد عنوان
IEC60072 نقشه ابعاد و فریم سایزها
IEC60034-5 درجه حفاظت (IP)
IEC60034-6 روش خنک کنندگی (IC)
IEC60034-7 نحوه نصب (IM)
IEC60034-9 محدوده نویز
IEC60034-14 ارتعاش

IP درجه حفاظت موتور در برابر نفوذ اجسام خارجی (IEC60034-5)

الکتروموتور های روتین جمکو با IP55 ، و به صورت سفارشی در قالب IP56 و IP65 و حتی بالاتر نیز امکان ثبت سفارش و تولید دارند.

IM نحوه ی قرار گرفتن و نصب مکانیکی موتور-(IEC60034-7)

با توجه به شرایط بار و نوع نصب، افقی یا عمودی بودن الکتروموتور تعیین می‌گردد. الکتروموتور‌های جمکو به صورت روتین افقی هستند ولی با توجه به شرایط کارکرد مصرف کننده می‎توانند به صورت عمود نصب هم توسط کارخانه ثبت سفارش شوند و با مدت زمان مشخص با توجه به درخواست مصرف کننده تولید شوند. جمکو تنها کارخانه ی تولید کننده ی الکتروموتور های ایرانی است که میتواند موتور‌های عمود نصب توان سنگین را نیز تولید کند.

IC نوع خنک کنندگی موتور (IEC60034-6 )

خنک کاری الکتروموتور های جمکو به روش IC411 ،IC511 ،IC611 ،IC616 و ... است.

 • IC616: با استفاده از یک فن مستقل بیرونی و یک فن داخلی متصل به شفت سمت DE تهویه صورت می‌گیرد.
 • IC611: با دو فن داخلی متصل به دو شفت در دو سر DE  و NDE تهویه صورت می‌گیرد.
 • IC511: با استفاده از فن متصل به شفت دمنده به لوله های زیر پوسته، مجاور استاتور تهویه انجام می‌شود.
 • IC411: تهویه با استفاده از فن متصل به شفت انجام می شود.
 • IC418: تهویه بر مبنای جریان هوای آزاد بیرون صورت می گیرد.
 • IC416: تهویه با استفاده از فن مستقل از شفت ( متحرک با الکتروموتور دیگر )

DUTY شرایط کاری ( IEC60034-1)

طبق استاندارد IEC60034-1 انواع شرایط کاری در موتورها با علائم S1 تا S9 نشان داده می‌شود که الکتروموتورهای شرکت جمکو در حالت نرمال برای شرایط کاری S1 (دائم کار) طراحی می‌شوند. سایر شرایط کاری (DUTY) با توجه به درخواست مشتری می‌تواند ثبت سفارش شود و در مدت زمان معینی به مشتری تحویل گردد.

کلاس عایقی موتور

الکتروموتور‌های جمکو بر اساس سیستم کلاس عایقی F همراه با کلاس حرارتی B تولید می‌شوند که رایج ترین سیستم مورد نیاز در صنایع امروزی است.

انواع سری الکتروموتور جمکو

الکتروموتور جمکو یکی از پرتقاضاترین و محبوب ترین دستگاه های امروزی در صنایع مختلف به شمار می‌رود که با توجه به داشتن مدل های مختلف، کارایی و کیفیت بالا و قیمت مناسب، طرفداران خاص خود را دارد. در ادامه به برخی از مدل های مختلف الکتروموتور جمکو اشاره خواهیم کرد:

الکتروموتور جمکو سری YD 

در بازه‌ی توانی 5.5 تا 90 کیلو وات موجود است و با پوسته چدنی در سایز فریم های 160 تا 280 میلی به فروش می رسند. طراحی این موتورهای جمکو بر مبنای بیشترین دمای محیط یعنی 40 درجه سانتی گراد است.

الکتروموتور جمکو سری yd

الکتروموتور جمکو سری YU 

این مدل از دینام‌های جمکو در توان های 75 تا 450 کیلو وات با پوسته چدنی و سایزهای 350 تا 400 میلی متر طراحی و عرضه می شوند. کلاس حرارتی در این سری از الکتروموتورها B بوده و کلاس عایقی آن از نوع F است.

الکتروموتور جمکو سری yu

الکتروموتور جمکو سری YK 

در طراحی این سری از موتورهای جمکو از روتور قفس سنجابی و پوسته فولادی استفاده شده است که در زمینه‌های مختلفی کاربرد دارد. این سری از دینام‌های فشار قوی جمکو با توجه به توان ولتاژ بالا، از جریان راه اندازی بالایی برخوردار است که برای بهبود وضعیت جریان آن‌ها، اتصال سیم پیچ استاتور به صورت ستاره طراحی شده است.

الکتروموتور جمکو سری yk

الکتروموتور جمکو سری YR

دینام‌های فشار قوی روتور سیم پیچی شده سری YR، از نوع روتور سیم پیچی، آسنکرون، سه فاز با فرکانس 50 هرتز هستند. این الکتروموتورهای فشار قوی با توجه به توان ولتاژ، از جریان راه اندازی بالایی برخوردار هستند که برای بهبود وضعیت جریان آنها، مانند دینام جمکو سری YK، اتصال سیم پیچ استاتور آن‌ها به صورت ستاره طراحی شده‌اند.

الکتروموتور جمکو سری yr

الکتروموتور جمکو سری YJC 

الکتروموتورهای فشار متوسط COMPACT سری YJS، این مدل از الکتروموتور جمکو به مدل yu بسیار شبیه اند، تفاوت عمده آنها در توان و سایز بین این دو مدل است. همچنین  از نوع آسنکرون القایی هستند که در توانهای 220 تا 1600 کیلووات تولید می‌شوند. بالا بودن توان و سایز سری YJS باعث استفاده از آنها در به حرکت درآوردن انواع ماشین های مختلف از جمله تهویه ها، پمپ های آب و کمپرسور ها است.

الکتروموتور جمکو yjc

الکتروموتور های SMOKE جمکو

الکتروموتورهای تهویه دود معمولا برای نصب روی جت فن‌ها و فن‌های محوری طراحی شده‌اند. این موتورها با توان‌های 5.5 تا 400 کیلووات و در دمای محیط 40 درجه سانتی‌گراد و ارتفاع 1000 متر از سطح دریا تولید می‌شوند. در صورت نصب در دماهای بالاتر از 40 درجه سانتی‌گراد و ارتفاع بالاتر از 1000 متر، از جدول تعدیل استفاده شود. همچنین، این موتورها با استاندارد IEC سازگار هستند.

الکتروموتور smoke جمکو

الکتروموتور ضد انفجار جمکو

کارخانه‌ی جمکو همچنین در زمینه ی طراحی و ساخت الکتروموتورهای ضد انفجار (EX) هم موفق به تولید شده است. جمکو قادر به تولید الکتروموتور ضد انفجار  فشار  ضعیف تحت لیسانس CENI فرانسه و CEMP ایتالیا و الکتروموتورهای EX فشار قوی تحت لیسانس لوهر آلمان است.

الکتروموتور جمکو سری ضدانفجار

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...