مقالات الکتروموتور

  • 614
  • 59 مرتبه
آرمیچر چیست؟

آرمیچر چیست؟

18 مهر 1400

آرمیچر بخشی جدایی ناپذیر از موتور (یا ژنراتور) است، زیرا این قطعه ای است که جریان متناوب (AC) را در یک ماشین الکتریکی حمل می کند. آرمیچر نه تنها جریان AC بلکه جریان را در الکتروموتور جریان مستقیم (DC) با استفاده از کموتاتور (که جهت جریان را هر از چند گاهی معکوس می کند) یا به دلیل جابه جایی الکترونیکی (در موتور های DC بدون براش) هدایت می کند.

آرمیچر همچنین پشتیبان و محفظه ای برای سیم پیچ آرمیچر فراهم می کند. میدان مغناطیسی در ماشین های الکتریکی توسط آهنربای دائمی یا آهنربای الکتریک ایجاد می شود. سیم پیچ آرمیچر با میدان مغناطیسی تشکیل شده در شکاف هوا ترکیب می شود.

عملکرد آرمیچر چند منظوره است. نقش اصلی هدایت جریان بر روی میدان است، بنابراین گشتاور شفت را در یک ماشین در حال کار ایجاد می کند. هدف ثانویه آرمیچر تولید نیروی محرکه الکتریکی (EMF) است. واقعیت دیگر در مورد آرمیچرها این است که می توان از آنها در هر دو قسمت ثابت و دوار استفاده کرد.

کاربرد آرمیچر

آرمیچرها را می توان به طرق مختلف بکار برد از جمله:

  • ژنراتور برای تولید برق.
  • به عنوان روتور یا در غیر این صورت استاتور استفاده می شود.
  • برای نظارت بر جریان هنگام استفاده برای کاربردی در موتور DC استفاده می شود.

اجزای آرمیچر

اجزای سازنده آرمیچر

آرمیچر از یک هسته، سیم پیچ، کموتاتور و شفت تشکیل شده است.

هسته آرمیچر

هسته آرمیچر به جای یک تکه از صفحات نازک فلزی چند لایه تشکیل شده است. ضخامت لایه ها بستگی به فرکانس منبع دارد که به طور تقریبی در حدود 5/0 میلی متر ضخامت دارد. در هسته آرمیچر از فولاد چند لایه سیلیکونی برای کاهش جریان گردابی و از دست دادن پسماند استفاده می شود.

به طور کلی هسته آرمیچر به شکل استوانه ای توخالی بوده و شفت در داخل هسته آرمیچر قرار می گیرد.

هسته شامل تعدادی شکاف است. سیم پیچ آرمیچر در شکاف هایی که در سطح خارجی هسته آرمیچر قرار داده شده قرار می گیرد. شکاف ها در هسته آرمیچر در برخی زاویه ها مورب بوده تا از قفل شدن مغناطیسی جلوگیری کنند و چرخش نرمی را فراهم می کنند.

سیم پیچ آرمیچر

سیم پیچ آرمیچر در داخل گپ های هسته آرمیچر قرار می گیرد. سیم پیچ آرمیچر به منظور جلوگیری از تماس مستقیم سیم پیچ با هسته جلوگیری عایق بندی شده است. به طور کلی، سیم پیچ از مس ساخته شده است. اما در برخی موارد، از آلومینیوم درست شده تا هزینه دستگاه کاهش یابد. با توجه به طراحی سیم پیچ آرمیچر، سیم پیچ می‌ تواند به صورت حلقوی یا موج دار باشد.

در آرایش حلقوی سیم پیچ ، تعداد مسیرهای جریان برابر با تعداد قطب ها و براش ها است. در این نوع سیم پیچ، پایانه انتهایی یک سیم پیچ به قسمت کموتاتور و پایانه ابتدایی سیم پیچ بعدی به همان قطب و قطعه کموتاتور متصل می شود. این مدل سیم پیچ در ماشین های با ولتاژ کم و جریان زیاد استفاده می شوند.

در آرایش سیم پیچ موج دار، تعداد مسیرهای جریان فقط دو مسیر است. در این نوع سیم پیچ، هر دو سر پایانه هر سیم پیچ با فاصله بین قطب ها به قسمت کموتاتور متصل می شوند. این امر باعث اتصال سری سیم پیچ ها و اضافه شدن ولتاژ در سیم پیچ بین براش ها می شود. این مدل سیم یپچ در ماشین هایی با ولتاژ زیاد و جریان کم استفاده می شود.

شفت

ماشین از شفت برای انتقال انرژی مکانیکی استفاده می کند. شفت یک میله سفت بوده که بین دو بلبرینگ نصب شده است. طول ، سرعت و برینگ پوینت برای به حداقل رساندن اعوجاج هارمونیک مشخص می شود. ضخامت شفت به اندازه ای انتخاب می شود که گشتاور مورد نیاز دستگاه را منتقل کند. و باید آنقدر سفت باشد که بتواند نیروهای نامتعادل را کنترل کند.

کموتاتور

جنس میله های کموتاتور از مس می باشد، عایق بندی هر میله کموتاتور توسط موادی مانند میکا یا پلاستیک است. پس از پرس شدن روی شفت اتصال سر سیم های خارج شده از گپ هر سیم پیچ به میله های کموتاتور برقرار کی شود. هنگامی که کموتاتور روی شفت پرس می شود، باید دقیقاً با شکاف تراز شود. آرمیچر باید با جابجایی دقیق زاویه ای از نوار کموتاتور قرار گیرد تا به طور موثر برای مدار مغناطیسی کار کند.

کموتاتور

آرماتور چگونه کار می کند؟

آرمیچر به عنوان موتور الکتریکی یا ژنراتور استفاده می شود.کاربرد این وسیله ارتباط بین دو شار مغناطیسی است.

هنگامی که از آرمیچر به عنوان موتور الکتریکی استفاده می شود، به دلیل حرکت نسبی بین شار تولید شده توسط سیم پیچ میدان و شار تولید شده توسط سیم پیچ آرمیچر EMF القا می شود.

این EMF با جریان آرمیچر و گشتاور تولید شده در روتور مخالف است. و از این رو، نیروی الکتریکی به نیروی مکانیکی تبدیل می شود. گشتاور تولید شده در روتور برای چرخاندن سایر دستگاه ها از طریق یک شفت منتقل می شود.

زمانی که از آرمیچر در نقش ژنراتور ظاهر می شود، آرمیچر را روتور در نظر می گیرند. و آرمیچر به صورت مکانیکی با کمک موتور دیزلی یا موتور اصلی حرکت می کند. سیم پیچ میدان برای ایجاد میدان مغناطیسی کافی است. EMF آرمیچر جریان آرمیچر را هدایت می کند و بنابراین، قدرت مکانیکی شفت به توان الکتریکی تبدیل می شود.

چه عاملی باعث می شود که آرمیچر در موتور الکتریکی بچرخد؟

به طور کلی، آرمیچر قسمت دوار یک ماشین است. یک رسانای حامل بار وقتی در میدان مغناطیسی قرار می گیرد و جهت نیرو را با قانون دست چپ فلمینگ نشان می دهد، یک نیرو را تجربه می کند. هنگامی که منبع تغذیه به استاتور اعمال می شود، یک میدان مغناطیسی دوار در موتور القا می شود. این میدان مغناطیسی دوار بر روی آرمیچر (روتور) نیرویی وارد می کند و آرمیچر می چرخد.

آرمیچر یک دستگاه بوده که بنا به کاربرد ما می توان از آن به عنوان موتور الکتریکی یا ژنراتور استفاده کرد. اجزای اصلی آرمیچر یک هسته، سیم پیچ، کمتاتور و شفت است. سیم پیچ آرمیچر به دو شکل حلقوی و موج دار بوده و جنس آن مس یا آلومینیوم می باشد. از آرمیچر به این دلیل استفاده می شود که توانایی تولید نیروی محرکه الکتریکی را دارد که باعث بوجود آمدن انرژی الکتریکی می شود.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان