پمپ بشقابی الکتروژن یک اسب مدل CM100 تکفاز

پمپ آب الکتروژن در سال‌های اخیر به‌ویژه با افزایش نرخ ارز، مورد استقبال قرارگرفته است. کیفیت مناسب این کالای ایرانی قابل رقابت با دیگر برندهای جهانی است و در عوض قیمت آن پایین‌تر است. به نظر می‌رسد با توجه به رشد سریع آپارتمان‌نشینی و تبدیل ساختمان‌های مختلف شهری و روستایی به آپارتمان‌های چندطبقه، نیاز به استفاده از پمپ آب بیشتر شود. یکی از پمپ‌های پرکاربرد برای انتقال آب به طبقات بالای ساختمان، پمپ بشقابی الکتروژن است.

موجود
۰ تومان
۸۷۰,۰۰۰ تومان
 • مشخصات فنی
 • نظرات کاربران
 • محصولات مشابه
 • نقد و بررسی
 • مشخصات عمومی
  ملاحظات مربوط به قیمت
  با توجه به نوسان قیمت ها از سوی شرکت سازنده و نوسانات دلار، قیمت بدون اطلاع قبلی قابل تغییر است
  گارانتی
  برند پمپ
  الکتروژن
  نوع پمپ
  پمپ سانتریفیوژ
  مشخصات فنی
  جنس پوسته پمپ
  آلومینیوم Aluminium
  جنس پروانه پمپ
  استیل 304 Stainless Steel AISI
  بازه هد ماکزیمم پمپ
  10 تا 20 متر
  بازه دبی ماکزیمم پمپ
  کمتر از 2 مترمکعب در ساعت
  قطر دهانه ورودی پمپ
  1 اینچ
  قطر دهانه خروجی پمپ
  1 اینچ
  منبع الکتریکی پمپ
  برق تک فاز
  سایر مشخصات
  دارای 18 ماه گارانتی شرکتی
 • ...
 • کد بندی موتور پمپ بشقابی CM100

  کدبندی این سری از پمپ‌های بشقابی بر اساس میزان قدرت موتور برحسب اسب بخار انجام شده است. موتور پمپ آب بشقابی الکتروژن مدل CM100 قدرتی برابر با 1 اسب بخار دارد. 1 اسب بخار معادل 746 وات بوده و قدرت نسبتا خوبی برای پمپ آب تا طبقات 2 و 3 ساختمان‌ها است. مزیت بزرگ پمپ یک اسب بشقابی الکتروژن پروانه استیل بودن آن است.
  الکتروموتور به‌کاررفته در این پمپ بشقابی، الکتروموتور القایی تک فاز دوقطبی 2850 دور بر دقیقه است. نگهداری از موتور پمپ اهمیت بسیار زیادی دارد. اگرچه ممکن است قطعات مختلف این پمپ آب به دلیل ایرانی بودن خیلی راحت به دست آید؛ اما تعمیر موتور پمپ CM100 هیچ‌گاه آن را به وضعیت اولیه بازنمی‌گرداند.

  پمپ بشقابی CM100 الکتروژن بیشتر برای ساختمان‌هایی با 2 یا 3 طبقه استفاده می‌شود. ساختمان‌ها با تعداد طبقات بیشتر باید از پمپ‌های جتی استفاده کنند. با توجه به زیربنای ساختمان نیز می‌توانید قدرت پمپ بشقابی را مشخص کنید. ایمنی بالای پمپ الکتروژن به دلیل وجود سیم ارت تامین شده است. همچنین این نوع پمپ صدای بسیار کمی دارد. گارانتی 18 ماهه نیز خیال شما را بابت بروز هرگونه مشکل فنی ناخواسته راحت خواهد کرد.

  دبی و هد پمپ آب CM100

  آنچه در میزان هد حداکثری این پمپ آورده شده، 36 متر است. بااین‌حال برای این میزان هد، هیچ دبی جابه‌جا نمی‌شود. در نتیجه می‌توان گفت هد اسمی پمپ CM100 برابر با 36 متر است.
  خوشبختانه یکی از ویژگی‌های مهم پمپ الکتروژن، ارائه اطلاعاتی مبنی بر میزان هد بر اساس دبی است. این اطلاعات کمک بزرگی برای انتخاب هوشمندانه از بین انواع هد خواهد بود. مشخص است که هرچه دبی افزایش پیدا کند، هد کاهش پیدا خواهد کرد.
  در میزان دبی 1.2 مترمکعب بر ساعت که برابر با 20 لیتر در دقیقه است، هد برابر 33 متر تخمین زده می‌شود. این میزان حداقل دبی پمپ CM100 به شمار می‌رود. اگر میزان دبی را دو برابر در نظر بگیریم، 3 متر از هد کم می‌شود. در واقع برای دبی 2.4 مترمکعب بر ساعت، 30 متر هد خواهیم داشت. در نهایت در دبی حداکثر این پمپ، یعنی دبی 5.4 مترمکعب بر ساعت که معادل 90 لیتر بر دقیقه است، هد برابر 20 متر خواهد بود.

  مشخصات اجزاء پمپ الکتروژن مدل CM100

  قطر ورودی و خروجی این پمپ 1 اینچ در نظر گرفته شده است. این میزان دقیقا برابر با قطر ورودی لوله‌های ساختمانی است و توصیه می‌شود به‌هیچ‌وجه این قطر را تغییر ندهید.
  این پمپ از سری پمپ‌های تک پروانه بوده و با یک پروانه طراحی شده است. مصارف خانگی، کشاورزی و حتی صنعتی این پمپ با استفاده از این تک پروانه قابل انجام است؛ البته به شرطی که آن را به‌درستی انتخاب کرده باشید.
  جنس بدنه موتور پمپ CM100 از چدن است تا از آسیب‌های احتمالی در امان باشد. همچنین شفت پمپ از فولاد ضدزنگ انتخاب شده است. ناگفته نماند که این پمپ آب‌بندی مکانیکی داشته که از جنس کربن سرامیک MBR است.
  این مدل پمپ دارای محافظ حرارتی است. کلاس عایق آن F و درجه حفاظتی آن نیز IP44 در نظر گرفته‌شده که درجه مناسبی به نظر می‌رسد. بد نیست بدانید که حداکثر دمای سیال 60 درجه سانتی‌گراد و حداکثر دمای محیط خارج پمپ CM100 الکتروژن، 40 درجه در نظر گرفته‌شده است. دقت داشته باشید که اگر پمپ را در فضای خارج ساختمان قرار می‌دهید، ممکن است دمای محیط بالاتر رفته و عملکرد پمپ را به‌شدت کاهش دهد.

  نکات مهم در مورد پمپ CM100

  یکی از مهم‌ترین نکات در مورد نگهداری از این پمپ، توجه به عدم وجود ذرات جامد در آبی است که پمپاژ می‌کند. اگر قرار است از پمپ در مصارف کشاورزی یا برخی موارد خاص ساختمانی استفاده شود که احتمال ورود ذرات جامد به آب وجود دارد، حتما از توری برای جلوگیری از ورود جامدات به پمپ استفاده شود. در صورت ورود جامدات، بعد از مدت‌زمانی پروانه دفرمه شده و شکل خود را از دست می‌دهد.
  نکته قابل توجه در مورد این پمپ، دقت به سیراب بودن آن است. درصورتی‌که پمپ به‌صورت خشک کار کند، خیلی زود دچار مشکل شده و ممکن است موتور بسوزد. این موضوع را حتما مورد توجه قرار دهید. برای مثال اگر آب ورودی قطع می‌شود، یا دهانه ورودی به هر دلیلی بسته شود، باید خیلی سریع رسیدگی کنید.
  برای راه‌اندازی پمپ بهتر است پروانه با دست به‌وسیله شافت چرخانده شود. این کار به عملکرد بهتر در ابتدای کار کمک کرده و از آسیب‌های احتمالی جلوگیری می‌کند. بهترین قسمت برای دسترسی به شافت نیز بین موتور و پمپ است که فضایی خالی دارد.
   

ثبت سفارش
تعداد
عنوان