فلو ترانسمیتر و نمایشگر جریان

این بخش از گروه محصول تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق شامل زیر گروه های ذیل می باشد:

جریان سنج ها از همه کاره ترین و جدایی ناپذیرترین اجزا در هر سیستم جابجایی سیالات هستند.

از تولید مواد شیمیایی کشاورزی گرفته تا تأسیسات تصفیه آب ، کنتورها وسیله ای قابل اعتماد برای نظارت بر کارآیی عملکرد شما و یک قرائت ملموس برای شناسایی مسائل احتمالی در سیستم لوله کشی ارائه می دهند.

این امر انتخاب جریان سنج مناسب برای برنامه شما را از اهمیت بیشتری برخوردار می کند. انتخاب متر اشتباه بدون ذکر هزینه های ناخواسته قابل توجه...، باعث ایجاد نادرستی در فرایندهای نظارت بر جریان شما می شود و ناکارآمدی هایی را در بقیه سیستم ایجاد می کند.

در این راهنمای انتخاب جریان سنج ، ما چندین نوع متر متداول و کاربردهای مختلفی که در آنها استفاده می شود را بررسی می کنیم.

ما همچنین برخی نکات کلیدی را که باید در نظر داشته باشید برجسته می کنیم تا همیشه بهترین جریان سنج را برای نیازهای برنامه خود انتخاب کنید. 

جریان سنج یا فلومتر چیست ؟

به بیان ساده تر ، جریان سنج دستگاهی است که جریان مواد - معمولاً مایعات یا گازها - را از طریق لوله اندازه گیری می کند. سپس جریان سنج حجم و میزان جریان محصول را که به عنوان "سیال" در حال اندازه گیری نامیده می شود ، محاسبه می کند. با این حال ، جریان سنج ها در عمل پیچیده تر هستند.

یکی اینکه هیچ دو متری دقیقا شبیه هم نیستند. بسته به نیاز برنامه و اندازه گیری ، ممکن است چندین گزینه متر یا یک گزینه بسیار خاص از بین آنها انتخاب کنید. پیچیدگی بیشتر موارد ، ملاحظات بیرونی بسیاری است که دستگاه شما باید به منظور دستیابی به هدف مورد نظر برآورده کند.

همانطور که می گویند ، "شیطان در جزئیات است" ، و همین امر در مورد انتخاب بهترین جریان سنج برای برنامه شما نیز صدق می کند.

نحوه انتخاب جریان سنج مناسب

در زیر برخی از ویژگی های کلیدی که هنگام انتخاب جریان سنج مناسب باید در نظر داشته باشید آورده شده است:

 1. دقت و تکرارپذیری
 2. نوع مایعات (مایع ، گاز ، دوغاب ، بخار)
 3. تراکم
 4. گرانروی
 5. رسانایی
 6. درجه حرارت
 7. فشار
 8. قابل اشتعال / اکسید کنندگی
 9. خورندگی/سمی بودن
 10. محدوده ی جریان/ خنثی سازی
 11. مصالح ساختمانی
 12. محیط/مکان پیکربندی سیستم
 13. الزامات بهداشتی
 14. سرمایه گذاری اولیه
 15. هزینه ها
 16. نصب و راه اندازی
 17. نگهداری طولانی مدت

در حالی که کنتور انتخاب شده در نهایت باید به طور ایده آل با تمام فاکتورهای بالا مطابقت داشته باشد ، اطمینان از این که با مهمترین آنها برای عملکرد شما مطابقت دارد ، تضمین می کند که بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد.

بیایید به چند مورد اصلی که باید روی آنها تمرکز کنید بپردازیم.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

ارزیابی بهترین جریان سنج

دقت و تکرارپذیری

نزدیک به بالای لیست هنگام ارزیابی مشخصات جریان سنج دقت جریان سنج است. دقت این است که اندازه گیری چقدر به مقدار واقعی واقعی که از یک سیستم عبور می کند نزدیک است. بیان شده به صورت درصد (یعنی +/- 1)) میزان نزدیکی خروجی متر به پارامترهای کالیبره شده آن است. به طور کلی ، هر چه درصد کمتر باشد ، متر دقیق تر است.

با این حال ، دقت تنها روی سکه نیست. تکرارپذیری یا تولید نتایج مشابه در شرایط یکسان ، شاید هنگام ارزیابی اینکه کدام جریان سنج را انتخاب کنید اهمیت بیشتری داشته باشد.

این به این دلیل است که دقت فقط از نظر قوام قابل اعتماد است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید ، تکرارپذیری بدون دقت بالا امکان پذیر است ، اما دقت بالا بدون تکرارپذیری امکان پذیر نیست.

اگر بازخوانی های جریان شما غیرقابل اعتماد هستند - به این معنی که با وجود شرایط یکسان نتایج ناسازگار دریافت می کنید - در این صورت هیچ ارزشی کسب نمی کنید. به همین ترتیب ، اگر حجم جریان شما از محدوده جریان نامی متر شما (که به آن Turndown نیز گفته می شود) کمتر یا از آن فراتر رود ، خوانش دقیقی نیز دریافت نخواهید کرد.

قرائت دقیق با هر عملیاتی که به خوبی تنظیم شده است همراه است. انتخاب بهترین درصد جریان سنج و تکرارپذیری که مطابق با الزامات برنامه شما باشد ، تضمین می کند که سیستم شما قرائت دقیق مورد نظر شما را حفظ می کند.

نوع سیالی که با آن کار می کنید یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب نوع متر سنج مناسب برنامه شما است.

نوع سیال به چهار دسته گاز، مایع، دوغاب و بخار تقسیم می شود - هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فرد هستند.

خواصی مانند چگالی سیال، دما، ویسکوزیته و خوردگی/اسیدیته همه باید قبل از انتخاب نهایی تعیین شوند. این امر باعث می شود از انتخاب جریان سنج ناسازگار با نوع سیال موردنظر برای اندازه گیری جلوگیری کنید.

به عنوان مثال ، جریان سنج های الکترومغناطیسی با مایعات غیر رسانا مانند هیدروکربن ها کار نمی کنند. به همین ترتیب ، چند نوع متر به دلیل ویژگی های منحصر به فرد نیمه مایع قادر به اندازه گیری دوغاب هستند.

انواع جریان سنج بر اساس سیالات 

در اینجا لیستی کوتاه از انواع جریان سنج است که معمولاً برای چهار دسته سیالات استفاده می شود:

 1. گاز: کوریولیس ، جرم حرارتی ، جابجایی مثبت ، توربین ، فشار دیفرانسیل متغیر ، التراسونیک
 2. مایع: کوریولیس. جرم حرارتی ، جابجایی مثبت ، جریان متغیر ، چرخ دستی ، توربین ، فشار متغیر متغیر ، اولتراسونیک ، الکترومغناطیسی
 3. دوغاب: کوریولیس ، الکترومغناطیسی ، برخی از زیرمجموعه های فشار دیفرانسیل
 4. بخار: گرداب ، التراسونیک ، عنصر شناور

در حالی که جامع نیست ، این لیست باید نقطه شروع خوبی را ارائه دهد. با این وجود ، هر متر ذکر شده ممکن است برای تنظیمات خاص یا نیازهای شما کار نکند.

به عنوان مثال ، اگر عملیات شما چندین سیال را کنترل می کند ، باید مطمئن شوید که متر که با آن حرکت می کنید با همه مایعات سازگار است - نه فقط با یکی. در غیر این صورت ، به احتمال زیاد زمان قابل توجهی را صرف کالیبراسیون جریان سنج خود می کنید ، هر بار که محصول دیگری را اداره می کنید یا عیب یابی می کنید که چرا موجودی های شما از بازخوانی شما حذف شده است.

محل سنج ، مانند املاک و مستغلات ، یکی دیگر از ملاحظات اصلی است.

آیا جریان سنج در محیط کنترل شده یا خارج از منزل در عناصر نصب می شود؟

آیا فضا یک عامل غیر عامل است یا باید اندازه را در نظر گرفت؟

برخی از جریان سنج ها حتی نیاز به کشش لوله مستقیم قبل و بعد از متر برای ایجاد دقیق قرائت جریان دارند.

به عنوان یک قاعده کلی ، طول لوله 10X (جایی که X = قطر لوله) قبل و بعد از یک متر برای اجرای مستقیم لوله مورد نیاز است.

بنابراین ، اگر قطر لوله کشی شما 2 اینچ باشد ، به لوله 20 اینچی یا تقریباً 2 فوت لوله قبل و بعد از جریان سنج احتیاج دارید. این مورد تقریباً برای هر نوع متر صدق می کند ، اما همیشه بهتر است مشخصات سازنده را بررسی کنید.

همچنین ، نصب افقی یا عمودی را در نظر داشته باشید. برخی از مترها را می توان در هر جهت نصب کرد در حالی که برخی دیگر باید در یک جهت یا جهت دیگر باشند.

برای مثال ، جریان سنج های متغیر ، برای اندازه گیری سرعت جریان ، در درجه اول به گرانش متکی هستند. بنابراین ، آنها باید عمودی نصب شوند تا کار کنند.

تعیین نحوه و مکان نصب متر در هنگام انتخاب متر ، در زمان نصب صرفه جویی می کند و از هزینه های مربوط به پیکربندی مجدد سیستم ناخواسته جلوگیری می کند.

تمایز بین جریان حجمی و جریان جرمی

قبل از تجزیه جریان سنج های مختلف ، مهم است که یک کلمه در مورد اندازه گیری جریان بیان کنیم.

در حالی که انواع مختلفی از جریان سنج ها وجود دارد ، امروزه بیشتر آنها بر اساس نحوه محاسبه جریان ، در دو دسته اصلی قرار می گیرند:

جریان سنج حجمی

همانطور که از نام آنها پیداست ، جریان سنج های حجمی با محاسبه حجم سیال ، جریان را اندازه گیری می کنند. جریان اغلب از طریق دستگاه اندازه گیری نفوذ مانند توربین یا صفحه دهانه هدایت می شود ، که سپس سرعت سیال را متناسب با حجم ماده عبوری اندازه گیری می کند.

جریان سنج های حجمی امروزه اکثر انواع فلومتر را تشکیل می دهند و شامل توربینی ، مغناطیسی ، جابجایی مثبت ، اولتراسونیک و گردابی می شوند.

جریان سنج جرمی

جریان سنج های جرمی با اندازه گیری جرم سیال ، سرعت جریان را محاسبه می کنند. جرم سنج ها به دلیل عملکرد دقیق و خواندن دقیق جریان محصول در مقایسه با فناوری های اندازه گیری قدیمی محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند.

اینکه مترهای حجمی و مترهای جرمی را انتخاب می کنید بستگی به کاربرد و نیازهای اندازه گیری شما و همچنین ترجیحات عملیاتی و تفاوت هزینه ها دارد. در پایان ، شما هنوز می توانید حجم را به جرم یا جرم را به حجم محاسبه کنید تا زمانی که چگالی سیال ، اثرات دمای محیط و سایر عوامل تبدیل همه درک شوند.

مقایسه انواع جریان سنج

متأسفانه چیزی به عنوان جریان سنج جهانی وجود ندارد. هر نوع جریان سنج دارای مایعات و کاربردهایی است که برای آنها مناسب است و به طور مشابه ، مواردی که برای آنها مناسب نیست.

در زیر برخی از رایج ترین انواع دستگاه های اندازه گیری جریان و مزایا و معایب استفاده از هر یک شرح داده شده است.

جریان سنج های جابجایی مثبت

متر جابجایی مثبت (PD) شامل محفظه هایی با اجزای مکانیکی است که در رابطه با جریان حجم می چرخند.

با عبور سیال ، اجزای رفت و برگشتی - عموماً یک نوع چرخ دنده ، پره یا دیافراگم - مایع را به واحدهای حجمی ثابت و اندازه گیری شده تقسیم می کند. تعداد واحدهای چرخانده شده در یک بازه زمانی مشخص به طور مستقیم با سرعت جریان ارتباط دارد.

انواع فرعی شامل پیچ سنج ، پره های دوار ، متر دیافراگم ، پیستون های رفت و برگشتی یا نوسانی و دنده های مارپیچی یا بیضی شکل است.

از آنجا که PD مترها فقط جریان را هنگام عبور سیال اندازه گیری می کنند ، برای کاربردهایی که اندازه گیری برای محاسبه مصرف سیال بسیار مهم است ، ایده آل هستند.

به عنوان مثال ، مترهای چرخشی سری TCS 700 در صنایع انتقال نفت و گاز بسیار مورد استفاده قرار می گیرند ، در حالی که مترهای دیافراگمی معمولاً در خطوط آب و گاز مسکونی یا شهری نصب می شوند.

طراحی سیال محور آنها همچنین جریان سنج های جابجایی مثبت را به یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه ها تبدیل می کند زیرا برای کارکردن به منبع تغذیه خارجی نیاز ندارند.

با این حال ، این مترها برای مایعات ناخالص مانند فاضلاب یا دوغاب مناسب نیستند ، زیرا خاکهای معلق می توانند عناصر رفت و برگشتی را مسدود یا کند کرده و قرائت های نادرست ایجاد کنند.

مزایا جریان سنج جابجایی مثبت

 1. در محدوده جریان گسترده
 2. می تواند مایعات بسیار چسبناک را اداره کند.
 3. برنامه های کاربردی همه کاره - طراحی ساده و قابل اعتماد
 4. در محدوده جریان گسترده
 5. مقرون به صرفه
 6. مایعات ویسکوزیته ضخیم تر ، افت فشار بیشتر و کاهش نرخ جریان را ایجاد می کند.

معایب جریان سنج جابجایی مثبت

 1. نیاز به برنامه های متوسط تا زیاد دارد.
 2. افت فشار بیشتر
 3. بزرگتر/سنگین تر از مترهای دیگر
 4. برای مایعات یا گازهای کثیف توصیه نمی شود.
 5. برخی از زیر مجموعه ها به روانکاری مداوم نیاز دارند.
 6. بسیاری از اجزای متحرک نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

جریان سنج های الکترومغناطیسی

جریان سنج مغناطیسی ، که با نام جریان سنج مغناطیسی یا ماژمتر نیز شناخته می شوند ، در فناوری مورد استفاده برای اندازه گیری جریان بی نظیر هستند.

مگرمترها دارای دو قسمت فرستنده و سنسور داخلی هستند که قسمت دوم دارای سیم پیچ هایی است که میدان مغناطیسی ایجاد می کنند.

هنگامی که یک سیال رسانا از میدان عبور می کند ، ولتاژ متناسب با جریان تولید می شود. این اصل جریان به عنوان قانون فارادی شناخته می شود.

برخلاف مترهای دیگر ، جریان سنج های مغناطیسی می توانند سیالات را بدون در نظر گرفتن چگالی سیال ، ویسکوزیته یا تلاطم جریان اندازه گیری کنند. این باعث می شود که مترهای mag در طیف گسترده ای از راه حل ها بسیار دقیق و قابل اعتماد باشند.

علاوه بر این ، طراحی آنها هیچ مانعی در لوله ایجاد نمی کند و این مترها را برای طیف وسیعی از برنامه ها ، از مایعات بسیار بهداشتی گرفته تا دوغاب و مایعات بسیار خورنده ایده آل می کند. کنتورهای الکترومغناطیسی را می توان در صنایعی مانند خمیر کاغذ ، فلزات و معادن ، غذا و نوشیدنی ، آب و فاضلاب ، انتقال مواد شیمیایی و بسیاری دیگر یافت.

اساس کار متر مغناطیسی

مترهای مغناطیسی فقط با مایعات رسانا کار می کنند. این بدان معناست که هیدروکربن هایی مانند روغن یا بنزین یا مایعات دیونیزه با ماگ متر توصیه نمی شود.

مواد جامد معلق ، مانند مواد موجود در مواد شیمیایی مختلف و کودها ، نیز گاهی اوقات می توانند مشکل ایجاد کنند. خاکهای معلق ، که ممکن است رسانا نباشند ، می توانند میدان مغناطیسی را قطع کرده و دقت خواندن را از بین ببرند.

ماگمترهای جدیدتر و تخصصی مانند ماگمترهای دوغاب برای مقابله با این تداخل مغناطیسی مهندسی شده اند. با این حال ، این واحدها به طور کلی برچسب های سنگین تری نسبت به مدل های استاندارد دارند.

مزایا جریان سنج های الکترومغناطیسی

 1. بدون مانع/بدون اجزای متحرک
 2. بسیار دقیق - تحت تأثیر چگالی ، ویسکوزیته ، تلاطم یا پیکربندی لوله قرار نمی گیرد.
 3. برنامه های کاربردی همه کاره - طراحی ساده و قابل اعتماد
 4. می تواند دامنه جریان وسیع و انواع مختلف مایع را کنترل کند.
 5. افت فشار صفر
 6. دو جهته
 7. مقرون به صرفه

معایب جریان سنج های الکترومغناطیسی

 1. نمی تواند گازها ، بخارات یا مایعات غیر رسانا را اندازه گیری کند.
 2. محدوده دمای مایع محدود
 3. تداخل با برخی از مایعات معلق ممکن است.
 4. زیر مجموعه های تخصصی می توانند گران باشند.

متر جریان توربین

مانند مترسنج های چرخ دستی یا پروانه ، مترهای توربین دارای روتور چند پره هستند که بصورت خطی برای جریان سیال نصب شده است. سنسورهای متصل به یک یا چند پره توربین ، تعداد دورهایی را که توربین ایجاد می کند ، منتقل می کند.

سرعت وقوع این انقلابها متناسب با سرعت جریان حجمی است. مشابه کنتورهای جابجایی مثبت ، مترهای توربین و چرخ دستی تنها زمانی جریان را اندازه گیری می کنند که سیال به طور مکانیکی بر اجزای اندازه گیری آنها عمل کند.

از آنجا که کنتورهای توربین بازخوانی دقیقی را در رابطه با جریان خطی - حتی در نرخ جریان پایین - ارائه می دهند ، از آنها به طور گسترده ای در صنایع نفت و گاز ، انتقال نگهبانان و صنایع پتروشیمی استفاده می شود. در حقیقت ، مترهای توربین اغلب برای کمک به تأیید صحت سایر انواع متر استفاده می شوند.

محدودیت های متر توربین

هرچند که مترهای توربین بدون محدودیت نیستند. برای شروع ، مترهای توربین برای رسیدگی به مایعات کثیف یا بسیار چسبناک مناسب نیستند ، زیرا توربین ها به راحتی توسط خاک آلوده می شوند.

این مترها همچنین نیاز به لوله های مستقیم قبل و بعد از متر دارند تا جریان را برای دقیق ترین نتایج تثبیت کنند.

علاوه بر این ، قطرهای لوله بزرگتر از نظر مهندسی ناسازگار هستند. این محدودیت در کجا و برای چه برنامه هایی می تواند توربین متر نصب شود. سرانجام ، مانند هر فناوری با اجزای متحرک ، نگهداری منظم برای حفظ عملکرد این مترها ضروری است.

مزایا متر جریان توربین

 1. بسیار دقیق
 2. مقرون به صرفه
 3. قابلیت اندازه گیری نرخ جریان پایین
 4. برنامه های کاربردی همه کاره - طراحی ساده و قابل اعتماد

معایب متر جریان توربین

 1. استفاده از آن برای مایعات کثیف یا معلق توصیه نمی شود.
 2. برای بهترین نتایج به لوله های مستقیم نیاز دارید.
 3. محدود به اندازه لوله های خاص
 4. نرخ بالای جریان می تواند باعث آسیب یا عدم دقت شود.
 5. اجزای متحرک نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند.

جریان سنج های کوریولیس

متر کوریولیس ، که بیشتر به عنوان متر جرم شناخته می شوند ، با سایر انواع مترها متفاوت هستند زیرا جریان جرم را به جای جریان حجم اندازه گیری می کنند.

این مترها همچنین دارای وسیله ای منحصر به فرد برای محاسبه میزان جریان بر اساس اصل کوریولیس هستند. ویدئوی زیر را برای نگاه سریع به فناوری متر کوریولیس بررسی کنید.

مزایا جریان سنج های کوریولیس

 1. فوق العاده دقیق
 2. تعمیر و نگهداری کم
 3. می تواند طیف وسیعی از محدوده جریان را اداره کند
 4. سازگار با بسیاری از انواع مایع کثیف ، خورنده و دشوار است
 5. نصب همه کاره - نیازی به لوله مستقیم نیست 
 6. قابل سرویس بدون حذف از خط لوله
 7. کالیبراسیون آسان در میدان
 8. قابلیت اندازه گیری گازها به عنوان

معایب جریان سنج های کوریولیس

 1. سرمایه گذاری اولیه گران
 2. برای گازهای کم فشار مناسب نیست
 3. محدود به اندازه لوله های خاص

مزایای دستگاه های اندازه گیری جرم

مترهای جرم عموماً دارای گواهینامه NTEP هستند و به طور گسترده در برنامه های تجاری تجاری (فروش مجدد) استفاده می شوند.

در دنیای فروش Dultmeier ، این به طور کلی به معنی کود یا مواد شیمیایی با توجه به صنعت کشاورزی است.

در دهه 1990 ، Dultmeier Sales با Kahler Automation همکاری کرد تا اولین راه حل های خودکار برای اتوماسیون کود/مواد شیمیایی را ارائه دهد.

جرم سنج در قلب سیستم قرار داشت زیرا فناوری جدیدی بود که به کاربران نهایی اجازه می داد با استفاده از تراکم زمان واقعی محصول-راهی دقیق تر برای اندازه گیری مایعات-بفروشند.

به عنوان مثال ، آب 8.34 پوند شناخته شده است. در هر گالن در 70 درجه فارنهایت با این حال ، با کاهش دما ، وزن آب افزایش می یابد. بنابراین ، با کاهش دمای محیط ، محلول آب متراکم تر می شود.

این بدان معناست که اگر یک نفر 1000 گالن آب را پمپاژ کرده و به 834 پوند تبدیل کند ، محاسبات حجمی استاتیک خاموش می شود. (با استفاده از 8.34 پوند/گال به عنوان ضریب تبدیل ثابت) اگر آب فقط 50 درجه فارنهایت باشد.

همین اصل در مورد کود و مواد شیمیایی اتفاق می افتد-زیرا آنها عموماً محلول های مبتنی بر آب هستند. مترهای حجمی آن زمان ، با این حال ، نتوانستند این تغییر چگالی را در رابطه با جریان حجم محاسبه کنند.

به عنوان مثال این سناریو را در نظر بگیرید ، که در دهه 1990 و اوایل 2000 بسیار رایج بود:

فرض کنید 40 درجه فارنهایت است و ما یک تریلر 10000 گالنی با 32٪ نیتروژن در کشتی بارگیری می کنیم. ما از دستگاه اندازه گیری چرخ دستی استفاده می کنیم و محصول را به داخل کشتی پمپ می کنیم.

هنگامی که به نقطه ضربه 10 هزار گالن رسیدیم - تجهیزات خودکار خاموش می شوند و ما کامیون خود را به مقیاس می فرستیم. مقیاس با افزایش 20 پوند شکسته می شود.

احتمال خطای ما

متر پدال چرخ تقریباً کار می کند. +/- 2٪ دقت (متر جرم +/- .3٪ دقت)
چرخ دستی نمی تواند اندازه گیری چگالی را تعیین کند ، بنابراین ما یک عامل کالیبراسیون استاتیک داریم که در 70 درجه فارنهایت (یا دمای دیگر) کالیبره شده است و ما از آن عامل استاتیک برای کالیبراسیون پوند بر گالن در 40 درجه فارنهایت استفاده می کنیم.

مقیاس در افزایش 20 پوند در مقابل متر جرم اندازه گیری شده در افزایش 1/10 پوند مقیاس نمی تواند "شل شدن" یا حرکت مایع را توضیح دهد زیرا کامیون به طور ناگهانی روی ترازو متوقف می شود.

با توجه به این متغیرهای زیاد و احتمال خطا ، جای تعجب نیست که چرا موجودی ها ممکن است و اغلب در پایان سال متوقف شوند.

ما می دانیم که چگالی محلول به طور مداوم در شرایط محیطی تغییر می کند. به همین دلیل ، فناوری اندازه گیری جرم در بسیاری از موارد روش ترجیحی اندازه گیری است.

با استفاده از یک متر جرم که می تواند این نوسان در چگالی را به طور مداوم بخواند ، ما روش بهتری برای توزیع و ثبت موجودی به مشتریان خود ارائه می دهیم. انتخاب جریان سنج مناسب برای برنامه شما اغلب می تواند به کمترین صرف هزینه برای شما به همراه داشته باشد. 

کنتورهای کوریولیس با کنترل تجهیزات خودکار مانند آنچه Praxidyn ارائه می دهد می تواند روش دقیق تری برای اندازه گیری و فروش کود و/یا مواد شیمیایی ارائه دهد.

Praxidyn دارای یک خط کامل از سیستم های کنتور خودکار است که تقریباً برای هر کاربردی مناسب است ، از عملیات خاص تولید کننده گرفته تا برنامه های صنعتی جهانی. تجزیه و تحلیل ثابت کرده است که یک سیستم خودکار می تواند تنها در یک فصل هزینه خود را بپردازد - تنها بر اساس انقباض/صرفه جویی در هزینه. میزان پس انداز ناشی از افزایش کارایی و متر جرم را بیش از هزینه های اولیه سرمایه گذاری اولیه آنها نشان می دهد.

جریان سنج ارزان و پرکاربرد

متأسفانه ، هیچ جریان سنج جهانی وجود ندارد که برای هر برنامه ای کار کند. بسته به میزان تنوع عملکرد شما ، این بدان معناست که به انواع مختلفی از جریان سنج ها نیاز است.

در حالی که عادلانه است که در مورد متداول ترین مترها برای صنعت خود تحقیق کنید ، اولین متر را که فکر می کنید کار می کند نخرید.

قیمت ، کیفیت و سایر عوامل کلیدی نقش مهمی در عملکرد کلی یک جریان سنج دارند. فقط به این دلیل که بقیه از متر خاصی استفاده می کنند به این معنی نیست که شما باید از آن استفاده کنید.

هزینه خرید پایین ، به عنوان مثال ، نباید عامل تعیین کننده در انتخاب بهترین جریان سنج برای برنامه شما باشد.

هنگام انتخاب جریان سنج ، شما باید نه تنها قیمت اولیه خرید ، بلکه هزینه کل عمر و بازده سرمایه گذاری بلند مدت را نیز در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، در حالی که یک فلومتر کوریولیس در سرمایه گذاری اولیه از قیمت بالایی برخوردار است ، ROI عالی ارائه می دهد زیرا تعمیر و نگهداری کمتر و صرفه جویی بیشتر در محصول در بلند مدت محقق می شود.

دقت استثنایی فلومتر جریان جرمی ، محدوده جریان چند منظوره و سازگاری با انواع سیالات ، حداقل قطعات به کاررفته در ساخت و بدنه و قابلیت تنظیم مجدد بدون حذف فلومتر از خط لوله ، مجموعاً به هزینه کمتر  می انجامد.

سخن پایانی

امیدواریم این مقاله بینشی در مورد راه حل های جریان سنج ارائه کرده باشد. اگرچه ما برخی از رایج ترین انواع را پوشش دادیم ، اما اینها به هیچ وجه تنها جریان سنج موجود نیستند.

انتخاب بهترین نوع جریان سنج برای برنامه شما با دانستن آنچه شما نیاز دارید و تحقیق در مورد بهترین گزینه ها شروع می شود. تمام هزینه های مرتبط را- کوتاه مدت و بلند مدت مقایسه کنید و از تصمیم گیری تنها بر اساس برچسب قیمت اجتناب کنید. با این حال ، در نهایت ، نحوه انتخاب اندازه گیری کاملاً به شما بستگی دارد.

ما در مجموعه ی فنی مهندسی "کالا صنعتی" سعی کرده ایم  نه تنها آموزش ، انتخاب و فروش که شعار مجموعه بوده اولویت بخشیم بلکه در راستای خدمت رسانی هر چه بیشتر به مشتریان خود در واحد ابزار دقیق ، مشاوره ، انتخاب ، خرید را نیز بعنوان سر لوحه ی کار خود انتخاب کنیم. 

شما میتوانید برای خرید دبی سنج متناسب با کاری که در پیش رو دارید با مطالعه ی دقیق قسمت "نمایشگر و ترنسمیتر جریان" ، با انواع دسته بندی بر حسب شیوه ی محاسباتی جریان ، انواع برند موجود و معتبر و مجرب در زمینه ی اندازه گیری جریان به صورت های FL , FI, FT , FTI و همچنین براساس نوع کاربری و نوع سیال که با آن سر و کار دارید ، نه تنها خرید موفق و مطمان را تجربه میکنید بلکه در صورت هرگونه ابهام ، با پرکردن فرم مخصوص فلومتر نهایتا ظرف مدت 48 ساعت به محصول تایید شده و مطمان که از سوی متخصصین کالا صنعتی برای شما ارسال میشود ، بهره مند شوید.

 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان