تخفیف شگفت انگیز

اینورتر پنتاکس
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

اینورتر پنتاکس یکی از بهترین برند های اینورتر ساخت داخل و تحت لیسانس پنتاکس ایتالیا است. این اینورتر از توان 0.37 کیلووات تا 11 کیلووات در کالا صنعتی موجود است و این شرکت نمایندگی رسمی فروش این محصول در سراسر ایران به صورت آنلاین به شمار می رود. در پادکست زیر می توانید به طور کامل با شرکت پنتاکس PENTAX ، انواع مدل های درایو کنترل دور موتور پنتاکس ، مشخصات و کاربرد و مزایای هر کدام از این مدل ها بیشتر آشنا شوید.

درایو پنتاکس از جمله درایوهای صنعتی بسیار پر کاربرد برای تنظیم دور موتور است. شرکت پنتاکس یکی از شرکت های معتبر ایتالیایی در زمینه تولید تجهیزات الکترونیکی است. دفتر اصلی این کارخانه در شهر ورنا ایتالیا است و امروزه دارای نمایندگی های متعددی در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران است. درایو پنتاکس در ایران به دو دسته اینورتر تک فاز و سه فاز تقسیم می شوند که هر یک دارای مشخصه های منحصر به فردی است. سایت کالاصنعتی یکی از اصلی ترین نمایندگی های فروش محصولات شرکت پنتاکس در ایران است. درایو های کنترل شرکت پنتاکس در دو مدل سه فاز و تک فاز ارائه می شوند. در مدل سه فاز، جریان ورودی به درایو پنتاکس به صورت جریان متناوب یا برق شهری است که براساس آن سیستم درایو شروع به کار کرده و در خروجی ولتاژ و فرکانس مورد نظر را ارائه می دهد. در حالت تک فاز جریان از طرف یک منبع ثابت وارد درایو پنتاکس شده و متناسب با آن اینورتر جریان خروجی متناوب ارائه می دهد. همچنین درایو پنتاکس دارای فیلترهای بسیار قدرتمند برای گرفتن نویز جریان و تولید برق با کیفیت است. در واقع هر چه کیفیت فیلتر (خازن) قرار گرفته در مقابل جریان بالاتر باشد، کیفیت سیگنال خروجی افزایش می یابد. خازن های موجود بر سر راه جریان باعث ایجاد موج سینوسی در سیگنال خروجی می شوند که در واقع موج جریان را از حالت مربعی شکل خارج می کند.

اینورتر پنتاکس ایتالیا

قیمت اینورتر پنتاکس

اینورترها دستگاه هایی با دقت و حساسیت بالا هستند از این رو قیمت بالاتری نسبت به دیگر تجهیزات دارند. همچنین یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت اینورتر محل ساخت آن است. اینورتر های خارجی به دلیل شرایط اقتصادی و سیاسی جامعه و نوسانات قیمت دلار، با قیمت بالایی وارد ایران میشوند. اما بهترین نکته این است که اینورترهای پنتاکس تحت لیسانس و نظارت پنتاکس ایتالیا و استانداردهای بین المللی در ایران تولید میشوند و قیمت خیلی مناسبی دارند. اما در تعیین قیمت اینورتر پنتاکس عوامل مختلفی تاثیر گذارند که مهمترین آنها به شرح زیر است:

 • توان اینورتر پنتاکس
 • ولتاژ و جریان ورودی و خروجی
 • جنس بدنه و مقاومت در برابر شرایط سخت و آسیب های مکانیکی
 • امکانات و آپشن های جدید

جهت آگاهی از قیمت بروز از صفحه اینورتر پنتاکس در سایت کالا صنعتی بازدید کنید. همچنین میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید اینورتر پنتاکس

در هنگام انتخاب و خرید اینورتر پنتاکس باید به دو مولفه اصلی موتور الکتریکی دقت کرد. ولتاژ و توان موتور از جمله اصلی ترین پارامترها برای انتخاب و خرید درایو پنتاکس می باشند. همواره باید دقت کرد که توان اینورتر باید کمی بیشتر از توان موتور متصل به آن باشد. همچنین یکی دیگر از مسائل مهم در انتخاب درایو، خروجی های آنالوگ یا دیجیتال آن است. بسیاری از درایوهای کنترل امروزی دارای خروجی پیشرفته تر می باشند و باید دقت کرد تا این خروجی ها قابلیت اتصال به موتور الکتریکی را دارند یا خیر. نمایشگر موجود در بیشتر درایو پنتاکس دارای کلید های مشابه ای می باشند. از جمله این کلید ها می توان به چراغ FWD/REV، چراغ RUN و چراغ LOCAL/REMOT اشاره کرد. چراغ FWD/REV مربوط به نحوه چرخش موتور است که می تواند راستگرد و چپگرد باشد. چراغ RUN نشان دهنده خاموش یا روشن بودن موتور است. چراغ LOCAL/REMOT نیز نشان دهنده اتصال درایو پنتاکس به ترمینال یا صفحه کلید است. روشن بودن این چراغ نشان دهنده ارتباط موتور از طریق ترمینال و خاموش بودن آن نشانه ارتباط موتور از طریق صفحه کلید است.

انواع اینورتر پنتاکس (رنج توانی)

اینورترهای پنتاکس در دو سری DSI 200 و DSI 400 طراحی و تولید میشوند. اینورتر پنتاکس سری 400 دارای قدرت بسیار زیاد تری نسبت به سری 200 است و از پر آپشن ترین اینورترهای موجود در بازار است. اما مهم ترین تفاوت این دو سری در مد های کنترلی است. اینورتر سری 200 دارای مد کنترلی وکتور است و سری 400 علاوه بر مد وکتور مد کنترلی وکتور کلوزلوپ هم داراست. در ادامه به معرفی اجمالی این دو سری میپردازیم.

اینورتر پنتاکس dsi400

اینورتر پنتاکس dsi200

مشخصه مدل DSI 200 مدل DSI 400
مد کنترل

1-کنترل برداری حلقه باز (SVC)

2-کنترل V/F

1-کنترل برداری حلقه باز (SVC)

2-کنترل برداری حلقه بسته (FVC)

3-کنترل V/F

حداکثر فرکانس کنترل برداری : 0-500Hz کنترل V/F : 0-500Hz کنترل برداری : 0-500Hz کنترل V/F : 0-3200Hz
فرکانس سوئیچینگ 0.8-12kHz : فرکانس کریر به طورخودکار با توجه به ویژگی های بار تنظیم می شود 0.5-16kHz : فرکانس کریر به طورخودکار با توجه به ویژگی های بار تنظیم می شود
گشتاور راه اندازی

درایو نوع 0.5Hz/150% : G

درایو نوع 0.5Hz/100% : P

درایو نوع 0Hz/180% (FVC) : G

0.5Hz / 150% (SVC)

رنج تغییرات سرعت (SVC)1:100 در مد کنترل برداری حلقه باز (SVC)1:100 در مد کنترل برداری حلقه باز
دقت کنترل سرعت ±0.5% در مد کنترل برداری حلقه باز ±0.5%(SVC ) در مد کنترل برداری حلقه باز
دقت کنترل گشتاور - ±5% (FVC ) در مد کنترل برداری حلقه بسته
قابلیت اضافه بار نوع 150 : G ٪ اضافه بار - برای 1 دقیقه، 180 ٪ اضافه بار برای - برای 3 ثانیه
نوع 120 : P ٪ اضافه بار - برای 1 دقیقه، 150 ٪ اضافه بار برای - برای 3 ثانیه
نوع 150 : G ٪ اضافه بار - برای 1 دقیقه، 180 ٪ اضافه بار برای - برای 3 ثانیه
تقویت گشتاور پارامتر افزایش اتوماتیک گشتاور، افزایش گشتاور دستی 0.1  ٪~ 30.0 ٪ پارامتر افزایش اتوماتیک گشتاور، افزایش گشتاور دستی 0.1  ٪~ 30.0 ٪
منحنی V/F منحنی خطی V/F ، چند نقطه ای V/F منحنی خطی V/F ، چند نقطه ای V/Fو توان دوم V/F (توان 1.2 ، 1.4 ، 1.6 ، 1.8 ، 2)
منحنی شتاب بصورت خط مستقیم و یا منحنی S
چهار زمان شتاب از 0.0 تا 6500.0 ثانیه
بصورت خط مستقیم و یا منحنی S
چهار زمان شتاب از 0.0 تا 6500.0 ثانیه
PLC ساده و سرعت چند مرحله ای حداکثر 16 پله سرعت در حال اجرا از طریق PLC ساخته شود واز داخل و یا ترمینال کنترل انتخاب شود. حداکثر 16 پله سرعت در حال اجرا از طریق PLC ساخته شود واز داخل و یا ترمینال کنترل انتخاب شود.
کنترل PID داخلی سیستم کنترل حلقه بسته PID بصورت داخلی می تواند فعال شود. سیستم کنترل حلقه بسته PID بصورت داخلی می تواند فعال شود.
ترمینال های I/O مجازی - 5 گروه ترمینالهای مجازی DO DI
پشتیبانی از پروتکل ارتباطی استاندارد مدباس RS485 بصورت پیش فرض استاندارد مدباس RS485 بصورت پیش فرض
پشتیبانی از انکودر های مختلف - پشتیبانی از انواع مختلف انکودر مانند open collector، UVW ، روتاری ، سینوس کسینوس و غیره
ترمینال های ورودی 5 ترمینال ورودی دیجیتال ، DI5 به عنوان پالس ورودی با سرعت بالا kHz 100
2 ترمینال ورودی آنالوگ 0 - 10 ولت یا ورودی جریان0 ~ 20  میلی آمپر
7 ترمینال ورودی دیجیتال ، DI5 به عنوان پالس ورودی با سرعت بالا kHz 100
2 ترمینال ورودی آنالوگ 0 - 10 ولت یا ورودی جریان0 ~ 20  میلی آمپر
ترمینال های خروجی 1 ترمینال خروجی دیجیتال ، خروجی Y1 خروجی پالس 100~0 kHz
1 ترمینال خروجی رله قابل برنامه ریزی، 1 ترمینال خروجی آنالوگ
2 ترمینال خروجی دیجیتال ، خروجی FM خروجی پالس 100~0 kHz
2 ترمینال خروجی رله قابل برنامه ریزی، 2 ترمینال خروجی آنالوگ

معرفی برند پنتاکس

یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ های آب خانگی، ساختمانی، صنعتی و کشاورزی در ایتالیا Pentax شرکت پنتاکس است و با سابقه ای بیش از سه دهه در ایران یکی از مشهورترین و محبوب ترین پمپ های آب را عرضه می نماید. دفتر مرکزی پنتاکس در منطقه صنعتی شهر Verna ایتالیا قرار دارد. هدف اصلی پنتاکس ارایه راه حل های با کیفیت برای نیازهای مختلف بازار است. در طول سال های گذشته، پنتاکس سهم بزرگی از بازار جهانی پمپ را تجربه کرده است. برای این شرکت، حفظ استانداردها با فن آوری بالا و بهینه سازی شده بسیار حائز اهمیت است، زیرا این تنها عاملی است که می تواند به مشتری نهایی یک محصول با کیفیت و با کارایی بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه عرضه نماید. مرکز تحقیق و توسعه پنتاکس به صورت مداوم محصولات جدیدی را با دقت و سرعت و متناسب با نیاز بازار طراحی و توسعه می دهد.

اینورتر پنتاکس

از آنجا که پنتاکس در زمینه ی ساخت پمپ های بر پایه الکتروموتور های AC، سهم بزرگی از بازار جهانی را دارد؛ لذا تجربه این شرکت را به فکر انداخته تا در زمینه ی ساخت و تولید کنترل دور موتور یا اینورتر اقدام کنند. برند پنتاکس با استفاده از تکنولوژی الکترونیک صنعتی روز دنیا و همچنین فناوری پیشرفته ریزپردازنده ها و کنترلر ها، توانسته اینورتر هایی با کیفیت و هم تراز با سایر برند های سازنده اینورتر، طارحی و تولید کند. در حال حاضر اینورتر پنتاکس در دو مدل DSI 200 و DSI 400 در بازار موجود است. شرکت دیزل ساز با در دست داشتن نمایندگی انحصاری پنتاکس در ایران، توانسته اینورتر های پنتاکس را تحت لیسانس ایتالیا در ایران تولید کند و شرکت کالا صنعتی به عنوان نمایندگی فروش اینورتر پنتاکس اقدام به فروش و ارسال به تمام نقاط ایران می کند.

اینورتر پنتاکس ایرانی تحت لیسانس ایتالیا

شرکت دیزل ساز نماینده انحصاری پنتاکس در ایران است که اینورتر پنتاکس را تحت لیسانس پنتاکس ایتالیا در ایران تولید و عرضه می نماید. همچنین سایت کالا صنعتی به عنوان نمایندگی فروش اینورتر پنتاکس این محصول را در سراسر ایران به فروش می رساند. اینورتر پنتاکس سری DSI 400 یک اینورتر با کنترل برداری مدرن است که با عملکردی ویژه و سطح بالا طراحی و ساخته‌ شده است. DSI 400 دارای عملکردی عالی و پیشرفته است که میتواند با استفاده از الگوریتم کنترل برداری خود، الکتروموتورهای القایی را با دقت بالا، گشتاور قوی و قابل‌ اطمینان، راه‌اندازی و کنترل نماید. اینورتر پنتاکس به‌ صورت کنترل حلقه باز و حلقه بسته میتواند برای بسیاری از کاربردها در صنعت، مورد استفاده قرار ‌گیرد. انواع ماشین‌آلات صنعتی، بسته‌بندی مواد غذایی، انواع الکتروپمپ های آب‌رسانی، بوستر پمپ‌ ها، صنایع تهویه هوا، جرثقیل‌ها، آسانسورها، آسیاب‌ها، انواع کمپرسورها و نوار نقاله‌ها ،همگی مثال هایی هستند که میتوان جهت نصب و راه اندازی و اتوماسیون آن ها از اینورتر پنتاکس استفاده نمود.

گزینه کنترل اسکالر V/F در اینورتر پنتاکس، جهت کنترل انواع الکتروپمپ های آب رسانی، بوستر پمپ‌ها، صنایع تهویه هوا و دمنده صنعتی بسیار راهگشاست. اینورترهای پنتاکس در اکثر صنایع از جمله صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی، پلاستیک، فلزی، معدنی، پتروشیمی، سیمان، آب و فاضلاب و ... مورداستفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در کنترل فرآیندهای صنعتی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ را دارند. اینورتر پنتاکس با نرم‌افزار بسیار پیشرفته و پارامترهای جامع و کاملی که دارد، انواع الکتروموتورهای سه فاز را در بسیاری از کاربردهای ساده و پیچیده صنعتی، راه اندازی کند. گشتاور راه‌اندازی بالا و دقت زیاد در کنترل سرعت ، دو ویژگی خاص اینورتر پنتاکس محسوب می شوند. کارشناسان فروش کالا صنعتی دیتاشیت و کاتالوگ و راهنمای راه اندازی اینورتر پنتاکس را به مشتریان ارائه خواهند داد.

کاربرد اینورترهای پنتاکس

از اینورتر پنتاکس برای کنترل دور الکتروموتور سه فاز استفاده می شود، به این ترتیب که ولتاژ و فرکانس ثابت (380V/50Hz) شبکه برق توسط اینورتر به ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل شده و به واسطه ی آن سرعت الکتروموتور کنترل می شود. اینورتر های پنتاکس بر اساس زمان قابل تنظیم برای شتاب گیری موتور با راه اندازی نرم الکتروموتور از شوک های جریانی به برق واحد صنعتی جلوگیری می نماید . همچنین این درایو با توقف نرم در طول زمان تنظیم شده برای توقف موتور از آسیب به موتور و تجهیزات متصل به آن جلوگیری می کند. با استفاده از اینورتر پنتاکس، سرعت الکتروموتور از صفر تا دور نامی و حتی بالاتر  تنظیم میگردد. از جمله سیستم هایی که در آنها اینورتر استفاده می شود عبارت اند از:

 • انواع پمپ ها و بوستر پمپ ها
 • فن ها و بلوورها
 • کمپرسورها
 • میکسرها
 • ماشین الات بسته بندی، چاپ، صنایع غذایی، چوب، نساجی
 • ماشین های تزریق پلاستیک و اکسترودرها
 • آسانسورها و پله برقی
 • انواع جرثقیل ها
 • ماشینهای نورد فولاد
 • انواع آسیاب ها
 • بالابرهای صنعتی و ساختمانی
 • ماشینهای سیم و کابل
 • سوالات متداول
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 26 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0
اینورتر پنتاکس از لحاظ کیفیت در کدام دسته بندی قرار میگیرد؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 30 بهمن 1402 - 08:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

اینورتر پنتاکس قطعا یکی از برندهای معتبر در دنیا است.

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 12 بهمن 1402 - 14:11
 • 1
 • 0
اینورتر پنتاکس در کدام سطح از کیفیت قرار دارد ؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 14 بهمن 1402 - 10:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

اینورتر پنتاکس جزو رده های میانی در بین اینورترها قرار دارد.
 

ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...