اینورتر پنتاکس

یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ های آب خانگی، ساختمانی، صنعتی و کشاورزی در ایتالیا Pentax شرکت پنتاکس می باشد و با سابقه ای بیش از سه دهه در ایران یکی از مشهورترین و محبوب ترین پمپ های آب را عرضه می نماید. دفتر مرکزی پنتاکس در منطقه صنعتی شهر Verna ایتالیا قرار دارد. هدف اصلی پنتاکس ارایه راه حل های با کیفیت برای نیازهای مختلف بازار می باشد. در طول سالهای گذشته، پنتاکس سهم بزرگی از بازار جهانی پمپ را تجربه کرده است.

برای این شرکت، حفظ استانداردها با فن آوری بالا و بهینه سازی شده بسیار حائز اهمیت است، زیرا این تنها عاملی است که می تواند به مشتری نهایی یک محصول با کیفیت و با کارایی بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه عرضه نماید .مرکز تحقیق و توسعه پنتاکس بصورت مداوم محصولات جدیدی را با دقت و سرعت و متناسب با نیاز بازار طراحی و توسعه می دهد.

امروزه سیستم های کنترل دور موتور، VFD یا اینورتر برای کنترل انواع پمپ ها و در بسیاری از کاربردهای دیگر در صنعت استفاده می شوند و کاربردهای وسیعی دارند. به همین دلیل شرکت پمپ پنتاکس این محصولات کاربردی را طراحی و تولید کرده است که نقش مهمی در صرفه جویی مصرف انرژی و کنترل فرآیند دارند. شرکت دیزل ساز نماینده انحصاری پنتاکس در ایران می باشد که اینورتر پنتاکس را تحت لیسانس پنتاکس ایتالیا در ایران تولید و عرضه می نماید.

اینورتر پنتاکس

اینورتر پنتاکس سری DSI 400 یک اینورتر با کنترل برداری مدرن است که با عملکردی ویژه و سطح بالا طراحی و ساخته‌شده است. DSI 400 دارای عملکردی عالی و پیشرفته است که میتواند با استفاده از الگوریتم کنترل برداری خود، الکتروموتورهای القایی را با دقت بالا، گشتاور قوی و قابل‌ اطمینان، راه‌اندازی و کنترل نماید. اینورتر پنتاکس به‌ صورت کنترل حلقه باز و حلقه بسته میتواند برای بسیاری از کاربردها در صنعت، مورد استفاده قرار ‌گیرد. انواع ماشین‌آلات صنعتی، بسته‌بندی مواد غذایی، انواع الکتروپمپ های آب‌رسانی، بوستر پمپ‌ها، صنایع تهویه هوا، جرثقیل‌ها، آسانسورها، آسیاب‌ها، انواع کمپرسورها و نوار نقاله‌ها ،همگی مثالهایی هستند که میتوان جهت نصب و راه اندازی و اتوماسیون آنها از اینورتر پنتاکس استفاده نمود.

گزینه کنترل اسکالر V/F در اینورتر پنتاکس، جهت کنترل انواع الکتروپمپ های آب رسانی، بوستر پمپ‌ها، صنایع تهویه هوا و دمنده های صنعتی بسیار راهگشاست. اینورترهای پنتاکس در اکثر صنایع از جمله صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی، پلاستیک، فلزی، معدنی، پتروشیمی، سیمان، آب و فاضلاب و ... مورداستفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در کنترل فرآیندهای صنعتی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ را دارند. اینورتر پنتاکس با نرم‌افزار بسیار پیشرفته و پارامترهای جامع و کاملی که دارد، انواع الکتروموتورهای سه فاز را در بسیاری از کاربردهای ساده و پیچیده صنعتی، راه اندازی کند. گشتاور راه‌اندازی بالا و دقت زیاد در کنترل سرعت ، دو ویژگی خاص اینورتر پنتاکس محسوب می شوند. کارشناسان فروش کالا صنعتی دیتاشیت و کاتالوگ و راهنمای راه اندازی اینورتر پنتاکس را به مشتریان ارائه خواهند داد.

کاربرد اینورترهای پنتاکس

از اینورتر پنتاکس برای کنترل دور الکتروموتور سه فاز استفاده می شود، به این ترتیب که ولتاژ و فرکانس ثابت (380V/50Hz) شبکه برق توسط اینورتر به ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل شده و به واسطه ی آن سرعت الکتروموتور کنترل می شود. با استفاده از اینورتر پنتاکس، سرعت الکتروموتور از صفر تا دور نامی و حتی بالاتر  تنظیم میگردد.

مزایای استفاده ازاینورترها

۱-راه اندازی نرم و توقف نرم الکتروموتورها.
۲- بهینه سازی در مصرف انرژی از طریق کاهش مصرف برق و بازگشت سرمایه بعد از مدتی کوتاه.
۳-ایجاد فشار ثابت در پمپ ها و کمپرسورها.
۴ -قابلیت کنترل سرعت و گشتاور موتور برای کاربردهای مختلف.
۵-کاهش تنش های الکتریکی موتور به دلیل راه اندازی و توقف نرم و در پی آن کاهش تنش های مکانیکی موتور که این خود منجر به کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری می شود.
۶ – افزایش راندمان خطوط تولید با کنترل دقیق سرعت و گشتاور خط.
7- افزایش طول عمر الکتروموتور و تجهیزات جانبی.
 امروزه با پیشرفت روز افزون صنعت در اکثر کارخانجات صنعتی برای راه اندازی و کنترل الکتروموتورها از اینورتر استفاده میگردد.

دانلود PDF : راه اندازی اینورتر پنتاکس

از جمله سیستم هایی که در آنها اینورتر استفاده می شود عبارت اند از:

-انواع پمپ ها و بوستر پمپ ها
-فنها و بلوورها
-کمپرسورها
-میکسرها
-ماشین الات بسته بندی، چاپ، صنایع غذایی، چوب، نساجی
-ماشینهای تزریق پلاستیک و اکسترودرها
-آسانسورها و پله برقی
-انواع جرثقیلها
-ماشینهای نورد فولاد
-انواع آسیاب ها
-بالابرهای صنعتی و ساختمانی
-ماشینهای سیم و کابل
و بسیاری از کاربردهای دیگر

چند نمونه از خصوصیات فنی اینورتر پنتاکس

 

 

 

 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

- عکس العمل عالی درایو همراه با دقت بالا با استفاده از تکنولوژی پیشرفته.
- ایجاد فرکانس ۵۰۰ هرتز در سیگنال خروجی اینورتر پنتاکس.
- پشتیبانی از مد‌های کنترلی ولتاژ به فرکانس – فیدبک دار - و بدون فیدبک.
- استفاده از کنترلر هوشمند PID و بهره‌برداری مناسب در اینورتر پنتاکس.
- یکی از ویژگیهای اینورتر پنتاکس تهیه و تنظیم شکل موج خروجی و تثبیت آن در لحظاتی که سیگنال شبکه Un Balance است.
- دفع اثرات ناشی از جریانهای هجومی و لحظه ای.
- جلوگیری از آسیب های احتمالی از سمت الکتروموتور در لحظات برگشت انرژی.
- ولوم تنظیم فرکانس و کنترل دور.
- حفاظت صفر تا صد الکتروموتور توسط اینورتر پنتاکس در برابر اتفاقات ناشی از شبکه برق. 

موتور D1

اینورتر پنتاکس چه کاری انجام میدهد؟

همانطور که در تصویر بالا مشخص است ،اتصال سه فاز مستقیما به الکتروموتور سه فاز وصل شده است. در این حالت، به جهت گشتاور بالای موتور در لحظه استارت و لگد زدن آن، عمر مفید الکتروموتور کوتاه شده و پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، متعلقات مکانیکی الکتروموتور مانند پایه ها و بلبرینگها آسیب خواهند دید،که این خود باعث افزایش هزینه های نگهداری و تعمیرات خواهد بود. از طرفی جریانهای هجومی که در لحظات استارت موتور نمایان میشوند، نرخ مصرف برق سیستم را به شدت بالا خواهند برد.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان