اینورتر پنتاکس

یکی از بزرگترین تولید کنندگان پمپ های آب خانگی، ساختمانی، صنعتی و کشاورزی در ایتالیا Pentax شرکت پنتاکس می باشد و با سابقه ای بیش از سه دهه در ایران یکی از مشهورترین و محبوب ترین پمپ های آب را عرضه می نماید. دفتر مرکزی پنتاکس در منطقه صنعتی شهر Verna ایتالیا قرار دارد. هدف اصلی پنتاکس ارایه راه حل های با کیفیت برای نیازهای مختلف بازار می باشد. در طول سالهای گذشته، پنتاکس سهم بزرگی از بازار جهانی پمپ را تجربه کرده است .برای این شرکت، حفظ استانداردها با فن آوری بالا و بهینه سازی شده بسیار حائز اهمیت است، زیرا این تنها عاملی است که می تواند به مشتری نهایی یک محصول با کیفیت و با کارایی بالا و قیمت مناسب و مقرون به صرفه عرضه نماید .مرکز تحقیق و توسعه پنتاکس بصورت مداوم محصولات جدیدی را با دقت و سرعت و متناسب با نیاز بازار طراحی و توسعه می دهد.

امروزه سیستم های کنترل دور موتور، VFD یا اینورتر برای کنترل انواع پمپ ها و در بسیاری از کاربردهای دیگر در صنعت استفاده می شوند و کاربردهای وسیعی دارند. به همین دلیل شرکت پمپ پنتاکس این محصولات کاربردی را طراحی و تولید کرده است که نقش مهمی در صرفه جویی مصرف انرژی و کنترل فرآیند دارند. شرکت دیزل ساز نماینده انحصاری پنتاکس در ایران می باشد که اینورتر پنتاکس را تحت لیسانس پنتاکس ایتالیا در ایران تولید و عرضه می نماید.

اینورتر پنتاکس

کنترل دور موتور پنتاکس سری DSI 400 یک اینورتر با کنترل برداری مدرن است که با عملکرد و ویژگی‌های سطح بالا طراحی و ساخته‌شده است. DSI 400 با عملکردی عالی و پیشرفته در صنعت و با استفاده از الگوریتم کنترل برداری منحصربه‌فرد می‌تواند موتورهای القایی را با دقت بالا، گشتاور قوی و قابل‌اطمینان راه‌اندازی و کنترل نماید. اینورترهای پنتاکس به‌صورت کنترل حلقه باز و حلقه بسته با استفاده از  Encoder برای بسیاری از کاربردها در صنعت مورداستفاده قرار می‌گیرند. ازجمله انواع ماشین‌آلات صنعتی، بسته‌بندی مواد غذایی، برای کنترل انواع الکتروپمپهای آب‌رسانی، بوستر پمپ‌ها، صنایع تهویه هوا، جرثقیل‌ها، آسانسورها، آسیاب‌ها، انواع کمپرسورها و نوار نقاله‌ها که در مد کنترل برداری استفاده می‌شوند.

بیشتر بخوانید: چگونه اینورتر را راه اندازی کنیم؟

همچنین با استفاده از کنترل اسکالر V/F برای کنترل انواع الکتروپمپهای آب رسانی، بوستر پمپ‌ها، صنایع تهویه هوا و دمنده صنعتی استفاده می شوند. اینورترهای پنتاکس در اکثر صنایع از جمله صنایع شیمیایی، غذایی، نساجی، پلاستیک، فلزی، معدنی، پتروشیمی، سیمان، آب و فاضلاب و ... مورداستفاده قرار می‌گیرند و نقش مهمی در کنترل فرآیندهای صنعتی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌ را دارند.اینورتر پنتاکس با نرم‌افزار بسیار پیشرفته و پارامترهای جامع و کامل، انواع الکتروموتورها را در بسیاری از کاربردهای ساده و پیچیده صنعتی، با گشتاور راه‌اندازی بسیار بالا و دقت زیاد در کنترل سرعت ،راه‌اندازی و کنترل می‌نمایند.

کاربرد اینورترهای پنتاکس

از اینورتر پنتاکس برای کنترل دور الکتروموتورهای سه فاز استفاده می شود، به این ترتیب که ولتاژ و فرکانس ثابت (380V/50Hz) شبکه برق توسط اینورتر به ولتاژ و فرکانس متغیر تبدیل شده و به واسطه ی آن سرعت الکتروموتور کنترل می شود. با استفاده از اینورتر پنتاکس، سرعت الکتروموتور از صفر تا دور نامی و حتی بالاتر  تنظیم میگردد.

مزایای استفاده ازاینورترها

۱-راه اندازی نرم و توقف نرم الکتروموتورها
۲- بهینه سازی در مصرف انرژی از طریق کاهش مصرف برق و بازگشت سرمایه بعد از مدتی کوتاه
۳-ایجاد فشار ثابت در پمپ ها و کمپرسورها
۴ -قابلیت کنترل سرعت و گشتاور موتور برای کاربردهای مختلف 
۵-کاهش تنش های الکتریکی موتور به دلیل راه اندازی و توقف نرم و در پی آن کاهش تنش های مکانیکی موتور و این خود باعث کاهش هزینه های تعمیرات و نگهداری می شود
۶ – افزایش راندمان خطوط تولید با کنترل دقیق سرعت و گشتاور خط
7- افزایش طول عمر الکتروموتور و تجهیزات جانبی
 امروزه با پیشرفت روز افزون در صنعت در اکثر کارخانجات صنعتی برای راه اندازی و کنترل الکتروموتورها از اینورتر استفاده می کنند.

از جمله سیستم هایی که در آنها اینورتر استفاده می شود عبارت اند از:
-انواع پمپ ها و بوستر پمپ ها
-فنها و بلوورها
-کمپرسورها
-میکسرها
-ماشین الات بسته بندی، چاپ، صنایع غذایی، چوب، نساجی
-ماشینهای تزریق پلاستیک و اکسترودرها
-آسانسورها و پله برقی
-انواع جرثقیلها
-ماشینهای نورد فولاد
-انواع آسیاب ها
-بالابرهای صنعتی و ساختمانی
-ماشینهای سیم و کابل
و بسیاری از کاربردهای دیگر

توجه : الکتروموتور تکفار به هیچ عنوان قابلیت راه اندازی توسط اینورتر را ندارد.

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان