لوازم جانبی پمپ سانتریفیوژ

 • لوازم جانبی پمپ حلزونی
 • لوازم جانبی پمپ شناور
 • لوازم جانبی پمپ wkl
 • لوازم جانبی پمپ های متفرقه • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

هنگامی که برای مصارف پمپاژ آب و تأمین آب با فشار و حجم کافی برای واحدهای مختلف ساختمان های مسکونی، اداری و تجاری یا حتی واحدهای تولیدی و صنعتی به استفاده از پمپ آب نیاز پیدا می کنید، معمولاً تنها دغدغه تان تهیه یک پمپ خوب و باکیفیت است و چیزهای دیگر نظیر لوازم جانبی پمپ ذهنتان را به خود مشغول نخواهد کرد.

انواع لوازم جانبی پمپ

اما لازم است بدانید همانطور که برای استفاده از یک خودرو در تمامی شرایط آب و هوایی و مناطق مختلف جغرافیایی، به یک سری تجهیزات کمکی و به عبارتی لوازم یدکی نیاز خواهید داشت تا بهترین و مطلوب ترین عملکرد را از خودروی خود دریافت کنید، در زمینه دریافت بهترین و مناسب ترین کارایی و بازدهی از پمپ آب نیز، در اختیار داشتن یک سری لوازم جانبی پمپ سانتریفیوژ اهمیت خواهد داشت. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با قطعات پمپ و لوازم یدکی پمپ آب و کاربرد آن ها آشنا شوید. برای اطلاع از مشخصات فنی و قیمت پمپ آب کشاورزی با کارشناسان فروش در تماس باشید.

الکتروپمپ خانگی

پمپ آب خانگی

قطعات پمپ آب خانگی

این که شما خریدار و صاحب پمپ آب باشید یا یک تکنسین نصب و راه اندازی پمپ، مهم است که بدانید چه لوازم جانبی دیگری برای پمپ خود نیاز دارید. لوازم جانبی پمپ آب می تواند به عملکرد پمپ حتی با کارایی بیشتر کمک کند. در این بخش قطعات اصلی پمپ خانگی را به صورت خلاصه معرفی خواهیم کرد. از جمله اجزای اصلی تشکیل دهنده پمپ خانگی می توان به پروانه، بلبرینگ، پیستون، شافت، پایه، پوسته یا پوشش، دنده، دیافراگم، دیسک، گیج فشار، کلید اتوماتیک، سیل مکانیکی، واشر کاغذی، رینگ سایشی، بوش، دیفیور، عینکی و ... اشاره کرد. هر یک از این اجزا نقش اصلی و مهمی در عملکرد تعریف شده برای پمپ دارند. لوازم جانبی پمپ اما نقش ثانویه و بهبود دهنده در کارکرد وظایف مختلف پمپ ایفا می کنند.

نکته قابل ذکر در بحث شناخت و تهیه لوازم جانبی پمپ، شناخت نوع پمپ است. به طور مثال قطعات پمپ پنتاکس بسته به اینکه کدام پمپ از این برند معتبر و باکیفیت تهیه شده باشد، فرق خواهد داشت. برند پنتاکس انواع پمپ های خانگی، پمپ خود مکش، پمپ بشقابی، پمپ سانتریفیوژ و ... را به بازارهای جهانی عرضه نموده است. همچنین لوازم جانبی پمپ گرانفوس در انواع و کاربردهای مختلف در بازار قطعات و تجهیزات صنعتی موجود است که با مشورت با کارشناسان و متخصصان فروش می توانید اطلاعات کافی را در حوزه نوع این لوازم، برندهای موجود، قیمت و ... دریافت نمایید.

پمپ پنتاکس

پمپ آب پنتاکس

لوازم جانبی پمپ آب

صاف کننده ها

پمپاژ آب صرفاً به معنای انتقال آب پرفشار به نقاط دیگر است. حال ممکن است این آب آلوده و دارای میکروب و آلاینده هایی باشد که در مصارف خانگی یا برخی مصارف صنعتی و کشاورزی موجب آسیب به سلامتی افراد شود. آب فاضلاب یا رودخانه همچنین ممکن است با مقدار زیادی گل و سنگ و لجن همراه باشد که توانایی مسدود کردن و خراب شدن پمپ آب شما را دارد. یک صافی می تواند از این اتفاقات ناگوار جلوگیری کند. با سرمایه گذاری در تهیه یک قطعه صافی، می توانید اطمینان داشته باشید که قبل از ورود آب به مکانیسم های داخلی پمپ آب، جلوی هرگونه آلودگی گرفته خواهد شد. بسته به نوع جامداتی که با آن روبرو هستید، مطمئن شوید که نوع و اندازه صافی مناسب را انتخاب کرده اید.

پمپ گرانفوس

پمپ آب گرانفوس

کیت های شیلنگ

شما بدون توجه به کاربرد، از قبل می دانید که هنگام کار با پمپ آب خود به یک شیلنگ احتیاج دارید. برخی از کاربردهای مرتبط با پمپ آب هستند که در آن ها نیاز به استفاده از بیش از یک شلنگ وجود دارد. اگر نیاز شما انتقال آب از نقطه A به نقطه B است و در این بین استفاده های دیگری نیز از آب پمپاژ شده دارید، می توانید به دنبال خرید یک کیت شیلنگ به عنوان یکی از لوازم جانبی پمپ که بسیار پراستفاده و کار راه انداز است، باشید تا در هر مرحله شلنگ مناسب برای کار خود را در اختیار داشته باشید.

شیلنگ تخلیه

یک شیلنگ تخلیه ممکن است در کیت شیلنگ شما موجود باشد یا نباشد. شیلنگ تخلیه از لوازم جانبی پمپ است که به طور خاص برای کمک به کشیدن آب از یک منطقه سیل زده به سمت مکان تازه تعیین شده، طراحی شده است. اگر در مناطق سیل آسا زندگی می کنید، یک شیلنگ تخلیه برای کیت آمادگی پمپ آب ضروری است.

کیت چرخ

کیت چرخ یکی از خوش دست ترین لوازم جانبی پمپ است که در سوله یا گاراژ شما ذخیره شده است. تلاش برای بارگیری و حمل پمپ آب می تواند یک فرآیند انرژی و وقت گیر باشد، اما هیچ ترسی نداشته باشید! با در اختیار داشتن کیت چرخ، می توانید دسترسی آسانی برای پمپ آب خود ایجاد کنید. با پرداخت هزینه کمتر از یک واگن برقی یا کامیون، یک کیت چرخ به راحتی خود را به پمپ آب شما متصل می کند، بنابراین می توانید پمپ را در مکان مورد نیاز قرار دهید.

نازل

اگر نگران کنترل جریان آب از پمپ خود هستید، توصیه ما این است که هنگام خرید لوازم جانبی پمپ خود، خرید نازل را هم در لیست خرید قرار دهید. در حال حاضر بسیاری از نازل ها به دسته تپانچه مجهز شده اند تا بتوانید نازل را در حالی که مستقیماً در جایی که نیاز به آب دارید هدف بگیرید، نگه دارید.

نازل پمپ آب

نازل پمپ آب

جفت اتصال

اگر از چندین شیلنگ برای کاربردهای پمپ آب خود استفاده می کنید، یک کوپلینگ یا "آداپتور" به شما در سهولت کار کمک می کند. یک کوپلینگ به عنوان لوازم جانبی پمپ آب، به اپراتورها امکان می دهد تا به سرعت پمپ های آب خود را به یکدیگر متصل کنند در حالی که از استفاده وقت گیر از نخ، ابزار، درپوش، چرخاندن، چشمه ها و یاتاقان توپ جلوگیری می کنند. کوپلینگ به شما کمک می کند تا کارایی و عملکرد پمپ خود را افزایش دهید. این قطعه از لوازم جانبی پمپ، قطعه ای ایده آل برای پیمانکاران آب و برق، شهرداری ها و سایر مصارف صنعتی است. برای اطلاع از قیمت کوپلینگ با کارشناسان ما در تماس باشید.

مهر و موم مکانیکی

این اجزاء مکانیکی جهت آب بندی مکانیکی به منظور طولانی تر نمودن عمر پمپ مورد استفاده قرار می گیرند. این مهر و موم ها در بخشی از پمپ که شافت به داخل قاب وارد می شود یا از آن خارج می شوند نصب می شوند و هدف آنها جلوگیری از نشت است. زمانی که از مهر و موم مکانیکی در قالب یکی از لوازم جانبی پمپ آب استفاده می کنیم خواهیم دید که:

•    هیچ نشتی که قابل توجه و قابل مشاهده باشد ضمن عملکرد پمپ وجود ندارد.
•    طرح های مدرن مهر و موم مکانیکی به قطعه شفت یا آستین پمپ آسیب نمی رسانند.
•    تعمیر و نگهداری قطعات پمپ روز به روز کاهش می یابد، زیرا مهر و موم ها دارای فنرهای داخلی هستند که باعث می شود با سایش صورت خود تنظیم شوند.
•    آلودگی یاتاقان در عملکرد طبیعی پمپ کاهش می یابد، زیرا روان کننده تحت تأثیر نشت مهر و موم قرار نمی گیرد.
•    در صورت وجود این محصول در پمپ، تجهیزات دیگر پمپ کمتر دچار خوردگی می شوند.
•    این قطعه با مزایایی که دارد باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

از دیگر قطعات و لوازم جانبی پمپ آب می توان به واسطه پمپ آب، اورینگ لاستیکی، کلگی پمپ، سوئیچ فشار، گیرنده های گشتاور و ... اشاره نمود.

مهر و موم مکانیکی پمپ

مهر و موم مکانیکی پمپ آب

 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...