موتور ویبره ایرانی

در سال های اخیر شرکت های ایرانی نیز شروع به تولید موتور ویبره ایرانی کرده اند که به لحاظ کیفی بسیار با کیفیت بوده و دارای ضمانت و گارانتی است.

پیشنهاد کالا صنعتی خرید ویبراتور ایرانی است که در بین نشان های تجاری مختلف موتور ویبره ویبریران و ویبراتور پارسیان موتور دارای سابقه و کیفیت خوبی هستند.

ویبره

موتور ویبره

این الکتروموتور با روشن شدن شروع به لرزش میکند و این لرزش به جهت وزنه هایی است که به صورت لنگ در هر دو سمت شافت موتور ویبره قرار دارد. این لرزش در صنعت و بعضی مصارف عمومی کاربرد دارد. به موتور ویبره در صنعت عناوین دیگری چون : ویبراتور ، الکترو ویبره و موتور ارتعاشی نیز می گویند.

انواع موتور ویبره

موتور ویبره به دو دسته تقسیم می شود:

 1. ویبره بدنه برقی ( به دلیل قدرت بیشتر ، کاربرد بیشتری دارد )
 2. ویبره بدنه بادی ( در مکان هایی که امکان استفاده از ویبره برقی وجود ندارد استفاده می شود )

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویبره بدنه های صنعتی می توانید با کارشناسان بخش فروش کالا صنعتی تماس بگیرید.

موتور ویبره ایرانی چیست؟

موتور ویبره ایرانی، که به نام های ویبراتور، ویبره بدنه و الکتروموتور نیز شناخته می شود، در بخش هایی از صنایع مختلف که به لرزش و ارتعاش نیاز باشد، مورد استفاده می گیرد.

برای نخستین بار در اوایل قرن بیستم، تولید ویبراتورهای بادی آغاز گردید. تا اواسط قرن بیستم استفاده از این نوع ویبراتورها در بخش هایی از صنعت، می توانست پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

اما پس از آن شرکت های سازنده، با تولید ویبراتور صنعتی که منبع تغذیه آن جریان الکتریکی است، توانستند پاسخگوی طیف وسیعی از نیازهای صنایع مختلف باشند.  

موتور ویبره، در دو نوع ویبراتور خارجی و داخلی به منظور ایجاد لرزش و ارتعاش، روی بدنه و سطح خارجی اجسام یا ورود به داخل اجسامی مانند بتن، وجود دارد. در ویبره بدنه بتن، یک موتور الکتریکی و روتور تعبیه شده است.

در اثر حرکت چرخشی روتور، وزنه ای که به آن متصل است، موجب ایجاد لرزش و ارتعاش در دورها و توان های مختلف می شود. با انتقال لرزش به بدنه بتن، هوای داخل آن تخلیه می شود.

ضربات ویبراتور، در دورهای بالا به حالت ریز و پیوسته است. بر عکس، در دورهای پایین، این ضربات به حالت درشت و گسسته تغییر می یابد. مکانیزم ویبراتورها چندان پیچیده نیست و از یک موتور الکتریکی و یک وزنه که به آن متصل است، تشکیل شده است.

از ویبراتور بدنه در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی، صنعت موزاییک سازی و جدول سازی استفاده می شود. همچنین موتور ویبره که در بدنه سیلوی سیمان قرار می گیرد، کمک می کند که سیمان راحت تر از بونکر خارج شود یا در صنعت شن و ماسه باعث می شود که خاک و شن به نقاله نچسبد.

انواع موتور ویبره

فروش موتور ویبره ایرانی

انواع موتور ویبره ایرانی

ویبره ‌بدنه برقی و ویبره ‌بدنه بادی، دو نوع موتور ویبره بدنه هستند:

موتور ویبره بدنه برقی

ویبراتورهای سه فاز و تک فاز برقی، با توان و سرعت چرخش بالا تا حدود 750، 1000، 1400 و یا 3000 دور در دقیقه ساخته می شوند. در سرعت چرخش موتور با دور پایین تر‌، لرزش و ارتعاشات دستگاه، کمتر اما با قدرت بیشتری است و در حالت سرعت چرخش موتور با دور بالاتر، ارتعاشات و لرزش های دستگاه، بیشتر ولی سبک‌تر است.

ویبراتورهای برقی، در موارد مختلف مورد استفاده‌ قرار می گیرند. این نوع ویبراتورها به دلیل کم هزینه تر بودن، قدرتمندتر بودن و استفاده های آسان تر از آن طرفداران بیشتری در میان مصرف کنندگان دارد.

موتور ویبره بدنه بادی

ویبراتورهای بدنه بادی (پنوماتیک)، مکانیسم بادی دارند که انواع مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. در بسیاری از صنایع، و در مواقعی که استفاده از ویبراتور برقی مناسب نباشد، ویبراتور بادی به کار گرفته می شود.

در صنعت ساختمان سازی، برای از بین بردن و حذف رطوبت و هوا از داخل بتن از ویبراتور بادی استفاده می شود. در صنعت کشاورزی نیز، ویبراتورهای بادی کاربرد فراوانی دارند و عموماً از آن برای تخلیه سیلوها استفاده می شود. در صنعت داروسازی نیز، از ویبراتور بادی برای غربالگری پودرها استفاده می شود.

با این که استفاده از ویبراتورهای برقی رایج تر است، اما استفاده از ویبراتور بادی نیز مزایای زیادی دارد که می توان به صرفه جویی در وقت و استفاده ایمن‌تر از آن اشاره کرد.

در مواردی هم که به منبع برق، دسترسی نباشد یا در مکان هایی که احتمال خطر حریق و آتش سوزی وجود داشته باشد، از ویبراتور بادی استفاده می شود. با این حال، از آنجایی که ویبراتورهای بادی، هزینه های بالایی دارند، استقبال کمتری از آن می شود.

ویبره بدنه ایرانی

انواع موتور ویبره ایرانی

کاربردهای موتور ویبره ایرانی

ویبراتورهای صنعتی، در صنایع مختلف کاربردهای گسترده ای دارند. موارد زیر، نمونه ای از کاربردهای آن در صنایع مختلف است:

 1. صنایع تولید لوازم آرایشی : در تجهیزات کارخانه‌های ساخت و تولید لوازم آرایشی، به کمک میزهای ویبراتور صنعتی، محصولات آرایشی، با عمل فشرده سازی، وارد تیوپ ها و ظروف مخصوص می شوند.  
 2. صنایع غذایی : در کارخانه های تولید و بسته بندی محصولات غذایی، از موتور ویبره‌ها برای پاک کردن غلات و حبوبات و حذف ناخالصی ها از داخل آن ها استفاده می شود.
 3. صنعت ساختمان سازی : یکی از رایج‌ ترین کاربردهای ویبره بدنه، استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی است. ویبراتورها با ایجاد لرزش و ارتعاش، برای خارج کردن حباب های درون بتن و یکنواخت و یکدست سازی آن و همچنین برای کاهش رطوبت شن و ماسه به کار می رود.
 4. صنعت موزاییک سازی : موتورهای ویبراتور در صنعت تولید موزاییک نیز با عملکردی شبیه به حباب گیری قالب‌های بتنی، برای از بین بردن و خارج کردن حباب های موزاییک به کار می رود.

مکانیزم ویبره بدنه ایرانی

مکانیزم موتور ویبره ایرانی

چرا استفاده از موتور ویبره ایرانی توصیه می شود؟

 1. قیمت مناسب: موتور ویبره ایرانی، به دلیل برخورداری از تجهیزات و مواد داخلی و کاهش تأثیر نوسانات ارزی در آن، از قیمت خوب و مناسب برخوردار است. ویبره بدنه جنس خوب و با کیفیت را می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید.
 2. گارانتی محصول: از جمله مزایای ویبره بدنه ایرانی، داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی سریع و به موقع است.
 3. در دسترس بودن قطعات یدکی: دسترسی به قطعات کالایی که در داخل کشور تولید شده باشد، بدون مشکل خواهد بود. زمانی که قطعه ای از موتور با مشکل روبرو شود، به راحتی و در سریع ترین زمان می توان قطعه ای دیگر را با آن تعویض کرد.  
 4. حمایت از کالای ایرانی: کارایی و کیفیت عملکرد ویبراتور ایرانی، چیزی کمتر از محصولات مشابه خارجی ندارد. با خرید محصولات ایرانی می توان از تولید داخلی و جوان ها و متخصصین ایرانی حمایت کرد و خروج ارز از کشور را کاهش داد. ما همواره به شما استفاده از یک موتور ویبره خوب و باکیفیت پیشنهاد می دهیم.

گروه کالا صنعتی، بزرگترین تأمین کننده تجهیزات و کالاهای صنعتی، طی سال ها تجربه در زمینه مشاوره و تأمین تجهیزات صنعتی و نصب و راه اندازی آن خدمات خود را ارائه می دهد. این مجموعه تا کنون توانسته است با ارائه مشاوره فنی و راهکارهای مناسب به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مشتریان باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتخاب و خرید کالای صنعتی از جمله موتور ویبره بدنه، میز ویبره، انواع پمپ و گیربکس صنعتی می توانید با کارشناسان در ارتباط باشید.

موتور ویبره ایرانی

استفاده از موتور ویبره ایرانی جنس خوب
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان