تخفیف شگفت انگیز

موتور ویبره ایرانی

 • موتور ویبره پیلسا
 • موتور ویبره تکنو سعدی • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

در سال های اخیر شرکت های ایرانی شروع به تولید موتور ویبره ایرانی کرده اند که به لحاظ کیفی با کیفیت بوده و دارای ضمانت و گارانتی است. اگر کار شما سبک است، پیشنهاد کالا صنعتی خرید ویبراتور ایرانی است که در بین نشان های تجاری مختلف موتور ویبره پیلسا و ویبراتور پارسیان موتور دارای سابقه و کیفیت خوبی هستند.

ویبره

موتور ویبره

این الکتروموتور با روشن شدن شروع به لرزش می کند و این لرزش به جهت وزنه هایی است که به صورت لنگ در هر دو سمت شافت موتور ویبره قرار دارد. این لرزش در صنعت و بعضی مصارف عمومی کاربرد دارد. به موتور ویبره در صنعت عناوین دیگری چون : ویبراتور ، الکترو ویبره و موتور ارتعاشی نیز می گویند. بیشترین مصرف ویبره سنگین در ایران، سنگ شکن ها هستند که عموماً ویبره 5000/15 استفاده می شود. در بین انواع ویبره ایرانی، پیلسا برای این مدل مناسب است.

انواع موتور ویبره در ایران

موتور ویبره به دو دسته تقسیم می شود:

 1. ویبره بدنه برقی ( به دلیل قدرت بیشتر ، کاربرد بیشتری دارد )
 2. ویبره بدنه بادی ( در مکان هایی که امکان استفاده از ویبره برقی وجود ندارد استفاده می شود )

جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ویبره بدنه های صنعتی می توانید با کارشناسان بخش فروش کالا صنعتی تماس بگیرید.

موتور ویبره ایرانی چیست؟

موتور ویبره ایرانی، که به نام های ویبراتور، ویبره بدنه و الکتروموتور ویبره دار نیز شناخته می شود، در بخش هایی از صنایع مختلف که به لرزش و ارتعاش نیاز باشد، مورد استفاده می گیرد. متاسفانه برخی شرکت ها برای توجیه ایرانی بودن محصولات برای فروش بیشتر در ایران، نام ویبره ایرانی را برای آن انتخاب می کنند و این در حالی است که عموماً در چین ساخته شده و در ایران پلاک می شود.

انواع موتور ویبره های پر کاربرد در ایران

موتور ویبره، در دو نوع ویبراتور خارجی و داخلی به منظور ایجاد لرزش و ارتعاش، روی بدنه و سطح خارجی اجسام یا ورود به داخل اجسامی مانند بتن، وجود دارد. در ویبره بدنه بتن، یک موتور الکتریکی و روتور تعبیه شده است. در اثر حرکت چرخشی روتور، وزنه ای که به آن متصل است، موجب ایجاد لرزش و ارتعاش در دورها و توان های مختلف می شود. با انتقال لرزش به بدنه بتن، هوای داخل آن تخلیه می شود.

ضربات ویبراتور، در دورهای بالا به حالت ریز و پیوسته است. بر عکس، در دورهای پایین، این ضربات به حالت درشت و گسسته تغییر می یابد. مکانیزم ویبراتورها چندان پیچیده نیست و از یک موتور الکتریکی و یک وزنه که به آن متصل است، تشکیل شده است. از ویبراتور بدنه در صنایع مختلف از جمله صنعت ساختمان سازی، صنعت موزاییک سازی و جدول سازی استفاده می شود. همچنین موتور ویبره که در بدنه سیلوی سیمان قرار می گیرد، کمک می کند که سیمان راحت تر از بونکر خارج شود یا در صنعت شن و ماسه باعث می شود که خاک و شن به نقاله نچسبد.

انواع موتور ویبره

موتور ویبره ایرانی

انواع موتور ویبره ایرانی

ویبره ‌بدنه برقی و ویبره ‌بدنه بادی، دو نوع موتور ویبره بدنه هستند:

موتور ویبره بدنه برقی

ویبراتورهای سه فاز و تک فاز برقی، با توان و سرعت چرخش بالا تا حدود 750، 1000، 1400 و یا 3000 دور در دقیقه ساخته می شوند. در سرعت چرخش موتور با دور پایین تر‌، لرزش و ارتعاشات دستگاه، کمتر اما با قدرت بیشتری است و در حالت سرعت چرخش موتور با دور بالاتر، ارتعاشات و لرزش های دستگاه، بیشتر ولی سبک‌تر است. ویبراتورهای برقی، در موارد مختلف مورد استفاده‌ قرار می گیرند. این نوع ویبراتورها به دلیل کم هزینه تر بودن، قدرتمندتر بودن و استفاده های آسان تر از آن طرفداران بیشتری در میان مصرف کنندگان دارد.

موتور ویبره بدنه بادی

ویبراتورهای بدنه بادی (پنوماتیک)، مکانیسم بادی دارند که انواع مختلفی از آن در بازار موجود می باشد. در بسیاری از صنایع، و در مواقعی که استفاده از ویبراتور برقی مناسب نباشد، ویبراتور بادی به کار گرفته می شود. در صنعت ساختمان سازی، برای از بین بردن و حذف رطوبت و هوا از داخل بتن از ویبراتور بادی استفاده می شود. در صنعت کشاورزی نیز، ویبراتورهای بادی کاربرد فراوانی دارند و عموماً از آن برای تخلیه سیلوها استفاده می شود. در صنعت داروسازی نیز، از ویبراتور بادی برای غربالگری پودرها استفاده می شود. با این که استفاده از ویبراتورهای برقی رایج تر است، اما استفاده از ویبراتور بادی نیز مزایای زیادی دارد که می توان به صرفه جویی در وقت و استفاده ایمن‌تر از آن اشاره کرد. در مواردی هم که به منبع برق، دسترسی نباشد یا در مکان هایی که احتمال خطر حریق و آتش سوزی وجود داشته باشد، از ویبراتور بادی استفاده می شود. با این حال، از آنجایی که ویبراتورهای بادی، هزینه های بالایی دارند، استقبال کمتری از آن می شود.

ویبره بدنه ایرانی

انواع موتور ویبره ایرانی

کاربردهای موتور ویبره ایرانی

ویبراتورهای صنعتی، در صنایع مختلف کاربردهای گسترده ای دارند. موارد زیر، نمونه ای از کاربردهای آن در صنایع مختلف است:

 1. صنایع تولید لوازم آرایشی: در تجهیزات کارخانه‌های ساخت و تولید لوازم آرایشی، به کمک میزهای ویبراتور صنعتی، محصولات آرایشی، با عمل فشرده سازی، وارد تیوپ ها و ظروف مخصوص می شوند.  
 2. صنایع غذایی: در کارخانه های تولید و بسته بندی محصولات غذایی، از موتور ویبره‌ها برای پاک کردن غلات و حبوبات و حذف ناخالصی ها از داخل آن ها استفاده می شود.
 3. صنعت ساختمان سازی: یکی از رایج‌ ترین کاربردهای ویبره بدنه، استفاده از آن در صنعت ساختمان سازی است. ویبراتورها با ایجاد لرزش و ارتعاش، برای خارج کردن حباب های درون بتن و یکنواخت و یکدست سازی آن و همچنین برای کاهش رطوبت شن و ماسه به کار می رود.
 4. صنعت موزاییک سازی: موتورهای ویبراتور در صنعت تولید موزاییک نیز با عملکردی شبیه به حباب گیری قالب‌های بتنی، برای از بین بردن و خارج کردن حباب های موزاییک به کار می رود.

مکانیزم ویبره بدنه ایرانی

مکانیزم موتور ویبره ایرانی

چرا استفاده از موتور ویبره ایرانی توصیه می شود؟

 1. قیمت مناسب: موتور ویبره ایرانی، به دلیل برخورداری از تجهیزات و مواد داخلی و کاهش تأثیر نوسانات ارزی در آن، از قیمت خوب و مناسب برخوردار است. ویبره بدنه جنس خوب و با کیفیت را می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید.
 2. گارانتی محصول: از جمله مزایای ویبره بدنه ایرانی، داشتن خدمات پس از فروش و گارانتی سریع و به موقع است.
 3. در دسترس بودن قطعات یدکی: دسترسی به قطعات کالایی که در داخل کشور تولید شده باشد، بدون مشکل خواهد بود. زمانی که قطعه ای از موتور با مشکل روبرو شود، به راحتی و در سریع ترین زمان می توان قطعه ای دیگر را با آن تعویض کرد.  
 4. حمایت از کالای ایرانی: کارایی و کیفیت عملکرد ویبراتور ایرانی، چیزی کمتر از محصولات مشابه خارجی ندارد. با خرید محصولات ایرانی می توان از تولید داخلی و جوان ها و متخصصین ایرانی حمایت کرد و خروج ارز از کشور را کاهش داد. ما همواره به شما استفاده از یک موتور ویبره خوب و باکیفیت پیشنهاد می دهیم.

گروه کالا صنعتی، بزرگترین تأمین کننده تجهیزات و کالاهای صنعتی، طی سال ها تجربه در زمینه مشاوره و تأمین تجهیزات صنعتی و نصب و راه اندازی آن خدمات خود را ارائه می دهد. این مجموعه تا کنون توانسته است با ارائه مشاوره فنی و راهکارهای مناسب به بهترین شکل پاسخگوی نیاز مشتریان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه انتخاب و خرید کالای صنعتی از جمله موتور ویبره بدنه، میز ویبره، انواع پمپ و گیربکس صنعتی می توانید با کارشناسان در ارتباط باشید.

موتور ویبره ایرانی

چرا ویبره ایرانی بخریم؟

از آنجایی که مواد اولیه برای ساخت ویبره در ایران تولید می شود، نوسانات قیمت ارز تاثیر چندانی بر قیمت ویبره نخواهد داشت یا اینکه این تغییر قیمت به صورت پله ای خواهد بود. این در حالی است که قیمت ویبره در سایر برند های خارجی به صورت لحظه ای تغییر خواهد کرد. مزیت دوم که بسیار با ارزشتر است، گارانتی تعویض یا تعمیر فوری و پیگیرانه است. مزیت بعدی، قطعات یدکی موجود است. در ویبره های خارجی عموماً قطعات یدکی موجود نیست ولی در ویبره ایرانی، با توجه به اینکه سازنده در ایران است، قطعات یدکی همواره در دسترس خواهد بود.

کالا صنعتی به عنوان بزرگترین مرجع قیمت و موجودی کالای صنعتی در ایران، با برند های برتر تولید ویبره همکاری دارد و به خوبی میتواند ضمن مشاوره و اعلام قیمت فوری، خدمات پس از فروش ارائه دهد. پیلسا یکی از برند هایی است که در کالا صنعتی قابل تامین بوده و از سال 1385 اقدام به تولید ویبره کرده است. ویبر ایران نیز برند دیگری است که در کالا صنعتی قابل ارائه بوده و میتوایند استعلام قیمت به روز داشته باشید.

 • سوالات متداول
 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 26 بهمن 1402 - 13:11
 • 0
 • 0
موتور ویبره ایرانی از چه آلیاژی برای نشیمنگاه بلبرینگ استفاده میکند؟
 • مدیر سایت
 • دوشنبه 30 بهمن 1402 - 08:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

آلیاژ استفاده شده در نشیمنگاههای بلبرینگ موتور ویبره ایرانی درجه یک قطعا از چدن سخت کاری شده است.
 

 • کاربر مهمان
 • پنجشنبه 12 بهمن 1402 - 14:11
 • 0
 • 0
موتور ویبره ایرانی در تیپ 1000 دور تولید دارد؟
 • مدیر سایت
 • شنبه 14 بهمن 1402 - 10:11
 • 0
 • 0

با سلام و احترام

موتور ویبره ایرانی در تیپ 1000 دور از 800 کیلوضربه شروع میشود.
 

ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...