تخفیف شگفت انگیز

اينورتر زيمنس
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

تاریخچه زیمنس

کمتر شرکت صنعتی در دنیا وجود دارد که مانند زیمنس تاریخچه‌ای طولانی و سرشار از موفقیت داشته‌ باشد. زیمنس از یک کارگاه کوچک در حیاط خلوت خانه‌ای در برلین در سال 1847، امروزه به یک شرکت بزرگ جهانی تبدیل شده است. زیمنس نقش مهمی در شکل گیری تکامل تکنولوژیکی آلمان، اروپا و بقیه جهان داشته‌ است. هر فردی که با تاریخچه‌ی زیمنس در ارتباط بوده‌ شاهدی برای توسعه‌های شگفت انگیز این شرکت می‌باشد. 

تاریخچه اینورتر زیمنس

این شرکت پیشروی جهانی در زمینه‌ی مهندسی برق به‌ عنوان یک استارتاپ کوچک کار خود را شروع کرده‌ است. امروزه که حدود 175 سال از آن زمان می‌گذرد، آن کسب و کار 10 نفره که زمانی در برلین فعالیت می‌کرد، به یک غول جهانی تبدیل شده‌ است که در طول این سال‌ ها به‌ عنوان بازوی اصلی نوآوری و فناوری عمل کرده‌ است. در سال 1865 تا 1896، مهندسی ولتاژ بالا و پروژه‌های بزرگ بین‌المللی زیمنس شکل گرفت. اختراع دستگاه دینام و تکمیل پروژه‌های بزرگ تکنولوژیکی، زیمنس را به یک شرکت بین‌المللی تبدیل کرد. بعد از جنگ جهانی اول زیمنس مجبور شد تا خود را با مسائل اقتصادی پیش آمده وفق دهد و دوباره بتواند خود را در بازار جهانی تثبیت کند. 

ساختمان قدیمی شرکت اینورتر زیمنس

دفتر مرکزی شرکت زیمنس، مونیخ، 1949

مجددا در جنگ جهانی دوم زیمنس دچار افول اقتصادی شدید شد به‌ طوری که چهار پنجم دارایی خود را در سطح آلمان و جهان از دست داد. با این حال در اواسط دهه 50 میلادی این شرکت توانست خود را بازسازی کند و مجددا به بازار جهانی برگردد. امروزه زیمنس یک مبتکر جهانی است که بر دیجیتالی شدن، برق رسانی و اتوماسیون برای فرایندها و صنایع تولیدی تمرکز دارد. زیمنس در تولید و توزیع برق، زیرساخت‌های هوشمند و سیستم‎‌های توزیع شده انرژی پیشرو می‌باشد.

اینورتر زیمنس ساخت آلمان

اینورتر تکفاز زیمنس از جمله اینورترهای بسیار با کیفیت در بازار می باشند. این مدل از اینورترها ساخت شرکت زیمنس آلمان می باشند. این مدل از اینورتر زیمنس از سری BB و مجموعه V20 می باشند که دارای جریان الکتریسیته تک فاز می باشند. این مدل از اینورتر ها جزو اینورتر تک فاز زیمنس می باشند که جریان برق را در ورودی به صورت تک فاز دریافت کرده و در خروجی جریان سه فاز به مشخصات مناسب دستگاه ارائه می دهند. سایت کالاصنعتی انواع اینورتر زیمنس را با ضمانت کالا ارائه می دهد.  

اینورتر زیمنس

اینورترها با توجه به مدل جریان ورودی به خود به دو دسته تکفاز و سه فاز تقسیم می شوند. اینورتر تکفاز زیمنس از جمله اینورتر های تک فاز می باشند که برای کنترل دور موتور و دستگاه های وابسته به آن نصب می شوند. اینورتر زیمنس نیروی برق خود را از یک منبع انرژی ثابت دریافت می کند و در خروجی جریان سه فاز با ولتاژ و فرکانس مورد نظر ارائه می دهد. نحوه کار درایوهای زیمنس به اینصورت است که در ابتدا ولتاژ و فرکانس مورد نیاز برای دستگاه تعیین می شود و براساس آن اینورتر مناسب تهیه می شود.

نحوه کار اینورتر زیمنس

اینورترها به وسیله تغییر فرکانس دستگاه، دور موتور موتورهای الکتریکی را کنترل می کنند. این موضوع کمک می کند تا موتور الکتریکی در دور دلخواه و با مصرف حداقل انرژی کار کند. کنترل دور الکتروموتور زیمنس همانند بسیاری دیگر از اینورترها با توجه به تغییر در فرکانس ورودی به دستگاه انجام می شود. اما به طور کلی می توان ساختار اینورترها را به شکل زیر توصیف کرد. اینورترها جریان برق را به صورت سه فاز یا تک فاز دریافت کرده و از یکسری دیود (یکسو کننده جریان) عبور می دهند. این دیود ها کمک می کنند جریان به شکل یکنواخت در سطح مدار در جریان باشد.

پس از یکسو شدن جریان، یک خازن در جلوی جریان قرار می گیرد و نقش یک صافی را ایفا می کند. این خازن کمک می کند تا ناخالصی و به عبارتی ریپل جریان گرفته شده و جریان با شکل مناسب تری به سمت دستگاه خروجی هدایت شود. هر چه کیفیت این خازن بیشتر باشد، جریان خروجی شکل سینوسی و نرم تری به خود می گیرد که موجب افزایش بازدهی دستگاه می شود. پس از این مرحله جریان وارد قسمت تغییر قدرت و سوییچینگ می شود. در این قسمت جریان به شکل دلخواه دستگاه خروجی در آمده و مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به اینکه در این قسمت از ترانزیستورهای پر قدرت استفاده می شود، جریان می تواند تغییرات زیادی در این قسمت پیدا کند. جریان خروجی در این قسمت با ولتاژ و فرکانس مورد نظر ارائه می شود.

اینورتر تکفاز زیمنس

مشخصات درایو زیمنس

اینورتر تکفاز زیمنس جزو اینورترهای توان پایین می باشند که برای دستگاه های خاصی طراحی شده اند. این مدل از اینورتر زیمنس قابلیت تحمل اضافه بار تا 150 درصد از جریان نامی خود را دارند. اینورتر تکفاز زیمنس توانایی کنترل و تنظیم دور یک الکتروموتور را با کابل مناسب تا فاصله 50 متری دارا می باشند. اینورتر تکفاز زیمنس دارای قیمتی به صرفه و کیفیتی بسیار بالا می باشند. در این نوع از اینورترها از یک هیت سینک با میزان انتقال حرارت مناسب استفاده می شود. همچنین این مدل از محصولات شرکت زیمنس می توانند با فیلترهای خاص نیز ارائه گردند که در هنگام سفارش باید فیلتر مورد نظر را انتخاب کنید. همانطور که قبلا به آن اشاره شد اینورتر زیمنس جزو اینورترهای توان پایین می باشند و قابلیت کار با توان های نسبتا پایین را دارند. این مدل از اینورترها را می توان در هر دو حالت کنترل گشتاورهای ثابت و متغیر استفاده کرد.

کاربرد کنترل دور اینورتر زیمنس

از جمله کاربری های این تجهیزات در سیستم های پمپاژ، تهویه مطبوع، سیستم های فشرده سازی، تجهیزات لودر و معدنی، کمپرسور ها، کولرها، نوار نقاله ها، آسانسورها، تجهیزات صنعتی و بسیاری دیگر از صنایع اشاره کرد.

درایو زیمنس

مزایای اینورتر تکفاز زیمنس

اینورتر تکفاز زیمنس دارای مزیت های بیشماری می باشند:

 • یکی از بزرگترین مزیت ها اینورترها به طور کلی افزایش بازدهی دستگاه متصل به آن ها و کاهش مصرف انرژی است. در واقع در نظر بگیرید در زمانی که موتور با دور بسیار پایین می خواهد حرکت کند نیاز به جریان بسیار پایینی دارد و این جریان در صورت نبود اینورتر قابل تامین نیست. در صورت نبود اینورتر موتور باید به صورت تمام وقت با بار کامل بچرخد و این موضوع موجب افزایش هزینه های انرژی مجموعه و در کنار آن افزایش شدید استهلاک موتور می شود.
 • اینورتر های زیمنس موتورهای سه فاز را به صورت نرم و بدون جریان کشی ، راه اندازی کرده و همچنین کاربر این قابلیت را دارد که دور موتور و کنترل گشتاور را به راحتی داشته باشد.
 • از جمله دیگر مزیت های درایو زیمنس نصب ساده، استفاده آسان، راه اندازی ساده، دسترسی به اطلاعات در هنگام قطع برق، تامین مناسب توان و کنترل و تنظیم دور موتور، کاهش هزینه های تعمیراتی موتور می باشد.
 • اینورتر زیمنس همچنین نیاز به کاهنده های مکانیکی را در موتور ها از بین می برند.
 • همچنین این تجهیزات احتمال بروز شوک های الکتریکی به خصوص در هنگام راه اندازی را به حداقل خود می رسانند.
 • از جمله دیگر نکات مثبت اینورتر زیمنس قابلیت نصب آن ها به PLC و شبکه سازی آن ها توسط پروتکل های USS و Modbus می باشد.
 • همچنین در کنار تجهیزات اصلی این اینورترها، تجهیزات جانبی مانند پارامتر لودر، ماژول رابط BOP، ترمز مکانیک و ماژول مرتبط، سلف خط، سلف خارجی، کارت حافظه، فیلتر EMC و بسیاری دیگر از تجهیزات مرتبط به آن اضافه می شود.
 • بازه دمای عملکردی این اینورترها بین 10- تا 60 درجه سانتی گراد می باشد.
 • از جمله ویژگی های منحصر به فرد درایو زیمنس امکان کنترل آن ها از طریق موبایل و تبلت است. نقطه اتصال این تجهیزات با یکدیگر وای فای امن ایجاد شده بین دو دستگاه است که امکان دریافت دستورات را از راه دور میسر می سازد.

نکات مهم در انتخاب اینورتر ها

 1. یکی از مهمترین مسائل در انتخاب اینورترها توان و ولتاژ خروجی مورد نظر است.
 2. برای موتورهای با توان مشخص باید اینورترهایی را در نظر بگیرید که قادر به عملکرد با ولتاژ و توان مورد نظر را دارند.
 3. علاوه بر این دو مورد باید نوع ورودی و خروجی اینورترها چک شود. بسیاری از تجهیزات برای اتصال نیاز به ورودی دیجیتال یا آنالوگ دارند. بهتر است قبل از خرید و سفارش دستگاه نسبت به نوع ورودی دستگاه خود اطمینان حاصل کنید.

گروه کالا صنعتی ارائه دهنده اینورتر زیمنس در ایران است. برای سفارش خرید اینورتر تک فاز زیمنس با کارشناسان فروش در تماس باشید. لیست قیمت اینورتر و کاتالوگ اینورتر تکفاز زیمنس را در سایت کالا صنعتی پیگیر باشید.

 • سوالات متداول
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور