ترموول

ترموول چیست؟

ترموول یک مخزن لوله ای شکل فشار قوی است که از عمر یک سنسور دما در پردازش برنامه هایی که سنسور از نظر مکانیکی یا شیمیایی با محیط فرآیند سازگار نیست ، محافظت و افزایش می دهد.

ترموول ها که مستقیماً در سیستم های لوله کشی نصب می شوند ، جایگزینی سنسور را در خطوط لوله فشار قوی تسهیل می کند و نیازی به قطع جریان فرآیند یا تخلیه سیستم فرآیند برای عملکردهای نگهداری سنسور را برطرف نمی کند.

استفاده از ترموول های استاندارد امکان جابجایی ساده سنسورها را در سراسر یک کارخانه فراهم می کند.

از جمله کمپانی های پیشرو در این زمینه ویکا می باشد. ترموول ها یا لوله های محافظتی از WIKA با شرایط عملیاتی سخت هم در نسخه های یک تکه از مواد موجود در میله و هم در نسخه های ساخته شده با طراحی لوله ای استفاده می شوند.

انواع ترموول در بازار یافت میشود بعنوان مثال :

 • با فلنج ، رزوه ای یا برای جوشکاری

اتصال لوله های حفاظتی توسط فلنج به صورت عمومی می باشد که در بسیاری از فرآیندها استفاده می شود.

 • فرم فشرده و کم حجم اتصال رزوه ای

مزایا

بهره مندی از این مدل ترموول باعث صرفه جویی در فضا می شود و نصب آن نیز بسیار آسان است.

اگر ایمنی و استحکام فرآیند مهم است ، ترموول ها را می توان مستقیماً در فرایند جوش داد. علاوه بر این ، تمام اتصالات برای کاربردهای بهداشتی و همچنین ترموول ها در طراحی Vanstone بدون درز جوش در دسترس هستند.

انتخاب مواد و ساخت ترموول ها یا لوله های محافظ مطابق با استانداردهای جهانی یا مطابق با مشخصات مشتری ، حفاظت بهینه از سنسور را تضمین می کند.

تفاوت بین ترموول و لوله های محافظ چیست؟

علاوه بر نوع اتصال فرآیند ، روش تولید نیز از دیگر ویژگی های متمایز آن است. در اینجا بین ترموول تک لوله و لوله های محافظ ساخته شده وجوه متمایزی هست که بهتر است با آنها آشنا شویم.

لوله های حفاظتی از یک لوله ساخته شده اند که در نوک توسط یک نوک جامد جوش داده شده بسته می شود. از طرف دیگر ترموول ها از یک تکه ماده جامد میله (گرد یا شش ضلعی) ساخته می شود.

چه زمانی از ترموول استفاده می شود؟

بسته به نوع طراحی ، ترموول برای بارهای زیاد فرایند و تنش های شیمیایی زیاد استفاده می شود. بنابراین در سطح بین المللی یا در صنعت پتروشیمی ، ترموول ها تقریباً به طور انحصاری مورد استفاده قرار می گیرند.

علاوه بر این ، ترموول های فلنج دار ، جوش داده شده و رزوه دار نیز در فناوری فرآیند و در تولید تجهیزات استفاده می شوند. ترموول ها با فلنج یا برای جوشکاری در صنایع پتروشیمی ، خشکی و دریایی و ساخت و ساز کارخانه نیز استفاده می شوند.

چه موقع از لوله های محافظ استفاده می شود؟

لوله های حفاظتی به طور کلی برای بارهای فرایند کم تا متوسط ​​توصیه می شود. لوله های حفاظتی با نخ و فلنج یا برای درج / جوشکاری در صنایع شیمیایی ، فناوری فرآیند و همچنین در تولید تجهیزات استفاده می شود.

لوله های حفاظتی با فلنج برای بارهای شیمیایی زیاد استفاده می شود. علاوه بر این می توان از لوله های محافظتی در صنایع شیمیایی ، صنایع پتروشیمی و فراساحل استفاده کرد. در اینجا آنها در دیگهای بخار ، زباله سوز ، کوره ها و مخازن راکتور یافت می شوند.

طول درج برای ترموول ها یا لوله های محافظ در خطوط لوله چقدر باید باشد؟

باید اطمینان حاصل شود که محیط در برابر سنسور دماسنج جریان می یابد. این به طور کلی زمانی اتفاق می افتد که نوک ترموول در یک سوم وسط لوله قرار دارد.

طول درج لوله حرارتی یا محافظ به دماسنج مورد استفاده بستگی دارد. برای دماسنج های مکانیکی ، حداقل طول درج 60 ... 100 میلی متر در نظر گرفته می شود ، در حالی که دماسنج های برقی فقط به طول نصب حداقل 35 ... 50 میلی متر نیاز دارند.

حداکثر طول درج برای لوله های حفاظتی با طول تولید لوله ها (تقریباً 5 تا 6 متر) و برای ترموولها با طول ساخت دستگاه مته تفنگ (بسته به مدل بین 1000 تا 2000 میلی متر) محدود می شود.

با این حال ، ترموول های بلندتر را می توان با جوشکاری قطعات جداگانه با هم تولید کرد.

ترموول ها یا لوله های محافظ از چه موادی ساخته شده اند؟

بیشتر ترموول ها و لوله های محافظ از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. از مواد خاصی مانند Hastelloy® و Monel® ، در میان موارد دیگر ، با شرایط بسیار سخت استفاده می شود.

بسته به کاربرد و مواد ، یک ترموول یا لوله محافظ یا می تواند به طور کامل از مواد مخصوص ساخته شود یا فقط قسمتهایی که با محیط فرآیند در تماس هستند را می توان پوشش داد ، به عنوان مثال. با پلاستیک های مقاوم در برابر خوردگی

انواع مختلف ساقه های ترموول چیست؟

به عنوان یک ویژگی متمایز کننده دیگر ، انواع مختلفی از ساقه های ترموول وجود دارد. ترموول می تواند مخروطی ، مستقیم یا پله ای باشد. شکل ساقه مخروطی که بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد ، زمان پاسخ کوتاه و استحکام بالا را همزمان تضمین می کند.

لوله های حفاظتی معمولاً دارای شکل ساقه مستقیم و در نتیجه ساخت و ساز مقرون به صرفه هستند.

برای مواردی که با بارهای زیاد فرایند با ارتعاشات قوی سر و کار دارند ، ترموول WIKA دطرح ScrutonWell® یک پیشنهاد ایده آل محسوب میشود

کالا صنعتی مجموعه ای از ترموول ها را برای محافظت از ساقه ها ومغزی سنسور دماسنج در برابر مواد خورنده ، فشار سیستم و جریان سرعت بالا را توسط کارشناسان پیشنهاد داده و برای ارائه و فروش آنلاین و یا حتی ثبت سفارش آنلاین در خدمت مشتریان خود می باشد.

ترموولهای رزوه دار استاندارد صنعت ، ترموول های فلنج دار ، ترموول های جوشکاری سوکت ، ترموول های Van Stone ، ترموول های جوش داده شده و ترموول های بهداشتی در طیف وسیعی از طول ها و مواد در دسترس هستند که تقریباً با هر دستگاه اندازه گیری دما مطابقت داشته و با هر نوع نصب مطابق با استانداردهای صنعت سازگاری خواهد داشت.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
  ثبت سفارش
  تعداد
  عنوان