موتور ویبره Femash

موتور ویبره چیست؟

موتور ویبره وسیله ای است الکترومکانیکی که انرژی را از منبع تغذیه DC گرفته و آن را به پالس هایی که می توانند به ترانسفورماتور انرژی دهند تبدیل می کند. اگر به ارتعاش در ابعاد کوچک و یا بزرگ و سنگین نیاز باشد از این نوع موتورها استفاده می نماییم. برای نمونه موتور ویبره Femash با تولید ارتعاش در جهت کاربرد مورد نیاز استفاده می شود.

انواع ویبره بدنه

ویبراتورها شامل دو دسته زیر می باشند:

 1. ویبراتورهای داخلی
 2. ویبراتورهای خارجی

ویبراتور femash

ویبراتور داخلی مستقیما به داخل ماده مانند بتن یا حفره ها وارد می شود اما ویبراتور خارجی جهت ارتعاش برروی سطوح خارجی یا بدنه اجسام به کاربرده می شود که موتور ویبره صنعتی از انواع ویبراتورهای خارجی می باشد. از نمونه موتور ویبره های خارجی می توان موتور ویبره Femash  را نام برد.

هدف از ایجاد ارتعاش به صنعتی که در آن به کار برده شده است بستگی دارد. برای مثال برای سورت یا برای حباب زدایی یا حتی انتقال مواد با انجام عملی خاص.

در ادامه تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب موتور ویبره مناسب را در اختیار شما قرار میدهیم. شما می توانید برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و اطلاع از قیمت ویبره صنعتی Femash با بخش فروش کالا صنعتی در تماس باشید.

انواع موتور ویبره صنعتی براساس منبع تغذیه

موتور ویبره برقی

موتور ویبره برقی شامل یک موتور الکتریکی می باشد که این موتور درحقیقت نقش منبع تغذیه دستگاه را ایفا می کند. همچنین یک وزنه با نسبت چگالی بالا نیز در کنار این موتور الکتریکی قرار داده می شود که وظیفه جبه جا شدن مرکزثقل دستگاه را به عهده دارد. هنگامی که وزنه با سرعت می چرخد باعث لرزش کل دستگاه میشود. موتور ویبره بدنه Femash تولید کشور ترکیه نمونه ای موتور ویبره های برقی می باشد.

ویبره بدنه بادی

از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده این موتور ویبره تجهیزات پنوماتیک می باشد. این ویبراتورها در جهت ایجاد ارتعاش در دستگاه های مختلف و یا حذف رطوبت و هوای اضافی تجهیزات است که باعث بالا رفتن ایمنی و کیفیت ساخت قطعه می شود. از کاربردهای این ویبراتور تخلیه سیلوها یا غربالگری پودرهای دارویی گوناگون می باشد.

موتور ویبره فلنچیfemash

آشنایی با انواع موتور ویبره صنعتی Femash

1) ویبره بدنه پایه دار Femash

از کاربردهای ویبره بدنه پایه دار Femash می توان در سرند یا میز ویبره نام برد . موتور ویبره های Femash در مدل های مختلفی ساخته می شوند و هرکدام دارای توان ، قدرت ، سرعت و ابعاد متفاوتی هستند.

موتور ویبره Femash از نظر ظاهری بسیار شبیه به موتور دارد و تنها تفاوت ان این است که علاوه بر چرخش به صفحه یا ماشین ضربه هم وارد می کنند. اکثریت ویبراتورهای موجود در بازار که به فروش می رسند از نوع پایه دار هستند.

موتور ویبره کوچک یا ویبراتور میکرو Femash معمولا به صورت پایه دار می باشد اما از مزیت های میکرو ویبره Femash دارا بودن مدل فلنج دار نیز می باشد.

2) ویبراتور فلنجی Femash

نحوه کار ویبراتور فلنجی Femash مشابه ویبراتور پایه دار می باشد . تفاوت این دو ویبراتور Femash در پوسته و ساختارشان است . این ویبراتور Femash دارای فلنج می باشد و فقط از یک طرف آن به دستگاه اتصال می یابد .

کاربرد این دو ویبراتور Femash با هم متفاوت است . به جهت ایجاد لرزش و حرکات دایره ای با ویبراتور صنعتی می بایست ابتدا بر روی صفحه عمود بر دستگاه یک ویبراتور پایه دار نصب کرده و ویبراتور فلنجی را جهت سهولت کار استفاده نمود.

دسته بندی ویبراتور های Femash

موتور ویبره های Femash از لحاظ تعداد دور شامل مدل های 1000 دور و 1500 دور و 3000 دور می باشند.

ویبره بدنه 1000 دور Femash

این موتور ویبره در کاربردهای خاص و زمان هایی که به قدرت لرزش بالا نیاز باشد استفاده می شود . برای مثال ویبراتور 1000 دور بهترین انتخاب جهت هدایت و مواردی مثل زغال سنگ و پودر زغال سنگ است.

ویبره بدنه 1500 دور Femash

این ویبره بدنه در زمینه های مثل شن شویی و ماسه شویی کاربرد دارد.

ویبره بدنه 3000 دور Femash

کاربرد این ویبره بدنه در زمینه های صنعتی و عمومی می باشد.

لازم به ذکر است قدرت لرزش ویبراتور با دور آن نسبت عکس دارد . بنابراین ویبراتور 3000 دور Femash تولید کننده لرزش های ریز و موتور ویبره 1500 دور Femash  تولید کننده لرزش های درشت می باشد. هرچه دور موتور ویبره بالاتر باشد ، قدرت لرزش کمتر و هرچه دور موتور پایین تر باشد قدرت لرزش ان بیشتر خواهد بود.

کاربرد موتور ویبره بدنه femash

کاربرد های ویبراتور Femash

 1. یکی از کاربرد های مهم موتور ویبره در صنایع غذایی می باشد که به پاک کردن غلات و حبوبات در دستگاه بوجاری کمک می کند. دستگاه موتور ویبره با ایجاد لرزش سبب می شود که سنگ ها و آشغال های موجود در غلات و حبوبات جدا شوند .
 2. یکی دیگر از کاربرد های رایج ویبراتور ها در قالب بتن ها می باشد. هنگامی که ویبراتور با لرزش خود سبب ارتعاش قالب بتن می شود ، این ارتعاش سبب می شود که حباب ها در قالب بتن نمانده و سبب می شود سطح قالب بتن صاف و یکدست باشد .
 3. از دیگر کاربرد های موتور ویبره صنعتی کمک به خشک شدن شن و ماسه می باشد. ارتعاشات به وجود آمده توسط ویبره بدنه سبب می شود ماسه هایی که در داخل تور های ضد سایش قرار دارند آبگیری شوند .

از نمونه ویبراتورهای خوب و باکیفیت مطابق با استاندارد های جهانی ، ویبراتور Femash ترکیه می باشد. از مزیت های ویبره Femash دارا بودن هر دو تیپ فلنچی و پایه دار است.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان