تخفیف شگفت انگیز
 • 402
 • 37178 مرتبه
معرفی بهترین برند پمپ آب خانگی

معرفی بهترین برند پمپ آب خانگی

یک شنبه 26 شهریور 1402

استفاده از پمپ آب خانگی از اهمیت بسیاری در تامین روزانه نیازهای آب خانه ‌ها و ساختمان های مسکونی برخوردار است. به منظور انتخاب پمپ آب پارامترهای زیادی می تواند دخیل باشد که مهم ترین آنها توان پمپ و برند است. انتخاب صحیح بهترین برند پمپ آب خانگی، علاوه بر تامین آب با کیفیت و درست، به بهره ‌وری بالا و صرفه‌ جویی در مصرف انرژی نیز کمک می‌ کند. اما با وجود تنوع گسترده پمپ ‌های آب خانگی در بازار، انتخاب بهترین مدل برای نیازهای خود ممکن است چالشی باشد. در این مقاله، به بررسی عوامل و معیارهایی که باید در انتخاب بهترین برند پمپ آب خانگی مدنظر قرار داده شود، خواهیم پرداخت. این عوامل شامل قدرت، کارایی، ابعاد فیزیکی، قابلیت کنترل، نگهداری و هزینه‌های مرتبط با پمپ آب هستند و هدف ما راهنمایی شما برای انتخاب بهترین برند پمپ آب خانگی است. در ادامه این مقاله کالاصنعتی به معرفی پمپ آب خانگی از لحاظ برند پرداخته خواهد شد و با خواندن این مقاله می توانید بهترین برند پمپ آب را انتخاب کنید، پس با ما همراه باشید.

 10 نوع از بهترین برند پمپ آب خانگی

 1. پمپ برند لئو
 2. پمپ برند پنتاکس
 3. پمپ برند استریم
 4. پمپ برند ابارا
 5. پمپ برند سیستما
 6. پمپ برند دیزل ساز
 7. پمپ برند الکتروژن
 8. پمپ برند سیلند
 9. پمپ برند موتوژن
 10. پمپ برند ایکار

انواع برندهای پمپ آب خانگی

برندهای پمپ آب خانگی شامل برند ایرانی و برند خارجی می شود. البته بعضی از برندهای موجود در بازار هم مدل ایرانی و هم مدل خارجی دارند که در ادامه معرفی خواهند شد.

انواع برندهای پمپ آب خانگی

برندهای خارجی پمپ آب خانگی

از معروف ترین و پرکاربردترین پمپ های خارجی موجود در بازار پمپ لئو است. کالاصنعتی محصولات برند لئو ساخت کشور چین را با گارانتی 24 ماهه خدمت مشتریان عزیز ارائه می کند. دیگر پمپ چینی که موجود است پمپ های برند ایکار و برند استریم هستند که از قیمت مناسب تری نیز برخوردار اند. جهت مطالعه بیشتر درباره بهترین برند پمپ چینی می توانید مقاله مذکور را مطالعه کنید. پمپ های خارجی دیگری که در سایت کالاصنعتی می توانید لیست محصولات آن ها را مشاهده کنید، پمپ برند پنتاکس اصل است که ساخت کشور ایتالیا بوده و از بالاترین کیفیت برخوردار است. سایر برندهای ایتالیایی شامل ابارا، سیستما و سیلند هستند که آنها نیز بازار خوبی در ایران دارند و در صورت عدم موجودی پمپ های لئو و پنتاکس می توان از آنها به عنوان جایگزین استفاده کرد.

پمپ آب خانگی لئو

شرکت لئو در کشور چین، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پمپ های آب خانگی در دنیا بوده که به عنوان یک برند معتبر در زمینه تولید پمپ آب خانگی و صنعتی در کشور های اروپایی، آمریکایی و خاورمیانه شناخته شده می شود و در حال حاضر لئو محصولات خود را به 120 کشور مختلف ارسال می کند. پمپ های آب خانگی لئو از قطعاتی با بهترین مواد ساخته شده است. مزیت دیگر پمپ آب لئو داشتن گارانتی 24 ماهه و البته خدمات پس از فروش 10 ساله در ایران است.

انواع پمپ آب لیو

 1. پمپ آب خانگی محیطی APm
 2. پمپ بشقابی ACm
 3. پمپ جتی AJm

پمپ های برند لئو

پمپ های محیطی لئو سری APM

پمپ آب محیطی لئو LEO برای مصارف خانگی از جمله پمپاژ کردن مایعات سرد و گرم هم چنین انتقال سیالات مشابه به آب از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مناسب است. پمپ های محیطی لئو دارای حجم و وزن کمی هستند که حمل و نقل را آسان می کنند، اصولا جنس پروانه پمپ آب محیطی لئو سری APM از جنس برنجی است. به دلیل دارا بودن هد و دبی مناسب امکان استفاده جهت تامین آب جهت مصارف خانگی ،شهری، صنعتی و تجاری کاربرد دارد. جنس بدنه پمپ آب محیطی از چدن ضد زنگ است که در محیط های مرطوب نیز می توان از این پمپ ها استفاده کرد.

پمپ آب بشقابی لئو سری ACm

پمپ بشقابی لئو سری ACm از نوع بشقابی در نوع تکفاز و سه فاز تولید می شود که در نوع تکفاز قابلیت اجرا شدن با برق شهری را دارند، پمپ های بشقابی دارای دو سال گارانتی رسمی است. پمپ بشقابی لئو سری ACM به دلیل اینکه پروانه های آن از نوع استیل AISI 304 است و صدای کمتری را تولید می کنند و همچنین به دلیل هد و دبی بسیار بالا مورد استفاده در ساختمان های مرتفع با ارتفاع زیاد است.

پمپ جتی AJm لئو

پمپ های AJm در نوع تکفاز طراحی و تولید می شود که در نوع تکفاز قابلیت اجرا شدن با برق شهری را دارد و برای انتقال سیالات تمیز و غیرخورنده استفاده می شود منظور از سیالات غیر خورنده سیالاتی است که با فلز استفاده شده دربدنه و پوسته  پمپ آب واکنش نشان نمی دهند. پمپ آب جتی لئو سری AJm برای تخلیه چاه هاو حوضچه های با عمق کم نیز استفاده می شود، پمپ های جتی توانایی مکش آب تا عمق 8 متر را دارند.

پمپ آب خانگی پنتاکس

شرکت پنتاکس یک کمپانی ایتالیایی که با بهره گیری از فناوری روز دنیا با اتکا بر علم و دانش مهندسی محصولات خود را طراحی و تولید می کند. شرکت پنتاکس از شرکت های تولیدکننده انواع پمپ از جمله پمپ آب خانگی است که در این زمینه قدمت دیرینه ای دارد و در ایران نیز دارای نمایندگی رسمی است. رایج ترین پمپ های مورد استفاده در مصارف خانگی پمپ آب خانگی محیطی، بشقابی و جتی  است که تمام آنها توسط شرکت پنتاکس با کیفیت عالی طراحی و ساخته شده و در نمونه خود منحصر به فرد است؛ البته به دلیل واردات این محصولات با ارز خارجی، پنتاکس ایتالیا از لحاظ قیمتی گران تر است. پمپ های آب پنتاکس با گارانتی 12 ماهه به خریداران ارائه می شود.

انواع پمپ آب خانگی پنتاکس

 • پمپ آب محیطی پنتاکس PM
 • پمپ آب بشقابی پنتاکس CM
 • پمپ آب جتی پنتاکس CAM

پمپ های برند پنتاکس

پمپ آب خانگی محیطی پنتاکس با سری PM

از پمپ آب محیطی برای افزایش فشار آب سرد و گرم در مصارف خانگی و مصارف ساده در صنعت استفاده می شود. همچنین انتقال سیالات که از نظر خواص فیزیکی و شیمیایی مشابه به آب است و برای پشتیبانی از دستگاه های صنعتی مثل دیگ بخار و ... استفاده می شود. از پمپ های محیطی برای انتقال آب در زمین های کشاورزی و باغی برای مسافت های طولانی نیز استفاده می شود. جنس بدنه پمپ خانگی محیطی پنتاکس از چدن ضدزنگ و در بعضی مواقع برنجی است پروانه پمپ برنجی و شفت موتور از جنس فولاد ضدزنگ AISI 416 است. محدوده دمای پمپ محیطی پنتاکس بین 0 تا 90 درجه سانتی گراد است، پمپ محیطی پنتاکس دارای کلاس حرارتی F است، مکش پمپ خانگی پنتاکس محیطی بین 6 تا 9 متر است.

پمپ بشقابی پنتاکس با سری CM

از پمپ بشقابی پنتاکس برای مصارف خانگی استفاده می کنند، به علت دبی یا همان آبدهی (منظور از دبی مقدار جریانی است که پمپ آب خانگی در یک دقیقه می توانند پمپاژ کند). علاوه بر این از پمپ بشقابی پنتاکس، برای ساختمان های مرتفع با تعداد واحدهای زیاد نیز می توان استفاده کرد. جنس بدنه پمپ آب خانگی پنتاکس سری CM از چدن ضدزنگ است. اصولا جنس پروانه این پمپ ها از چدن ضدزنگ، برنج یا فولاد ضدزنگ است، مکانیکال سیل این پمپ از سرامیک /گرافیت، شفت پمپ فولاد ضدزنگ AISI 304 است.

پمپ جتی پنتاکس سری CAM

پمپ جتی به عنوان سیستم خودمکش دیگ های بخار، ساختمان ، باغی ، سیستم های آبرسانی برای مصارف صنعتی و کشاورزی استفاده می شوند. پمپ جتی پنتاکس مدل CAM100 دارای هد 52 متر و دبی بیشینه 60 لیتر بر دقیقه است.

پمپ استریم چینی

پمپ چینی استریم، در سری الکترو پمپ های سانتریفیوژ سری SCS، با دامنه توان 1 تا 3 اسب بخار و هد تا 17 متر، سری SHF با همین توان و هد تا 24 متر، سری S1DK , S2DK با همین توان و هد تا 34 متر، سری PW-139EA که با توان کمتر از نیم اسب بخار، هد تا 35 متر البته با دبی پائین (حدود 2.4 متر مکعب بر ساعت) فراهم می نماید. پمپ سری PH90 نیز، با توان کم هد بالا برای دبی های کم فراهم میکنند. مشابه تا سری جتی SJET 100L با هد 50 متر و سری SQB60 – SDB 60 نیز با هد 35 متر عرضه می شوند.

پمپ بشقابی استریم سری SCM 22 و پمپ بشقابی سری SCM10 استریم هد کمتر ولی دبی بیشتری (تا 6.3 متر مکعب بر ساعت) فراهم میکنند. در بین پمپ های چینی، برند استریم، محصول ارزان قیمت محسوب می شود، که از لحاظ کیفیت، قادر به رقابت با محصولات اروپایی (مثل پنتاکس) نیست.

پمپ های برند استریم

برندهای ایرانی پمپ آب خانگی

در سال های اخیر سازندگان پمپ در ایران نیز با دانش روز دنیا، پمپ های با کیفیتی روانه بازار کرده اند که حتی می توانند با برندهای خارجی رقابت کنند. از جمله برندهای ایرانی پمپ می توان به برند الکتروژن، موتوژن اشاره کرد. همچنین شرکت دیزل ساز که واردکننده پمپ های پنتاکس ایتالیایی است، خود پمپ های آب خانگی با برند دیزل ساز تولید می کند. جهت مطالعه بیشتر درباره بهترین برند پمپ ایرانی در مقاله مذکور به طور کامل معرفی شده اند.

پمپ آب خانگی دیزل ساز

شرکت دیزل ساز تولیدکننده انواع پمپ آب خانگی در ایران است. دیزل ساز علاوه بر اینکه خود تولیدکننده پمپ آب خانگی با برند خودش است، نماینده رسمی پمپ آب خانگی پنتاکس در ایران نیز می باشد. این کمپانی ایرانی توانسته است با استفاده از قطعات اصلی پنتاکس این پمپ را با همان کیفیت و همان طراحی تولید کند لازم به ذکر است پمپ های تولید شده کمپانی پنتاکس با گارانتی اصلی وارد بازار می شوند. از جمله پمپ های پر مصرف خانگی دیزل ساز میتوان به محیطی، بشقابی و جتی اشاره کرد که با گارانتی 6 ماهه به مشتریان ارائه می شود.

پمپ های برند دیزل ساز

پمپ آب خانگی الکتروژن

شرکت الکتروژن یکی از بزرگترین سازندگان الکتروموتور و پمپ در ایران است. تولیدات پمپ الکتروژن بیشتر در نوع خانگی می باشد. پمپ های آب خانگی برند الکتروژن از نوع محیطی، بشقابی و جتی است و البته پمپ کولری نیز تولید می کند. از مزیت های پمپ آب خانگی الکتروژن که باعث شده بسیاری از مردم متقاعد به خریداری از این برند ایرانی شوند، داشتن گارانتی 18 ماهه و خدمات پس از فروش پیگیرانه این شرکت است. با توجه به ساخت کامل قطعات و مونتاژ پمپ های الکتروژن در ایران و کمتر بودن هزینه های تولید، قیمت پمپ خانگی الکتروژن نسبت موارد مشابه چینی ارزان تر بوده در عین حال که از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

پمپ های برند الکتروژن

پمپ آب خانگی موتوژن

شرکت موتوژن دیگر سازنده پمپ در ایران است که علی رغم اینکه تنوع تولید پمپ های آب خانگی آن کم می باشد و فقط پمپ بشقابی و جتی تولید می کند اما به دلیل داشتن کیفیت بالا در کنار قیمت پایین مشتریان خود را دارد. پمپ موتوژن نیز با گارانتی 18 ماهه ارائه می شود. پمپ بشقابی 1 اسب CM100 دارای هد بیشینه 32 متر و دبی بیشینه 100 لیتر بر دقیقه بوده و برای دو طبقه تک واحدی مناسب است. همچنین پمپ جتی 1 اسب CAM100 هد بیشینه 42 متر و دبی بیشینه 60 لیتر بر دقیقه دارد و برای یک ساختمان تا 4 طبقه تک واحدی می تواند جوابگو باشد.

پمپ های برند موتوژن

پمپ آب پنتاکس ایرانی

قبلا در مورد پمپ پنتاکس ایتالیایی توضیح داده شد. برند پنتاکس به دلیل اعتبار بالا در دنیا با مشکلات بازار تقلبی نیز مواجه شده است که اکثرا در پنتاکس تقلبی و بدون کیفیت را در چین تولید می کنند. اما شرکت پنتاکس مجوز تولید محصولات خود را به برخی کشورها داده است که با همان کیفیت و تحت لیسانس خود بتواند پمپ های خود را در کشورهای دیگر با قیمت مناسب تر پیشنهاد کند. در ایران و در شرکت دیزل ساز، پمپ تحت لیسانس پنتاکس اصل ایتالیا ساخته می شود. مزیت پمپ های آب خانگی پنتاکس ایرانی داشتن قیمت بسیار مناسب تر آن نسبت به مدل ایتالیایی است و مشتریانی که قصد خرید یک پمپ با کیفیت مشابه خارجی اما با قیمت پایین تری هستند می توانند اقدام به خرید پنتاکس ایرانی کنند. همچنین پنتاکس ایرانی نیز مانند مدل ایتالیایی با گارانتی 12 ماهه به فروش می رسد.

بهترین پمپ آب خانگی 1 اسب

 • پمپ آب 1 اسب بشقابی پنتاکس CM100
 • پمپ آب 1 اسب جتی پنتاکس CAM100
 • پمپ آب 1 اسب محیطی پنتاکس PM80
 • پمپ آب 1 اسب بشقابی لئو ACm75
 • پمپ آب 1 اسب جتی لئو AJm75
 • پمپ آب 1 اسب محیطی لئو APm75
 •  پمپ آب 1 اسب بشقابی ابارا CMA1.00
 • پمپ آب 1 اسب جتی ابارا AGA1.00
 • پمپ آب 1 اسب محیطی ابارا PRA100

همانطور که در قسمت های قبلی نیز بهترین برندهای پمپ آب خانگی معرفی شدند، برندهای لئو، پنتاکس و ابارا از با کیفیت ترین و معتبرترین برندهای پمپ آب هستند که به همین خاطر پمپ آب 1 اسب آنها نیز مشتریان زیادی در بازارهای فروش پمپ دارد. علاوه بر موارد مذکور پمپ آب 1 اسب از برندهای استریم، الکتروژن، موتوژن و سیلند را نیز بدلیل داشتن قیمت مناسب در کنار کیفیت قابل قبول، می توان جز بهترین پمپ های آب خانگی در نظر گرفت.

انتخاب برندهای پمپ آب خانگی بازار از نظر قیمت و کیفیت

هر یک از برندهای مذکور از دیدگاه قیمت و کیفیت با یکدیگر متفاوت است که در ادامه به آن پرداخته می‌شود:

 1. از پرمصرف ترین و با کیفیت ترین پمپ های حال حاضر در ایران می توان پمپ لئو را نام برد. پمپ لئو در کنار کیفیت بالا از قیمت مناسبی برخوردار است و همچنین دارای گارانتی 24 ماهه بوده و تمام قطعات یدکی آن در ایران موجود است.
 2. برند پنتاکس مونتاژ ایران و پنتاکس ایتالیا که به ترتیب توسط شرکت دیزل ساز تولید و وارد می‌شود که دارای کیفیت بالا است. پمپ پنتاکس جز پمپ های پرمصرف در ایران است که البته پمپ پنتاکس ایتالیایی از نوع ایرانی آن قیمت بالاتری دارد.
 3. با توجه به واردات برندهایی نظیر پمپ سیستما و پمپ سیلند ایتالیا می‌توان از آن به عنوان جایگزین برند پنتاکس یاد کرد. برند سیلند و سیستما دارای گارانتی نیز است که موجب اطمینان خاطر در خرید آن شده است.
 4. برند الکتروژن ایرانی یکی از پرمصرف ترین برندهای موجود در پمپ‌های آب خانگی است. وجود قطعات یدکی و گارانتی 18 ماهه و قیمت مناسب پمپ الکتروژن، موجب گستردگی استفاده از آن در بازار پمپ آب خانگی شده است.

شما میتوانید برای دریافت قیمت پمپ خانگی با کارشناسان کالا صنعتی در تماس باشید.

پمپ آب خانگی

جمع بندی

امروزه استفاده از پمپ آب خانگی جهت رفع کمبود فشار آب واحدهای ساختمانی تبدیل به امری واجب شده است. به این منظور باید از نحوه انتخاب پمپ آب اطلاع داشت. انتخاب پمپ آب را می توان از دو دید بررسی کرد، یک مورد از لحاظ توان و یک مورد از لحاظ برند. همانطور که انتخاب مناسب ترین پمپ آب از لحاظ توان که برطرف کننده فشار آب ساختمان از لحاظ هد و دبی است، اهمیت دارد، پیداکردن بهترین برند پمپ آب خانگی نیز قبل از خرید آن مهم است؛ چرا که برند پمپ آب در هزینه ها، تعمیر و نگهداری موثر است. در این مقاله از کالاصنعتی به برندهای پمپ آب خانگی پرداخته شد و انواع برندهای موجود در بازار چه از نوع خارجی و چه ایرانی ذکر شدند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تخصصی در رابطه با خرید انواع پمپ آب خانگی از برندهای مختلف می توانید با کارشناسان خبره بخش پمپ کالاصنعتی تماس حاصل فرمائید.

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
 • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
  • 0
  • 0
  شماره برای وات ساپ فرستادن تصویر پمپ خانگی انتخاب 
الکتروموتور و گیربکس پمپ و تجهیزات مرتبط اینورتر و ابزار دقیق اپراتور