بستن
دسته بندی کالا

سنسور فشار استاتیکی

فشار استاتیک به چه معناست؟

فشار استاتیک اصطلاحی است که در دینامیک سیالات برای تعریف میزان فشار وارد شده از سیال در حال حرکت استفاده می شود. فشار استاتیک به طور معمول با استفاده از نیرویی تقسیم بر ناحیه اندازه گیری می شود یا هنگام استفاده از سر فشار در واحدهای طول اندازه گیری می شود.

فشار استاتیک ، هنگامی که با فشار دینامیکی ترکیب می شود ، می تواند برای تعیین فشار کل یک سیستم ، مانند لوله یا مخزن استفاده شود.

فشار استاتیک در چه موادی است؟

گازها یا مایعات می توانند فشار استاتیک داشته باشند. برای خطوط لوله ، اندازه گیرها معمولاً به خطوط لوله متصل شده یا در نزدیک آنها قرار می گیرند تا فشار استاتیک فعلی سیستم را اندازه گیری کنند. آزمایش فشار هیدرواستاتیک گاهی روی خطوط لوله برای آزمایش یکپارچگی آنها انجام می شود. در طول این آزمایش ، مایع لوله معمولی تخلیه شده و با آب جایگزین می شود. سپس تحت فشار قرار می گیرد و در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش ، به حالت عادی باز می گردد.

HVAC

در سیستم های تهویه مطبوع، فشار استاتیک مقاومت در برابر جریان در نظر گرفته می شود. کاهش فشار استاتیک به منظور افزایش عملکرد کلی سیستم بسیار مهم است. تغییرات در شرایط سطح مواد ، طول سیستم و تجهیزات مورد استفاده همگی بر فشار استاتیک سیستم تأثیر می گذارد.

فشار استاتیک و HVAC

 • فشار استاتیک به صورت Pst یا گاهی اوقات در منحنی های فن به عنوان Pfa امضا می شود.
 • فشار استاتیک به عنوان "فشار اعمال شده توسط یک مایع یا گاز ثابت ، به ویژه آب یا هوا" تعریف می شود.
 • این تفاوت فشار در عنصر سیستم است ، به عنوان مثال یک فیلتر کربن یا یک کویل گرمایش ، یا بین داخل سیستم و اتمسفر خارجی. فشار استاتیک می تواند مثبت یا منفی باشد. درک فشار استاتیک هنگام انتخاب فن مناسب برای برنامه مفید است. انتخاب فن معمولاً بر اساس CFM و فشار استاتیک است.
 • به بیان ساده ، فشار استاتیک فشار سیال یا گازی است که در حال حرکت نبوده است. یک مثال می تواند فشار داخل یک بادکنک باشد. از این دستگاه برای تعیین قدرت یک فن استفاده می شود که نشان می دهد اگر یک فن در یک سیستم آب بندی شده دمیده شود ، چقدر فشار استاتیک را افزایش می دهد. تصور کنید که از یک فن برای باد کردن یک بالون بسیار ضعیف استفاده می کنید ، یک فن با فشار استاتیک بالاتر می تواند بادکنک را به اندازه بسیار بزرگتر از آن با فشار استاتیک پایین تر باد کند. فشار استاتیک آن می تواند نشان دهد که یک فن چقدر قوی است و در غلبه بر مقاومت چقدر خوب است.

نکات کلیدی فشار استاتیک

 1. مقاومت در برابر جریان
 2. رابر در همه جهات
 3. می تواند مثبت یا منفی باشد
 4. مستقل از سرعت هوا

فشار دینامیکی

فشار دینامیکی معمولاً با Pd یا PDy امضا می شود. همانطور که از نامش مشخص است این فشار ناشی از حرکت هوا است ، با افزایش سرعت افزایش می یابد و همیشه مثبت است. نمونه ای از این را می توان با بیرون کشیدن دست خود از پنجره ماشین هنگام حرکت نشان داد. دست شما به عقب هل داده می شود زیرا فشار جلوی دست شما بیشتر از فشار پشت است. این به این دلیل است که دست شما هوا را به حالت استراحت می رساند و اختلاف فشار را برابر فشار دینامیکی سیال/هوای متحرک ایجاد می کند. هرچه ماشین سریعتر حرکت می کند ، نیروی بیشتری دست شما را به عقب هل می دهد ، زیرا فشار دینامیکی هوا بیشتر است. توجه داشته باشید که رانندگی سریعتر به هیچ وجه فشار استاتیک را افزایش نمی دهد ، زیرا اگر در حالت ایستاده قرار بگیرید هوا همچنان همان فشار را خواهد داشت.

فشار کل

فشار کل معمولاً با عنوان Pt ot PT امضا می شود. این مجموع تمام عناصر ایستا در یک سیستم بعلاوه فشار دینامیکی در تخلیه است. بنابراین مجموع فشار استاتیک و دینامیکی.

Pt = Ps + Pd

در مثال قبلی با استفاده از دست خارج از پنجره ، فشار اندازه گیری شده در جلوی دست فشار کل خواهد بود در حالی که فشار پشت آن فشار استاتیک است. تفاوت فشار پویا خواهد بود. بسیاری از مردم در مورد فشار کل گیج شده اند و فقط مجموع عناصر ایستا را شامل می شوند و این را "افت فشار کل" می نامند ، اما هنگام استفاده از منحنی های فشار کل شما همیشه باید فشار پویا را به دلیل سرعت تخلیه از سیستم اضافه کنید. ، به عنوان مثال با سرعت 10 متر بر ثانیه ، سرعت تخلیه Pd 60 پاسکال است.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ایمیل(اختیاری):
کد مقابل را وارد کنید ...