بستن
دسته بندی کالا

بوستر پمپ

 • بوستر پمپ لئو
 • بوستر پمپ شیمجه • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

بوستر پمپ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

بوستر پمپ به مجموعه ای از پمپ ها (حداقل دو دستگاه یا بیشتر) گفته می شود. بوستر پمپ ها معمولا دو نوع کاربری آبرسانی و آتش نشانی دارند. کاربرد بوستر پمپ ها همان طور که از اسمشان پیداست در کاربری آبرسانی در انواع صنایع، کارخانجات، ساختمان های مسکونی، برج ها، مساجد، مدارس و انواع پروژه های آب رسانی، گل خانه ها و سیستم های تحت فشار کاربرد دارند. و جهت اطفای حریق یا آتش از بوستر پمپ های آتش نشانی استفاده می شود. برای مشاوره رايگان جهت انتخاب بوستر پمپ با کارشناسان فروش در تماس باشيد.

بوستر پمپ

انتخاب بوستر پمپ

در سیستم های مختلف با توجه به فشار،دبی و همچنین فضای در دسترس از انواع پمپ های عمودی و افقی و برند های مختلف ایرانی و اروپایی در ساخت بوستر پمپ استفاده می شود. قابل ذکر است که در ساخت بوستر پمپ های آبرسانی بهتر است که از پمپ ها با بدنه و پروانه استیل یا پلاستیک فشرده به جای چدن استفاده شود.

اجزای بوستر پمپ 

بوستر پمپ 2

یکی از اجزا بوستر پمپ، جوکی یا ژاکی پمپ یا پمپ پیشران است که فشار آن برابر با پمپ های اصلی ولی با دبی بسیار کمتر است که غالبا کمتر از 5/1 پمپ های اصلی باشد جوکی پمپ گفته می شود. کاربرد جوکی پمپ در بوستر پمپ های آبرسانی دور ثابت به منظور کاهش میزان مصرف برق و همچنین کاهش سر و صدای ناشی از روشن و خاموش شدن پمپ اصلی از جوکی پمپ استفاده می شود. کاربرد جوکی پمپ در بوستر پمپ های آتش نشانی در سیستم هایی که احتمال نشتی در شیرآلات و اتصالات به دلیل طول مسیر زیاد وجود دارد و همچنین در بوستر پمپ های آتش نشانی که دو منظوره است یعنی نازل های آتش نشانی و اسپرینک لر به طور همزمان در مدار خواهند آمد از آن جایی که دبی اسپرینک لر بسیار کمتر از نازل آتش نشانی می باشد در این زمان جوکی پمپ وارد مدار خواهد شد.

 
 

یکی دیگر از اجزا مهم در سیستم آتش نشانی دیزل پمپ است که دیزل پمپ به پمپی گفته می شود که شامل یک دستگاه پمپ و موتور دیزل می باشد. دیزل پمپ باید فشاری برابر با پمپ اصلی و آبدهی آن برابر با پمپ اصلی باشد. سیستم هایی که در زمان آتش سوزی احتمال قطعی برق وجود دارد در کنار الکتروپمپ باید حتما از دیزل پمپ در آن سیستم استفاده شود که در مواقع لزوم دیزل پمپ وارد مدار می شود. برای آگاهی از آخرین قیمت پمپ آب کشاورزی با کارشناسان کالا صنعتی در تماس باشید.

مزایای بوستر پمپ

مزایای استفاده از بوستر پمپ های آبرسانی دور متغیر در مقایسه با الکتروپمپ های دور ثابت:

 1. ثابت بودن فشار
 2. کاهش ضربه ی کله قوچی
 3. کاهش استهلاک پمپ ها
 4. کاهش سر و صدا ناشی از روشن و خاموش شدن پمپ ها
 5. کاهش هزینه ی نگهداری سیستم پمپاژ آب
  ایمیل(اختیاری):
  کد مقابل را وارد کنید ...