گیربکس آویز ( گیربکس شافت موازی جرثقیل سقفی)

گیربکس آویز یا گیربکس جرثقیل سقفی را میتوان یکی از بهترین انواع گیربکس صنعتی دانست چرا که در کمترین فضای ممکن ، توانسته نسبت تبدیل خوبی را تامین کرده و در گیربکس جرثقیل های سقفی کاربرد فراوانی دارد.

این گیربکس جرثقیل سقفی در کاربردهایی که شرایط کاری مشکل است و فضای نصب محدود است به کار می رود. گیربکس آویز با توجه به محل نصب و نوع کاربرد در انواع مختلفی به بازار عرضه می شود.

گیربکس آویز

ویژگی ها و مزایای گیربکس آویز

گیربکس هلیکال آویز به دلیل ساختار خاص خود و استفاده از دنده های مار پیچ هلیکال از مزایای زیادی مانند راندمان بالا ، قابلیت نصب در جهات مختلف برخوردار است.

در گیربکس های آویز به دلیل موازی بودن محورهای انتقال قدرت امکان انتقال گشتاور بالا را فراهم می سازد.

به دلیل مورب بودن دنده ها ، هنگام انتقال قدرت سطح بیشتری از دنده درگیر انتقال قدرت خواهد بود و این امر موجب می شود که عمر گیربکس های آویز نسبت به موارد مشابه که دنده ساده دارند بالاتر باشد.

گیربکس های آویز به دلیل نحوه قرار گیری دنده ها امکان ارائه به صورت دو استیج و سه استیج دارد و می تواند بازه نسبت تبدیل بالایی را فراهم کند.

 

نحوه نصب گیربکس آویز جرثقیل سقفی

گیربکس آویز یا جرثقیل سقفی به لحاظ شکل ظاهری خاص خود قابلیت نصب در 6 جهت مختلف را دارد که در شکل زیر نشان داده شده است .(1)

این نوع گیربکس را می توان با استفاده از روش های مختلفی مانند کوپل مستقیم ، فلانچ ورودی و یا کوپلینگ به الکتروموتور متصل نمود.

شافت خروجی این تیپ گیربکس در دو نوع هالو شافت و سالید شافت در دسترس است، که در نوع هالو شافت از هر دو طرف قابلیت اتصال به مصرف کننده وجود دارد.

در برخی از کاربردها نیاز است تا گیربکس ترمز دار باشد که کارخانه هی مختلف روی خود گیرکس به صورت سفارشی تولید میکنند.

نحوه نصب گیربکس آویز

کاربردهای گیربکس آویز

گیربکس هلیکال آویز عموما برای وینچ سقفی ، راهبر جرثقیل سقفی ، مخازن و یا موارد خاص استفاده می شود.

این گیربکس ها به دلیل داشتن حالت خاص ( موازی بودن شفت ورودی و خروجی ) یکی از اصلی ترین گیربکس های مورد استفاده در راهبر ها جرثقیل های سقفی می باشد.

دلیل دیگر استفاده از این نوع گیربکس در راهبر جرثقیل ها، هلیکال بودن دنده ها می باشد چرا که برای راهبرها باید از یک جفت گیربکس استفاده کرد که سرعتشان دقیقا یکی بوده و لقی آن ها تا حد امکان پایین و یا میزان لقی کاملا یکسانی داشته باشند. از این گیربکس در بسیاری از کارخانجات استفاده می شود.

شرکت های بزرگی از جمله sew ، شریف ، پارس گرجی ، ایلماز و بسیاری شرکت های دیگر اقدام به تولید این نوع گیربکس کرده اند و در سایزهای مختلف در ایران قابل تحویل است.

سوالات متداول درباره گیربکس هلیکال موازی

کاتالوگ گیربکس هلیکال موازی (آویز) را از کجا دانلو کنم؟

برای دانلود کاتالوگ گیربکس هلیکال موازی به بخش بانک کاتالوگ در سایت کالا صنعتی مراجعه نمایید.

قیمت گیربکس آویز را چطور میتوان دریافت کرد؟

قیمت گیربکس های آویز با توجه به توان موتور و دور خروجی، نوع خروجی ( فلنچ دار، ساده ) و سالید شفت و یا هالو شفت بودن خروجی مشخص می شود.

برای تایین قیمت گیربکس های در خواستی میتوانید با کارشناسان فروش کالا صنعتی تماس بگیرید.

لیست قیمت گیربکس هلیکال شافت موازی را میتوانید از کارشناسان فروش یا از طریق ارتباط آنلاین با سایت کالا صنعتی در تماس باشید.

کاربرد گیربکس هلیکال موازی در صنایع 

کاربرد گیربکس هلیکال موازی در معادن ، بالابرهای صنعتی و مخازن است، که یک گیربکس صنعتی با کیفیت در صنعت به شمار میرود.

گیربکس هلیکال موازی در کدام شهر نمایندگی  دارد؟

گیربکس هلیکال موازی در تمام شهرهای ایران به فروش میرسد. در تهران نمایندگی گیربکس شافت موازی و در مشهد نمایندگی گیربکس هلیکال موازی نیز وجود دارد.

گیربکس شافت موازی دست دوم هم دارید؟

گیربکس شافت موازی استوک یا دست دوم در سایت کالا صنعتی به فروش نمی رسد، اما در بخش دیوار صنعتی میتوانید گیربکس هلیکال موازی دست دوم یا استوک خود را برای فروش بزارید یا از نمونه های موجود خرید نمایید.

در سایت کالا صنعتی شما میتوانید برای خرید گیربکس صنعتی، انواع الکتروموتور، پمپ، برق صنعتی و سایر لوازم صنعتی مرتبط مشاوره رایگان دریافت نمایید.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
  • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان