تخفیف شگفت انگیز

قطعات گیربکس هلیکال

گیربکس هلیکال

گیربکس های هلیکال یکی از پر استفاده ترین گیربکس ها هستند که نسبت به انواع دیگر کارایی بالاتری دارند. نوع مکانیزم آنها بسیاری از فرایندها را تسهیل میکند. 

گیربکس های هلیکال دارای چرخدنده های مارپیچ هستند که با زاویه ی خاصی نسبت به هم قرار گرفته اند. این ویژگی باعث میشود تا این گیربکس ها بتوانند عملکرد کم صداتر و روانتری نسبت به سایر گیربکس ها داشته باشند و همچنین به دلیل فولادی بودن دنده ها میتوانند بار بیشتری را تحمل کنند.

گیربکس هلیکاال

ویژگی های گیربکس هلیکال

 1. زاویه دار بودن دندانه ها در چرخدنده های گیربکس هلیکال باعث میشود تا به طور تدریجی باهم درگیر شوند و بدین ترتیب راحتتر از گیربکس های معمولی حرکت میکنند.
 2. در گیربکس های هلیکال به دلیل وجود دنده های مارپیچ در هنگام انقال قدرت دنده ها با سطح مقطع بیشتری با یکدیگر درگیر بوده که این عامل باعث میشود تنش فشاری در سطح بیشتری تقسیم شده و طول عمر گیربکس افزایش میابد.
 3. این نوع از چرخدنده ها ظرفیت انتقال حرکت و قدرت را به شکل شفت موازی و یا زاویه دار (90 درجه) دارند.
 4. به دلیل مار پیچ بودن نوع دنده و انتقال قدرت طی چند مرحله راندمان این مدل گیربکس ها نسبت به گیربکس های حلزونی بالاتر می باشد.

کاربرد گیربکس های هلیکال 

به طور کلی این گیربکس ها و چرخدنده ها در زمینه های گسترده ای مورد استفاده قرار میگیرند:

 1. صنایع کودهای شیمیایی، صنایع چاپ
 2. صنایع فولاد 
 3. صنایع نساجی، پلاستیک، غذایی، نوارنقاله ها، آسانسورها، صنایع دمنده، کمپرسورها و  صنایع نفتی 

علاوه‎‌ بر موارد بالا، گیربکس های هلیکال در صنایع سنگ شکن، اکسترودرها، خنک کننده ها، جرثقیل و میکسر که همه گی کاربردهایی کم قدرت دارند نیز استفاده میشود.

قطعات گیربکس هلیکال

شرکت کالا صنعتی به عنوان یکی از بزرگترین فروشگاه های اینترنتی کالای صنعتی در ایران نماینده و عامل فروش برندهای مختلف داخلی و خارجی از انواع گیربکس های هلیکال میباشد.

برندهای مختلف و با کیفیت داخلی و خارجی مانند گیربکس ایلماز، گیربکس شریف، گیربکس پارس گرجی، گیربکس پارت و... توسط کالا صنعتی قابل تأمین هستند. 

قطعات یدکی گیربکس هلیکال

امروزه به دلیل افزایش قیمت گیربکس های هلیکال، تقاضا جهت تعمیر و نگهداری گیربکس های در حال کار افزایش پیدار کرده که همین امر موجب افزایش تقاضا قطعات انواع گیربکس های صنعتی شده است، در میان این قطعات، دنده هلیکال که عضو اصلی هر گیربکس محسوب می شود بیشترین تقاضا را دارا می باشد.

کالای صنعتی به عنوان بزرگترین فروشگاه آنلاین گیربکس های صنعتی در ایران علاوه بر خود گیربکس ها، انواع قطعات گیربکس از جمله دنده گیربکس هلیکال را نیز دارا می باشد.

از جمله قطعات موجود در کالاصنعتی دنده هلیکال انواع گیربکس های موجود در بازار مانند گیربکس های شافت مستقیم ، گیربکس های بول هلیکال و همچنین گیربکس های آویز می باشند که شامل انواع برند های داخلی مانند شریف، پارس گرجی و پارت و همچنین برند های اروپایی مانند ایلماز و sew می شوند.

قطعات گیربکس شریف

قطعات گیربکس شریف

شرکت شریف با داشتن بیش از سه دهه تجربه در تولید گیربکس های هلیکال ، بزرگترین تولید کننده انواع گیربکس های هلیکال در ایران به شمار می آید.

از جمله مهمترین ویژگی شرکت شریف که باعث تمایز آن نسبت به دیگر تولید کنندگان است تولید دنده های هلیکال با کیفت بالا و لقی بسیار پایین می باشد و دلیل آن :

 1. استفاده از فولاد با سختی حداقلی 55HRC  
 2. سخت کاری سطحی به  روش سمانتاسیون
 3. کربوره کردن دنده ها
 4. استفاده از دستگاه های cnc با دقت بالا
 5. استفاده از روش لپینگ در پرداخت سطح دنده گیربکس های توان بالا

قطعات گیربکس شریف

گیربکس شریف

علاوه بر این به دلیل اینکه شرکت شریف با صنایع فولاد و ذوب آهن در کشور همکاری دارد تمامی دستگاه ها و محصولات این شرکت به شکل دوره ای به طور کامل تست شده و با استاندارد های روز مطابقت داده می شوند.

همچنین به دلیل وجود تیم فنی قوی در بخش مهندسی معکوس این شرکت امکان انجام مهندسی معکوس دنده هلیکال انواع گیربکس های داخلی و خارجی را به کمک اسکنر های سه بعدی لیزری جهت تولید دنده جدید دارا می باشد.

قطعات گیربکس شافت مستقیم

گیربکس های هلیکال شفت مستقیم به طور کلی داری دو استیج (مرحله) کاهش دور می باشند و طی این دو مرحله با استفاده از چهار دنده مارپیچ دور الکتروموتور را در بازه 25 الی 450 دور کاهش میدهند.

قطعات گیربکس شافت مستقیم

 1. دنده اول (Z1): دنده اول گیربکس های هلیکال شافت مستقیم که دنده سر شافتی نام دارد و در صورت کوپل مستقیم بودن الکتروموتور و با توجه به اینکه بیشترین سرعت را در بین دنده ها دارد زاویه مارپیچ دنده بیشتر از جفت دنده استیج دوم می باشد.
 2. دنده دوم (z2): دومین دنده در گیربکس می باشد که زاویه مارپیچ آن متناسب با دنده اول بوده و با تعداد دنده بیشتر اولین مرحله کاهش دور محسوب میشود؛ اصطلاحا به این دنده قرص مارپیچ میگویند.
 3. دنده سوم (Z3): دنده سوم شافت دنده نام دارد و از لحاظ سرعت با دنده دوم یکسان می باشد،این دنده نسبت به دنده اول و دوم زاویه مارپیچ کمتری داشته و دنده های آن به دلیل اینکه تنش فشاری بیشتری را تحمل میکند درشت تر هست.
 4. دنده چهارم (Z4): دنده چهارم گیربکس های هلیکال شافت مستقیم مرحله آخر کاهش دور محسوب می شود که دارای بیشترین ضخامت دنده می باشد و سرعت کاهش یافته را به شفت خروجی منتقل میکند؛ این دنده عموما به قرص ساده و یا قرص هلیکال معروف هست.

کالای صنعتی به عنوان نماینده اصلی گیربکس های شریف در ایران در جهت افزایش رضایت مندی مشتریان علاوه بر اینکه رنج کامل گیربکس های شریف را در تمامی انبار های خود در سطح کشور جهت خدمات رسانی هر چه سریع تر دپو کرده، رنج کامل قطعات گیربکس های شریف را نیز دار می باشد که میتواند جهت تهیه انواع دنده های گیربکس شریف با کارشناسان فروش در ارتباط باشید.

برای آگاهی از قیمت قطعات گیربکس هلیکال با کارشناسان فروش در تماس باشید.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین
 • سوالات متداول
ثبت سفارش
تعداد
عنوان