کالیبراسیون فشار

                      

کالیبراسیون فشار چیست؟

کالیبراسیون فشار مقایسه خروجی دستگاه مورد استفاده برای اندازه گیری فشار با دستگاه اندازه گیری فشار دیگر یا استاندارد اندازه گیری فشار است.

این معمولاً شامل لوله کشی دستگاه مورد آزمایش (DUT) به دستگاه استاندارد و ایجاد فشار مشترک در مدار اندازه گیری است.

خروجی های دستگاهها در یک یا چند فشار مقایسه می شوند ، معمولاً از کمترین تا بالاترین قرائت محدوده مقیاس کامل DUT یا محدوده ای که معمولاً برای آن استفاده می شود.

این فرآیند مقایسه به صورت زنجیره ای از بالاترین سطح تحقق فشار بنیادی ، تا دستگاه های اندازه گیری فشار هر روز انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که اندازه گیری فشار دقیق است و مطابق با استانداردهای پذیرفته شده یا اجباری است.

کالیبراسیون فشار در کجا استفاده می شود؟

موسسه ملی اندازه شناسی (NMI) موسسه ای است که وظیفه تحقق و انتشار مقادیر اندازه گیری شده را بر اساس سیستم بین المللی واحدها (SI) بر عهده دارد.

کالیبراسیون فشار سنج

کالیبراسیون روش مقایسه مرجع با حاشیه خطای شناخته شده در برابر دستگاه (به عنوان مثال فشارسنج) مورد آزمایش است.

اگر دستگاه با مرجع مطابقت ندارد ، آن را برای مطابقت یا حداقل نزدیک شدن به دقت اندازه گیری دلخواه تنظیم می کنیم.

ابزار اندازه گیری مرجع باید دقیقتر از فشارسنج کالیبره شود و همچنین باید قابل ردیابی باشد. برای کالیبراسیون فشارسنج ، باید مقادیر را در کل محدوده اندازه گیری ، نقطه صفر ، مقادیر متوسط ​​و مقدار در مقیاس کامل بررسی کنیم.

پس از این ، ما می توانیم به دو سناریو برسیم:

 1. انحراف در مشخصات سازنده ، در جایی که تأیید گواهی کالیبراسیون مورد نیاز است
 2. انحراف از مشخصات ، جایی که تنظیمات مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که ما به راحتی می توانیم دوباره از سنسور استفاده کنیم.

بسته به استانداردهایی که می خواهیم استفاده کنیم ، می توانیم بین 3 مورد مشابه تمایز قائل شویم:

 1. تایید
 2. تعدیل
 3. تنظیم

چرا فشارسنج ها و سایر دستگاه های فشار باید کالیبره شوند؟

تقریباً همه سنسورها ، اندازه گیرها و مترها تحت رانش هستند. رانش به این معنی است که ابزار به آرامی از دقت کمتری برخوردار می شود.

این بدان معناست که ممکن است مشکلات کیفیتی در محصولات وجود داشته باشد یا ممکن است مشکلات ایمنی جدی ایجاد شود. این در نهایت منجر به افزایش هزینه فرآیندها می شود.

به همین دلیل است که ما باید برای هر دستگاهی کالیبراسیون را در کارخانه های خود برنامه ریزی کنیم.

فشارسنج ها در معرض تأثیرات مختلف (رسانه های تهاجمی ، تغییر شرایط و غیره) قرار می گیرند ، که این امر آنها را به ویژه مستعد رانش می کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اندازه گیری و کالیبراسیون فشار ، می توانید با مهندسان ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.
 • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان