پمپ دنده ای GF ایران تولید

پمپ دنده ای در عموم با نام های پمپ غلیظ کش ، پمپ مناسب برای مواد چسبنده ، Gear pump ، پمپ ویسکوز ، چرخ دنده ای و یا پمپ مازوت شناخته می شود. در صنایع مختلف، پمپ دنده ای برای جابجایی مواد خود روغنکار، پمپ گازوئیل ، پمپاژ نفت ، ملاس و خمیر و همچنین به عنوان پمپ روغنکاری استفاده می شود.

پمپ دنده ای چیست؟

پمپ دنده‌ای یکی از پمپ‌های کاربردی در صنایع مختلف است. درصورتی‌که نیاز داشته باشید در چرخش چرخ‌دنده‌های پمپ، مقدار مشخص و ثابتی از سیال جابه‌جا شود، پمپ دنده‌ای گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

پمپ‌های دنده‌ای ازجمله پمپ‌های جابه‌جایی مثبت هستند. پمپ‌های جابه‌جای مثبت به‌صورت گفته‌شده عمل کرده و در هر بار چرخش مقدار ثابتی از سیال را منتقل می‌کنند. در بسیاری از کاربردها نیاز به چنین ویژگی وجود دارد و به همین علت از پمپ دنده‌ای استفاده می‌شود.

پمپ دنده ای که تولید و ساخت آن در دو نوع دنده خارجی و دنده داخلی است، از گروه پمپ های جا به جایی مثبت به حساب می آید و با هر بار عمل چرخش که از طرف چرخ دنده ها صورت می گیرد .

در پمپ های دنده ای چرخ دنده ها بر روی هم حرکت می کنند که این امر سبب شده روغنی که به قسمت فشار پمپ وارد شده دیگر به قسمت مکشی پمپ برنگردد که در نتیجه این امر ابتدا روغن از قسمت مکشی پمپ به قسمت فشار انتقال می یابد و در ادامه در امتداد قسمتی که چرخ دنده ها نصب شده اند منتقل می شود.

اجزا پمپ دنده ای

پمپ های دنده خارجی دو چرخ دنده ی درگیر دارند که ممکن است از نوع ساده مارپیچی یا جناغی باشند. این سه نوع چرخ دنده در تصاویر  نشان داده شده است. مایع بین دندانه ی چرخ دنده حرکت نموده و با گیر کردن دندانه ها جابه جا می شود.

وجود لقی های کم بین دندانه های چرخ دنده و همچنین، بین دندانه ها و دیوار های محفظه باعث به حداقل رسیدن برگشت مایع از سمت فشار بالا به سمت راست فشار پایین می شود.

کاتالوگ پمپ دنده ای

به عنوان یک راهنمای کلی برای پمپ دنده ای GF ایران تولید، می توان از جداول زیر استفاده کرد. نکته قابل توجه این است که جداول با جزئیات بیشتر در صفحه هر محصول آورده شده است.

پمپ دنده ای پمپ دنده ای1پمپ دنده ای2پمپ دنده ای gf

پمپ دنده ای داخلی

پمپ های دنده ای داخلی دارای کارایی بسیار گسترده ای می باشد. این مدل از پمپ ها برای سیال های با ویسکوزیته مختلف مناسب می باشد. این سیالات شامل انواع روغن ها، سوخت ها، آسفالت، شکلات و چسب ها می باشد.

علاوه بر گستره بسیار بالای عملکردی این مدل از پمپ ها با سیالات مختلف، این پمپ ها دارای بازه دمای عملکردی گسترده ای نیز می باشد.

پمپ دنده ای خارجی

پمپ دنده ای خارجی دارای دو مدل مشابه چرخ دنده های درگیر هستند که دارای دو شفت مجزا می باشند. غالبا یکی از چرخ دنده های به موتورالکتریکی متصل است و چرخش آن موجب چرخش چرخ دنده دیگر می شود.

در برخی از پمپ ها ممکن است هر دو شفت توسط موتور های الکتریکی چرخانده شوند. شفت ها توسط بلبرینگ های مناسب در هر دو طرف پوشش پشتیبانی می شوند.

کاتالوگ پمپ دنده ای ایران تولید

پمپ دنده ای GF ایران تولید ابعاد مختلف دارند و در زیر مشخصات عمومی و ابعاد تیپ GF4 , GF5 , GF6 , GF7 , GF8 , GF9 , GF10 , GF15 مربوط به پمپ دنده ای ایران تولید آمده است. برای دریافت جزئیات بیشتر با کارشناسان فروش در تماس باشید.

سری GF

ردیف

تیپ پمپ

دهانه دهش و مکش (اینچ)

1

GF 4

1 - 1/4

2

GF 5

1 - 1/2

3

GF 6

2

4

GF 7

2 - 1/2

5

GF 8

3

6

GF 9

4

7

GF 10

4

8

GF 15

6

سوالات متداول درباره پمپ دنده ای GF

جنس پمپ دنده ای سری GF ایران تولید چیست و چه کاربردهایی دارد؟

پاسخ: پمپ دنده ای سری GF در سه مدل GF ، VGF و WGF  تولید می شود. پمپ های دنده ای GF دارای بدنه از جنس چدن خاکستری و دنده فولادی می باشند و برای جابجایی مواد با حجم بیشتر و غلظت بالا استفاده می شوند. می توانید لیست قیمت پمپ دنده ای ایران تولید را از کارشناسان ما بخواهید.

چه تفاوتی بین پمپ دنده ای سری GF با سری HF است؟

پاسخ: عمده تفاوت پمپ دنده ای GF با HF در غلظت مواد انتقالی و همچنین دنده آن می باشد. در سری HF دنده ها مستقیم، اما در سری GF دنده به صورت جناغی می باشد.

از کاربرد های پمپ دنده ای سری GF میتوان به انتقال مواد با ویسکوزیته بالا در صنایع مختلف مانند پمپ قیر ، مواد ستگین نفتی ، پمپ ملاس  ، پمپ مواد پلیمری و ... اشاره کرد. همچنین پمپ های دنده ای GF مواد با غلظت های بالا مانند قیر و ملاس های غلظت بالا را پمپاژ می کند اما سری HF مواد با ویسکوزیته پایین تری را پمپاژ می کند.

آیا تعمیر پمپ دنده ای نیز انجام می دهید؟

پاسخ: پمپ دنده ای اگر به صورت منظم سرویس شود و شرایط کاری سنگینی نداشته باشد ؛ خیلی کم دچار استهلاک می شود. با این وجود، کالا صنعتی این امکان را دارد که ضمن تامین قطعات یدکی برای پمپ دنده ای ایران تولید ، تعمیر پمپ دنده ای را انجام دهد. با ثبت سفارش در بخش تعمیرات و دریافت کد پیگیری ، در اسرع وقت کارشناسان ما با شما در تماس خواهند بود. کالا صنعتی با تقویت بخش کارگاهی خود گامی بلند در تعمیر پمپ دنده ای برداشته است.
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
ثبت سفارش
تعداد
عنوان