تخفیف شگفت انگیز

گیربکس خاص صنعتی

 • گیربکس پشت تراکتوری
 • گیربکس بالابر
 • گیربکس جک اسکرو
 • گیربکس افزاینده
 • واریاتور • وضعیت
 • جدیدترین
 • پربازدیدترین
 • پرفروشترین
 • ارزانترین
 • گرانترین
 • الفبا
 • محبوب ترین

گیربکس خاص صنعتی یکی از تجهیزاتی هستند که باید متناسب با نیازهای کاربر طراحی و تولید شود. امروزه با توجه به پیچیدگی دستگاه های صنعتی نیاز به گیربکس خاص صنعتی بسیار زیاد شده است. گیربکس خاص صنعتی متناسب با نوع ورودی و خروجی دستگاه، محل نصب و جنس مواد می تواند به شکل های مختلفی طراحی و تولید شود. برای انتخاب گیربکس صنعتی خاص باید حتما با یک متخصص مشورت کرده و جزییات پارامترهای مورد نیاز خود را مطرح کنید. سایت کالاصنعتی به عنوان یکی از اصلی ترین مراجع فروش تجهیزات صنعتی امکان ارائه مشاوره در زمینه انتخاب گیربکس خاص صنعتی در برندهای مختلف را فراهم کرده است. برای خرید گیربکس صنعتی با متخصصین ما در تماس باشید.

گیربکس خاص صنعتی

6 مورد از انواع گیربکس خاص صنعتی

گیربکس وسیله ای برای انتقال نیرو و توان به شکل بهینه است. گیربکس یک واسط بین نیرو ورودی و خروجی است که می تواند خروجی متناسب با نیاز کاربر ارائه دهد. گیربکس خاص صنعتی یکی از انواع گیربکس صنعتی است که با توجه به نیاز کاربر می تواند طراحی شود. گیربکس خاص صنعتی نیز همانند سایر گیربکس ها می تواند گشتاور، سرعت چرخشی و جهت چرخش چرخ دنده ها را تغییر دهد. معمولا گیربکس ها را می توان به دو دسته کاهنده و افزاینده تقسیم کرد.

گیربکس خاص صنعتی کاهنده می تواند با افزایش مقدار گشتاور، میزان سرعت چرخشی را کاهش دهد. در این مدل از گیربکس ها معمولا قدرت خروجی یا همان گشتاور اهمیت بیشتری نسبت به سرعت دارد. در گیربکس افزاینده این موضوع بر عکس است. یعنی در خروجی سرعت افزایش پیدا کرده و قدرت کاهش می یابد. گیربکس سنگین می تواند به چند زیر دسته تقسیم شود.

1) گیربکس هلیکال: گیربکس خاص صنعتی می تواند دارای طرح کلی مشابه ای با گیربکس های معمولی باشد. گیربکس هلیکال صنعتی یکی از این مدل ها است. این مدل از گیربکس خاص صنعتی دارای تعدادی چرخ دنده مورب است که در امتداد شفت قرار گرفته اند. ساختار کاری این مدل از گیربکس خاص صنعتی به اینصورت است که نیرو براساس تماس دندانه ها به یکدیگر از یک چرخ دنده به چرخ دنده دیگر منتقل می شود. در چرخ دنده هایی که دندانه آن ها مورب است معمولا انتقال نیرو با بازدهی بهتری نسبت به چرخ دنده هایی که دندانه صافی دارند صورت می گیرد. اما باید در نظر داشت که دندانه های مورب دارای نویز به مراتب بالاتری نسبت به سایر چرخ دنده ها هستند.

2) گیربکس حلزونی: یکی دیگر از مدل های گیربکس خاص صنعتی، گیربکس حلزونی است. این مدل از گیربکس ها دارای یک ماردون و چرخ دنده که جنس آن ها متناسب با کاربری آن ها می تواند متفاوت باشد. زاویه 90 درجه بین ماردون و چرخ دنده انعطاف پذیری وسیعی در انتقال نیرو این نوع گیربکس ها ایجاد می کند. نمایندگی گیربکس خاص می تواند انواع مدل های تولید شده براساس نیاز کاربر را ارائه دهد. این مدل از گیربکس خاص صنعتی با توجه به کارکرد نرم می تواند در بالابرها و آسانسورها استفاده شود. گیربکس حلزونی دارای خاصیت قفل شوندگی است. یعنی تنها در یک جهت قادر به حرکت است که موجب افزایش سطح ایمنی این تجهیزات در آسانسورها و بالابرها می شود. از دیگر مزایای این مدل از گیربکس خاص صنعتی، امکان نصب این گیربکس ها در حالت های مختلف است.

گیربکس حلزونی

3) گیربکس خورشیدی: یکی دیگر از مدل های گیربکس خاص صنعتی برای کاربری های با ضریب تبدیل بالا مناسب است. این مدل از گیربکس ها دارای راندمان بالایی هستند و می توانند در فضاهای کوچک نصب شوند. این مدل از گیربکس ها یکی از پر کاربرد ترین گیربکس های صنعتی هستند که در دو مدل تک مرحله و چند مرحله ارائه می شود.

4) گیربکس صنعتی آویز: یکی دیگر از مدل های گیربکس خاص صنعتی است که قادر به ارائه ضرایب تبدیل بالا با راندمان بالا را دارد. این مدل از گیربکس ها برای استفاده در میکسرها، جرثقیل های سقفی و سیستم های محرک خطی مناسب هستند. گیربکس آویز دارای ساختاری مشابه گیربکس هلیکال است با این تفاوت که دارای ساختار چند محوری به صورت موازی است. این مدل از گیربکس ها قادر به انتقال نیرو به چند شفت می باشند.

5) گیربکس کراون ویل پینیون: یکی دیگر از انواع گیربکس خاص صنعتی است. این گیربکس ها از چند چرخ دنده هلیکال و دو چرخ دنده که به عمود بر یکدیگر نصب شده اند، تشکیل شده است. گیربکس کراون برای انتقال نیرو در جهت های متعامد، غیر متعامد و متنافر مناسب است. چرخ دنده های این گیربکس ها دارای پروفیل مخروطی هستند که موجب عملکرد نرم و بدون نویز آن ها می شود.

6) گیربکس ترکیبی: این نوع گیربکس را می توان از جمله پیچیده ترین مدل های گیربکس خاص صنعتی در نظر گرفت. شکل و نوع عملکرد این گیربکس ها می تواند بسیار متغیر باشد. عملکرد این گیربکس ها می تواند ترکیبی از چند گیربکس قبلی باشد.

نمایندگی گیربکس چینی در ایران امکان ارائه انواع گیربکس خاص صنعتی را دارد. تنها باید نیازهای اولیه خود را براساس کاربری مد نظر به متخصصان مربوطه ارائه دهید.

گیربکس خورشیدی

اجزای گیربکس خاص صنعتی

گیربکس ها به طور کلی دارای تجهیزات مشابهی هستند. بسیاری از گیربکس ها از مجموعه چرخ دنده ها تشکیل شده اند. این چرخ دنده ها می توانند دارای دندانه های صاف یا اریب باشند. همچنین نحوه نصب آن ها نیز می تواند به صورت مستقیم یا اریب یا متعامد باشد. پوسته گیربکس از دیگر قطعات مهم است که تمامی اجزای گیربکس را در خود جای می دهد. شفت مسئول جابه جایی نیرو و توان در ورودی و خروجی است. شفت ها می توانند تو خالی و توپر باشند. شفت ها به چرخ دنده ها متصل هستند و متناسب با میزان حرکت آن ها، می چرخند.

جنس شفت ها معمولا فولاد می باشد. بلبرینگ ها از دیگر اجزای گیربکس های خاص است. با توجه به نیروهای ورودی به گیربکس می توان از بلبرینگ های شعاعی یا محوری استفاده کرد. آب بندی یا سیل یکی دیگر از اجرای گیربکس خاص صنعتی است که برای جلوگیری از ورود گرد و خاک و آلودگی به داخل گیربکس طراحی شده است. آب بندی گیربکس می تواند متناسب با کاربرد از مواد مختلف ساخته شود. همچنین محفظه روغن، درپوش روغن و کاسه نمد از دیگر قطعاتی هستند که در گیربکس ها استفاده می شوند. در هنگام انتخاب گیربکس خاص صنعتی بهتر است در ابتدا پارامترهای فنی ورودی و خروجی گیربکس را بررسی کنید. برخی از مدل های گیربکس می توانند بازه گسترده ای از مشخصه های فنی را پوشش دهند. همچنین ابعاد و نحوه نصب گیربکس خاص باید توسط مشتری تعیین و ارائه شود.

 • سوالات متداول