مقالات پمپ

  • 534
  • 647 مرتبه
تشخیص اصلی بودن پمپ پنتاکس ایتالیا

تشخیص اصلی بودن پمپ پنتاکس ایتالیا

دوشنبه 15 دی 1399

به جرات میتوان گفت پمپ پنتاکس اصلی، یکی از بهترین انواع پمپ در ایران به شمار می رود. در سال های اخیر با توجه به اینکه نمونه های مشابه هم تولید شده است، در این مقاله سعی بر آن است که تفاوت های پمپ پنتاکس اصلی با نمونه های مشابه، بررسی شود.

توضیحات ارائه شده برای پمپ نیم اسب خورشیدی است اما تقریباً برای بررسی اصالت تمامی پمپ های پنتاکس کاربرد دارد. نکته اول برای تعیین اصالت کالا، عبارت درج شده بر روی کارتن پمپ است.

کارتن پمپ پنتاکس

بر روی کارتن پمپ پنتاکس ساخت ایتالیا، عبارت Made In Italy درج شده در حالی که بر روی نمونه ساخت ایران که البته تحت لیسانس ایتالیا ساخته می شود، این عبارت به صورت ساخت ایران درج شده است.

پلاک پمپ پنتاکس

بر روی پلاک پنتاکس اصلی، در وسط پلاک عبارت Made in Italy درج شده در حالی که بر روی نمونه مشابه تنها عبارت ITALY آمده است. سایر مشخصات کاملاً شبیه یکدیگر است. البته شماره سریال طبیعتاً متفاوت است.

پمپ پنتاکس

به لحاظ ظاهری، در قاب پشت دو پمپ کاملاً شبیه است و تفاوت چندانی ندارد، اما عموماً نوع سر سیم خروجی و خروجی جعبه برق دو پمپ کمی فرق دارد. البته این دو نشانه آنچنان تعیین کننده اصالت پمپ پنتاکس نخواهد بود.

در پمپ پنتاکس ایرانی، بر روی در قاب پمپ برچسبی قرار داد که نشان دهنده ساخت ایران بودن پمپ است. باید توجه داشت که این برچسب قابل برداشتن است و خیلی نمیتوان به آن اکتفا نمود. در شکل زیر یک نمونه پمپ پنتاکس ساخت ایران نمایش داده شده است.

برچسب ساخت ایران یا ایتالیا

البته باید توجه داشت، پمپ پنتاکس ساخت ایران کاملاً تحت لیسانس کشور ایتالیا و با کیفیت بسیار مشابه تولید می شود و لوازم و قطعات اصلی آن، همچنان به صورت CKD وارد شده و در ایران سر هم می شود. اما از آنجایی که بسیاری از مشتریان کالا صنعتی درخواست داشتند تا تفاوت پمپ پنتاکس اصلی ایتالیا و نمونه ایرانی ذکر شود، این مقاله تهیه شده است.

در آخر سوالی مطرح میکنیم، با توجه به موارد ذکر شده در بالا، به نظر شما در تصویر زیر، کدامیک پمپ پنتاکس اصل ایتالیا است؟

پمپ پنتاکس

نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.
ثبت سفارش
تعداد
عنوان